News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Tlačítko zpět

Started by Mlhoš, February 13, 2010, 06:37:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mlhoš

Často se mi stane, že se stavba neumístí tam kam chci. Nenašel jsem jiný způsob, než chybný objek vybombardovat. To samozřejmě stojí peníze. Nedá se nějak zatlačit na vývojáře, aby zapracovali do hry tlačítko zpět alespoň o pár kroků?

TommPa9

možnost vzít tah zpět je! Tuším že se to týká jednoho "natažení" kolejnic nebo silnice (z)

Mlhoš

Tak to prosím o informaci, které tlačítko to je? Mám 102.2.2.

Kolik tahů  zpět to umí?


TommPa9

jeden tah a to jenom při stavbě dopravních cest (kanál, silnice, koleje...) a je to tlačítko "z" (to znamená malé z)

Václav

Drobná poznámka:
Akce zpět se týká i drátů vysokého napětí.  ;)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Mlhoš

Něco není dobře. Žádné tlačítko "z" nevidím.

Ale na klávesu "z" to reaguje.

jurassic222


Mlhoš

No jo, tak to pište klávesa "z" a ne tlačítko "z".... ;)
Hledal jsem totiž něco na liště.

Jen tak mimochodem, je rozdíl mezi "vybombardováním" z hlavní lišty a "vybombardováním" z lišty jednotlivých doprav?

Např. silnice má ikonu s křížkem a silnicí. Já používám tu z hlavní nabídky protože se mi zdá univerzálnější. Ale asi je pravda, že při křížení silnice a železnice není jisté co se zruší. Pokud bych použil silnici s křížkem tak to bude zřejmě jisté.   

TommPa9

při klasickém lištovním vybombardování se ničí "všechno". je to univerzální "výbušnina". zatím co buldozer v liště doprav ničí jenom to, co spadá do dané dopravy a na jiné dopravní cesty nefunguje. (takže pokud chci zbourat silnici v křižovatce s železnicí použiju buldozer z lišty silnice a nezboří se mi koleje)

(PS.: právě sedím na přednášce takže až to půjde zkusím tento příspěvek učesat aby byl pochopitelnější)

Eiffel

Z hlavní lišty provádíš demolici políčko po políčku. Z lišty doprav provádíš demolici dlouhých useků /klik na začátek demoličního úseku, klik na konec demoličního úseku a je hotovo/.

Sim

Souvisi to s tematem trochu okrajove, ale preci. Mame tu bouradlo univerzalni, nebo jeho zeleznicni, silnicni a jine formy. Hodne mi ale chybi moznost odstraneni pouze trolejoveho vedeni, nebo aspon moznost nahradit ho levnejsim typem.

Oproti vsemu ostatnimu mi "dratenicke" prace" prijdou porad docela neohrabane - pokud se ukliknu pri vyberu typu troleje a vyberu zbytecne drazsi, nezbyva mi, nez to postupne "vybombit" ... jenze pred trolejemi jdou navestidla i stanice ... takze to v podstate znamena "vsechno vylejt" a znovu, nebo se s drazsi troleji smirit.

A nebo sem jen slepej a negramot a neco takovyho ve hre je... nebo neni?

Václav

Quote from: Sim on January 03, 2011, 05:24:07 PM
Souvisi to s tematem trochu okrajove, ale preci. Mame tu bouradlo univerzalni, nebo jeho zeleznicni, silnicni a jine formy. Hodne mi ale chybi moznost odstraneni pouze trolejoveho vedeni, nebo aspon moznost nahradit ho levnejsim typem.

Můžeš zkusit tohle: když podržíš klávesu Ctrl, tak lze degradovat koleje na právě vybraný typ, který chceš postavit. A je možné, že to funguje i na troleje.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Prave ze na troleje to nefunguje :-(

Václav

Tak potom nevím. Já to nikdy nezkoušel - až teď, abych si ověřil, že to funguje nebo ne.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní