News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

Schází někomu Manuál?

Started by Tomas, June 01, 2009, 01:11:07 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tomas

Pokud by se zde náhodou našel někdo, kdo čas od času navštěvoval Manuál (aneb mou neoficiální příručku ke hře) a náhodou by se divil proč mu nefunguje, tak vysvětlení je asi takovéto:
admini WZ web smazali s odůvodněním "chyběla úvodní stránka" - což je u webu se slušnou návštěvností celkem zajímavý přírodní jev...
A tím  pádem se také naskýtá otázka: má cenu pouštět se do obnovy (samozřejmě že lépe, kvalitněji a radostněji)?

Sim

Priznam se, ze jsem pri poznavani hry cerpal z nekolika zdroju, dost mozna i na techto strankach. Ted ale opravdu nedokazu rict, ktere informace jsem odkud bral a otevrene priznavam, ze si ani nevybavuju vzhled stranek... takze na me prosim nehledet.

VS

Nooooo... já opravdu nevím. Myslím, že cílová skupina tady ani není aktivní, takže ptát se takhle nemá smysl. Třeba pro mne nemá cenu si číst o tom jak se staví tunel ;D Určitě to ale mnoho lidem pomohlo. Jestliže hosting zdarma není dost spolehlivý, je to i otázka jak moc by to stálo.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lodovico

Muzu nabidnout prostor zdarma, na stejnem miste jako je moje NiNiWania (viz forum) :-)

Tomas

Lodovico: díky za nabídku - cením si jí, ale musím odmítnout. S hostováním / doménou problém nemám (peníze nehrají roli), zato s časem to je nejmíň do konce měsíce bídný :)

VS: stálo by to hodně času a něco málo úsilí ;) Spíš mi šlo o to, jestli to má ještě aspoň trochu smysl. Netvrdím, že musí vypadat naprosto stejně (co do obsahu, tak do formy), klidně se může rozšířit o texty pro "pokročilé" - třeba jak píšeš; číst o stavbě tunelů pro tebe nemá smysl, ale článek o tom, jak se staví mosty by ti určitě prospěl ;D ...
... od dob vzniku manuálu jsem asi dospěl (nebo spíš zlenivěl?) a už bych si asi rozmýšlel pouštět se do projektu který nikdo nevyužije.

VS

Nápodobně. Vím co si můžu dovolit, k čemu se zavázat a k čemu ne, a podobný projekt je jasně mimo mé možnosti, takže tě úplně chápu.

Jestli by to k něčemu bylo? Ale ovšemže ano...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Standa

Quote from: Tomas on June 02, 2009, 07:33:53 PM
... od dob vzniku manuálu jsem asi dospěl (nebo spíš zlenivěl?) a už bych si asi rozmýšlel pouštět se do projektu který nikdo nevyužije.
Tady souhlas... myslím si, že my, co hrajeme Simutrans, jsme taková poměrně stálá komunita a nováčci mohou čerpat rady odsud...

TommPa9

Ovšem manuál měl obrovskej potenicíál co se týkalo tvorby-pokud si dobře pamatuju byl tam svého času asi nejobsáhlejší návod jak na tvorbu (Sice jenom základní informace ale byly tam!)... myslím v češtině... ale postupem času se to všechno přesunulo sem na forum a to hned do 2 nebo dokonce 3 vláken... A hlavně si myslím, že o Manuálu řada začínajících nevěděla. (Tím si nejsem jistej protože v době kdy jsem začínal hrát manuál ještě asi neběžel)

Tomas

Tak dobře, během prázdnin začnu pracovat na novém, větším, lepším (sakra, to zní jako z dob budování lepších zítřků :D) manuálu. A to tak, aby si v něm něco našel každý, i Vladimír ;D
Nápadů je spousta, času málo, tak se nechte překvapit co z toho vyleze...  8)

PS: jen tak pro zajímavost; za poslední dva roky (co jsem nasadil monitorování pomocí Google Analytics) má (měl :( ) manuál následující výsledek:
27,786 návštěv, z toho
10,195 absolutně unikátních návštěvníků
363 833 zobrazení stránek
což je 13 stránek na návštěvu.
Na indexovací roboty to je celkem dost, takže tam asi lidi chodili :)

VS

Vláďa, smím-li prosit... Bez í ;) A určitě má smysl něco mít.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!