News:

SimuTranslator
Make Simutrans speak your language.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

Dám obrovské dilema. Čela celé řady parních lokomotiv doplňovala hvězda. Díky tomu se můžu jen dohadovat co se asi ukrývá pod ní. A teď přijde to dilema! Mám se pokoušet na  kotle umístit nějaký náznak hvězdy nebo radši chcete lokomotivy bez ní? Každý názor beru takže se nebojte a do mě!

Eiffel

Quote from: TommPa9 on March 08, 2009, 04:29:26 PM
Dám obrovské dilema. Čela celé řady parních lokomotiv doplňovala hvězda. Díky tomu se můžu jen dohadovat co se asi ukrývá pod ní. A teď přijde to dilema! Mám se pokoušet na  kotle umístit nějaký náznak hvězdy nebo radši chcete lokomotivy bez ní? Každý názor beru takže se nebojte a do mě!

Z hlediska historického by tam hvězda být měla. Je však na tobě, aby jsi zvážil míru historické věrnosti vs. pracnost+výsledný efekt.


TommPa9

#422
no když se to povede tak ve spojení se světlem ta hvězda vypadá jako červenej skřítek posazenej na čumáku lokomotivy
tady je první experiment s hvězdou. vynikne při hře v přiblížení jinak je to červená šmouha

Václav

Quote from: Sim on March 06, 2009, 02:00:17 PM
Jo, ještě se chci zeptat na jednu vec... má smysl dělat motorový vuz řady 860, nebo se na to mám vyprdnout?

Myslím, že B je správně. Podle fotek na téhle adrese http://trainweb.cz/rada/860 je to konstrukčně podobné motorákům 852 a ty už ve hře od někoho jsou. Takže bych tohle neřešil. Ostatně: Kyklop, kterého jsem o pár příspěvků dříve navrhoval se také nedostal dále než do stádia prototypu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Kyklopa byly vyrobeny celé dva kusy! ovšem já se o něj pokusil (ne že by mě ohromilo obrovské množsví vyrobených exeplářů, ale spíš jeho maximální rychlost u dieselu v českých zemích nevídatná-140km/h) takže nakreslený je a jestli se dostane do sériového balíčku diesellokomotiv nechám na lidu!

Jinak mě se díky rychlosti osvědčil na linkách, na které z určitého důvodu nemá smysl zavádět elektřinu.

Václav

Kyklopa byly vyrobeny celé dva kusy!
- a provozuschopný je již jen jeden. Vývoj tohoto stroje zastavila především první ropná krize.

Vypadá docela dobře.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > ona ta 860 mela nahradit vozy rad 85x a vyresit jejich nejvetsi neduhy - motor je pod podlahou, takze jeho strojovna nezabira prostor jinak vyuzitelny pro lidi, pohanena mela byt vsechna dvojkoli a prenos vykonu elektricky... tedy vicemene pozadavky, ktere se podarilo realizovat az u 843.

Pokud se k tomu dostanu, asi 860 udelam - a aby to korespondovalo s realitou, muzem dat dostupnost jen po dobu treba dvou tri let...

Václav

Elektrický přenos - vyšší spolehlivost (mnohem vyšší životnost) a možnost jízdy vyšší rychlostí. Tolik k tomuto převodu dle literatury.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

K té barvě - já ji bral z fotky, jenom jiné ;) Tuším že jsou v provozu dva kusy, takže tohle je ten druhý. Co s tím... vzhledem k tomu že se mi moc nechce patlat tak to asi nechám tak jak to je. Šlo mi spíš o to aby to barevně sedělo k ostatním vozidlům (ne moc světlé / tmavé / uřvané) a taky těm vagónům. Teoreticky by tohle měl být ten nátěr ve kterém oba sučasné kusy jezdí. Na parostroji jsou nákresy všech těch možných zbarvení. Pochopitelně zveřejním kompletní dílo, kdo by chtěl, může si to potom přebarvit :)

Stejně musím ještě nějak upravit boční pohledy, tam to úplně nesedí... taky svítí střecha, okna mají špatnou barvu a to jedno okno vpředu má být zakryté (záchod).

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

VS> nedokazu rict, kdy se k tomu dostanu, ale chci si s tim vezakem pohrat - dat mu volne razeni a zkusit ho pripojit k mym vagonum, jak bude pasovat, delal sem par polomacenych (cerveno-kremove) a ten vezak by mel byt znatelne zelenejsi v horni casti (o spodni ani nemluvim :-D ) ...

... zaroven zkusim, jak bude pasovat na pripojovani, coz nehraje moc velkou roli pro nucene razeni, nicmene je otazkou, zda neni mozne pripojne vezakove vagony pouzivat i za normalni lokomotivou a pak je vhodne, aby to pasovalo.

Sim

... a jeste doplneni ... uz sem to nestih prepsat (myslim vcetne podrobnyho infa), ale predelal sem na "polopruhledne pulene" uz vsechny vhodne kandidaty z rad 810, 853/854 vcetne pripojnych a ridicich vozu, take polosluzebni vozy BDs a BDbmsee a jejich predchudci v barvach CSD ... takze kdo si chce testovat, ma moznost sosat ve vedlejsim vlakne.

TommPa9

K novému vzhledu půlených vagonů nemám slov! Mnohem elegantnější, hezčí a šikovnější na používání. Určitě je to i lepší pro osobu neznalou poměrů která by mohla propadnout panice v momentě, kdy by se jí najednou k půvagonu kde se vzala tu se vzala druhá půlka takhle je krásně znázorněný "Tenhle vagon není celej ale zároveň celej je!" kdo nechápe ať si stáhne :D

TommPa9

Vážení přátelé,
při tvorbě "Lochnesky" jsem narazil na jeden zásadní problém. A to rozlišení řad! Trochu jsem zapátral zašátral a objevil jsem (se Simovou pomocí) dvě alternativní řešení. No v podstatě tři, co si budeme nalhávat.

1. pro obě řady (451,452) použít jeden nátěr-standartní šedomodrý+červené dveře
2. tmavě modrý s červeným pruhem pod okny
3. tmavě zelený se žlutým pruhem pod okny

všechny tři verze mám zpracované a je jen na Vás všech, kterou budete chtít! A že jsem na Vás všechny opravdu mooc hodnej tak se můžete podívat a jak možnosti vypadají a podle toho se rozhodnout.

benpat

Tomme, vydej všechny tři varianty a ať si každý stáhne jakou chce. Osobně bych bral 1. nebo 2., zelená se mi moc nelíbí.
A ten dvouvozovej Elephant by nebyl. Prosím, prosím smutně koukám.

TommPa9

#434
no já bych právě naopak dal spíš tu zelenožlutou než tu modrou s pruhem. a ohledně cityelefanta by to neměl být problém jenom bych upravil .dat soubor do addons to cpát nebudu ale tady bych to upíchnout moh :D

EDIT.: v attachmentu tohoto příspěvku je ta 471 duo ke stažení. do oficiálních addons vedle to opravdu zařazovat nebudu-a pro případ nutnosti se v depu objeví jako nové vozidlo (to znamená že v depu budou 4 verze 471)


TommPa9

#436
Quote from: benpat on March 10, 2009, 09:22:04 PM
Moc díky


nemáš zač

EDIT: ještě jsem měl něco na srdci. Jaké dieslové lokomotivy by jste si přáli? Zatím mám připravené zhruba tyhle:
Brejlovec (3 verze)
Sergej
Kyklop

a co dál?

benpat

#437
Třeba 742, 714 a stou 749/751 jsi na tom jak?
A kdy asi vydáš tu 451/2?

TommPa9

#438
714 mám v plánu jen musím najít nějaký nákres (ideálně s rozměry)
742 zatím čeká na zpracování ale mám připraveného o něco většího bratříčka (770 Čmelák)
749-Bardotka?-čeká na lepší můzu a lepší čelo
751-Brejlovec taky čeká ovšem na vyvážení cen přesněji na dokončení sady a následné vyvážení cen a hodnot (stejně jako Sergej)

451/452 čekají na vyštelování cen tak, aby nebyly prodělečné a byl na nich alespoň minimální zisk

jo a ještě mě napadá s diesly přijde na svět i pár úprav stávajících elektrických lokomotiv (upravené chyby ohledně výkonů některých strojů, u jiných dojde k barevnému rozlišení různých řad)

benpat

#439
Tomme jenom když budeš upravovat el. lokomotivy tak si dovolím malou poznámku. Loko 372 jede 120 km/h a 371 jede 160 km/h. Máš to naopak. A na závěr, když si upravoval el. loko, upravil si ceny a já přišel na mizinu (-10 000 000). Po nahrazení klas. souprav jsem už jen -7 000 000.
Tady máš nákres 714 http://www.skd.cz/lokomotivy/gifs/V714.gif

TommPa9

Taková chyba! Ono u nich nejsou prohozeny jen rychlosti ale i všechny ostatní údaje-to znamená špatně značení lokomotiv. díky za upozornění-další věc na úpravu. ty ceny jsem se snažil udělat tak, aby přibližně odpovídaly oficiální sadě ale můžu s nimi jít i dolů není to problém. za nákres děkuji

benpat

Tomme ještě když budeš u upravování elektrik můžeš vytvořit 150.2 a 114.5?

TommPa9

vytvořit to můžu ale momentálně vůbec nevím o jaké stroje jde :D nákres a fotka by nebyla?

benpat

150.2 jsou upravené 150 pro rychlost 140 km/h. Na rekonstrukci zbývají už jen 3-4 kusy 150.
http://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=257685.jpg&httpref=28/1148
a 114.5 je nová žehlička: http://www.kolejovavozidla.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=54
                                 

TommPa9

výborně tyhle lokomotivy bych moh taky přidat do sady a vydat :D dokonce jak na ně tak koukám s nimi nebude ani moc problém

benpat

Jenom když tak přebarvi aspoň tu žehličku.

TommPa9

no u tý už mám připravenou zelenou, modrou, oranžovou a červenou verzi :D

benpat

Tak to jo.
A kdyby se ti někdy chtělo tak by si mohl upravit 471 duo tak aby šlo spojit s triem (471+971+471+071+971).
Já vím jsem náročnej, nemusíš to dělat, jen kdyby někdy se ti náhodou chtělo.

Václav

Několik poznámek k rozdílům proti strojům z oficiální sestavy:

Brejlovec - určitě má maximální rychlost alespoň 100 km/h, nikoliv jen 75 - ale potřeboval by spravit spodní část čela, aby nebyla tak rovná
451 - pokud bude tato souprava někdy dokončena, tak bude opět lepší než ta z oficiální sestavy, protože její maximální rychlost opravdu není nějakých 70 km/h - ale 100 km/h stejně jako u Brejlovce. V tomto směru ReAnimator ujel.

... a určitě najdu další chyby.

Zajímavě vypadá experimentální přestavba právě Brejlovce. Byl zhotoven jeden jediný kus, ale zato vypadá fakt hezky.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

co se týká vlastností vozidel, tak ty si radši hledám sám a ještě ověřuju aby mi nelítaly jako u reanimátora ode zdi ke zdi. takže brejlovec i lochneska budou mít svých 100 km/h jen musím trefit jejich náklady aby neprodělávaly :D

TommPa9

Konečně se dostávají na světlo světa pořádně fungující neoficiální trolejbusy s fungující ekonomikou, takže se na nich dá konečně vydělávat! Doufám že soupis vozů není potřeba pokud by ho někdo vyžadoval, nechť napíše do diskuze já ho doplním. Rozmezí vozidel je bohaté a široké 1930-2008 (poslední kousky nemají věk odchodu do důchodu takže je můžete používat až do konce hry)

TommPa9

Přátelé v sekci addons jsem vyměnil původní Autobusy a náklaďáky za nové lepší a čmonoudící kousky. Tuším že se v náklaďácích objevuje i žhavá novinka a to Tatra 111 ve třech verzích takže sosejte dle libosti. Další novinkou v Addons je nová sada trolejbusů (no ona není nová graficky ale spíš cenami-ta poslední byla lehce prodělečná) takže sosání zdar! Jinak BenPat bude mít určitě radost, protože 714 je připravená k dokončení:

Sim

TommPa9> copak BenPat ale jakou ja budu mit radost, konecne budu mict tahat Btax i jinak nez 810kou :-)))

http://www.zelpage.cz/razeni06.php?dotaz=17102

Sim

Jinak par drobnosti k "nahrazovani" vozidel oficialni sady... jistotu samosebou nemam, ale predpokladam, ze v teto sade je uprednostnena hratelnost celku pred dokumentacni presnosti. A to jak co se grafiky tyka (zejmena delka) tak i "korekce" jizdnich vlastnosti a parametru.

V realu totiz dochazelo (a dochazi i nadale) u spousty dopravnich spolecnosti k situaci, ze nebylo cim prepravovat - ceske drahy nevyjimaje... typicky dnes chybi vagony vyssi kvality, drive zase byl naprosty nedostatek ctyrnapravovych motorovych vlaku (ono ne ze by nebyl dneska, ale aspon rady 854, 842 a 843 jsou porad lepsi nez nic). Ve hre se samosebou tato situace muze nejak promitnout, ale pouze rozsahem typu, nikoliv konkretnim poctem vozidel (to by slo resit jedine jejich neskutecne vysokou porizovaci cenou).

Kvuli jednoduchosti a prehlednosti v oficialni sade neni rozhodne zadouci velke mnozstvi vozidel s podobnymi vlastnostmi, navic je tam snaha nabidnout vyber nejznamejsich typickych vozidel z danych dopravnich spolecnosti - nemecko tam ma ICE, ceskoslovensko tam ma brejlovce, madarsko ma ikarusy a tak dal.

Takze chceme mit jen par vozidel, ktere jsou pro urcite oblasti typicke, mame je vybrane a ejhle, vono to ma skoro stejny vlastnosti ... takze co s tim? Bud tam dame jen jedno z podobnych, nebo u nich zmenime vlastnosti, aby ve hre byly predpoklady, ze si nebudou primo konkurovat...

... mozna trosku delsi vyklad, ale chci tim rict, ze naprosto chapu spoustu duvodu, proc jsou v oficialni sade nepresnosti. Na stranu druhou, pokud delame addony (bez ohledu na to, jestli jsou to samostatna dilka nebo tvori celou sadu), muzem se jim vyhnout, ale ani tady to neni zarucene. Ani u soucasnych vozidel totiz nejsou vsechny zdroje informaci spolehlive a prestoze se snazim pred vydanim daneho vozidla (nebo sady) vzdy peclive studovat co nejvic podkladu, stejne k nejakym nepresnostem dochazi. Minimalne na te urovni, kdy napriklad u Regionovy jsem sehnal jen obsaditelnost cele dvouvozove a trivozove jednotky... a konkretni obsaditelnost jejich jednotlivych vagonu jsem si uz musel domyslet.

Dalsi zdroj nepresnosti je - podobne jako v oficialni sade - snaha priblizit se realnemu fungovani, kdyz na papire je to jinak. Takhle mozna trosku krkolomna definice neznamena nic jineho, nez ze mestske autobusy, tramvaje, metro a bezne vagony druhe tridy je vhodne obsazovat vcetne stojicich pasazeru, naopak bezne vagony prvni tridy jsou v realu obsazeny jen sedicimi cestujicimi, i kdyz v katalogovem listu daneho vagonu je pocitano i se stojicimi. Stejna situace nastava u luzkovych a lehatkovych vozu, u kterych je pocet sedadel vetsi nez pocet luzek / lehatek, takze obsaditelnost v podstate zavisi na tom, zda vlak jede pres den nebo v noci.

Proste a jednoduse, asi nikdy nebude mozne udelat vse zcela presne, ale je jen na nas, abysme se dohodli, jaka mira nepresnosti je jeste prijatelna :-)


Sim

Jo a jeste neco ... musim se trochu chytit za nos, pred tydnem jsem tvrdil, ze elefanty byly pouze trivozove. Nemel sem pravdu, prototyp prvni generace byl dvouvozovy, presne tak, jak psal benpat, timto se omlouvam za mystifikaci.

Na stranu druhou bych tohle razeni povoloval jen u prvni generace a aby v tom nebyl moc brajgl, prijde mi vcelku sikovna moznost mit jako predni vozidlo trivozove varianty elektricky vuz a naopak u dvouvozove varianty bych dal dopredu vuz ridici... nicmene s touhle myslenkou prichazim stejne s krizkem po funuse, kdyz uz ho ma TommPa9 hotovej...