News:

SimuTranslator
Make Simutrans speak your language.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Sim

#245
TommPa9 ... pravdu mas :-)

Nemo ... jo, trochu se to tu zvrtlo... mej chvilku strpeni, jakmile vytvorim nejakej ucelenej balik ve smyslu "osobni vozy CD" nebo tak neco, zararuju to do jednoho souboru vcetne popisu ... zatim tady vyuzivam (tedy spis zneuzivam) moznosti pomerne jednoduchy editace a opravovani chyb, ktery by se jinak blbe hledaly.

Predpokladam, ze bude mozne pak pozadat VS, aby to tu pak promaznul ... ale prosim az pote, co si o to reknu  :police:

Nemo

Chlapi myslím že opouštíte téma tohoto vlákna, debata o tvorbě probíhá v jiném vlákně a to "česká vozidla" za chvilku to tady bude zasekaný a nepřehledný. Sime mohl bys zabalit tvoje dlouhé příspěvku do ZIPu? moc dík. Původně jsem myslel že to tady bude celkem přehledný zdroj jen hotových českých addons.
Nemo

redleader

Zdravím Vás.
Tak koukám, že se tady roztrhl pytel s naprosto jedinečným packem. Sime, klobouk dolů, famózní. Vagónky jsou přesně na styl hry, kdy se člověk kochá krásou vlaků a nemusí zbytečně hledět na to číslo s penězma dole  :)
A... ehm, doufám, že nejsem sám, komu se stýská po 3 famózních legendách českých lokomotiv... Bobina, Laminátka (mistrovské dílo) či souprava 560... tímto bych nepřímo chtěl škemrat, žebrat a poníženě prosit, zda bys, Sime, nechal tvořit své vyjímečné ruce a ochromil Simu-ČD komunitu o tyto klenůtky :D

Tomas

"... své vyjímečné ruce a ochromil Simu-ČD komunitu ..."
Opravdu ochromil?  ;D

TommPa9

#249
Quote from: redleader on February 06, 2009, 10:00:26 PM
Zdravím Vás.
Tak koukám, že se tady roztrhl pytel s naprosto jedinečným packem. Sime, klobouk dolů, famózní. Vagónky jsou přesně na styl hry, kdy se člověk kochá krásou vlaků a nemusí zbytečně hledět na to číslo s penězma dole  :)
A... ehm, doufám, že nejsem sám, komu se stýská po 3 famózních legendách českých lokomotiv... Bobina, Laminátka (mistrovské dílo) či souprava 560... tímto bych nepřímo chtěl škemrat, žebrat a poníženě prosit, zda bys, Sime, nechal tvořit své vyjímečné ruce a ochromil Simu-ČD komunitu o tyto klenůtky :D

Tak aby v tom bylo konečně jasno. Je v plánu takovej menší balíček elektrických i dieselových lokomotiv. Zatím jsou připraveny lokomotivy řady:131 dvojče, 150 banán, 151 krysa, 162 rychlý pershing, 163 persing, 230 laminátka, 263 princezna, 340 modrá laminátka, 350 gorila, 362 rychlé eso, 363 eso, 371 bastard, 372 bastard, 380 messerschmitt

bobina a další jsou v plánu. až budou fertig tak se tady objeví!

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#251
nemyslím. Tady jde vlastně o několikrát omletou variaci na lokomotivní téma. Vpodstatě většina jmenovanejch lokomotiv má jednu a tu samou koncepci takže stačilo přereslit jen to, co mají jinak a dát na ně jinou barvičku aby se krásně daly rozlišit... vlastně jsou to maximálně 4 základní lokomotivy který se liší v detailech jako jinak tvarovaný boční okýnka a žaluzie, hmotnost, výkon, rychlost...

jen aby bylo vidět, které lokomotivy jsou "na jedno brdo" jsem je v předchozím příspěvku označil barevně

redleader

Ááá, děkujeme moc - to je výborná zpráva... myslím, že díky vám znikne super český set. Popravdě, nevím, zda je to jakýmsi patriotismem :), ale jiné než České sety nemám :)

---- Ano, skutečně mě zdejší tvůrci ochromili :)
---- Následně jsem byl ohromen;D

TommPa9

Quote from: redleader on February 06, 2009, 10:00:26 PM
komu se stýská po 3 famózních legendách českých lokomotiv... Bobina, Laminátka (mistrovské dílo) či souprava 560

Jen bych měl dotaz k Bobině. Kterou Bobinu myslíš? "Nulku"? "Jedničku"? "Kapesní Bobinu"?

A mimochodem Laminátka aby měla být tohle:

Doufám, že jí v tom nevidím jen já sám samotinký :D

TommPa9

Udělal jsem trochu menší změnu ohledně názvu a určení tohoto vlákna. Doufám, že to bude k prospěchu a pomůže to k pročištění Addons vlákna. Děkuju za pochopení. Tomáš

TommPa9

a když už jsem u toho tak tady jsou návrhy Bobin (140, 141) uhelek, plecháče a laminátky...

TommPa9

pokračování:

benpat

Sime: Mohl bys tu dát znova ty jídelní vozy, nejdou mi stáhnout. Předem děkuji

redleader

Tak to je nádhera! To je super.... a prosím, aby je bylo možno nasadit jako rychlík (ehm, 141 s novým podvozkem tuším udělala rekord v SSSR 224km/h). Každopádně to je nádhera, už teď se na to těším, to je krása!! Nyní je tento pak schopen plně konkurovat OpenTTD a jeho CSD setu ;-)

BTW, hodlám si udělat čas - existuje nějaký program na tvorbu DAT souborů pro tvorbu nových vozidel nebo to musíte dělat ručně? Pokud ručně, můžu zkusit udělat na to program, kde by se DAT dal tvořit.

TommPa9

#259
Já myslím že na .dat soubory je nějakej prográmek zbytečnej. Možná by pomohlo kdyby si sám zkusil nějakej objekt. A k tý rychlosti. Dal jsem na ně rychlosti podle toho, jakou měly povolenou takže tuším rozmezí 90-120km/h. A CSD setu v OpenTTD zatím konkurovat nemůžeme protože a nemáme zatím žádný diesel a žádnou páru. Tím pádem pokud by se někdo chtěl zapojit má příležitost. Nejsme totiž žádný krkny a o práci se rádi rozdělíme :D

PS.: Někdy v budoucnu až bude dořešená se objeví i 471 Ešus

redleader

Aha :) Přiznám se, že grafika jako taková je pro mě trochu... Vždycky jsem programoval a grafiku dělal jen z nouze :) Jo, to máš pravdu, diesel není žádnej, což je samozřejmě škoda, protože máme krásný diesely. Ešus vypadá skvěle. Ještě by v budoucnu mohli do simutransu dodělat skvělou featchuru - když pojede vlak na elektrické koleji, potáhne ho normálně elektrická lokomotiva, když přejedou na neeliktrifikovanou a bude mít u sebe diesel lokomotivu, tak by zapla ta dieselová. Zdrojáky SIMutransu nemám, tak nevím, jak moc je to náročný na provedení, ale bylo by to docela super oživení :)

Václav

#261
Redleader:
Jedno vím jistě - z nějakého důvodu (ten by mne zajímal) je souprava Thalys od autora Dibbetje (už ani nevím, kde jsem tenhle vlak stáhnul) z elektrická jen napůl - druhá strana je dieselová a stejně vlak potřebuje elektrifikaci po celé délce trati.

Technická poznámka: navíc by potom ta dieselová lokomotiva musela mít neúměrně vyšší výkon, aby utáhla kromě vagonů i tu elektrickou lokomotivu.

TommPa9:
90 - 120 km/h pro 471? Tak proč má 471, která je součástí oficiální sestavy, rychlost 140 km/h. Ale jinak je tvoje dílko hezčí než to původní (myslím, že od ReAnimatora).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

To je pravda.... máme tak krásný diesely, že se na ně bojím sáhnout :D proto s nima tak čachruju. Ten nápad s přepřažením lokomotivy je dobrej, ale myslím že neproveditelnej... navíc myslím že by se elektrická lokomotiva vzpíralal proti tomu že má jen po neelektrifikovaný trati. Třeba když jsem zkoušel do trolejbusu dát elektrickej a dieselovej motor (do kloubovýho) tak mi souprava nechtěla ani vyjet z depa. Ale kdyby ses náhodou pokusil o nějakou tu lokomotivu tak v Českých návodech je hodně pěknej návod od Nema.

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on February 10, 2009, 10:45:04 AM
TommPa9:
90 - 120 km/h pro 471? Tak proč má 471, která je součástí oficiální sestavy, rychlost 140 km/h. Ale jinak je tvoje dílko hezčí než to původní (myslím, že od ReAnimatora).

ty rychlosti patří k bobinám a jejich nákladním mutacím. Pro Ešus bude samozřejmě 140Km/h.

redleader

Ešus skutečně valí 140km/h. No, ono jde o to, jak to mají ve zdrojákách, kterýma nedisponuju a ke stažení přímo nejsou. Myslím ale, že je tam prostě podmínka, že pokud vjede elektrika na neeliktrifikovanou trať, tak se zastaví - což by šlo ale rozšířit o test, zda souprava vlastní diesel lokomotivu, pokud ano, aktivuje se dieselovka z "vagónu" na lokomotivu. Sice by vlak nejel nijak závratně rychle skrze celkovou zátěž pro diesel, ale na nějaký chvilkový tratě (kratší vzdálenosti) by to šlo.

EDIT: Laminátka na Slovensku je upravená na 140km/h a má krásnej červeno-bílej nátěr.

redleader

Jo, třeba zkusím něco, ale bohužel jak říkám, jsem programátor, grafika je pro mě zima na zádech.

TommPa9

Quote from: redleader on February 10, 2009, 10:55:05 AM
EDIT: Laminátka na Slovensku je upravená na 140km/h a má krásnej červeno-bílej nátěr.

V Budějicích mají modernizovaný Laminátky (jako řadu 340) ve slušivým modrým kabátku který jezdí 120Km/h

redleader

Aha, tak to máš asi pravdu. Tak nevím, kde jsem viděl, že laminátky valily 140km/h. A co třeba souprava 560?  :) Hezká, že? Dokonce by skvěle padla ke kolejím o max.rychlosti 110km :)

VS

Je to zvláštní, ale ta větší délka způsobí, že všechno vypadá líp. Ta 471 opravdu stojí za to!

redleader: program na DATy není moc zapotřebí (leda by si jej někdo vysloveně žádal?). Pochopitelně se tím omezovat nemusíš :) Ale aby tě potom nezklamalo že není "odběr". Parametrů je poměrně omezené množství, jmenují se podle toho co jsou (nic jako ten ttďácký fujtajbl-assembler) a v drtivé většině případů se dá jet podle jedné "šablony" a jenom měnit hodnoty. Přikládám pro srovnání typickou lokomotivku - vagóny akorát nemají power, gear, smoke, sound... Jakmile dotáhneš první vozidlo až k paku, máš 50% expertízy (á la prog. jazyk), těch dalších 50% je vědět kde jsou jaké parametry (prog. s knihovnou), k čemuž stačí nějaký manuál.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

redleader

Jo tak. No, já jsem přemýšlel, že kdybych se dostal ke zdrojákům simutransu, mohl bych udělat překlad paků zpět do původního formátu. MakeObj nic takovýho nepodporuje a nikde jsem ani nenašel takovou možnost. Jde o to, že když by něco nesedělo v nějakým paku, tak by šel ten pak editovat a protože některé modely (třeba u lokomotiv) jsou vyloženě "hodně podobné", šlo by dělat rychleji nové modely nebo jejich odvozeniny. Protože simutrans na začátku načítá paky, tak myslím, že tam se nachází ta funkce na rozbalení těch paků, bohužel se mi to zatím nedaří odkrokovat v debuggeru, po čase padne na hubu a já se k té funkci zatím nedostanu. Jen nevím, jak je to s autorskými právy těch modelů, aby se pak autoři nezačali bouřit, že z jejich modelů jsou odvozeniny.

Lodovico

Jasne, ze to jsou jejich autorska dila. Slusnost veli jim napsat, ze jejich vehikl chces pouzit jako sablonu nebo vzor.
Zdrojaky pro PAKy jsou v SVN. Netreba debuzit ...

redleader

Aha, tak dobrá, tak to dělat nebudu, abych hned nepobouřil autory :) Zdrojáky na SVN, aha, já myslel, že jsou zcela bez obtíží k dispozici.

Tomas

I když je dekompiler paků celkem kontroverzní věc, tak si myslím, že by se dalo najít pár prospěšných využití.
Tím že něco takového vyrobíš nic nezkazíš. Když si někdo nebude "dekompilaci" přít, tak se prostě neprovede (případně co oči nevidí, to srdce nebolí ;D) a pokud to bude ve prospěch Simturans, paku, ... tak u ostatních nevidím problém.

Lodovico

Ja si myslim, ze je tim nepobouris. Urcite jim napis a oni ti to urcite povoli.
Kdyby nekdo napsal me, ze by potreboval upravit ten muj skuner, lebedil bych si.

SVN je bez potizi k dispozici.

redleader

Aha, tak dobrá. Pokusím se stáhnout ty zdrojáky a zahájím vývoj toho dekompilátoru PAKů. Autorská práva jde ošetřit tak, že při startu programu (či před načtením PAKu) lze zobrazit výstražný Message, že pro editaci či "půjčování" si zdrojů musíte mít souhlas s jeho původním autorem. To je samozřejmě možné. Je taky možné udělat někde nějaký veřejný "white list" autorů, kteří by souhlasili s dekompilací jejich paků (a nebylo by třeba je bombardovat dotazy o povolení).

Takže jak se dostanu ke zdrojákům, zahájím vývoj.

Tomas

Tak ke zdrojákům se dostaneš třeba pomocí článku od VS Jak si doma vyrobit trubkovou bombu.
Jo a kdyby ten dekompilátor byl i pro Linux a ovladatelný pomocí konzole tak by to bylo supr :)

redleader

No, buď to bude v Delphi nebo VS.NET, takže se předem omlouvám, ale momentálně Linux.. ne-e :) Ale pokud je mi dobře známo, tak přes Wine by se to dalo spustit.

TommPa9

Quote from: VS on February 10, 2009, 12:59:44 PM
Je to zvláštní, ale ta větší délka způsobí, že všechno vypadá líp. Ta 471 opravdu stojí za to!

Tady si myslím že délka nehraje moc velkou roli. Spíš tu bude tím, že tahle 417 je i o kousek vyšší než ta původní. když už tak už ne? Nevíc se mi moc nepovedla si myslím... taková moc nevím bílá? Každopádně v plánu jsou i další dvě provozované barvy takže uvidíme.

VS

Depakátor? Proč duplikovat robotu? Dávno známe a máme ;D

Jakmile začneš vytahovat obrázky a nějak to propagovat, mohl bys tvrdě narazit. Pokud chceš modifikovat jenom hodnoty, jako třeba že by se natáhl pak, zadalo co se má změnit a provedlo, asi by to bylo přijatelné.

Pokud máš nějaký pak a chceš obrázky, napiš autorovi. Dozvíš se buď ano nebo ne, a je jedno jestli máš nějaký crackovač nebo nic, závazné stanovisko existuje. Pokud je svolný, často už někde dá ty obrázky bez ptaní.

Jediná situace kdy se takový nástroj hodí a zároveň je přijatelný je, když někdo o obrázky přijde.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Quote from: VS on February 10, 2009, 05:56:51 PM
Depakátor? Proč duplikovat robotu? Dávno známe a máme ;D
Lidově řečeno, WTF?

Quote from: VS on February 10, 2009, 05:56:51 PMPokud máš nějaký pak a chceš obrázky, napiš autorovi.
Třeba Reanimátorovi, kterého člověk zastihne vždy jenom soudný den ;)

Quote from: VS on February 10, 2009, 05:56:51 PMJediná situace kdy se takový nástroj hodí a zároveň je přijatelný je, když někdo o obrázky přijde.
Zrovna mně napadají nejmíň další dvě "zákonné" použití, pokud b ych se zamyslel tak bych určitě vyplodil další...