News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Zbrojní Průmysl

Started by Kubajs, March 20, 2010, 05:46:07 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kubajs

Zdravím, když jsem tu viděl tu diskuzi a podobné věci, tak jsem se rozhodl začít kreslit zbrojní průmysl. Budovy zvládám dobře, horší to bude s dopravními postředky. Buď se můžou např. zbraně a náboje převážet jako kusové zboží, a nebo pokud by se někdo nabídnul, může se udělat vlastní vagón, či náklaďák. Také uvidíme jak to dopadne s .dat soubory, sice něco umím, ale dobrá rada se vždy hodí. :-).

Pokud chcete vidět graf, jak bude průmysl vypadat, podívejte se do přílohy. Také sem hodím první verzi skladu, kterou jsem dneska nakreslil. Nemůžu naladit správnou barvu oken apod, takže prosím o radu. Jinak by ještě měl časem okolo přijít plot a závora s budkou a pár jiných detajlů. Ovšem na to je ještě brzy.

Taky bych ocenil rady k tvarům továrny, nebo i ještě toho skladu.

Na tvorbě se podílejí:
Kubajs - Kreslí budovy a vymýšlí tvary
TommPa9 - Kreslí dopravní prostředky = Tatra VVN a radí mi při tvorbě.
VaclavMacurek - Graf zbrojního průmyslu

EDIT: 21.3 - 21:13 -- Mažu tu první verzi skladu a přidávám zatím aktuální, přidal jsem seznam těch, co se na tvorbě nějak podílejí.
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/

TommPa9

Není to malé? Jinak o okna se moc nestarej, o ty se postarají Shades...

Kubajs

O velikost se ještě postarám. Nová verze tu bude zítra, nebo pozítří (spíš zítra, v pondělí mám málo času). Bude to tak na 2x2 (poradil mi TommPa9 na ICQ - cenná rada). S těmi okny to tak udělám.
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/

abec3


Kubajs

#4
Stát: Česká republika > kraj: Liberec > Okres: Semily > Město: Jablonec nad Jizerou.... Pokud budeš chtít ještě něco vědět, prosím, napiš mi na ICQ, Skype nebo E-Mail (viz. můj profil)

ICQ: 425-307-585
Skype: kuba.mart45
E-Mail: kuba.mart@seznam.cz

EDIT:// Využiji tento post a přidám sem do přílohy beta verzi nového skladu. (Ještě musím dodělat okna, pár doplňků a plot)
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/

Kubajs

Zdravím a omlouvám se za double post, ale přináším vám další verzi máho skladu (viz. příloha). Ještě mi tam chybí nějaká budka hlídače se závorou a okolo zídka...
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/

TommPa9

Člověče moc dobrý! Má to nějakou reálnou předlohu nebo buduješ podle fantazie? Jestli podle fantazie tak klobou dolů před tvojí představivostí! ty rovný rohy na nádvoří mi přijdou naprosto parádní! JInak možná by bylo lepší dát místo toho oficiálního modrého kamionu něco jiného. Podívám se jestli v archivu nemám nějakou vojenskou obludu (napadá mě jenom Tatra 815 8x8 Multilift nebo poněkud malá Praga V3S) v případě nutnosti něco namaluju. Stačí napsat co by sis tam představoval...

Kubajs

#7
Buduji podle fantazie, žádná předloha. K tomu autu, no tak bude lepší nějaké to vojenské vozidlo. Ta Tatra 815 by mohla být pěkná...  :)
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/

Vagrner

Keď to bude hotové tak budem rád xD... Dobre to vyzerá

TommPa9

Takže po domluvě s Kubajsem jsem se pustil do Tatry 815 VVN (místo toho modročerveného náklaďáku) a uvažuju o "hráčské" nebo "citycarové" verzi. Každopádně by nebyla marná jako náklaďák na převoz obilí...

Václav

Quote from: Kubajs on March 21, 2010, 02:25:29 PM
Zdravím a omlouvám se za double post, ale přináším vám další verzi máho skladu (viz. příloha). Ještě mi tam chybí nějaká budka hlídače se závorou a okolo zídka...

Já vím, že když nemám s budovami téměř žádné zkušenosti, tak bych měl být zticha, ale chtělo by to více textur. Jinak to můžeš nabídnout v pak96.comic. A zruš ten heliport. Ten vypadá fakt divně.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Kubajs

No tak ten heliport zrušit můžu, ale zas bude prázdná střecha... textury, tak ono to ještě není finálně upraveno ty barvy... a ono ty sklady bejvaj podobný... ale udělám to spíš jako trochu hrubší omýtku.. ještě uvidíme
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/

Václav

Místo heliportu můžeš hodit střešní okna nebo (další) klimatizaci.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Kubajs

Konečně jsem si našel trošku času a tak sem se snažil vylepšit tu budovy, aby nebyla tak jednobarevná, nejspíš se mi to moc nepovedlo, no, posuďte sami.
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/

TommPa9

Už jsem to říkal (nebo spíš psal) soukromně přes ICQ ale asi to zopakuji. Podle mě, by bylo lepší dát místo asfaltu betonové panely (takže šedou) Jinak sice to taky nedělám ale mohlo by vypadat zajímavě, kdyby to předstazené křídlo házelo stín přes parkoviště...

Václav

#15
Stěny už vypadají mnohem lépe. Pouze to tečkování - jak na střeše, tak na těch světlejších částech stěn - vypadá fakt divně. Tady by to chtělo vybrat nějakou lepší texturu - alespoň pokud jde o střechu, protože na stěnách to až tak hrozné není.

A taky bych se rád zeptal, jakým způsobem budeš řešit zdroj síry?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Kubajs

Pokud se mi podaří nějakou lepší texturu najít/udělat tak to určitě změním, ale teď o týdnu najednou není moc času.

K té silnici: Určitě by to bylo lepší, jenže když se podíváš na barvu těch betonových panelů a té stěny u skladu, tak by to byla skoro stejná, snad i totožná barva.

K té síře: No pokud vím, tak ta se vyskytuje v místech s vulkanickou činností, nebo u horkých minerálních pramenů. Taky se (podle wikipedie) nachází v rudách na bázi sulfidů. Také v ropě a uhlí. Takže by teoreticky mohla být nějaká (další) nová továrna k průmyslu, ve které by se to z té ropy/uhlí dostávalo, popř. by se to mohlo dělat už v té výrobně, co je v grafu.
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/

Václav

Taky se (podle wikipedie) nachází v rudách na bázi sulfidů.
Jenže z nich síru nedostaneš tak snadno jako z uhlovodíků přes sirovodík.

Také v ropě a uhlí.
Ropa obsahuje mnohem více síry než uhlí. Při zplyňování obou materiálů (uhlí i ropy) vzniká sirovodík. Ten se odděluje a následně procesem, který si již nepamatuji, přeměňuje na síru.

popř. by se to mohlo dělat už v té výrobně, co je v grafu.
Přesně - v plynárně. Potřebuješ však nějaký další průmysl, který by odebíral nějaké další možné produkty té plynárny. Já jsem navrhl výrobu limonády.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

romik

#18
Quote from: VaclavMacurek on March 24, 2010, 04:01:10 PM

Také v ropě a uhlí.
Ropa obsahuje mnohem více síry než uhlí. Při zplyňování obou materiálů (uhlí i ropy) vzniká sirovodík. Ten se odděluje a následně procesem, který si již nepamatuji, přeměňuje na síru.

popř. by se to mohlo dělat už v té výrobně, co je v grafu.
Přesně - v plynárně. Potřebuješ však nějaký další průmysl, který by odebíral nějaké další možné produkty té plynárny. Já jsem navrhl výrobu limonády.

Quote
Z větve http://forum.simutrans.com/index.php?topic=617.175   
Re: Co mi chybí (Bender)
« Reply #207 on: March 20, 2010, 06:59:50 PM »
   Mne  chybaju  v  hre  plynovody,ropovody .............. atd.
*
Re: Co mi chybí (Nemo)
« Reply #208 on: March 20, 2010, 08:10:54 PM »
   ropovody - mám pocit že jsem kdysi někde na webu zahlédl jakýsi addons ale netuším jestli byl funkční no a plynovody? Mohl by to být návod na nějaký průmysl - Městská plynárenská... či tak nějak.
V kosce to shrnu asi takto: Do skladu přichází ropa jak ropovody, tak i železniční a automobilovou dopravou (v malé míře z nalezišť na Moravě). Zde se jednotlivé typy rop (lehčí, težší ...) ještě míchají do různých směsí, které se pak čerpají do procesu. Nástřik se předehřívá ve výměnících a pecích a nastřikuje se do destilační kolony. Účelem zařízení destilace ropy je rozdestilovat ropu na jednotlivé frakce a tyto produkty i meziprodukty, včetně vedlejších produktů dodat k dalšímu zpracování nebo do skladu. Například benzínová frakce odchází na Hydrogenační rafinaci, Redestilaci a nakonec Reforming - v konečné fázi se zde míchají motorové benzíny. Těžší frakce petrolej a plynový olej prochází každá svoji jednotkou Hydrogenační rafinace (zbavování "nečištot" přebytkem vodíku na katalyzátorech), následně se na skladech z obou dvou složek + dalších přídavků namíchává motorová, ale i topná nafta.
Na všech výše zmíněných jednotkách vznikají plynné fáze, které pak jdou do jednotky Odsíření plynů, kde se bohaté uhlovodíkové plyny – nízkotlaké ze surovinové destilace, hydrogenačních rafinací petroleje a plynového oleje a vysokotlaké z hydrogenační rafinace benzínu - zbavují sirovodíku v roztoku dietanolaminu (DEA). Regenerace roztoku DEA spočívá v odstranění sirovodíku z roztoku vyvařením. Uvolněný sirovodík odchází do provozu Výroba síry, kde se se převádí sirovodík na kapalnou síru (v reaktoru je zbývající H2S  v koncovém plynu přeměňován na kapalnou síru..., zbytek pak je spálen v koncové peci). Jednotka je navržena na 99% konverzi vstupující síry (jako H2S) na kapalnou síru, která se pak odváží k odběratelům v autocisternách. Odsířené, nebo bezsirné bohaté a kapalné uhlovodíkové plyny, přicházející z jednotek reformingu a odsíření plynů, se v provoze Dělení plynů dělí na jednotlivé složky. Mimo jiných například propan-butanové směsi. Ty jsou následně zkapalněné skladovány v zásobnících. ...a pak si směs plynů můžete dotankovat i u některých benzinek, to když používáte kombinované "palivo" v autech.
*
V Simutransu se jako koncový odběratel objevuje Čerpací stanice, jak ta původní, kde se prodává benzín, tak i moderní, kde se kromě benzínů distribuuje i etanol (Kukuřičné pole ■ Kvasný závod). Já mám v nabídce Simutransu RAFINERII + REFINERII PT + OIL REFINERY a u odběratelů POSTO E RESTAURANTE (viz. přiložené obrázky), zde se prodává i motorová nafta.
Proč to ale píšu..? Výroba síry je součástí rafinerií, buď tu SÍRU dát jako zvláštní "kapalný/pevný" produkt k rafineriím, případně to udělat jako samostatnou budovu (+ sklad).
PS: ""Maximum attachment size allowed: 64 KB, per post: 64"" -- to tam toho ale asi moc vidět NEBUDE!
PS2: Snad toto není moc off-topic, pokud ano, tak se omlouvám, případně bych tento text, či část kdyžtak smazal. Romik

Václav

Jenže v Simutransu žádná z rafinerií síru nevyrábí (tedy alespoň zatím). Z toho důvodu je jednodušší udělat novou továrnu - jako např. plynárnu. Možná v budoucnu by rafinerii, která by vyráběla i síru někdo udělat mohl, ale na to je zatím příliš brzy - protože bys potřeboval více než jeden průmysl (navíc ne z kategorie zavržených), aby se výroba síry přímo v rafinerii vyplatila.

Pokud jde o ropovody, jejich vývoj nebyl dokončen - way type - Pipe lines.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Kubajs

Co se děje s vývojem průmyslu?

Konečně jsem našel odvahu a čas sem něco napsat. Nebojte se, vývoj není a ani by neměl být ukončen. Jde tu pouze o to, že jsem neměl posledních pár týdnů čas, tento víkend jsem měl mít času dost, jenže znáte to, uklízení.... A ještě k tomu všemu onemocněl náš pes.

Přes týden tu asi moc nebudu, protože mám školu a kroužky. I přes málo času se pokouším kreslit, sice né novou továrnu apod. ale dodělávám sklad, vylepšuju detaily apod. Ukázal bych vám jak jsem pokročil, ale měli by jste v tom akorát zmatek.
Jsem členem hasičského sboru Jablonce nad Jizerou a jsem na to hrdý. Naše stránky: http://sdh.jablonec-krkonose.cz/