News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Nové průmysly

Started by Václav, August 22, 2008, 03:26:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlldy

Lidi, vy mě tak hecujete ať přiložím ruku k dílu, že asi začnu malovat :D

Šlo by že bych vám něco nakreslil postnul to sem na fórum a tady by se to zpracovalo dál ? Je mi jasný že pokud to bude čmáranice neprojde to ale rád bych si něco zkusil... ,třeba i "staré" továrny v novém kabátu :)

Václav

#106
No, jsou jisté továrny, které by nový vzhled potřebovaly, ale ... ty, které by potřebovaly nový vzhled jsou ty, které patří mezi ty nejsložitější - jako například rafinerie.

Ale aby ta vypadala jako jako klasická chemička s sdruženými výrobami od zpracování ropy a výrobu plastů po zpracování některých odpadů (tzn. něco ve stylu chemičky v Litvínově), to by její plocha musela být ne 5*5, ale nejméně 7*10 - a to znamená kreslení v čtyřech rotacích. A takový cvok, který by se pustil do takové továrny, tady snad ani není.

A jen tak mimochodem, tohle je můj příspěvek s číslem 1800

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

vlldy

#107
Už jsem se pustil do "kreslení" ,zatím jenom skládám k sobě šablony :D
EDIT: Není to nic moc ,ale možná se to někomu bude líbit :)


Zároveň mě napadlo ,že by šlo přidat několik průmyslových řetězců popřípadě jen "doplňků":
Hliněný důl (nebo ložisko na povrchu) -> Pálírna cihel -> stavební potřeby -to by šlo ne ?
Bauxitový důl -> Zpracování "bauxitové rudy" -> výroba hliníku a hliník by se dál posílal třeba do automobilek...
* něco podobného by šlo i s olovem ale uznávám že i ten hliník už je zase něco zbytečného navíc
Rafinerie -výroba plasty + benzin + inkoust + barvy/laky ( -> Tiskárna + Lakovna)
* nebo by se produkovalo místo inkoustu a barev/laků nějaké "něco" které by putovalo do továrny kde by se z "něčeho" udělal inkoust barvy/laky
* Auta by tak šla převézt z automobilky do Lakovny kde by se nastříkaly a pak by je z Lakovny  bylo nutné odvézt teprve do Auto-salonu/bazaru (chtělo by to tedy udělat nákresy ještě nenalakovaných aut)

Co se týká těch obřích rozměrů, můj názor je že to sice někde ve světě existuje ale stále jsou na světě i starší továrny které nemají obří rozměry. Nevím jak staré sice jsou ale když siomustrans sahá do dob 1900 kdy mimochodem neexistovaly jaderné elektrárny, proč by nemohly být i starší a menší továrny :)
No a já myslel nahradit továrny ne přímo takto ,ale třeba nakreslit takové ty tmavé solární panely které tvoří plochu a říká se jim elektrárna :)

K příspěvku gratuluju můj je 33. :D

JaTi

#108
Zdravim,dnes přináším beta verze Elektrárny na ethanol a Elektrárny na biomasu(obilí).
Vše je funční i výroba elektřiny.

http://www.ulozto.cz/9333567/elektrarna-na-ethanol-kraftwerk-zip

http://www.ulozto.cz/9335866/elektrarna-na-biomasu-kraftwerk-zdroj-zip

koukám,že se nám tu rodí další fabrikant  ;D

Václav

Pokud jde o rok 1900 pro jaderný průmysl, ten je sice divný, ale vzhledem k tomu, že zatím nikdo neudělal jiný další průmysl s reálnou existencí již před rokem 1900, aby v tom roce 1900 mohl být, který by měl takovou výnosnost, tak nezbývá nic jiného než tuto úchylku tiše tolerovat.

A k té výrobě cihel, to už bych raději viděl kaolinový důl a výrobu nádobí.

Co se týká bauxit-hliníkového průmyslu a spojení s automobilovým, to by se automobilový musel udělat úplně nový. Takže je spousta jiných využití hliníku, která by se dala použít.

A co se týká té velikosti továren, tak třeba chemička v Litvínově byla postavena na začátku druhé světové války. I když je ale pravda, že tehdy tam také nebylo tolik výrob - takže byla menší. Třeba původní sklárna v Sázavě byla jedna malá budova - a teď je to obr. Tedy souhlasím s tím, že některé továrny mohou být malé, ale také je nutné udělat i nějaké velké. Třeba dvě sklárny - jednu malou pro období do roku (např.) 1950 a velkou pro dobu po.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

vlldy

Tak udělal jsem "solární elektrárnu", je jich tam už teď sice dost, ale kdyby to někdo chtěl dodělat tak to má nejmíň načaté. Hodně tam chybí stínování ,ale do toho se už dnes pouštět nebudu tak to snad zítra opravím a upravím :)
*jo a musím si připomenout že ten plot stáhnu blíž k té chalupě -co vy na to ?



- Fabrikář ? Budu o tom povolání přemýšlet ..  ;)

Václav

Stíny potřebuje především střecha toho domku. A panely vedle toho také potřebují ohraničení - rozdělení do menších jednotek. Potom by to mohlo být OK.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

spongebobík

Hele, stáh sem si tu louku, ale co s ní ? Když to dám do pak128 Simutrans se mi sekne!!

Václav

Pravděpodobně chybí napsat surovinu, kterou má louka vyrábět. A nebo napsaná je, ale jako součást jiného průmyslu. Já nevím.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

spongebobík

produkt je normálně byliny

Václav

Nějak se mi ale nedaří najít odkaz ke stažení té louky.

-->
Je možné, že něco chybí, ale nevím co, když jí nemám staženou, abych se na to podíval. Bylo by možné pořídat screenshot té chybové hlášky?

To by leccos napovědělo.

-->
Ajaj, příspěvek číslo 1900.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní


Václav

Jasně. Nějaká chybka v dat souboru (nebo souborech) - zřejmě rozdíl mezi názvem v dat souboru továrny a v dat souboru zboží. K tomu bych potřeboval mít k dispozici zdrojové soubory té louky - i s zdrojovým souborem toho zboží, abych dokázal najít tu chybu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ota

#118
Také jsem se v minulém období zabýval průmysly. Šel jsem ale jinou cestou - úpravami současných průmyslů. Protože ale obrázky kreslit neumím, použil jsem obsrázky a) stejné, tj. ze základní sady či sady britain nebo japan (někdy i z cela odlišných objektů)

Protože součásti Simutrans jsou vydávány pod tzv. artistic-licencí, která dovoluje ji libovolně používat, modifikovat i distribuovat s tím, že je uváděn původní autor, nepovažuji svůj přístup za zločinný.

Něco mám funkční, něco rozpracované, něco pouze v myšlenkách. Vše co mám funkční lze nainstalovat aniž by byly nějak ovlibněny či narušeny původní průmyslové řetězce.

Předpokládám, že pokud se moje myšlenky někomu zalíbí, tak namaluje nové obrázky či alepoň nějak upraví stávající, aby dvě budovy s rozdílnou funkcí nevypadaly stejně. Případným zájemcům mohu poskytnout zdroje.

Masný průmysl
tentto průmysl mám funkční.

  • hovězí a ovčí farma neprodukuje maso ale živý dobytek (livestock)
  • živá zvířata zpracovávají jatka (z pak128.britain) a produkují "zvířecí čtvrtky" (quarted_meat
  • čtvcená zvířata se zpracovávají v konzervárně a balírně masa
  • konzervárna tedy přijímá zvířecí čtvrtky, ocel a produkuje konzervy
  • balírna masa rovněž zpracovává čtvrtky, ale pprodukuje msao (mražené) a k tomu potřebuje plasty, nikoli ocel

Stavební průmysl
I ten mám funkční

  • hlína se těží v hliněném dole
  • z hlny se vypalují cihly v Cihelně. K tomu je potřeba uhlí
  • cihly se prodávají v upravených Stavebninách
  • cihly (kromě jiného) potřebuje také nový objekt Staveniště

Dřevařský průmysl a výroba nábytku
rovněž funkční

  • pila mimo prkna produkuje i dřevní odpd (štěpku)
  • štěpka se zpracuje v "dřevozávodě" na dřevotřískové desky a dřevené brikety
  • současná truhlárna produje pouze jednoduchý celodřevený nábytek
  • nový objekt Výroba nábytku potřebuje prkna, dřevotřísku, textil, sklo, kování
  • nový objekt Kovodílna vyrábí kování a drobné nářadí (hardware) z kovů (oceli) a plastu
  • v současném Obchodu s nábytkem nemá co dělat prodej hnojiba. A ani knih

Sklářský průmysl
zatím rozpracován

  • sklo rozdělit na současné sklo /jako materiál . tabulové) a skleněné obaly
  • skleněné obaly by používala mlékarna, pivovar, vinařské závady, výroba nápojů
  • ...atd...

IMPORT-EXPORT
Mám realizovaný Oil_import (dovoz ropy). objekt lze postavit pouze na pobřeží.

Vodní elektrárna - přehrada
viz vlákno Přehrada

Další průmysly čistě CZ by mohly být
Vinařství, Pivovarnictví (upravit stávající - sladovna, stáčírna - pivo lahvové, sudové, tankové) . Nápoje - výroba PET lahví, Vodohospodářství: objekt studna, úpravna vodu (do pivovaru, sodovkárny???), recyklace odpadu (Spalovna by vedle elektřiny mohla produkovat recyklovatelný odpad)
Jaderná elektrárna by mohla produkovat vyhořelé články --> úložište odpadu Knihařství - mimo knihy i časopisy

atd, atd.

Další detaily příště bude-li zájem

Lubak91

Quote from: Ota on August 07, 2011, 04:20:18 PM
IMPORT-EXPORT
Továrna, která by produkovala exotické zboží (bavlna, káva, exot.ovoce a další materiály či suroviny) z "ničeho". Je to především pro ty, kteří ve hře chtějí mít ryze českou realitu a tak si mohou třeba bavlnu "koupit" a nemusí mít kousek za Mělníkem bavlníkovou plantáž

O tomhle typu průmyslu jsem už dávno přemýšlel, ale spíš bych to řešil jako přístav.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Ota

Ano asi je lepší přivést zboží po Labi ...

TommPa9

Pokud by se výše zmíněných průmyslů chtěl někdo zhostit nemám problém s poskytnutím nákladních automobilů nebo jiné techniky. Třeba u budovy "staveniště" by se moje Tatry mohly vyjímat...

Ota

TommPA09->

No ono to staveniště nijak zvlášť nevypadá - je to (v této chvíli buiding_yard z pak 128.britain. Tedy jakási stavební ohrada.
Vozí se tam běžný material jako prkna, cihly, beton atp. Na staveništi je blbý to že nikdy nic nepostaví. Ostatně by v té ohradě mohla nějaká ta Tatra (nejlépe sklápěč) stát.

Ale jak říkám: malovat neumím a chtělo by to staveniště namalovat zcela nové, nejlépe s jeřábem ...On vůbec ten pak.britain má obrázky jakési zašedlé a ne moc propracované (ve srovnání se základním pak128)

Ale ve výčtu v příspěvku výše jsem zapoměl na jednu věc - ta se vozí též na staveniště - nové zboží - betonová směs. Vyrábí ji vedle betonu Betonárka. Ta směs se vozí v míchačkách na staveničtě a pro testování jsem si upravil v hexa editoru nějakou tvou míchačku (Škoda 706) - good=conmix (= concrete_mix - takže to muselo být na 6 písmen z původního cement). Ostatně předpokládám, že ten cement tam byl "jako znouzecnost" aby to bylo kam odvést.

Zato bych potřeboval vozidla pro přepravu řivých zvířat - prozatím mám jen jeden náklaďák s přívěsem a vagony z pak128.britain, kde jtento druh zboží je definován. V Příloze náklaďák pro živá zvířata

TommPa9

S tím naprosto souhlasím, pak128.britain je strašně temný skoro by se dalo říct že ponurý.
O budově "staveniště" můžeme diskutovat, o jeho "výsledném" účelu jen tak z hlavy mě napadají minimálně 3 varianty, co by se mohlo "stavět" (jaderná elektrárna, sídliště, přehrada). všechny 3 verze sežerou spoustu materiálu a staví se dlouho. Teoreticky by mohla jít nějaká animace (ta jde určitě) ale i nějaký dlouhodobý progres. Kdysi dávno jsem v diskuzi o paku128 nebo 64 viděl budovu hradu, která se měla v postupu času měnit. (od roku X do roku Y zřícenina, Y-Z renovace Z turistický cíl-kdyby to nebylo víc než dva roky zpět tak bych to zkusil najít) Jde o to jestli takový "vývoj" jde provézt na jedné budově nebo je se bude budovat "zvlášť" a bude tak ve hře najednou třeba 10x staveniště a pokaždé v jiném stádiu rozestavení ale bez možnosti "přestupu" o level výš.

O tom, že bych udělal míchačku na podvozku Škody 706 nevím. Udělal jsem transporter cementu ale předpokládám, že jde jen o "zkratku" jak to nejlépe popsat :D (ono já jsem chtěl udělat i míchačku betonu na podvozku š 706 ale zkušenosti s Tatrou mě přesvědčily abych takové blbé nápady pustil z hlavy :D)

Náklaďák na přepravu živých zvířat by mohl vzniknout relativně bez problémů jen by to chtělo nějakou předlohu. Viděl jsem papírový model Škody 706 MT na převoz koní ale to je asi tak vše...

Václav

Quote from: Lubak91 on August 07, 2011, 04:36:53 PM
O tomhle typu průmyslu jsem už dávno přemýšlel, ale spíš bych to řešil jako přístav.
Jako přístav by se to asi vyřešit nedalo, protože žádná normální budova nemůže být zároveň na vodě i na suchu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

... nicméně může být na pobřeží (viz budova "Maják" v základní sadě pak128) předpokládám, že se nepočítá s tím, že by přes tenhle "přístav" šlo fyzicky zboží pomocí lodí. jde spíš o stav "ducha" kdy se budova která je umístěná u vody a funguje jako překladiště zboží. Jen si nedovedu představit jakým způsobem to bude v praxi fungovat. Jestli byste chtěli, aby veškeré zboží, které by se u nás nedalo vyprodukovat generovala tahle budova? (to by mohl být docela zajímavý seznam zboží-a hlavně dlouhý)

Václav

... o Majáku vím

climate= voda
location = země

... ale já se obávám, že u továrny to tak snadné nebude, protože u ropné plošiny je jen

location = voda

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Ota

#127
Odzkoušeno:
location=Land
climate=Water

Platí i pro factory, takže lze postavit jen na pobřeží.
Ovšem s tím bych si hlavu nelámal, neboť importní společnost stejně nemá žádný vstup. A tak bych zřejmě nechal na hráči, kam si budovu importní společnosti postaví.
Ostatně climate je stejně neúčinné, pokud si při stavbě zaklikneš "ignorovat podnebí". Alespoň v mém případě Oil_import. Takže na pobřeží se staví jen automaticky

Co se týká importovaného zboží, je potřeba vycházet z toho co ve hře je již definováno.
Pokud se dané zboží v ČR vyrábí či nachází (v dostatečném množství) do importu bych nedával.

Importních společností by mohlo být více - dle druhu nebo skupin zboží. Například pro import ropy si dovedu představit "zásobník na ropu". Ten jsem našel v pak128.britain, upravil a zde nabízím výsledek:

Sim

Vozy na ziva zvirata - neni problem upravit "Zetky", ktere k preprave koni i dobytka slouzily.

Co se tyka "staveniste", je mi jasne, ze v soucasne verzi hry je to asi neschudne, ale ... optimalni by bylo, kdyby se treba elektrarna musela stavet nekolik let - treba cca 4 roky by to bylo staveniste, ktere potrebuje tolik a tolik surovin na stavbu... a po jejich "naplneni" - tedy v podstate klidne by se to mohlo protahnout, pokud bych vozil pomalu - by se z toho stala konecne elektrarna.

Ono podobnym zpusobem by to bylo mozne resit asi u veskereho prumyslu, ale tam by mohlo dojit ke smycce - na vystavbu betonarky potrebuju i ocel a na vystavbu slevarny potrebuju beton.

Ota

#129
Sim->
V prvé fázi bych staveniště pojal jen jako odbytiště materiálů (ale možná je to zbytečné)
A zkusím bádat v dat souborech jak dosáhnout toho, aby se po nějakém čase či po nasycení materiálem změnil objekt na jiný. Ručně by to mělo jít (upgrade), ale automaticky nevím.

Václav

Quote from: Ota on August 08, 2011, 07:45:14 AM
Importních společností by mohlo být více - dle druhu nebo skupin zboží. Například pro import ropy si dovedu představit "zásobník na ropu". Ten jsem našel v pak128.britain, upravil a zde nabízím výsledek:
No, tady je takový menší zádrhel: ona se totiž v ČR ropa těží. Objem těžby je sice malý, ale ropa je takové kvality, že se používá pro farmaceutický průmysl.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Quote from: VaclavMacurek on August 08, 2011, 10:11:15 AM
No, tady je takový menší zádrhel: ona se totiž v ČR ropa těží. Objem těžby je sice malý, ale ropa je takové kvality, že se používá pro farmaceutický průmysl.
a taky tu v potocích odborníci "těží" zlato, ale že by to mělo nějaký významný vliv na přísun otrocky vydřeného afrického zlata...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Pokud vím, tak u nás se zlato již delší dobu netěží. Asi tak několik století.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Tak zrovna ta tezba ropy neni ani tak o kvantite ropy jako takove, ale o kvantite jejich vrtu. Zejmena kolem Hodonina jich je fakt dost, byt jsou to drobecci - ve hre by to vychazelo na jedno policko kde by bylo kyvadlo...

... a v tyhle souvislosti me napada: jde nejak udelat (myslim v soucasne verzi hry), aby mela fabrika ruznou animaci v ruznych rezimech? Tedy v pripade funkcniho vrtu by se kyvadlo hejbalo, ale po naplneni kapacity zasobniku by se zastavilo. U elektrarny by to znamenalo kour z kominu pouze v pripade vyroby elektriny a tak podobne.

Lubak91

VM: Říká se tomu "rýžování". A myslím, že se to ještě nezapomělo... Česká ropa pokrývá spotřebu v ČR 2-3%, viz třeba zde: http://www.pro-energy.cz/clanky2/4.pdf

Sim: Myslím, že to jde, podívej se třeba na uhelnou elektrárnu, dokud ji nezačneš krmit, tak se z ní nehulí...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Myslím, že Simovi nejde o kouř ale o animaci budovy jako takovou.
Podle toho, co vidím ve hře asi animace "jen když se maká" nejdou. A nebo jdou ale nejsou součástí základního setu, protože prodejna domácích potřeb se hýbe i když tam není žádné zboží.

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Ten kour nad elektrarnou si prave nedokazu vybavit, jestli je jen kdyz se topi nebo stale - pokud resim nejaky prumysl, mam zobrazeni mestskych budov vypnutych a v tu chvili mi zmizi i kominy na elektrarne (resp. horni cast obrazku vysokych budov), takze pokud tam kour nekde je, neni nad kominama a me to netrkne.

Kazdopadne, pokud by to slo, bylo by to asi fakt luxusni prave pro takovehle machrovinky - v hlubinnem dole by se mohlo tocit to kolo nahore na vezi, ropne cerpadlo by mohlo pumpovat a klidne u prodejny cehokoliv by po dodavkach zbozi mohly byt otevrene dvere a vyskladane zbozi i venku ... a drsny by bylo, kdyby autosalon bez aut mel prazdny parkoviste :-D

TommPa9

Quote from: Lubak91 on August 08, 2011, 11:26:13 AM
A kouř není animace?

Ne kouře nejsou animace. Kouře jsou animované samy o sobě ale nejsou součástí animace budovy a jejich chování je předem definované. Při tomhle pohledu na věc by byla animovaná i kouřící vozidla a ta přece animovaná nejsou nebo snad ano? ;)

Ota

Quote from: VaclavMacurek on August 08, 2011, 10:11:15 AM
No, tady je takový menší zádrhel: ona se totiž v ČR ropa těží. Objem těžby je sice malý, ale ropa je takové kvality, že se používá pro farmaceutický průmysl.

Vše se dá řešit: např. nový objekt ropné_vrty_cz bude mít velmi malou produkci a/nebo se zavede nové zboří "ušlechtilá ropa" - ta půjde z vrtů cz a bude ji brát výhradně farmaceutický průmysl