News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

Nové průmysly

Started by Václav, August 22, 2008, 03:26:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TommPa9

#35
Trochu jsem to poupravil. té malé budovy v pravo se nevzdám! na černé lemy jsem zapomněl a jak to propojit jinak mě nenapadá :(

Václav

V té hnědé už to vypadá mnohem lépe. Ta oranžová byla fakt příšerná.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on November 05, 2008, 07:58:38 AM
V té hnědé už to vypadá mnohem lépe. Ta oranžová byla fakt příšerná.

To byla děsivá ale když jsem se podíval na předlohu, jasně jsem viděl že oranžová není ale je takhle hnědá. (to je taky nápad dělat něco podle paměti) možná bych ty pruhy u oken moh udělat v jiným odstínu ???

Václav

Co takhle trochu srovnat ten asfalt - dát tam nějaký lepší vzorek (tam aby to vypadalo opravdu jako nějaký vzorek) nebo jej udělat opravdu jednolitý - ale takhle to vypadá divně.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Není problém. na tenhle projekt už sice pomalu ale jistě padá prach ale ten se dá snadno smést... taky by asi nebylo od věci tam dát nějaký koleje nebo něco takovýho (takový vozík na přepravu hotových celků...)

romik

Mam jeden dotaz (napr. pro VaclavMacurek), koukal jsem se na vlakno ""British Industry Set"" http://forum.simutrans.com/index.php?topic=485.0;all a zde jsem nasel obrazky tovaren, kde bych nasel pripadne pak128 soubory (a to nejen britské, ale i treba nemecke ci japonske add-ons) ?
Ruzne paky jsou na ruznych www odkazech, takze nebylo by mozne odelat STRANKU S ODKAZY, pripadne nejake free odkladiste, kam by se tyto pridavky umistily a kdo by mel zajem, tak by si je sosl  ::) do sve kopie hry.

SWTC

Quote from: romik on January 21, 2009, 02:22:30 PM
Mam jeden dotaz (napr. pro VaclavMacurek), koukal jsem se na vlakno ""British Industry Set"" http://forum.simutrans.com/index.php?topic=485.0;all a zde jsem nasel obrazky tovaren, kde bych nasel pripadne pak128 soubory (a to nejen britské, ale i treba nemecke ci japonske add-ons) ?
Ruzne paky jsou na ruznych www odkazech, takze nebylo by mozne odelat STRANKU S ODKAZY, pripadne nejake free odkladiste, kam by se tyto pridavky umistily a kdo by mel zajem, tak by si je sosl  ::) do sve kopie hry.


Japonské add-ony - kukenzi here :

http://minami-fukuoka.simutrans.net/english/
http://japanese.pak.simutrans.com/

Václav

#42
Quote from: SWTC on January 22, 2009, 11:21:25 AM
http://minami-fukuoka.simutrans.net/english/
http://japanese.pak.simutrans.com/

Ale chybí tam ještě jedna adresa: http://japanese.simutrans.com/index.php?Site_Map
Na téhle adrese je také spousta objektů - a také takové, které jsou již delší dobu součástí oficiální sestavy.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Je mi trochu hloupé otvírat téma které je přes půl roku u ledu, ale nedá mi to. Napadlo mě vytvořit továrnu na elektrické stroje. Z rafinérie by se dodávaly chemikálie a plasty, ze slévárny ocel a z továrny na elektroniku elektronika. Továrna by mohla vyrábět různé točivé i netočivé stroje. Například vrtačky, soustruhy, atp., které by našly odbytiště v prodejně domácích potřeb. Ale také velké transformátory, které by se vozily do elektráren (brala by se jako sídlo energetické společnosti, která staví a stará se o energetickou síť. Výroba by byla značně přiškrcená, ale s enormními zisky (berme že by se vozil vždy jeden kus o hmotnosti desítek tun na hlubinových vozech a těžkých trailerových návěsech). Poté by mohla vyrábět elektromotory které by se vozily do nového cílového odvětví železniční dílny, kam by se mohlo vozit velké množství zboží (např. sklo, elektronika apod.) nebo také dvojkolí, které by se vyrábělo v továrně k tomu určené z oceli. Jestli bych měl o víkendech čas, mohl bych se o něco pokusit. I když bych se chtěl spíš věnovat nákladním vozům.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Pokud nakreslíš byť jedinou továrnu (tak dobře jako ten vagón), tak smeknu a ještě se i pokloním :) To tady moc lidí nezvládá. (Já například definitivně ne)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Ani já budovy neumím... Jedinou světlou vyjímkou je snad Bartoloměj ale ten se kreslil úplně sám když jsem při bílení nalezl malovaný plán Plzně s Bartolomějem ve správném úhlu... tačilo jen ho obkreslit a nabarvit... Takže můžu jedině připojit podpis pod to, co právě napsal Vláďa.

Lubak91

Nechci říkat ,,zkusit se má všechno" poněvadž to ve mě evokuje především ilegální činnost, ale tohle bych si mohl dovolit zkusit:) Jestli to nevyjde, tak budu vědět že továrny a budovy ne:)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#47
Kdyby někdo chtěl zkusit některé další průmysly, k kterým mám udělané překlady (viz téma Výzva překladatelům), tak bych musel napsat toto:

ANI TO NEZKOUŠEJTE.

spotřeba koncových článků těch řetězců je i při elektrifikaci naprosto mizerná, takže jsou s tím větší potíže než užitek, přestože grafická stránka většiny těch továren je velmi dobrá.

Továrna na modely a modelářství jsou na japanese.simutrans.com. Ty ostatní bych musel dát od sebe, protože archive.simutras.com nefunguje.

Další průmysly lze vysosat z pak128.german - téma Demo-Version pak128.german. Přímý odkaz na download: http://simutrans-germany.com/~pak128german/Download.php?d=2. Problém může být u některých továren, že asi budou mít název objektu stejný jako u pak128 a že tedy asi bude hlásit duplicitu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

rozkvet

Ja mám návrh, ale nie som programátor, tak neviem, ako by sa to dalo. V simutranse mi chýba možnosť podieľať sa na výstavbe mesta. Prípadne mi niekedy vadí, že keď mám v meste  medzi dvoma rovnobežnými cestami tri políčka , zastavajú sa mi len tie susediace s cestou.

Chcem sa preto opýtať, či by nebolo možné kupovať (investovať) zarobené peniaze do výstavby napríklad blokov formátu napr. 2x2. Výstavba by bola napojená na stavebniny (stavebný materiál), výrobu dosiek a oceľ, ktoré by po dosiahnutí určitých pomerových hodnôt vytvorili stavbu, resp. by bola možnosť si vybrať zo zoznamu objektov. Za vyšší pomer surovín lepšia ponuka objektov.

Václav

Podílení se na výstavbě města - tedy nejsem si jistý rozsahem, který si představuješ, ale ono už tím, že můžeš beztrestně bourat silnice a většinu domů a upravit tak město, aby vyhovovalo potřebám tvé výstavby MHD, je dostatečné.

Připravuje se kupování městských budov, což by mělo zamezit jejich přestavbě na lepší. Vtéto hře nejsou městské budovy větší než 1*1. Pokud jde o dodávání surovin na stavbu nějaké budovy (nejspíš památky) - nehrál jsi náhodou Transport Giant?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

rozkvet

Quote from: VaclavMacurek on January 09, 2010, 04:05:59 PM
Podílení se na výstavbě města - tedy nejsem si jistý rozsahem, který si představuješ, ale ono už tím, že můžeš beztrestně bourat silnice a většinu domů a upravit tak město, aby vyhovovalo potřebám tvé výstavby MHD, je dostatečné.

Připravuje se kupování městských budov, což by mělo zamezit jejich přestavbě na lepší. Vtéto hře nejsou městské budovy větší než 1*1. Pokud jde o dodávání surovin na stavbu nějaké budovy (nejspíš památky) - nehrál jsi náhodou Transport Giant?
neviem, či sme sa správne pochopili. Kúpim napr. si napr. za 500 000  plochu 2x2. Postavím tam "STAVENISKO". Budem tam voziť suroviny (betón, oceľ, dosky) a postupne po nejakom čase (podľa množstva surovín) mi budú pribúdať v zozname budovy, ktoré môžem použiť. V prípade, že nájdem tú, ktorú chcem, odsúhlasím a postavia sa mi na plochu 4 rovnaké budovy, ktoré by sa už neupgradovali na lepšie. Vhodné pre budovanie sídliska.

Viem, že môžem beztrestne ( za prachy ) búrať, avšak nemôžem staviať. Ak nechcem prebiehať z konta do konta.

Václav

Ne, v Simutransu to co píšeš možné není - a (vsadím svůj zdravý rozum ;-) ) nikdy nebude. Navíc tohle téma má název Nové průmysly a tedy jsi s tvou připomínkou zcela mimo téma.

Zde by se měly objevovat návrhy na nové průmysly a především hotové objekty průmyslů.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

rozkvet

Quote from: VaclavMacurek on January 09, 2010, 07:22:05 PM
Ne, v Simutransu to co píšeš možné není - a (vsadím svůj zdravý rozum ;-) ) nikdy nebude. Navíc tohle téma má název Nové průmysly a tedy jsi s tvou připomínkou zcela mimo téma.

Zde by se měly objevovat návrhy na nové průmysly a především hotové objekty průmyslů.
No, v prvej vete píšem, že STAVENISKO (rovnaký druh ako stavebniny, supermarket, Ikea....), akurát, že som chcel potom to stavenisko nejak ukončť, teda konkrétnou stavbou....
No, ale nevadí... To, že sa to zdá tebe off topic, mi je ľúto.

Václav

Asi jsem z slovenštiny trochu mimo (navíc tak jak jsi to napsal to nebylo moc srozumitelné bez ohledu na použitý jazyk), ale promiň, stavět továrny, městské budovy a pod. lze jen v módu veřejných služeb. Navázat na stavebniny nějaký další průmysl těžko lze, když jsou koncovým článkem.

A "sklad", do kterého by se vozil materiál (čímž by se vydělávaly peníze) a podle něj se zpřístupňovaly budovy ke stavění je opravdu věc, která ve hře nejspíš nikdy nebude.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

prissi bere jako danou věc, že Simutrans je o transportu a ne stavění městečka, takže v téhle formě to asi opravdu průchozí není.

Pokud by se vynechal ten aspekt se stavěním domečků a to staveniště jenom žralo beton atd., je to okamžitě možné, stačí nakreslit staveniště a příslušně nakódovat jako průmysl. (čili mimo to není :) )

Kupování budov se dá pochopit více způsoby, dva existují - veřejné služby (editor) můžou stavět jednotlivé domečky - anebo může libovolný hráč investovat do již existujícího domu a zamezit tak jeho demolicím nebo přestavbám. Na to druhé zatím chybí čudlíky, ve 128 se aktivuje klávesou K.

Bloky s dírou uprostřed, ufff. Pravidla pro umisťování jsou snadno upravitelná, kdysi jsem s tím hodně experimentoval. Hlavní problém tady představuje to, že stavba mimo sousedství silnice se popíše jako za existující řadou domů, a to se v nemalém množství případů zvrhne v řady domů pokračující donekonečna, bez silnice. No a to je, krátce řečeno, blbé. Pokud by sis s tím chtěl pohrát, mrkni se na soubor cityrules.tab - je to snadno pochopitelné a jinak se doptáš.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Co se tyka prumysloveho objektu "staveniste" - aby to melo svuj smysl, bylo by vhodne to mit jako docasny cil... proste aby se staveniste objevilo a po nejake dobe zase zmizelo, nebo v lepsim pripade bylo nahrazeno jinym stalym prumyslovym objektem (fabrika, obchodak) o prislusne zastavene plose. Predem by byly jasne podminky, kdy zmizi - bud treba za dva roky, nebo podle dodaneho mnozstvi surovin.

Ono, kdyz uz hraju nejakou dobu jednu mapu, stale narustajici pocet "prumyslu" co hra stavi vede k "premnozeni" techto objektu, takze vlastne v nekterych oblastech mam vubec problem dostat k fabrice nadrazi potrebne velikosti. Ja to resim tak, ze cas od casu "prebytecne" objekty vybouram v rezimu statni spravy.... ale nelibi se mi to. Uvital bych moznost, kdy by rekneme po nekolika letech "nezasobovani" fabrika vyhlasila konkurs (jako posledni varovani) a po dalsim mesici "neaktivity" by zmizela.

Pro lepsi predstavivost prikladam kousek mapy... at vite, "o cem" pisu:



... jinak tech zelenomodre smouhatych "oceanu" si nevsimejte - pri jednom z prechodu na novejsi verzi hry se to objevilo, ale na funkci zivocichare to nema zadny vliv. Jen to blbe vypada na mapce.

Lubak91

No o staveništi jsme nedávno s Tomem diskutovali, ovšem ve formě rozestavěné přehrady která sežere opravdu mnoho materiálu a nepostaví se za pár neděl. Dala by se například použít i rozestavěná jaderná elektrárna, stačí jen namalovat ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

rozkvet

#58
Urobil som predajňu betonárskej ocele (podobné ako firma RAVEN)...
náhľad je len v .jpg

VS

To není ale vůbec špatné! Možná ještě vystínovat. A co mi nesedí je textura na střeše, je trošku moc hrubá (velká?), ale jinak je to i tak velmi hezké.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

U mě dobrá akorát nejsem si jistý, jestli nebude tohle "rozložení" dělat neplechu. Přece jenom je to nepravidělný tvar (4x3?)  abys k tomu nemusel udělat ještě jednu rotaci pro 3x4? Jinak trochu postrádám stínování nebo mě mate ta prosklená plocha levé zdi...

rozkvet

Quote from: TommPa9 on January 11, 2010, 10:35:53 PM
U mě dobrá akorát nejsem si jistý, jestli nebude tohle "rozložení" dělat neplechu. Přece jenom je to nepravidělný tvar (4x3?)  abys k tomu nemusel udělat ještě jednu rotaci pro 3x4? Jinak trochu postrádám stínování nebo mě mate ta prosklená plocha levé zdi...
to je môj úplne prvý objekt...., ale všetko sa dá prerobiť. Inak nastavil som parametre podobne ako u čerpacej stanice

Nemo

rozkvet - úplně první dílo? Tak to seš dobrej. Líbí se mi to. Asi tu máme schopnýho kreslíře budov  ;) Ta druhá rotace bude určitě potřeba. Jo ještě drobnost, nad vrata bych nepsal "steel" ale třeba armovna nebo podobně, česky nebo slovensky to už je jedno ale je to v první řadě pro nás tak proč anglicky?

rozkvet

tak skúsme toto

Václav

Až na tu bílou čáru na zadním okraji střechy to vypadá celkem dobře.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Nemo

Na střeše se ti pravidelně střídá textura, možná by to chtělo trochu rozhodit ale jinak fakt dobrý.

rozkvet

Tie textúry som rozhodil, ale s tým bielym pruhom nepohnem. Je to režim vystúpenia 3D a auž s tým nepohnem. ALe asi ma za to nezastrelia. Inak keď už diskutujeme, skúste navrhnúť dáta, aké dáme do DAT súboru. Nechcem tam dávať na začiatok niečo, čo neprejde diskusiou.

JaTi

Zdravim,mám dotaz,jak to tedy bude s to plynárnou,zbrojním průmyslem,atd.  ???

TommPa9

Zatím spí zimním spánkem a patrně v něm zemřely... S průmyslem je moc práce :D

JaTi

Ja jen,že ti kutim tu plynárnu,sice jsem trochu upravil princip s jinýma parametrama.
Vstupní zboží žádné.
Výstupní : Dusík (tlakové láhve) - palety kusového zboží
               Kyslík (tlakové láhve) - palety kusového zboží
               Suchý led - mražené zboží

aktuálně se piplám s hlavnimu obrázkem,takže dotaz mám pokračovat?