News:

SimuTranslator
Make Simutrans speak your language.

problem

Started by Reeno, September 24, 2008, 01:45:21 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

benpat

Poslední dobou se mi stává a už mě to vadí, že vlak vjede do stanice, zastaví a pak poskočí asi o tři políčka. Stává se to i když vlak nemá volno. Tratě se pak zasekávají, nevíte co s tím?

Sim

Covece, tohle jsem tu relativne nedavno resil... v podstate se mi to vyresit nepovedlo, takze jsem metodou pokus - omyl menil tak dlouho konfiguraci nadrazi, az jsem dosel k takove verzi, kde "poskok" nezpusobi zasvih dopravy ... ale je to reseni napikacu :-/

Václav

#107
Nevím. Připouštím, že jsem se s tím (naštěstí) ještě nepotkal. Spíš se mi stává, že když hodně změním kolejiště před nádražím, tak některým vlakům trvá opravdu hodně dlouho než se novému kolejišti přizpůsobí.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

benpat > na neco jsem prisel... to "poskoceni" se u me deje v pripade, ze je vlak dlouhy akorat do stanice (nebo se teto hodnote hodne blizi). Ted zrovna se mi jeden "skokansky" vlak podarilo zkrotit ubranim jednoho vozu. Zkus, treba to pomuze i u tebe.

benpat

Pomohlo to, je to ale zvláštní. Na jedné lince mi jezdí vlak o velikosti 4 polí (754+4*Bdmtee). Ten skáče jen ve vybraných stanicích a třeba jen jedním směrem. Ježce co teď udělat s celou mapou.

Sim

Ja mel to samy a proste misto Bdmtee radim Bt :-)

benpat

Jenže to jsou mezinárodní Os, ČD je brejlovec a ZSSK jsou ty Bdmtee. A slováci ve hře ještě Bt (popř. Bteer) nemají  ;D.

Sim

benpat > Bt/Bdt prijdou na radu snad pristi tyden ... samosebou i ve vychodnim provedeni :-) ... takze vydrz, Prtka, vydrz ;-)

Sim

Hmm, tak sem dopad jak sedlaci u chlumce. Pokud mi vlak poskakuje od nastupiste dal, pomohlo zkraceni soupravy. Ted mi ale poskakuje mimo peron na waypointu :-( Napada nekoho, co s tim? Zkraceni podle ocekavani nepomohlo.

Nemo

No já si na to "poskakování" vlaků už pomalu zvykám. Myslím si že je to způsobeno nějakou chybou v programu, jelikož jsem vypozoroval, alespoň u mne, že pokud mi jede vlak z pravého horního rohu do levého dolního rohu tak při výjezdu z nástupiště poskočí a pokud jede opačně tak neposkočí. No a aby to nebylo tak jednoduchý, tak to nedělá na každým nástupišti ale jen někde. Tak a teď "babo raď ". Jedinej faktickej problém jsem s tí měl ve chvíli, kdy se mi hned za nástupištěm dělili koleje, vlak totiž poskočil až za semafor do obsazeného úseku, ale jen na půl, kousek zůstal na nástupišti a tím mi zablokoval dopravu. Tak jak jsem již napsal, zvykám si, jelikož nevím jak to opravit.

Václav

Jak jsem řekl dříve, já jsem tohle zatím nepotkal. Pouze pokud posílám vlaky do depa, tak vlak jakoby zamrzne a čeká, dokud přes něj neprojedou další vlaky a neuvolní se trať - a občas k tomu poskočí, což způsobí problémy, pokud je poblíž nádraží nebo velkého možství semaforů, ale v normálním provozu ne.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Já s poskakováním vlaků žádné problémy nemám. Všude mám zavedeny dvoukolejky s autoblokem a na vjezdech návěstidla pro volbu koleje. Největší problémy mi dělaly nákladní vlaky u vjezdů do stanic, čekaly na uvolnění někdy i celý den, vyřešil jsem to postavením nákladních spojek mimo zhlaví a peróny stanic.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Nemo

Nedalo mi to a trochu jsem experimentoval. Poslal jsem do těch mejch problémovejch stanic jinou soupravu a to Ledovce. Žádný problém s "poskakováním" vlaku na výjezdu. Tak jsem vyzkoušel u původních souprav vyměnit vagóny Bmto za vagóny Bap (oboje produkce SIMovy fabriky na vagóny) a ejhle, "poskakování" se nekoná. Jsou to v podstatě identické vagńy jen s jinou časovou dostupností. Může být chyba v PAKu? DAT soubor je myslím naprosto identický až na jméno a onu časovou dostupnost. Pak už mě napadá jenom nějaký problém v barvách který hra nedokáže překousnout.
Tedy prosba pro SIMa, mohl bys na to kouknout a trochu zapátrat? Vagón je to hezký a hlavně s velkou kapacitou, rád ho používám.

Sim

Zkusim se na to podivat - zatim me ale vubec nenapada, kde by mohl byt zadrhel. Schvalne to zkusim udelat nekde taky tak - tedy problemove vagony vymenit za jine, ale stejneho rozmeru a se stejnymi vlastnostmi....

Jen me napada ... pomohla vymena vsech vozu, nebo stacil jen jeden?

Nemo

Sim - zkusil jsem nejdřív vymenit v soupravě tři poslední vozy a potom pro změnu tři přední vozy a nepomohlo to, bylo třeba vyměnit všechny.

Sim

Ja jsem vcera taky delal par pokusu a moc moudrej z toho nejsem :-/ Na jedny lince provozuju nekolik nakladnich vlaku s ruznym vozovym parkem, kdyz jsem vedel, ze na nekterych mistech to poskakuje. Nekde byly pouzity dvojice vozu, jinde samostatne jednovozy, ruzne delky ... no proste jsem si s tim docela vyhral... a to vse proto, abych nakonec rezignoval, bo se mi neposkakujici vlak nakonfigurovat nepovedlo :-(

Na ty patra jsem se ale jeste nekoukal - nicmene me napada jedna vec. Neni to tak davno, co jsem je predelaval na zhasinaci ... no a ja nevim, jestli jsem je v teto podobe zverejnil, nebo je mam zatim porad jeste "v supliku". Takze u jake verze jsi zaznamenal rozdily? ... predpokladam, ze by to mohlo mit vliv.

Nemo

Sim - zhasinaci verzi nemám.

tony.p

nevěděl jsem kam tuto blbost napsat tak to píšu sem. Dalo by se nějak udělat aby souprava tažaná dieslovou lokomotivou, mohla vyměnit lokomotivu za elektrickou a dál pokračovala v jízdě po elektrifikované trati? př. Z místa A do místa B by jela tažená dieslem, v místě B by vyměnila lokomotivu a do místa C by jela s elektrikou.

Václav

Je mi líto, ale ne. To by byla záležitost pro programátory a rozšíření jízdního řádu o takový příkaz, ale do toho se asi nikomu chtít nebude (vůbec nebo hodně dlouho).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Nemo > zkousel jsem se behem posledniho tydne zamerit na "boj s poskakovanim" ... puvodni data k "nezhasinacim" patrakum jsem zatim nenasel, presto mam nektere dalsi poznatky. Neni totiz poskakovani jako poskakovani:

- poskakovani trvale ... pri kazdem prujezdu konkretniho vlaku pres dane misto dojde k poskoceni, takze se to da aspon pomerne snadno zjistit a zkusit s tim neco udelat

- poskakovani obcasne ... novinka, aspon jsem ji do te doby nevidel - vse je v poradku na nekolik prujezdu a pak sup a poskoci si. A nepomohla zadna zmena vlaku (zkousel jsem asi 5 variant). Nejhorsi je, ze se to da sakra blbe zjistit, kde to skace.

Jedine skutecne reseni se ukazalo dat pred nastupiste dostatecny prostor, aby vlak pri poskoceni neblokoval vyhybky a tim jine vlaky v ceste.

tony.p

Mám taky jeden problém, týká se nákladních vlaků, tento problém se mi opakoval již vícekrát.
Jde o to že ropa je napsaná pod ocelí a ne pod ropa/benzín.

Václav

Divné.
Podívám se na to - a pokud to bude i u mne, tak to zkusím napsat do bug reportů.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

tony.p

další dva připady ???

Lubak91

Zkoumal jsem "poskakování" vlaků a přišel jsem na to, že při modelové situaci se to děje pouze u zastávek, kde je za péronem hned odbočná kolej, vyjímečně když mění směr. Ale dělalo to pouze u vlaků delších jak zastávky. Takže pro ty co tento problém trápí, zkuste dát mezi nástupiště a odbočující kolej (příp. kolej měnící směr) jedno volné pole.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Lubak > nepomaha, ja to tak mam prakticky vzdy a stejne poskakuji. A navic jsem zjistil, ze obcas poskakuji i mimo nadrazi, na waypointech.

Predpokladam, ze to je proste dane vzdy nejakou konkretni kombinaci tvaru kolejiste a vlaku - nekdy to spolu neni kompatibilni a poskakuje to. Zatim jediny, co pomaha na 100% je problem obejit - tam kde to poskakuje predelat koleje tak, aby poskakovani neblokovalo dopravu... coz je nekdy problem a neresi to chybu v zobrazeni, ale aspon to nemrvi hru.

Lubak91

Jak už jsem psal výše, já s tím problémy nemám. A "proskočí" i návěstidlo? Mě se to stávalo pouze u zastávek bez návěstidel a když byl vlak delší než zastávka. (u pokusu)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Lubak > prave ze proskoci... a kdyz hupsne treba na zhlavi vicekolejne stanice na jednokolejce, je zle - dopredu nemuze, protoze proti je vlak ... a ten zas nemuze do stanice (kde ma dojit ke krizovani) kvuli obsazenemu zhlavi :-(

Resim to tedy tak jak jsem popsal - prodlouzim stanicni koleje za koncem nastupiste tak, aby i po poskoceni jeste vlak nepreskocil navestidla - takze sice poskoci, ale nikomu cestu neblokuje.

NPete

Tak jsem si dneska přidal přes veřejné služby pár průmyslu,a nějak jsem zjistil že ve hře102.2.2nejde nikam posílat zboží z Truhlárny?? Vím že v minulé hře jsem vozil nábytek buď do Obchodního centra nebo do jiného ktreré tam asi chybí,kde je problém poradí mi někdo??

Václav

#133
Ano. Dočasně nebyl žádný obchod pro nábytek. Myslím, že ten problém byl spojen s převodem na open verzi té sestavy. To ale nemá spojitost s verzí spouštěcích souborů.

Já jsem to tehdy udělal tak, že jsem si ten obchod vytáhnul z starší verze té sestavy. Ale to už není nutné. Stáhni si nightly (nejen) pro pak128 - protože tuším, že hraješ asi tuhle sestavu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

NPete

Jsem to vyřešil instalací Simutrans 110.0.1 a už si naklaďáky fíčí do Obchodu s nábytkem:D
Jinak Díky.....

Václav

No, mně se před několika dny stalo to, že mi hra poté, co jsem počítač vyčistil od prachu začala zamrzat při ukončování. Původně jsem si myslel, že je to zase v hře, ale už jsem si ověřil, že to je na verzi nezávislé. A je to hodně divné.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Tak tam zkus vysypat popelník a třeba to bude fungovat :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#137
Dobrý vtip.  ;D
Sem jsem to napsal spíš proto, že mi to přijde totálně šílené - aby to nejdřív fungovalo a pak to z tak blbého důvodu fungovat přestalo.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

kaarfii

Zdravíčko,
Mám prosbu - potřeboval bych zaslat tyto dva soubory, ale už rozbalené. Třeba na email nebo jinak, jak vám to bude vyhovovat:
* vehicle.zssk_840.pak
* vehicle.cd_835.pak
ze stránky: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.75

Jsou zaheslovaný a hlásí mi to chybný heslo.

Díky

Lubak91

Já tam vidím jak otázku na heslo, tak heslo :o
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!