News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Nástup lidí

Started by Fanda, April 06, 2010, 09:17:21 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SWTC

#35
Quote from: Sim on April 07, 2010, 09:42:37 PM
Cena roli nehraje ... ale mozna me napadlo, cim by to mohlo byt - tusim ze od verze 102.1 je mozne si zapnout/vypnout hledani trasy pres preplnene stanice.


Ale hraje. Mne sa to stalo - 2 medzimestské autobusové linky obsluhujúce okrem iných aj 2 spoločné zastávky v 2-och mestách. Jedna linka z nich bola priama, ktorú som dal ako posilovú. A uplietol tým na seba bič... :D. Cestujúci volili lacnejší (kratší) variant. A keď som náhodou poslal posilák do depa, cestujúci naň stále čakali a nenastupovali na inú čiastočne súbežnú linku. Podobne som dopadol aj so súbehom vlakov a autobusov, hoci autobus (linkový so zachádzaním na stanicu) bol iba ako posilák a suploval MHD v oboch mestách kvôli ich ešte malému počtu obyvateľov.

Odvtedy veľmi starostlivo plánujem, čo, ako, odkiaľ, kam a cez čo viesť - proste "ťažký dopravný inžiniering" :D.

Sim

SWTC > zajimave, s timhle zadny problem nemam. Proste pokud vice linek obsluhuje dve stanice, lidi nastoupi to toho spoje, co prijede jako prvni.

Problem nastava jen tehdy, kdyz se nekde musi prestupovat a prestupni misto nemaji obe linky stejne - pak vsichni jezdi jen jednou a tou druhou nejede nikdo.

Podobna situace muze nastat ve chvili, kdy treba u fabriky mas dve stanice - lidi budou chtit jen na tu jednu konkretni a pokud pojede spoj zrovna na tu druhou, budou ho ignorovat.

Fanda

takže když naplánuju příkladem autobus 1 z Náměstí - Stadion - Divadlo - Sídliště - Nádraží a bus 2 z Chemička - Malé náměstí - Divadlo - Sídliště - Nádraží, tak bude fungovat vše OK oběma směry, ale když bude linka 2 jezdit Chemička - Malé náměstí - Divadlo - Sídliště - Letiště, tak bude v 1 nebo 2 prázdno? :-O

VS

Nechápu a nechce se mi myslet, takže to shrnu rychle:

záleží na počtu přestupů

Tzn. přímé posilové spoje všechno požerou a musí být proto příslušně naddimenzované. Pokud se jim povede odvozit čekající hordy, po zrušení se zbytek čekajících opět vydá běžnou trasou, takže to není nutně permanentní rozpad systému.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!