News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

redleader

VS>tak jistě, ale myslím, že když ten nástroj udělám, třeba zdejší grafici dokážou oživit paky, ke kterým se ani původní autoři nehlásí, nehodlají nic měnit,..., někdo zadá špatně hodnoty... a šup - už nám místo krásně plné 100km/h jezdí dieselovka jen 90kou a to jen díky překlepu. A třeba takto se dají velmi snadno doladit původní paky.
A pokud se bude někdo HOOOODNĚ bouřit, může se také ustanovit pravidlo, že ten program dostanou jen grafici, kteří ho potřebují a evidentně je jejich práce dobrá...

TommPa9

Nápad dobrej, ale zajímalo by mě jak určíš to měřítko dobrýho grafika :D

VS

Omlouvám se, pokud snad něco vyznělo jako výhrůžka (?). Vysvětlím... i když je to delší.

Ano, rozbalovač paků existuje snad skoro tak dlouho jako Simutrans sám, a je to dílko šikovných českých ručiček :) Pro úplnost, mých ne. A jelikož primární je grafika, zvládá jenom tu.

Pakový formát odlišný od obrázku a texťáku byl původně prostě forma jak do hry jednoduše nacpat data bez zabývání se nějakými složitostmi jako dekódování bitové hloubky apod. Prostě předžvýkaná kašička. Později ale došlo k rozhodnutí (Hajo, Volker), že depakovací nástroj se oficiálně dělat nebude, protože se tím snadno zlikviduje hlavní podíl zneužívání (takovými těmi chtivými dětičkami pod deset které to přeplácnou hnědou barvou a řeknou že je to jejich skvělé dílo :D ). Oficiální stanovisko prostě jednou je takovéto, s tím já nic nenadělám, a i když ten program existuje (už druhé generace), je právě proto trezorová záležitost pro pár lidí, o kterých se najisto ví že s ním nebudou vyvádět blbiny jako rozbalovat všechny cizí paky a rozhazovat kolem.

Pokud se takový program (další, ne ten současný) objeví veřejně, mně to může být vcelku jedno, protože kdo chce, nějak to dokáže. A případná vina je snad na něm, ne na tvůrci programu, který je zamýšlen pro dobrou věc! Ovšem nemusí se to líbit někomu jinému "nahoře". A jelikož jakožto moderátor české sekce mám zodpovědnost za to co se tu děje, musel bych něco udělat. Vůbec netuším co, a nebylo by to nic drastického, ale nerad bych aby to zašlo až tak daleko že bych zase musel hrát diktátora.

Prostě je to takové kontroverzní téma.

Vzhledem k tomu že hlavní "chráněný" obsah jsou obrázky, proti programu který dokáže měnit čísla v paku bez toho aby něco extrahoval by neměly být vážnější námitky. Proto jsem to zmínil.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

No a tady to máte! Všichni si hrajou na důležitý a tvářej se tajemně jako rad v Karpatech, mlžíte jako anglický blata a potom z toho vznikají takové zmatky ;D

redleader

#284
Jasně, tomu rozumím. Jen jsem si myslel, že by spousta paků chtěla zrevitalizovat nebo by mohla pomoct svými zdroji k dalšímu rychlejšímu vývoje paků. To, že ten dekompilátor není veřejný je právě důvod, proč plánuju ve volným čase něco takovýho udělat, rychle bychom mohli opravovat nedostatky v pakách. Nu dobrá, jak to dodělám, dám vědět. Zveřejňovat obrázky nehodlám, kdybych něco takovýho chtěl, tak to samozřejmě tady nebudu psát, v tichosti bych to zbastlil a šup s tím ven, že?  ;D Tedy prozatím zkusím udělat modifikátor čísel a poté se uvidí. Konkrétně mi vadí, že v jednom českém setu jsem našel Brejlovce jen s 90km/h rychlostí a na netu jsem našel 100km/h. To jsou pak ty překlepy, kdy krásná mašinka uspokojuje jen napůl :) BTW, už se těším na ten lahodně plecháč 242, co se tu objevil ;)

EDIT

Dostal jsem nápad. Program by se mohl dát volně ke stažení, ale s generovaným sériovým číslem, které by vydávala Simutrans komunita konkrétním lidem. Program by se při každém spuštění dotázal na nějaký server (problém: disponuje komunita něčím, KAM by se mohl program dotázat?), zda je serial s daným jménem platný. Pokud by samozřejmě nebyl, program by se zařídil tak, že by neumožnil editovací funkce provést a neumožnil by již program ani nikdy na daném stroji spustit. Takže defacto dávat to na konkrétní lidi. Když se to někomu poskytne, tak ten člověk musí být nějak prověřený (už například má spousty příspěvků, je platným grafikem...) a pak by nemusel být problém s tím, někomu to svěřit. Myslím, že třeba zdejší chrliči paků by to upotřebili - já si tím maximálně opravím Brejlovce :)

Lodovico

Prosim te, zrovna treba rychlosti vehiklu se da normalne opravit primo v paku bez nastroju.
Staci hexa editor.
Info o adrese, kde je ta tebou zadana rychlost tu nekde lezi na ceskym foru.

Nemo

Redleader > Tvůj nápad se mi zamlouvá, i já bych uvítal třeba jen OPRAVIT data v paku, ovšem uvítal bych i třeba možnost extrahovat DAT zápis. Obrázky jsou dobré k inspiraci ale máme přece mnoho hezkých svých. Hodilo by se to ke zkoumání použitých parametrů. Oficiálně jsem totíž nenarazil na žádný veřejný soupis všech použitelných parametrů do paků. No a co s hromadným zneužíváním extrahovaných obrázků? Řek bych toto - extrahovat pak by se dalo jen tak že by tebe nebo VS či někoho jiného, pověřeného, někdo požádal a daný pak poslal a zpětně by dostal žádaná data. Řekl bych že pak by se už dalu určit komu ano a komu ne, eventuelně by dostal jen to co by potřeboval. Jak již TommPa9 napsal, mnohdy nelze autora sehnat ale jeho dílko je hezké ovšem s vadama, které by se dali takto opravit ke spokojenosti Simuveřejnosti.
Lodovico
QuoteProsim te, zrovna treba rychlosti vehiklu se da normalne opravit primo v paku bez nastroju. Staci hexa editor.
No toto neumí každej, například já ne  ;)

Sim

Quote from: redleader on February 10, 2009, 10:55:05 AM
Ešus skutečně valí 140km/h. No, ono jde o to, jak to mají ve zdrojákách, kterýma nedisponuju a ke stažení přímo nejsou. Myslím ale, že je tam prostě podmínka, že pokud vjede elektrika na neeliktrifikovanou trať, tak se zastaví - což by šlo ale rozšířit o test, zda souprava vlastní diesel lokomotivu, pokud ano, aktivuje se dieselovka z "vagónu" na lokomotivu. Sice by vlak nejel nijak závratně rychle skrze celkovou zátěž pro diesel, ale na nějaký chvilkový tratě (kratší vzdálenosti) by to šlo.

Podle me je to cely mnohem slozitejsi, predpokladam, ze nekde v "jadre" hry je uvedeno, jaky podminky musi ktery zpusob dopravy splnovat, aby mohl byt provozovan. Treba to, ze aby se ti v depu zobrazily elektricke lokomotivy a jednotky, musis mit depo zatrolejovane (pro rejpaly, klidne i napajenou treti koleji). A podobnym principem ve hre bude take zakomponovano, ze elektricka jednotka/lokomotiva ma povolen vjezd jen na zatrolejovanou trat. Tuhle podminku by bylo nutne obejit a spolu s tim resit treba to, jak se to bude pocitat do nakladu, nebot je ptakovina, aby v mistech, kde se masina jen veze, zrala naklady stejne jako kdyz tahne. Do toho by se pak jeste hodilo zakomponovat "modul rizeni dieselu", tedy chovani dieselove lokomotivy v takove souprave na elektrifikovanem useku. Typicky ze by se na rovince jen vezl, ale ve stoupani by pomohl postrkem, samozrejme opet s prihlednutim k nakladum. Zbytek uz je detail, technicky to funguje. Masina vazi treba 80 tun, bezny osobni vagon vazi 40 tun, takze pokud budes mit elektrickou masinu, 4 vagony a pak diesel, v pripade pohonu jen jednou masinou by se to chovalo jako sestivagonovy vlak, takze problem v "utahnutelnosti" nevidim.

Takze ono to na prvni pohled vypada, ze staci "vypnout" jednu vlastnost, ale neni to tak jednoduchy. Jsem sice optimista, ale v tomhle pripade se obavam, ze se jedna o dalsi z prani priblizeni hry realnemu provozu, ktereho se jen tak nedockame.... do stejne skupiny patri pocitani nakladu podle skutecne rychlosti (pri rychlosti 50 ma auto mensi naklady na kilometr nez pri 100), stavba oblouku trati (nebo silnice) podle jeji konstrukcni rychlosti (lokalku muzes ohnout za roh, vysokorychlostni trat to musi vykrouzit velkym obloukem), pozvolnejsi stoupani pro drahu a vysokorychlostni silnice, mosty sikmo a do zatacky, obousmerny tramvajovy pruh na silnici a tak dale... spousta z toho by sla snadno nakreslit, ale dostat to do hry urcite jen tak nepujde.

Sim

Quote from: Lodovico on February 10, 2009, 08:35:48 PM
Prosim te, zrovna treba rychlosti vehiklu se da normalne opravit primo v paku bez nastroju.
Staci hexa editor.
Info o adrese, kde je ta tebou zadana rychlost tu nekde lezi na ceskym foru.

Kdyz je tu rec o predelavani paku v hexa editoru ... ja to ted nemuzu najit kde to bylo (nekde tu na foru na to davalo par lidi vcetne TommPa9 link), sosnul jsem si kdysi balik ceskych vozidel tusim od ReAnimatora, kde jsou i bocni nastupiste - a jak uz jsem taky nekde ve foru psal, prestal jsem je pouzivat kvuli nevhodne (pro soucasne verze hry) zvolene ceny a naklady u nekterych z nich. Minimalne pro zacatek by nebylo treba kreslit cela nastupiste znovu, jen upravit tyhle hodnoty.. dokaze to nekdo?

redleader

No, on by šel ten model elektrika-diesel trošku zjednodušit a objasnit model chování.

1)Vlak táhne (sune) ta nejrychlejší lokomotiva, je-li další, její náklady jsou nulové, ale připočítává se k hmotnosti soupravy.
2)jsme-li na neeliktrifikovaných tratích, hledáme v soupravě diesel.
3)nenalezen? Vlak stojí. Nalezen? Původní lokomotiva je nyní bez nákladů a stává se pouze hmotností, náklady přebírá nalezená lokomotiva.
4)pro ostatní lokomotivy v soupravě každé políčko posuvu: jaká je aktuální rychlost soupravy?
5)pokud je nalezena lokomotiva, co má max.rychlost stejnou nebo větší, než je aktuální rychlost, zapoj jí do tahu. Náklady se připočítávají, připočítává se ale i výkon. Jakmile je celková rychlost soupravy větší, než maximální rychlost ostatních lokomotiv v soupravě, odpoj jejich podíl na výkonu a udělej z nich zpět beznákladový díl.

Tohle by mohlo jít.

Co se týče toho HEXu, je to jednoduchý. Nejprve si ten původní soubor zazálohuj. Vyhledej si třeba u soupravy od reanimátora u čkd 749 rychlost (100dec, 64h) a najdi si to v tom souboru pomocí hex.editoru a přepiš :) Třeba na 6E (což je 110) a uložit. To samé platí o cifrách nákladů, jejichž hodnota je rovna m = simutrans_m * 100. Má-li tedy sžíračku 1,74 v souboru hledej 174 (spíš nutno převést na hexad.číslo).
Samozřejmě trefíš-li se bajt mimo, tak to fungovat nebude a možná crashne načítání simutransu  ;D

Sim

redleader> ma to par hacku.... hned v bode 1 vubec nepocitas s nejcastejsim vyuzitim vice lokomotiv ve hre i v realu - ne kvuli hybridnimu pohonu, ale kvuli posile. Dale v bode 5 zapominas na to, ze maximalni rychlost soupravy je maximalni rychlost nejpomalejsiho vozidla v ni zarazeneho, takze pri stavajicim systemu  by nemohla nastat situace kterou popisujes "je celková rychlost soupravy větší, než maximální rychlost ostatních lokomotiv v soupravě" ... diky tomu by vsechny hnaci vozidla byly porad v zaberu krome situace, ze jsi mimo troleje.

Ten hex editor metodou pokus-omyl me nenapad, mohlo by to fungovat... ale obavam se, ze na to nebudu mit nervy.

redleader

#291
Quote from: Sim on February 11, 2009, 05:50:07 PM
redleader> ma to par hacku.... hned v bode 1 vubec nepocitas s nejcastejsim vyuzitim vice lokomotiv ve hre i v realu - ne kvuli hybridnimu pohonu, ale kvuli posile. Dale v bode 5 zapominas na to, ze maximalni rychlost soupravy je maximalni rychlost nejpomalejsiho vozidla v ni zarazeneho, takze pri stavajicim systemu  by nemohla nastat situace kterou popisujes "je celková rychlost soupravy větší, než maximální rychlost ostatních lokomotiv v soupravě" ... diky tomu by vsechny hnaci vozidla byly porad v zaberu krome situace, ze jsi mimo troleje.

Ten hex editor metodou pokus-omyl me nenapad, mohlo by to fungovat... ale obavam se, ze na to nebudu mit nervy.

Jasně, co se týče té max.rychlosti nejpomalejšího vozidla, tak samozřejmě ano, já to vztáhl na situaci čistě lokomotiv, protože by to byl speciální případ. Teď jsme si trošku nerozumněli :) Pokud by třeba byli 2 lokomotivy a náklad, tak v kopci, kdy dochází lokomivě (té hlavní, která právě táhne), klesá rychlost celé soustavy a ve chvíli, kdy klesne rychlost celé soustavy na <= max.rychlosti druhé lokomotivy, tak ta se "chytne". Teď je to tuším tak, že když zapojím Princeznu 151 a Špagetu, tak jedou max.80 (tedy max.rychlost Špagety). Já se chytám možnosti, že dokud není lokomotivy třeba, bude sloužit pouze jako beznákladový vagón. Líbí se mi možnost, kdy by souprava vjela na krátkou trať bez elektřiny a náhle by se moje oblíbenkyně Špageta (dostal jsem chuť na špagety) ujmula slova a poctivě by celou soupravu ten kus odšoupla :) Budu se snažit se ve volně prozkoumávat zdrojáky a krom toho editoru (prozatím hodnot ;) ) bych se rád pokusil o nějaký změny. Co jsem se zatím tak díval, tak je veliká škoda, že spousta zdroj.kódu není vůbec okomentována, nebo je okomentována Německy, což je pro mě ta nejstrašnější varianta (kdybych v práci dal do zdrojáku německý komentář, asi by mě kolegové zbili ;D)

HEXeditor: stáhněte si tento (je velmi dobrý a ve Slovenštině, takže nebudete mít problémy).
http://mh-nexus.de/downloads/HxDSetupSK.zip.

Příklad
chci editovat od reanimátora vehicle.CKD 750.pak /reanimátor jistě promine/, kde je rychlost jen 90km/h a přitom jela lokomotívka 100km/h :). Napřed si uložím ten původní pak, abych neudělal zbytečnou neplechu !!!!
Otevřu si HxD, načtu si do něj ten soubor paku. Objeví se vám okénko s hexadecimálníma hodnotama (=čísla v šestnáctkové soustavě) a vpravo ascii výpis souboru (=výpis obsahu souboru v textové podobě). Protože vím, že hledám rychlost 90km/h, tak si dám v hex.editoru z menu: Hlaďaj->Najdi-> typ dát: celé číslo->poté zadám 90->zvolím si nalézt vše->OK

Jak jsem již psal, hodnota se nachází velmi blízko začátku. Jak to najde to námi hledané číslo, tak se mrkneme do pravého sloupce, zda se nám nezvýraznila nějaká pozice kusu textu (typicky, pokud by nám to tu hodnotu našlo uprostřed nějakého logického textu, tak je nám asi jasné, že tento bajt to asi nebude :D). Rychlost je tedy blízko začátku, konkrétně:
offset 00000050 a sloupeček 05, zvýrazní nám to hodnotu 5A (což je hexadecimální zápis pro desítkovou 90). Teď chci změnit tento bajt na 100. Otevřu si kalkulačku (vědeckou!, nebo si to jako IT machr převedu ručně ;D - ne to bych byl zbytečně za blbce :) ) a napíšu 100 a klepnu vlevo kalkulačky na hex. Nu, a co vidím? Vypsalo mi to hodnotu 64. Takže si tu hodnotu zapamatuju, přepnu se do HxD a ten bajt, kde mě to našlo tu rychlost označím /musí být zvýrazněn!/ a přepíšu na 64. Poté klepnu na známou disketku z Wordu :) a je hotovo. Je to návod na přepis rychlostí do max 255. Víc jak 255 není totiž 1 bajt, ale 1 Word (16 bit číslo), a to je pro vás ale zatím zbytečné ;). A pokud si chcete přepsat spotřebu, pak vězte, že musíte najít v HxD hodnotu, která se rovná číslu napsaného u spotřeby (desetinné s dvěma desetinnými místy), vynásobit 100 a je to hodnota, kterou musíte najít pomocí HxD. Tu přepsat a můžete jezdit za méně. Vše je to metoda hledání a zkoušení, toto je odzkoušeno na paku128 sekce vozidel.

Hodně štěstí.


EDIT: Sime, takové nervy to nejsou. V hex editoru se dá vypozorovat přibližný formát toho souboru. Třeba když to scroluješ dolů, tak vidíš, že jsou tam nápadně se opakující znaky, což je sada obrázků v daném paku. Na začátku je nějaká hlavička a zatím se dá logicky předpokládat hledaná data. Takže v té oblasti se snažíš hledat ty hodnoty. Třeba rychlost se dá předpokládat jako short int (jinak by nemohlo jet nic víc jak 255), což také sedí. Když jsem hledal spotřebu, tak mě napadlo, jestli to náhodou neukládají jako číslo násobené stem... a napadlo mě to správně... takže tak.

TommPa9

Quote from: redleader on February 11, 2009, 08:47:57 PM
Princeznu 151

princezna je sice řada 263 (S 499.2) ale ono je to jedno... to se uvidí až bude venku sada lokomotiv... já jsem si taky do nedávna myslel (asi reanimátorovou vinou) že princezna je 151...

VS

No, jsme Open, zdrojáky se stáhnout dají... nevidím tedy důvod hádat z křišťálové koule, když se to dá pěkně přečíst ze tříd *_writer ;)

Mimochodem struktura PAKu je "uzlová", uzel je předcházen jeho jménem (podobně jako chunky PNG) - takže se dá například vysledovat, že paky mají uzel ROOT, v něm pokud je to vozidlo uzel VHCL, za ním data, potom uzel IMG1 (pole obrázků), v něm IMG\0 pro jednotlivé obrázky... atd.

Není mi moc jasné, o čem se tu teď vlastně bavíme :) Neměla by se nějak vyseparovat ta část ohledně programu?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

redleader

Sakra, máš pravdu, tak tu přezdívku jsem nezvládl, má to mít správně "Banán", na wiki jsem našel správně pžezdívky všech čes.lokomotiv. BTW, chtěl bych moc poprosit, kdy bude alespoň ten plecháč 242 :-) Nutně potřebuju tradiční rychlík :)

redleader

Quote from: VS on February 11, 2009, 09:08:50 PM
No, jsme Open, zdrojáky se stáhnout dají... nevidím tedy důvod hádat z křišťálové koule, když se to dá pěkně přečíst ze tříd *_writer ;)

Mimochodem struktura PAKu je "uzlová", uzel je předcházen jeho jménem (podobně jako chunky PNG) - takže se dá například vysledovat, že paky mají uzel ROOT, v něm pokud je to vozidlo uzel VHCL, za ním data, potom uzel IMG1 (pole obrázků), v něm IMG\0 pro jednotlivé obrázky... atd.

Není mi moc jasné, o čem se tu teď vlastně bavíme :) Neměla by se nějak vyseparovat ta část ohledně programu?
Já jsem ještě neměl moc čas to zkoumat, jen jsem to tak zběžně prolítl, takže ještě nevím. Ten hexedit byl momentálně rychlejší :) Vyseparovat? Jasně, pokud chceš,

TommPa9

Quote from: redleader on February 11, 2009, 09:09:32 PM
Sakra, máš pravdu, tak tu přezdívku jsem nezvládl, má to mít správně "Banán", na wiki jsem našel správně pžezdívky všech čes.lokomotiv. BTW, chtěl bych moc poprosit, kdy bude alespoň ten plecháč 242 :-) Nutně potřebuju tradiční rychlík :)

Banán, Potkan, Krysa
Plecháč bude tak do dvou až tří dnů i s celou elektrickou sadou. (většina lokomotiv je už hotová jen se trochu pohrabu v pořizovacích cenách, nákladech...)

PS.: pro rozlišení jsem použil pro řadu 150 přezdívku Banán a řadu 151 Krysa

redleader

VS>jo, jinak ještě díky za hint, aspoň to budu rychleji hledat.

Tomm>tak to je super, to se moc těším!

TommPa9

Quote from: redleader on February 11, 2009, 09:26:01 PM
VS>jo, jinak ještě díky za hint, aspoň to budu rychleji hledat.

Tomm>tak to je super, to se moc těším!

měla by se tam objevit i "strkačka" ovšem elektrická

Sim

redleader> aby to fungovalo jak pises, musel bys nejak zadavat u lokomotiv dvoji rychlost (stejne jako dvoji naklady), jednou pro vlecene vozidlo a jindy pro vlastni pohon. Jenze pokud se nepletu, v realu je tato hodnota vetsinou stejna. Spis se lisi u vagonu rychlost podle toho, jestli je prazdny nebo nalozeny.

redleader

TommPa9>
nemusel. Hra by si automaticky detekovala, co má použít. Ta logika není těžká. Jedna je hlavní (ta vepředu) a druhá vedlejší (třetí, čtvrtá,...). Bere se primárně ta, která má z nich nejvyšší možnou rychlost. Dokud je rychlost soupravy menší nebo rovna maximálním rychlostem každé další lokomotivy, každá další lokomotiva bude v záběru. V opačném případě se jí nebude max.rychlost počítat (vlečné vozidlo) a souprava se bude chovat klasicky (max.rychlost podle nákladu, os.vagónů,...) A jakmile najede souprava na neel.trať, tak se v celé soupravě detekují lokomotivy diesel a bude se to chovat jako podle popsaného začátku. Kromě najití času na to, bych neviděl až tak obrovský problém. Pokud tedy nebude implementace uvnitř simutransu tak komplikovaná, aby toto zcela znemožňovala. Jistě mi tady někdo namítne, že třeba Špageta je max.80km/h a je nemorální s ní počítat do souprav stavěnou na 140km/h, ale toto bych zcela toleroval, protože každý efekt něco stojí. :)

TommPa9

No jestli je tohle reakce na moje
Quote from: TommPa9 on February 11, 2009, 09:52:39 PM
měla by se tam objevit i "strkačka" ovšem elektrická

Tak to bylo k obsahu balíčku elektrických lokomotiv že se mezi nimi objeví i "Žehlička"

redleader

Aj sory, reakce byla na Sima, k tobě jsem se jen Tomme chtěl zeptat, jak vypadá ta strkačka.

Sim

redleader> jenze to je presne ono... pokud je cilem priblizit hru realite, je blbost zaradit rosnicku na pendolino, aby mu pomahala do kopcu - uz sem psal ze bys pak musel zadavat dve rychlosti pro chovani jako tazneho a tazeneho vozidla, pricemz pro vetsinu lokomotiv by to cislo bylo stejny - na povolenou maximalku maji zrejme vetsi vliv pouzite podvozky, nez vykon motoru.


Nemo

Chtěl bych se ještě trochu vrátit k editaci pak souborů Hexa editorem. Navazuji na příspěvek od Redleadera viz http://forum.simutrans.com/index.php?topic=553.msg15173#msg15173 Trochu jsem si pohrál a tu jsou výsledky. Při zobrazení pak souboru se hlavní údaje nachází na řádku 0050.
A v sloupci:
00 a 01         se nachází cena vozidla, asi v 16 bit zápisu editovat možno stejně jako cena provozu
03                kapacita cestujících
05                rychlost vozidla
07                hmotnost vozidla
09                výkon vozidla
0C, 0D, 0E a 0F   cena provozu za kilometr.
Tato cena se číselně zapisuje do DAT souboru ve formátu - požadovaná částka za km (třeba 6,45) x 100, tedy 645. Jelikož jsem nevěděl jak převést tak velké číslo do Hex podoby (viz výše uvedený příspěvek od Redleadera), tak jsem použil srovnávací metodu. Otevřel jsem si pak s vozidlem které mělo požadovanou cenu za km a do těchto 4 sloupců (0C, 0D, 0E a 0F) jsem okopíroval hodnoty z tohoto paku. K editaci paku jsen použil jen jednoduchou kalkulačku a program PSPad.
Takto se daj upravit všechny základní parametry paku. Parametr - dostupnost vozidla od/do jsem nehledal ale bude jistě těsně kolem těchto ostatních parametrů.

redleader

Táááááák.... je těžké vyjádřit slova, která by přesně vystihla hřejivý pocit Laminátky či Plecháče na mých kolejích :). Nemám slov a kdybych mohl použít vulgarismy, řekl bych: "Kurva, tak to je síla!"

Dekuji!

TommPa9

Zdravím,
tak kdo se hlásí na výrobu dieselových lokomotiv? Elektrických máme tři pr.... šest půlek, ale diesel jenom Reanimátorovo... Takže kdo se hlásí dobrovolně ať udělá krok vpřed! :D Přece mi nenecháte vybrat všechny lokomotivy :D

TommPa9

Po chvílích tvorby lokomotiv jsem se vrátil k silnici a pokusil jsem se o pár poštovních vozů. Zatím je to jen takový návrh vozidel. Poštovní autobus Š 706 RTO, a dvě dodávky odvozené od  Š 706 valník s plachtou.


Jak se vám líbí?

VS

Pěkné... akorát mi náklaďáky přijdou trochu rozpláclé, možná buď vyšší, nebo užší.

Prošel jsem zpět co se tu psalo a split nebude, poněvadž je to všechno zamotané dohromady (v rámci jednotlivých příspěvků).

Ohledně toho depakátoru, nadnesl jsem to téma znovu a konsenzus je tentokrát takový, že není naší věcí, co si kdo dělá s nástrojem který my neděláme. Takže pokud se Ti do toho chce, máš zelenou...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

rozpláclé? myslíš? já nevím možná to bude jenom tou barvou. v podstatě je to jenom přebarvení aut a autobusu co jsem sem kdysi pověsil... vážně nevím... ale podle mě dobrý...

VS

Tím myslím ty "bedny", ne podvozek.

EDIT: No ony nejsou vlastně tak špatné, jenomže když se na ně dívám z dálky, připadnou mi mnohem placatější než ve skutečnosti jsou.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

ono možná na tom něco bude... kdyby na tom nebyla nasazená modrá na celý vůz tak by to vypadalo zase jinak. tohle je vlastně původní auto ze kterýho jsem to přebarvil...  Tím že je na celým autě použitej vlastně jenom jinej odstín stejný barvy se nejspíš změnil i dojem z auta..



Nemo

add DEPAKÁTOR...
Při mých pokusech editovat pak soubor jsem si uvědomil, že vydolovat z pak souboru DAT zápis, aniž by programátor znal veškeré názvy parametrů co se v SIM používají, nebude asi jednoduché, protože se tyto parametry slovně do pak souboru nezapisují. Zapisují se tam jen hodnoty na předem určené místo. Dobrý by byl asi jen k tomu, aby z PAKu vycucnul obrázky. To by bylo dobré jen v případě opravdu ojedinělého dílka které by bylo z nějakého důvodu potřeba editovat (graficky) a autor není k mání. Dobrý by byl asi jen prográmek který by velmi jednoduchým způsobem pomohl editovat základní parametry PAKu (ceny, rychlost atd...) aniž by bylo potřeba editovat ho v Hexa editoru, hlavně hodnoty vyšší jak 255, jak napsal redleader.

TommPa9

#314
Taková menší návnada na připravovanou sadu (která zabere hodně času)

je to nedokončený papoušek lokomotivy ČSD 477 "Papoušek"