News:

The Forum Rules and Guidelines
Our forum has Rules and Guidelines. Please, be kind and read them ;).

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

Papoušek v modrém peří!

Jak se vám líbí?

TommPa9

#316
Novinka pro dnešní den:

Elektrická jednotka ČD 471 Ešus

3. provedení

I. 1997-2037 (modrobílé)
140 km/h

II. 2004-2044 (city elephant)
140 km/h

III. 2008-2048 (červenobílé)
160 km/h

Pozn.1: životnost
Výrobce slibuje životnost 35-40 let (Takže se po našich kolejích budou pohybovat ještě za 60 nebo 70 let  ;D)

Pozn.2: kapacita
z důvodů variability soupravy co se týká spojení trojic (u I. a II. serie) a u počtu vložených středních vagonu (III. serie) kapacitu neuvádím

PS.: Kdyby náhodou něco nefungovalo, neostýchejte se napsat, pokusím se chybu napravit.

TommPa9

Uf potřebuju si od lokomotiv odpočinou takže se můžete těšit na druhou tramvaj Made in Czechoslovakia.




Mimochodem ZXS.91 jak jsi na tom s tím svým poštovním vozítkem?

benpat

TommPa9: 471 se povedla, ale ta cena 551 000 za jednu jednotku. Příjde mi to hodně, tu si asi dlouho nekoupím. Nešly by ty jednotky slevit?

TommPa9

Quote from: benpat on February 22, 2009, 11:31:08 AM
TommPa9: 471 se povedla, ale ta cena 551 000 za jednu jednotku. Příjde mi to hodně, tu si asi dlouho nekoupím. Nešly by ty jednotky slevit?

Padon-stáhnu to na 55 100

upraveno

TommPa9

dostala se ke mě fotografie nového nátěru na jedné z českých lokomotiv. pokusil jsem se ho hodit na její herní verzi a teď mě zajímá, jestli je poznat o jaký typ jde? Nebudu skutečnou identitu prozrazovat a nechám ho jako kvíz. Pokud budete hádat dobře, asi je úprava provedená taky dobře a objeví se v nějakém z dalších lokomotivpacků.


TommPa9

#322
Quote from: benpat on February 23, 2009, 05:51:39 AM
TommPa9: Je to 163 257.

to jsi poznal nebo si jí hledal? jde mi o to jestli je poznatelný o jaký stroj vlastně jde

otázka: Co vám ještě chybí? (kromě dieslových a parních lokomotiv na kterých se pracuje)

ZXS.91

poštovní vozítko bude někdy tenhle týden, a nechte se překvapit, co to bude 8-)

TommPa9

Quote from: ZXS.91 on February 23, 2009, 10:00:33 AM
poštovní vozítko bude někdy tenhle týden, a nechte se překvapit, co to bude 8-)

zajímavý by bylo, kdyby někdo udělal poštovní vozidlo "Poštovní doručovatelka" mělo by tu specialitu že by nemělo žádné provozní náklady, rychlost tak 4km/h (kolik je vlastně rychlost normální chůze?) jen nevím jaký by se jí dal pohon... dieselová pošťačka je asi blbost...

Sim

Dokud nebude vyreseny predjizdeni, je postovni dorucovatelka utopie :-D ... jakmile by to ale fungovalo, je to jednoduchy. Postovni dorucovatel/ka se pri dorucovani zarucene zapoti, takze pohon je jednoznacne parni, kapacita 2 az 3 baliky, pri chuzi do kopce se z nej/ni bude coudit stejne jako v realu :-P

TommPa9

Quote from: Sim on February 23, 2009, 10:43:20 AM
Dokud nebude vyreseny predjizdeni, je postovni dorucovatelka utopie :-D ... jakmile by to ale fungovalo, je to jednoduchy. Postovni dorucovatel/ka se pri dorucovani zarucene zapoti, takze pohon je jednoznacne parni, kapacita 2 az 3 baliky, pri chuzi do kopce se z nej/ni bude coudit stejne jako v realu :-P

parní? no nevím parní mašiny kouří pořád... spíš bych k ní dal malej dieselovej kouř aby se z ní nekouřilo jak z naložený Tatry...

VS

Existuje pohon "bio" (např. koňka v 64) a taky "wind" pro plachetnice. Takže doručovatelka pojede na bio... (Activia?)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

pokud vůbec pojede... třeba by jí někdo kvůli zrychlení moh udělat na mopedu... taková pošťačka na babettě...

Sim

#329
v tom pripade je taky docela zajimavy predstavit si babetu diesel :-D

Lidicky, ted neco z realu. Jak uz TommPa9 vi (a moh vyzkouset), povedlo se mi konecne dojet prvni prototypovou verzi vozu z rady 810 motoraku - zatim se jedna o pripojny vagon rady 010 / Btax.

A ja se ted ptam... jake varianty ma smysl pro hru delat? Pocitam, ze barevne verze budou zakladni 3 (CSD plomacena, CD cervena s pruhem, CD modro zluto bila) + mozna nejaka na prani. Ale v jakych variantach vagony (skutecne je tu ted rec jen o vagonech, motorove vozy jsou vicemene jasne) vytvorit? Nabizi se tyto rady:
Btax - zakladni pripojny vuz
Bdtax - "Rekonstrukce vozu pro přepravu cestujících s koly. Upevnění kol není u tohoto vozu provedeno do držáků, ale opřením o madla u stěny vozu a přitažení kola popruhem, lze takto umístit ve voze více kol, ale toto řešení je méně šetrné ke kolům."
BDtax - "Rekonstrukce vnitřního prostoru ve prospěch zvětšení zavazadlového oddílu, obsaditelnost snížena o 10 míst."
Ddax - "Rekonstrukce vnitřního prostoru - odstranění lavic a jejich nahrazení háky a úchyty na přepravu kol, pro 11 kol na straně záchodu a 14 na straně protější, okna pod háky dostala zrvnitř ochranné sítě.Ve vozech zůstaly čelní lavice, ale vůz není určen pro přepravu cestujících."

... a nekolik variant provedeni do hry:
a) drzet se moznosti prepravy osob a zavazadel a vsechna vozidla udelat pulena, aby ve vysledku mohly vozit pocet lidi a baliku v danem pomeru - nevyhodou je hafo prace a mensi prehlednost ve hre
b) vsechny vozy resit jen pro lidi, jen Ddax resit jako zavazadlovy (= posta) a BDtax udelat jako puleny
c) BDtax nedelat, ostatni jako v b)

... ktery varianty motoraku chcete ve hre?

TommPa9

Quote from: Sim on February 23, 2009, 11:17:52 AM
v tom pripade je taky docela zajimavy predstavit si babetu diesel :-D

no ono tam moc dobře jinej autentickej pohon nedáš protože benzin není!

vítr, pára, bio, nafta, elektrika, vodík a baterie... to jsou jediný druhy pohonu o kterých vím. (jen po mě proboha nechtějte jejich přepis pro .dat soubory)

Sim

TommPa9 - u ty motorizovany postacky jsou nakonec asi nejrozumejsi volbou baterie - elektricky kolobezky a kola se daji bezne sehnat :-)

TommPa9

tak víme, jak pojede rychle, jakou bude mít "kapacitu" a jaký pohon... ještě sehnat dobrovolníka kterej jí udělá :D

Sim

kdyz mi reknes, jaky kod barvy ma postovni uniforma, tak ty 3 pixely v kazdym pohledu uz udelam za tebe ;)

benpat

TommPa9: Poznal jsem že to je ta 163 2xx v novém nátěru ČD, přesné číslo jsem tušil ale raději jsem dohledal. Budeš k tomu barvit i vozy? Podle toho jednoho Bečka?
Sim: Jsem pro variantu B. Budeš taky dělat např. 843/842 + x43 a 021?

Sim

benpat> rada 843 + prislusne bezmotorove vozy je v planu, jestli budu resit i 842, to se rozhodnu az zacnu studovat podrobneji parametry. Pokud by se to v necem vyrazneji lisilo, urcite budou, pokud tam bude rozdil jen jako mezi 852 a 853, tak to nema smysl.

TommPa9

benpat> vagony nejsou můj obor... žádosti o vagony směruj spíš na Sima. Jinak pokud se objeví nová barva lokomotiv tak se objeví i ve hře zatím mám v parádě parní lokomotivy

VS

Tohle je možná taková docela blbá otázka, ale mě to nedá spát: proč někdo kreslí desítku barevných variant toho samého stroje, když je to ta samá krabice?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

VS> jak to myslis? jako ze kdyz je to papirovyma hodnotama stejny, tak proc je to tam vickrat, kdyz se to lisi jen barvou?

TommPa9

pro úplnost sady? pro odlišení původní od modernizovaných? pro vlastní potřebu (když nechce aby mu v každým městě jezdilo "něco" ve stejným typu a stejný barvě)? možností je dost a to jsou jen ty co mě napadly

dejme tomu, že je to jenom věcí vůle autora proč dělá plácnu 100 barevných kombinací na jeden vůz...

VS

Přesně tak...

Samzřejmě je to věcí autora, ale mě zajímá proč?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Já jinou barvou odlišuju verze vozu před modernizací a po modernizaci-i když u lokomotiv to je třeba tak, že s modernizací se mění částečně i její vlastnosti... laminátka (240) modernizovaná v roce 2003 na řadu 340 například dostala novej lak, novej sběrač, vyšší výkon a zrychlila od 10 km/h tohle se třeba já snažím zohlednit jinou barevou verzí... řekněme že výroba jiných barevných mutací jednoho vozu je následek touhy autora po co největší věrohodnosti, ale myslím, že dokud není třeba sada lokomotiv(ty jsou úžasný příklad :D) řady 163 v různých nátěrech a pojmenovaných tak aby nátěr odpovídal konkrétnímu vozu, je to v normě...

Sim

VS> v podstate je to jak pise TommPa9. Zaklad je jeden - bud hrajes hru, nebo v ni v mezich moznosti modelaris - pricemz realita je vzdy nekde mezi. Pokud by slo jen o ciste hrani "na zisk", nemelo by smysl delat ruzne varianty nadrazi a skladist - stacilo by vlastne jen jedno. V ramci lepsi hratelnosti se do toho zapojuje casova linie, ktera sama o sobe nahrava k tomu pseudomodelovani realne situace. Nekomu to staci, nekomu ne - pak je samosebou spousta moznosti, jak modelarit lepe a dukladneji a jedna z nich je pomoci realne vypadajicich a fungujicich vozidel a dalsich objektu. No a kdyz se jich delalo nekolik variant, proc mit jen jednu :-D

Sam za sebe musim rict, ze sem byl nadsenej, kdyz TommPa9 udelal sadu trolejbusu ve variantach pro dany mesta - a pak sem byl zase silene zklamanej, kdyz sem zjistil, ze se navzajem premazavaji, takze na pseudomape CR jsem sice moh mit v Plzni zelenobily trolejbusy, ale ve Zline modrozluty uz ne.

Jinak jakymsi "vrcholem" ve hre je namodelovani (opet v mezich moznosti) realne vypadajiciho provozu - kdyz si muzu pojmenovat stanici podle realu, v budoucnu k ni snad postavit cesky nastupiste a vypravni budovu, proc tam nemit vozitka, ktere v dane stanici v realu zastavuji :-)

TommPa9

Quote from: Sim on February 23, 2009, 07:06:50 PM
Sam za sebe musim rict, ze sem byl nadsenej, kdyz TommPa9 udelal sadu trolejbusu ve variantach pro dany mesta - a pak sem byl zase silene zklamanej, kdyz sem zjistil, ze se navzajem premazavaji, takze na pseudomape CR jsem sice moh mit v Plzni zelenobily trolejbusy, ale ve Zline modrozluty uz ne.

to že jsem udělal? to si nepamatuju... teda pamatuju ale nepamatuju si že bych to někam vyvěsil nebo nechal vyvěsit... každopádně jestli se ti tahle možnost líbila můžu bezproblému ty "městsky rozlišený" trolejbusy předělat a hodit do trolejbusů

VS

Quote from: Sim on February 23, 2009, 07:06:50 PM
bud hrajes hru, nebo v ni v mezich moznosti modelaris - pricemz realita je vzdy nekde mezi
Díky, tohle je asi to jádro myšlenky které mě nedokázalo napadnout.

Zajímalo mě to předevím proto, že se němčouři pobili kvůli soupravě která je normálně jako dvoupatrové vagóny se speciálním koncem + lokomotiva, ale byly udělané tak že jeden ten konec byl lokomotiva. No a mě to nedalo, proč dělají takový řev kvůli jednomu vláčku ;D Tak mě napadlo se zeptat jaká mentalita je zhruba zapotřebí aby se to dalo pochopit - to množství vagónů mi připadlo jako srovnatelný jev.

Pokud to tedy chápu správně, bitky kvůli řídícímu vozu s dieselem jsou projev fundamentalismu, stejně jako názory že je proti duchu projektu mít více než dvacet domečků...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Na ja, Deutschland, alles muss pünktlich sein.

tak nějak by to mohlo být... jen nechápu tu poznámku s domečkama :D

Sim

VS> predpokladam, ze predmetem sporu byla tahle jednotka vlecnych vagonu (na obrazku je v barvach CSD) :


... uprimne receno, me osobne by taky docela tocilo, kdyby to nekdo delal jako samojizdny motorovy, i kdyz z hlediska hratelnosti a jednoduchosti to samosebou ospravedlnit lze ;-)

VS

Nene, ta jednotka byla švýcarská. Hlavní problém je že se tam nemusí dát lokomotiva a pak se člvěk diví proč to nevyjede z depa.

Ty domečky... nechme to raději být :) Nemyslím, že by si to už někdo pamatoval.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

VS> aha, ono je v principu jedno, o jakou jednotku se jedna. Driv samohybny jednotky zvykem nebyly a dneska svym zpusobem tyhle "vagonovy" soupravy zazivaji (aspon v nekterych zemich) svoji renesanci na dalkovych vlacich, kde je nutnost menit system pohonu (nektera cast cesty neni elektrifikovana a tak dal). Nicmene ve hre je vetsinou vyhodnejsi provozovani samostatnych vagonu s lokomotivou nebo samohybnych jednotek - preprahani na nelektro usek nejde a lokomotiva zabira misto, takze takovyhle veci jsou vesmes pro hracicky a fajnsmejkry.

TommPa9

hlavně elektrická část na neelektro úsek nevjede... vím to zkoušel jsem to u Ešusu :D teda než měl definovaný připojení před a za