News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Lubak91

Quote from: DeznekCZ on September 16, 2012, 09:49:21 AM
Mám dotaz, proč neudělat elektrifikaci z rohů jako u tramvají, protože v zatáčkách to rádo dělá blbosti, jen to trochu synchronizovat a bylo by to super. :-)
Protože by se nejdřív muselo někomu chtít ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

DeznekCZ

To chápu, o něco jasem se odpoledne pokoušel, ale nějak mě to zmohlo  :)
Official facebook page
My page of all creations for all my know software.

TommPa9

Barvy už vypadají v pořádku, čumák stále divnej. být tebou tak bych se nebál udělat spodní část o pixel širší než horní. přece jenom tahle sorka má mít pořádný sklopený čumák ;) a kola bych vrátil ta původní malá ale upravená jako tady na mé avii  protože tahle kola jsou na autobus trochu velká ;)

Lubak91

DeznekCZ: No, když na to koukám, tak jsem si vzpomněl na "je svěží jitro, před hájovnou stojí zaražený pilot" :D
Buď je příliš mohutná trolej, nebo sloupy příliš titěrné...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

DeznekCZ

Lobak91: Nedokážu udělat mikropixelový obrázek, umím jen upravovat velkopixelový. :)
Official facebook page
My page of all creations for all my know software.

TommPa9

Jedna úprava je lepší než 50 rad... Takhle bych si to představoval já ;)

VTPsim

#3856
Byl si rychlejší než já :D
QuoteJedna úprava je lepší než 50 rad
Svatá pravda...
QuoteTakhle bych si to představoval já
Líbí se mi ty světlomety a ukazatele. Ten čumák se mi zdá zase moc šikmí tak sem tam pixel přidal Nakonec je to jen dobře. Takže zase moc dík, moc mi to pomohlo.
Mohl bych to dát už do sekce České addons aneb naše lidová tvořivost?
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

TommPa9

#3857
Pokud jsi s tím sám spokojen a nechceš už nic přidat... (blinkry, zrcátka, siluety cestujících, ventilační otvory na střechu, klimatizaci nebo co já vím co by se dalo ještě přidat... raketomet s 12 raketama) tak v tom nevidím problém

TommPa9

Aby bylo vidět že se momentálně opravdu neflákám tak tady je pár ukázek toho, co bych označil jako WIP

VTPsim

Tentokrát sem se pokusil o Karosu B961 ale nevím si rády stím kloubem, pořád vypadá dost divně a nebo ve hře dělá kraviny.
Každá rada bude ještě víc něž dobrá :)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

TommPa9

#3860
Kloubové autobusy jsou taková trošku... problematická parketa? (je to ten vhodný výraz?) Pozicování musí být naprosto přesné. Většinou se dělá tak, že se (u dvoudílných vozidel) dá přední část vozu dá na zadek šablony a zadní na předek a pak se díly překrývají (platí pro standarní šablonu z graphics.simutrans.com) Pokud použiješ třeba mojí šablonu pro tahače a návěsy musí se to udělat jinak. přední část musí přesně odpovídat násobkům jednoho dílku ( _=6px /=4px |=3px) a výsledná hodnota musí být u přední části v daťáku napsaná v parametru lenght=X, kdy X je délka předního dílu v jednotkách délky (např: 7)
Pak je tu ještě jedna možnost, která se nebude líbit zarputilým technikům kdy vše musí být pünktlich a to vzít si šablonu autobusu která vím, že lícuje tak jak má a prostě to překopírovat přes sebe. Já se už léta držím téhle techniky. Jinak tuším že tuhle 9xx karosu už jsem dělal? (aha tak nedělal ale čumák bych řešil nějak podobně jako je to na té mé)

a k tomu pozicování na vůz, co správně lícuje... druhý obrázek.

Jinak k té tvé karose. Největší problém mám asi s rozvorem kol. Přední kola jsou umístěná dobře, zadní kola předního dílu jsou moc vepředu, měly by být skoro na kloubu. Světla vypadají nějak "divně" nebál bych se je dát víc k hraně. Vždycky jde o dvě věci.
a) jak moc je to podobné předloze
b) jak moc se to líbí autorovi
a pak je tu ještě jedna možnost
c) jak moc to odpovídá nastaveným měřítkům (což tady sedí)


TommPa9

Možná ano, já jsem teď v meziválečné výrobě a rozšiřuju tehdejší silniční vozový park takže ode mě asi ne ale někdo jiný by se jí mohl chopit?

VTPsim

TommPa9:
Takže stačí přesně překopírovat přes erťáka, přepsat daťák a bude to sedět? Kola předělám. Světla mi připadají normální ale každý to vidí jinak

meme:
Už se na ní pracuje, zbývá už jen několik pozic, trochu doladit a bude. Společně s Sorem B9.5 se pracuje i na linkovém klonu Sor C9.5
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

meme

VTPsim: Hurá, konečně můžu udělat vozový park alá PMDP :D


TommPa9

Jo mělo by to stačit. drž se "podlahy" a kdyby to nesedělo tak si udělej testovací okruh, pusť si pár autobusů a nafoť si to přes "C" a pak to jen vylaď.

VTPsim

Upraveno, kloub už snad sedí ale objevil se další problém. SW pozice se ve hře prostě nechce zobrazovat. nevim čim to je  :-[
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

TommPa9

hoď sem i dat... nějak na to přijdem. většinou když se tohle stane je chyba tam.

VTPsim

#3868
jak je libo


Malá ochutnávka sorů B9.5 a C9.5. U B9.5 se udělal i plzeňskou verzi, když tady má takové zastoupení :)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Lubak91

#3869
Co to je proboha za číslování? :o

To musí vypadat takhle:

Karosa_B961[1]
EmptyImage[w]=Karosy.0.1
EmptyImage[nw]=Karosy.0.2
EmptyImage[n]=Karosy.0.3
EmptyImage[ne]=Karosy.0.4
EmptyImage[e]=Karosy.0.5
EmptyImage[se]=Karosy.0.6
EmptyImage[s*]=Karosy.0.7
EmptyImage[sw]=Karosy.0.8

Karosa_B961[2]
EmptyImage[w]=Karosy.1.1
EmptyImage[nw]=Karosy.1.2
EmptyImage[n]=Karosy.1.3
EmptyImage[ne]=Karosy.1.4
EmptyImage[e]=Karosy.1.5
EmptyImage[se]=Karosy.1.6
EmptyImage[s*]=Karosy.1.7
EmptyImage[sw]=Karosy.1.8

*Hvězdičku odstranit


A nediv se, že se ti ten obrázek nezobrazuje, když ho adresuješ z disku C:
A taky nerozumím tomu, proč děláš tu "ochutnávku" v .bmp, .bmp nepodporuje ani simutrans, ani forum...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Neměly by být kola na stejných místech? Nedovedu si představit jak by jelo auto, který by mělo každý kolo jinde...

VTPsim

#3871
Moje chyba. Dík za radu

Ad kola: Toho sem si ani nevšim. dík za upozornění
Jinak je karosa v pořádku?
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Lubak91

No, moc v pořádku není, když má zadní kola jinde...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VTPsim

#3873
Aha, já myslel u těch sorek (tam sou taky blbě)
Lepší?

Pokus č.2 snad lepší

Pokus č.3
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Lubak91

#3874
Horší, protože myslíme ty zadní u přední části autobusu, které jsou u [sw] jinde, než u [ne]...


No teď už je to lepší, ale ty kola u zadního dílu jsou taky rozházené a moc blízko kloubu...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#3875
Jo a teď jsem si všiml toho, že u sorky v bočním pohledu by měla být vidět "horní část zadku. Ty tam máš krásně vykreslený bok zadku ale je tam jen "bočnice" bez uzavření střechou/zadním sklem.

EDIT:
Malinko mě začala ta miniautíčka z 20. a 30. let bavit (a to až neskutečně) takže tady je ochutnávka dalšího auta... Laurin a Klement (Škoda) 125. Předem  podotýkám že tohle bude ultra prcek! Hmotnost 1tuna, kapacita 1tuna a u autobusu verze pro 10 cestujících!

VTPsim

Dotaz - Už se někdo zabýval vagóny a vlaky v nejnovějším najbrtu (Bílí pruh na hraně střechy a zbytek tmavě modrý)?
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

nechtěl bys k té karose přidat obrázek? lidi tady mají obrázky rádi

VTPsim

TommPa9:
Už se stalo  :)

Lubak91:
O Žralokovi, Panterovi, šupleti vím, já spíš myslel vagóny, které mají starou verzi ale novou ne
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

tony.p

jestli je zájem o vozy v třetí (a snad poslední??) verzi najbrtu tak to není broblém. už jsem udělal 750.7 a 363 v tomto řešení a jídelňák, takže další vozy by nebyly problém.. :)


tony.p

Kamazy spí... :D na auta těď z jistýho důvodu nemám chuť.. :)

TommPa9

Jo o tom důvodu jsi mi psal... Kdybych nebyl zavalenej svojí prací (auta ze 20. a 30 let-tam je to docela divoký... každý 3-5 let novej model  a starej model končí) tak ti je snad vyfouknu :D

Lubak91

Byl by tedy zájem o najbrt šablonu? Hlasovat můžete karmou ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!