News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

VS

Pokud byla tramvaj v silničním depu, znamená to jediné - někdo spletl nastavení a posadil ji na silnici místo kolejí.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on January 07, 2009, 03:50:46 PM
Pokud byla tramvaj v silničním depu, znamená to jediné - někdo spletl nastavení a posadil ji na silnici místo kolejí.
No jo teď mě něco napadlo! Pokud se nepletu tak Tomas upravil Škodu 14T na tvz.: silniční tramvaj (tuším že byla na starém fóru-někde) nemůže být příčina to, že ji Václav nějakým nedopatřením přesunul ze starší verze Simutrans i se zbytkem vozidel, která si někde nasosal?

VS

Možnost by to byla. Možností je nepřeberně...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on January 07, 2009, 06:17:28 PM
Možnost by to byla. Možností je nepřeberně...

To máš pravdu. Problém je v tom, že to vlákno, ve kterém je podle mě důkaz je nedostupné :(

Sim

#214
Tak prvni jablicko se urodilo :-) pokud je nekdo masinkovej a chce si hrat, ma moznost:
http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/ckd914.rar
vyplodil jsem prvni vagon regionovy - nizkopodlazni pripojny - ve trech variantach ... 914 predni ridici, 014 stredni a 914 zadni ... ten predni a zadni je stejnej, jen je opacne otocenej, na zacatek a na konec soupravy, takze jednou ma zluty a podruhy cerveny svititka.

Protoze k tomu nemam hotovy motorovy vuz, samotna souprava, co lze ted slozit, nema moznost vlastniho pohybu - takze pro pokusy ji zaprahnete za lokomotivu jako bezne vagony ;-)





Edit:
Jednotka Regionova je v provedeni 914+814 a 814+014+814 dokoncena  :police:
Ke stazeni zde: http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.regionova.rar



Zaroven jsem vytvoril i bonusovou verzi, ktera ma snizenou porizovaci cenu a provozni naklady; na rozdil od standardniho provedeni je mozne spojovat i nerealne kombinace, tedy napriklad slozit pouze vagonovy vlak 914+014+014+014+914 a zaprahnout jej za beznou lokomotivu. Ke stazeni zde: http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.regionova.bonus.rar

Sim

Jo, jeste jsem si vzpomel (TommPa9 to se mnou resil po icq), narazil jsem na problemy s zadavanim delky vozidla... takze tohle je informace hlavne pro toho, kdo se taky snazi tvorit:

1) Pri napasovavani zkraceneho vozidla do sablony jsem ho zkratil z obou stran, protoze jsem predpokladal, ze by mel stred vozidla zustat tam kde je - a to je spatne. Aby bylo pozicovani spravne, musi zustat predek vozidla na svem miste a zadek bude tam, kam vyjde.

2) Prvni pokusy s vyrobou vozidla jine, nez standardni delky (standard je 8 jednotek, v bocnim pohledu 45 pixelu delka vozu) nefungovaly a pricinou bylo pouziti nespravneho makeobj - zrejme stara verze. Bohuzel uz nevim, odkud jsem tenhle spatne fungujici stahnul. Po stazeni pakhelperu z webu http://minami-fukuoka.simutrans.net/english/pakhelper/PakHelper_3.2.zip jsem z baliku vytahnul uz spravne fungujici makeobj.exe a najednou vse fungovalo spravne.

3) Pri prekladu prvniho vozu (predniho) s pouzitim vyse popsaneho spravneho makeobj vse fungovalo a tak jsem udelal jeste dalsi dva (stredni a zadni) a abych v tom nemel brajgl, popsal jsem si nazvy souboru tak, aby to odpovidalo vyslednemu .pak souboru - tedy vehicle.ckd_914_predni.png a podobne ... jenze preklad se nezadaril a me napadlo, ze je mozna moc dlouhy nazev - po zkraceni na ckd914p.png (a ostatno podobne) vse fungovalo jak ma.

... takze shrnuti  ;D ... dulezity je, kde je predek. Musis mit spravnej program na preklad ... a nepouzivej dlouhy nazvy  ;)

VS

Vypadá to docela pěkně, jenom mi připadne že trochu "vyoblit" tu střechu by dodalo na věrohodnosti... teď je taková nějaká krabicovitá. Stačí barvou, netřeba přemalovávat celé. Ale to je jenom takový návrh.




Makeobj nemá rádo: mezery, velikost písmen, koncovku .png napsanou v daťáku, různé složky...

Není jiné cesty než si vypracovat nějaký postup který funguje - a držet se ho :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Quote from: TommPa9 on January 07, 2009, 06:01:09 PM
No jo teď mě něco napadlo! Pokud se nepletu tak Tomas upravil Škodu 14T na tvz.: silniční tramvaj (tuším že byla na starém fóru-někde) nemůže být příčina to, že ji Václav nějakým nedopatřením přesunul ze starší verze Simutrans i se zbytkem vozidel, která si někde nasosal?

Na tomhle vozidle mi spíš vadí to, že "létá" ve vzduchu a že jednotlivé díly k sobě nepasují. To, že je mezi trolejbusy mi tolik nevadí.

Ale to že používám spoustu rozšíření, z nichž u některých ani nevím, kde jsem je stáhl a že spoustu z nich prostě ponechávám ve hře je pravda.

Každopádne zkusím promazat soubory trolejbusů - kdyby však byl v jednom z těch samostatných souborů (že je v souboru jen jeden objekt), tak už bych to zrušil. Tuším že je součástí jednoho z těch superpakových souborů, které si lze stáhnout buď přímo na foru nebo z simutrans.webz.cz.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

#218
Quote from: VS on January 08, 2009, 10:47:22 AM
Vypadá to docela pěkně, jenom mi připadne že trochu "vyoblit" tu střechu by dodalo na věrohodnosti... teď je taková nějaká krabicovitá. Stačí barvou, netřeba přemalovávat celé. Ale to je jenom takový návrh.

No, ono jde hlavne o to, ze regionova, stejne jako predchudce 810, ma strechu vicemene placatou - ve srovnani s klasickyma vagonama to vypada divne, dokud si to nepredstavis v realu. Tady na te fotce je krasne videt, ze krabicovost byla ucelem:
Pripadne... jde teda o to, jak to myslis ... by tam slo nejak rozbit tu jednolitou barvu ruznyma odstinama sedi.

Quote from: VS on January 08, 2009, 10:47:22 AMMakeobj nemá rádo: mezery, velikost písmen, koncovku .png napsanou v daťáku, různé složky...


... s tou koncovkou .png to muze mit taky neco spolecnyho  ::) ... tu sem tam asi mel ...

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on January 08, 2009, 11:39:11 AM
Na tomhle vozidle mi spíš vadí to, že "létá" ve vzduchu a že jednotlivé díly k sobě nepasují. To, že je mezi trolejbusy mi tolik nevadí.

Ale to že používám spoustu rozšíření, z nichž u některých ani nevím, kde jsem je stáhl a že spoustu z nich prostě ponechávám ve hře je pravda.

Každopádne zkusím promazat soubory trolejbusů - kdyby však byl v jednom z těch samostatných souborů (že je v souboru jen jeden objekt), tak už bych to zrušil. Tuším že je součástí jednoho z těch superpakových souborů, které si lze stáhnout buď přímo na foru nebo z simutrans.webz.cz.

Tak v tomhle já nejedu! Já udělal jedinou tramvaj (ČKD KT8D5) a aby si mi připletla 14T do souboru s trolejbusy vylučuje fakt, že nejsou baleny ze složky pak128 v simutrans ale z mojí editační složky a tam se o 14T neobjevuje ani ťuk

TommPa9

Schválně jsem si stáhnul balíček trolejbusů! Nikde v něm teda škodu 14T nevidím! asi to bude nějaký starší sosanec

Václav

#221
Quote from: TommPa9 on January 08, 2009, 03:59:07 PM
Tak v tomhle já nejedu! Já udělal jedinou tramvaj (ČKD KT8D5) a aby si mi připletla 14T do souboru s trolejbusy vylučuje fakt, že nejsou baleny ze složky pak128 v simutrans ale z mojí editační složky a tam se o 14T neobjevuje ani ťuk

Kdo říká, že je od tebe. Naštěstí však má (měla) samostatný pak soubor a tak jsem jí ze hry odstranil. A mimochodem, je součástí souboru pak128addtr.zip (spolu s Rudým bleskem a Pálavanem - by mne tedy u těchto vlaků zajímaly originály, existují-li).

Mix ČS7 a HHP-8 Accela:
Včera jsem začal tvořit tu dvojdílnou lokomotivu. Zatím je teda vybarvená podobně jako ČS7, pouze s tím, že v dolní části je mnohem tmavší odstín zeleně - uprostřed jsem ponechal žlutý pruh. Tvarově je to ale zcela jasně mix s HHP-8 Accela. Uvidíte brzy (dokončena orientace k dolnímu rohu, téměř u konce je orientace k hornímu rohu - ještě musím udělat vodorovný směr a svislé směry).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Zdar a silu vsem,

vrhnul jsem se pomerne ve velkem na kolejova vozidla, v tuhle chvili mam hotovou Regionovu a asi 8 osobnich vozu ceskych drah, dalsi mam rozpracovane. Ale narazil - lepe receno vedel jsem o tom od zacatku, ale dotedka nevim, co zvolit - na dva zakladni problemy:

1) oznaceni vozidel ve hre ... jde o to, ze kazdy vuz musi mit svuj nazev a je minimalne vhodne, aby v pripade, ze delam celou sadu, byl ten nazev jednotny pro cely balik kvuli lepsi orientaci. Jenze u vetsiny vozidel je mozne volit nekolik zpusobu znaceni. Sam mam toriz problem v tom, ze se v ruznych zpusobech preci jen trochu ztracim i po nastudovani spousty materialu. Ve hre uz jsou nejake vozidla v origo paku (tusim treba krokodyl nebo brejlovec), a oznaceni je tusim CKD 478 u brejlovce ... odpovidajicim zpusobem by pak bylo oznaceni klasickeho maleho motoraku CKD 810, u Esmeraldy CKD 812 a u Regionovy CKD 814 - jenze producentem puvodnich vozu bylo sice CKD, ale radu 814 produkuje Pars Sumperk. Podobny problem je u vagonu - vozy znacim podle dnes platneho systemu, tedy prvni trida je vuz rady A, Aee .. druha trida B, Bp, Bmee a podobne. Jenze vlastne tohle oznaceni pouzivaji i cizi staty...

... takze me napadlo znacit vse podle provozovatele. Tedy "CD osobni vuz rady A" ... "CD motorova jednotka 814 Regionova" ... co vy na to? Podle me je to asi nejrozumejsi a nejprehlednejsi varianta, akorat ma jednu vadu - neni stejna, jako je v puvodni rade origo Simutrans paku...

2) meritko vozidel, resp. jejich delka. Kdyz jsem pocital delku klasickych rychlikovych vozu (A, AB, B, BDs...) ktera se ve skutecnosti pohybuje kolem 24,5 metru, vyslo mi, ze v meritku k vetsine lokomotiv (delka 8 jednotek) by vychazely na delku 11 az 12 jednotek (a treba vyse zminovany motorak 810 vychazi na 7 jednotek, stejne jako Regionova). Priklonil jsem se k tem 12ti (aby bylo mozny lepe "odstupnovat" kratsi vozidla, jako treba velke motoraky) a pro sebe jsem si rekl, ze tech 12 jednotek je maximum, co ma ve hre smysl - policko nastupiste ma 16 jednotek, origo vagony se na nej vlezou dva a moje "realne" vychazi 4 vagony na 3 policka, tim padem se to i pekne pocita....

.... jenze jsem dosel k modernim vagonum od Siemense a ejhle, maji 26 metru na delku, coz by odpovidalo o 1 jednotku prodlouzit stavajici vagon. Nebude ale delka 13 moc, aby to vubec slo rozumnym zpusobem pouzit ve hre?

Takze opet 2 varianty a ptam se na nazor:

a) nechat vse podle meritka, tedy ze normalni vozy maji delku 12 jednotek a delsi budou mit vic, i kdyz to bude znamenat nutnost jeste delsich nastupist (v realu tyhle vagony taky davaji jen do dalkovych vlaku)
b) zkratit moje stavajici vozy na 11 a nejdelsi vuz ve hre stanovit na 12 jednotek (cca 26 metru), bude se to lepe hrat ale da mi praci prekopat uz hotove vozy (do cehoz se mi moc nechce)

... pripadne se nabizi i varianta c) vyprdnout se na delsi nez 25 metru a co bude delsi proste nechat taky na 12 jednotek (podobne jako v primarnim paku je vse co jde prizpusobeno na delku 8 jednotek) - hratelnosti a prehlednosti to prospeje na ukor modelove vernosti.

TommPa9

Zdravím všechny, a chtěl bych představit připravovanou novinku! Zatím je možná graficky hotová, pouze v případě nějakých nesrovanalostí a připomínek budu upravovat. Pro ty, co neví co to má být říkám, že by to měla být nofá a kulatá Škoda 109E... :D

Jak se vám líbí?

[attachment deleted by admin]

TommPa9

Přestavuju připravovaný vůz: Veterána z roku 1907!Náklaďáček Tatra R-(už dlouho jsem neukázal žádnýho papouška že jo :D )

A protože se neobjevila jediná připomínka ke Škodě 109E tak tady jí máte!

Přiložen obrázek Tatry R a Download Škody 109E

[attachment deleted by admin]

VS

Ta lokomotiva není špatná.

Náklaďáček je ein bisschen vysoký, nebo se mi to jenom zdá?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#226
Manchmal, aber nur wenig... hlavně jsem u něj zapoměl zaoblit plachtu... ale to se upraví až ho budu barvit. hlavní je, že mám jasno, jak bude vypadat. Jezdil ještě s jednoosou kárkou o kterou se možná pokusím taky... Nejhorší je, že o její existenci mlčí i strýček Google, tetička Wiki taky odmítá promluvit takže si asi budu muset vlastnosti vymyslet :(

TommPa9

#227
Nabarveno... ještě to vypadá tak vysoce?

[attachment deleted by admin]

Václav

Tatra 815 Multilift potřebuje (asi) předělat. Z nějakého důvodu jich lze zapojiít více za sebe jako ve vlaku a taky se hlásí o slovo téměř pokaždé, když chci (nejen) za tahač přidat cokoli dalšího.

PS: Bylo by možné přidělat přívesy pro poštu a obilí a udělat vůbec několik silničních vozidel pro poštu?

Všechna silniční poštovní vozidla totiž nestojí za nic - buď mají malou kapacitu nebo mají příliš vysoké náklady (což platí zejména u toho posledního náklaďáku na poštu //rok uvedení do hry je 2020// - vzhledem k předchozím vozidlům má opravdu nízkou kapacitu a vysoké náklady).

BTW: vývoj té lokomotivy bude poněkud delší, než jsem si myslel.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#229
Nic se předělávat nebude! Stáhni si prosím poslední verzi která vznikla někdy na přelomu listopad/prosinec!
Je na foru takže není problém jí najít! Pokud bys jí hledat nechěl tak tady máš link
Tatra 815 Multilift download

a k těm poštovním vozům:žádnej strach jsou ve vývoji... zatím sice jenom předělávky RT a MT ale bude jich víc...


Sim

Hoj panstvo, tak jsem si "hral" a mam pripravenych par kolejovych vozidel ... namatkou motorak 853 (ten sice nekde ke stazeni je, ale v nemodelove velikosti), ridici vuz 953 a vkladane vozy Bn, Btn, Bdtn ... vagony pro dalkove rychliky B, Bee, Bpee vcetne takove specialitky jako je puleny vuz BDs ...

... a ted premejslim, kam to hodit na web, aby to bylo dostupny - zatim sem to vkladal k sobe na web, ale koukam, ze TommPa9 to dava nekam sem do fora... jak na to? Poradis?

... a pak druha vec - jak na sluzebni vozy - co tam dat jako prepravovany material? Driv se v tom vozily baliky, spesniny a zrejme i posta. Dneska je spousta sluzebnich vozu prestavena na prepravu kol, ale posta se v tom nevozi. Presto si myslim, ze pokud modeluju vagony tak, aby bylo mozne sestavit realne ceske vlaky, sluzebni vuz by chybet nemel ... takze co v nem vozit? Kola ve hre nejsou, takze jsem tam nastavil prepravu posty... co vy na to? Prekousnete to?


TommPa9

je to jednoduchý. Stačí kliknout na "reply". Potom na "Additional Options" a v políčku "Attach" si najít cestu k tomu co chceš uložit na svým harddisku. pak jen klikneš na "post" a tím to potvrdíš...

Sim

TommPa9> dik, doma to zkusim

... jinak pro vsechny ... zkuste sem napsat, jaky vagony byste radi meli ve hre -  treba pokud nekdo z vas jezdi do skoly/prace vlakem a chce mit ve hre konkretni vlak s konkretnim razenim .... tak staci napsat cislo vlaku ... razeni si uz na netu najdu :-)

Lodovico

Jestli rad delas vlaky, prosim moc o masinu, ktera by vyplnila mezeru mezi Adlerem a kkStB100.
Idealne obdobi provozu 1850 - 1880, vykon 50 -150 kW, rychlost 50 km/h.
Nasel jsem na konci roku nejakou na webech britskych masin, ale uz jsem to ztratil ...
Ja masiny delat neumim.

Sim

Motorovy vuz 854 "Hydra" ... technicke detaily zde http://www.parsnova.cz/download/katalogove-listy/854.pdf
Ridici vuz 954 ... technicke detaily zde http://www.parsnova.cz/download/katalogove-listy/954.pdf
Vkladane vozy Bn, Btn a Bdtn - radi se do vlaku bud s motorovymi jednotkami, nebo s beznymi lokomotivami - proto neni predem definovano nucene razeni a je zcela na uzivateli, jakou variantu vlaku zvoli - podobne jako ve skutecnosti je mozne mnoho variant
Priklady razeni v realu: http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/854652.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/854899.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/854408.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/854395.jpg

Tomas

Když už si děláte sbírku, tak k tomu zkuste připsat jestli je to pro pak64, 96, 128, ... a od - do které verze to funguje. Bude se Vám v tom líp hledat.

VS

Omlouvám se za diktátorskou akci, ale už mě to s ním vážně přestalo bavit. Jestli zase někde takhle bude prudit, prostě to zlikviduji, ani se neobtěžujte s odpovídáním; snažil jsem se mu vysvětlit "jak na to", ale akorát to na chvíli oddálilo to věčné remcání...

Jinak nemohu než souhlasit s Tomášem, jakmile máte takovou kupu věcí že se v tom nevyznáte, je načase třídit... mám asi dvacet složek podle paku, kvality, jestli jsou k tomu i zdroje atd.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#237
poznámka k diktátorskému zásahu:

ach ano, opět náš maďarský přítel... kolikrát se bojím otevřít soukromý zprávy aby na mě nevypadlo nějaká jeho prosba-ale musím říct že se aspoň neco přiučím, protože mi od něj zhruba od vánoc chodí minimálně 4 zprávy denně a to (asi si mě oblíbil) v MAĎARŠTINĚ! takže pokud budete chtít někdo lekce maďarštiny, napište, překlady bohužel nemám...

hApo


VS

#239
om*g! To máš všechno vlastní tvorbu? Jak to děláš?

PS: na tohle musím dát link do addonů 128!,

PPS: Tady. Už se ozývají první gratulace ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

VS

Ta lokotka je taky tvoje?

Koukám že pak128.česko je na obzoru ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#241
pro upřesnění je to lehká inspirace reanimátorovou lokomotivou... přece jenom k jeho mašinkám není co vytknout (snad jen to že moc nesedí podle Simovy šablony :D . Jen pro pořádek. Lokomotivy pustím do světa až... až... až... no až jich bude dost

PS.: někde bych možná vyštrachal i lokomotivu řady 131 (dvojče) a jestli je pak128.česko na obzoru ještě nevím ale řekněme že se někde v dáli na moři objevila špičička (ale hodně malá) stěžně

Václav

Quote from: TommPa9 on February 04, 2009, 08:46:13 PM
PS.: někde bych možná vyštrachal i lokomotivu řady 131 (dvojče)

Tady to je:

fotka (z www.zelpage.cz - ale s znakem slovenských železnic):


další fotky jsou na www.zelfoto.sk
http://www.zelfoto.sk/elektricke_lokomotivy_131.htm

technické údaje (z www.atlaslokomotiv.cz - http://www.atlaslokomotiv.cz/loko-131.html):
QuoteVýrobce    ŠKODA Plzeň
Tovární označení   58 E 1-2
Roky výroby   1980-82
Vyrobeno ks   50
Rozchod   1 435 mm
Pojezd   Bo'Bo' + Bo'Bo'
Trakční systém   3 kVss
Délka přes nárazníky   34 540 [17 270] mm
Délka skříně   15 970 mm
Šířka   2 940 mm
Výška se st. sběrači   4 600 mm
Pevný rozvor   3 200 mm
Celkový rozvor   [11 370 mm]
Vzdálenost otočných čepů   [8 170 mm]
Minimální poloměr oblouku   150 [120] m
Služební hmotnost   169 [84,5] t
Max. hmotnost na nápravu   21,2 t
Průměr nových dvojkolí   1 250 mm
Průměr opotřebených dv.   1 180 mm
Nápravový převod   1:2,703
Výkon / přetlak kompresoru   120 m3/h / 10 bar
Regulace výkonu   odporová
Typ trakčních motorů   9 Al 4846 zT
Trvalý proud TM   400 A
Hodinový proud TM   450 A
Jm. napětí na svorkách TM   3 000/2 V
Maximální tažná síla   350 [230] kN
Trvalý výkon   4 480 [2 240] kW
Hodinový výkon   5 000 [2 500] kW
Maximální rychlost   100 km/h
Údaje v hranatých závorkách platí pro 1 díl

Ještě něco dalšího?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

#243
Ohledne lokomotivy rady 131 ... otazkou je, jak to ve hre pojmout. Ve skutecnosti totiz dokaze kazda ze dvou casti fungovat jako samostatna lokomotiva a v podstate jen absence stanoviste strojvedouciho na zadnim cele masiny predurcuje k razeni "zady k sobe" do dvojic... takze spojovat je nucene, nebo nechat moznost jezdit samostatne?




TommPa9

No tak v testovaný verzi je mám natvrdo spojený dohromady, Osobně mi to tak přijde i lepší protože přece jenom pokud bych je chtěl použít samostatně tak přece můžu sáhnout po 371 bastard která má ten samej vzhled jenom má mašinfíru na obou koncích. takže já bych jí spojil...