News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim


benpat

#387
Sime, Tomme: Chtěl bych soupravu 471+971. Tato kombinace je možná (jeden z prototypů 001 nebo 002 byl vyroben jako dvouvozová jednotka). Jinak nejde o nástupiště, ale o kapacitu (např. 2x471 je moc a 1x471 je málo) a co se týká jiných vozidel tak jiná česká jednotka od vás není postavena a proto se ptám budete dělat 460 a 451?

Sim

#388
benpat > vydrz, budou i jine :-) ... nebyt toho, ze tommovi dosla trpelivost a elefanty udelal radsi sam nez aby cekal na me, tak dotedka nejsou (a nebo se s nima patlam ted ja a neni neco jinyho). Pokud chces samostatne pojizdnou jednotku s dostatecnou kapacitou (ale bohuzel nizsi rychlosti), prave dnes jsem snad presel z prototypu do hotovyho vozitka u motoraku a prislusenstvi rady 842 a 843 (+ 043 + 943). Oficialne jsem je chtel zverejnit az pristi tyden, protoze se mimo jine jedna o (aspon pro me) revolucni system zobrazeni v depu, ktery jsem chtel radsi vice testnout, ale pokud je chces hned, mas je mit ... ve vedlejsim vlakne jsou ke stazeni :-)


... jinak v planu jsou vesmes vsechny soucasne jednotky a motoraky (samostatne vagony uz temer jsou), prednost maji motoraky, protoze si je muzes ve hre snaz poskladat do potrebne konfigurace, ucelene jednotky beru spis jako tresnicku na dortu, ktera je navic na vyrobu preci jen vice narocna nez jednotlive samostatne vagony.

benpat

Díky moc na ty 843/2 jsem se těšil. akorát nejdou stáhnout.

Sim

... jsem napred napsal odkaz a pak tam teprv daval soubory... ted uz by to melo byt OK ... dej vedet jestli se zadarilo ... a za reakce na graficke reseni depa v kombinaci nakladu lidi+posta budu taky rad  ;)

benpat

Zdařilo se. To v depu je povedené, ale abych řekl tak to depo mě netrápilo. Přesto pochvala a taky to nepůlení vypadá dobře. Máš za 1. Jaké pak vozidlo je na obzoru teď? Ještě bys mohl k 842 udělat 021.

TommPa9

svoje plány neprozradím ale podívej se sem

je tam vše co je zatím testováno, nebo hotovo a nevydáno (aspoň ode mě)

Sim

benpat> dokud tam mas jen nekolik vozidel v depu, je to v pohode. Ja se snazim to delat podle reality, takze v tuhle chvili testuju predelanou radu 810 - motoraky nemaji zavazadlovy oddil, ale pripojne vozy maji vzdy jedno celo a prostor dveri vyclenen jako sluzebni, pripadne jejich pozdejsi prestavby jsou rovnou staveny pro prepravu kol. No a ted si vem, ze kazdy vagon mas rozdeleny na dve casti a opticky nejde moc poznat, co k cemu patri - tak jsem to aspon "zpruhlednil", aby bylo videt co je predek a co zadek.

Postupne chci "opravit" takhle vsechny dosud vydana vozidla, kterych se to tyka - motorove a ridici vozy rady 853/854 maji bud sluzebni oddil nebo prostor pro jizdni kola a zavazadla, dale se to tyka vozu rady BDs a podobnych. Bohuzel si to ponese (aspon u vozidel dosud "nedelenych") nekompatibilitu s dosavadni verzi kvuli zmene nazvu, ale na stranu druhou prinos upravene verze pro hru alibisticky hodnotim jako dulezitejsi :-)

Po predelani stavajicich vozidel chci pokracovat v motoracich, poradi nezarucim, ale predpokladam 850/851, 820 a 830 spolu s Balmy obou druhu, Hurvinky s pripojnymi vozy...

Václav

#394
Druhá verze stanice.

Popis:

  • koncové díly jsou jiné než středové - ale dočasně je solo-středový díl stejný jako základní středový díl
  • přidáno zastřešení - obloukové, zakrývá jen část plochy
  • spodní část základů nástupiště upravena tak, že vůbec nezasahuje do tratě (v první verzi se nástupiště trati částečně dotýkalo)
  • okraj nástupiště u kolejí svítí - žlutý a červený pruh
  • upraven vzorek nástupiště (ale světélková ponecháno)
  • méně nevyžádaných bílých pixelů na okrajích

Obě strany nástupiště jsou v jednom souboru

Poznámka: ta chyba s tím zakrýváním elektrifikace není u mne - týká se to elektrifikace pro rychlost 400 km/h a dělají to všechna nástupiště

Omlouvám se za chybějící popis první verze stanice. Takže tady je:

  • koncové díly jsou jiné než středové
  • tmavo-světlý vzorek povrchu - světlé a tmavé kosočtverce (zřejmě nepřesnost na rozhraní těchto čtyřúhelníků je zdroj toho světélkování)
  • bez jakýchkoli ozdob

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Jako jedna z novinek by se v nejbližších dnech měla objevit nejošlivější elektrická jednotka ČD (aspoň podle příspěvků v jedné slovenské fotogalerii-mě se její skříň moc líbí)

Žabotlam, Lochneska, Emilka... Jinak elektrická jednotka 451/452. snad se líbí, připomínky hlásit po vydání už nic na vzhledu měnit nebudu!

VS

Čela vypadají spíš jako rychlovlak :-\ Jinak pochopitelně líbí...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

já věděl že to vnější světlo nemám tolik vytahovat do prostoru a mám ho nechat spíš jakoby zapadlý... jenže pak to zase nevypadá "lochneskovsky"

Sim

TommPa9 > covece, prijde mi ten cumak nejakej divnej. V iso pohledech je zrejme moc sikma pricka mezi okny kabiny, v bocnim pohledu mi pripada, ze je malo videt celni sklo kabiny. Prijezdovy pohled je podle me moc "brzy" zakulaceny - kdyz sem delal 854, delal sem zaobleni hran skrine posunutim krajni rady pixelu nahoru a bylo to skoro moc, tady mas urcite vic nez jen krajni pixely. Predposledni vec je pantograf - ve vsech ohledech mi prijde moc velkej. Posledni vec je, ze bys mel mit poslednim radku vozy opacne vuci prvnimu, abys mel zadni vuz a ne dva predni.

Jinak mimo vyse popsane se mi to libi, paradne se ti povedly ty dvere i odstiny, tesim se ve hre. Jo a na to zes zacinal vcera ses zatracene rychlej!

Sim

Jo, jeste se chci zeptat na jednu vec... ma smysl delat motorovy vuz rady 860, nebo se na to mam vyprdnout? Ve skutecnosti ho udelali jen jako prototyp, do seriove vyroby se nedostal... na stranu druhou, s 812+912 to bylo stejny a ve hre jsou uz ve dvou variantach ... moje a tusim reanimatorova (to ale s jistotou nevim, jestli je fakt jeho)...

TommPa9

ten pantograf je oměřenej tak aby se dotýkal drátů, přece jenom jsme o dost níž než u 471... ta příčka se dá zaonačit tak, že nebude nakreslená celá-podobně jako u lokomotiv 362 atd. když tam z ní nechám jenom pixel tak jí tím opticky narovnám. tohle je jenom první pokus... ten současnej ešus byl asi 5x upravenej ale teď jsem si řek: "Proč bych hledal chyby sám!"

jo jinak s tou pozicí u zadního vozu máš pravdu... už je vyměněná pozice

Sim

Vsak ja to taky myslim jako konstruktivni kritiku - na tyhle veci bych se zameril, kdyby po me nekdo chtel, abych to udelal vernejsi realite.

K pantografu - nejde o vysku, ale o fakt, ze mi prijde jakoby v jinem uhlu pohledu a moc siroky... mozna je to jen dojem, takze kdyz si to premeris podle tech nacrtku co mas, melo by to nejak vyjit.

TommPa9

Jenom pro doplnění Reanimatorova 451 má pantograf dělanej tak, že používá ve všech pohledech jenom "jednoduchý" pantograf-tím myslím že má nakreslenej jenom jeden bok pantografu-já jsem zkusil jinej přístup a hodil jsem tam i druhou stranu... jinak takhle to vypadá po první sadě připomínek-

Lepší nebo horší?

do pr.... na střechu jsem zapomněl :(

VS

#403
Ne, já z toho mám přesně opačný dojem - dole rozpláclé, nahoře úzké.

Edit: Ó jé, spletl jsem si ji s 460 (to tady jezdí pořád). Beru zpět že tam není podoba, ale ten rychlovlak a rozplajznutí ne.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#404
takže upravit zaoblení střechy v předu, rozšířit horní část čela, vymyslet nějakou jinou verzi pantografu...

Smazat a znova!

Sim

VS> ja jako zdroj dat pouzivam vetsinou tenhle prehled - preci jen se mi ty cisla obcas motaj, takze to mam v zalozkach a kdyz je o necem rec, radsi se podivam sem abych mel jistotu. Teda chybky muzou byt i tady, ale porad je to lepsi nez nic.

Na stranu druhou tech pantografu v soucasnosti neni tolik - podle tvaru kastle sou asi jen 4 zakladni rady:

451 zabotlam - nizky, kulaty, nizkopodlazni
460 ... ja mu rikam "ostravsky pantograf", oficialni nick nevim - profil normalniho vagonu, cumak hranaty, vagony krome dveri uprostred vozu standardni
471 esus, cityelefant - dvoupatrovy, placaty celo, nizkopodlazni
680 pendolino - uzky a nizky, aerodynamicke celo, drahej provoz :-D


TommPa9

#407
Quote from: Sim on March 06, 2009, 02:33:45 PM
680 pendolino - uzky a nizky, aerodynamicke celo, drahej provoz :-D

A podle mě navíc i ošklivý!

Zpátky k 451. nazdá se vám ten boční pohled nějakej divnej?

VS

#408
Sim>pěkný odkaz, zas o záložku víc. Teďka jich mám 880... takový mini internet :D

TommPa9>nedokážu posoudit :( 460 znám důvěrně a hned mi rvalo oči že tohle má okna dole... takže to asi nepoznám.

Je tohle lepší?

PPS: lidičky vy jste mě nějak navnadili... moc se mi chce kreslit...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Ach jo, proč nemůžu najít lepší fotku toho výklenku na světla než je tahle :(
jen jsem chtěl ukázat, jak nějak by měl vypadat ten čumák... VS ten tvůj mi přijde nějak záhadně zvláštní a nepodobnej jen nevím proč. teď když na to tak koukám je asi nejlepší udělat nějakou kombinaci toho tvýho a mýho posledního pokusu


Sim

Pokud se muzu vyjadrovat, tak v obrazku v prispevku VS mi prijde realnejsi ten levej spodni cumak - ten pravej mi prijde moc roztazenej a tim padem i protazenej ve spodni casti.

VS

Já to vozidlo nijak moc neznám, jenom jsem si z želpage vytáhnul prvních pět fotek s čumákem a zkusil něco dát dohromady...ta šířka mi taky moc nešla do hlavy.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Já se vůbec nechytám... ať to zkouším horem dolemt tak to vypadá vždycky blbě i když teď jsem se pousil rozšířit horní část čela zase to vypadá o kousek líp ale pořád se mi to nezdá... Asi odsoudím 451čku k dozrání v archivu

VS

Jako víno :) Máte nějaké regule ohledně délky? Mám zálusk na takovou jednu věcičku... ale nerad bych aby k ničemu neseděla.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

uf fígl?

No asi tak že 2 metry jsou jeden délkovej dílek to znamená že to co má délku 8 je zhruba 16 metrů dlouhý. Jinak tady je šablona a návod jak s ní zacházet tuším že je tam dokonce 8 a 12 dílková šablona takže si můžeš při natahování a zkracování udělat skoro všechno na co si vzpomeneš

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!


VS

#417
Tak, tady je ta "sláva"... předběžná verze. Jak to vypadá? Zajímá mě především jestli je ta zelená dobrá, Tomáš tvrdí že ne... na čísla nehleďte.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

#418


Sice mi ty barvy na modelu prijdou spis zeleno/zluta a v realu zeleno/zelena, ale nechal bych to - buh vi jak to vypadalo, kdyz ten vagon byl novej... stejne to nikdo z nas nepamatuje

TommPa9

je fakt, že se barva špatně "trefuje" a je kolikrát lepší jí vzít z fotky, ale tady možná je můj odhad ovlivněný pozadím (zkoušel někdo ten motorák na sněhu?)