News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VS

Tohle si asi taky někde zkopíruju a uložím... občas je těžké odpovědět na otázku "proč je tam sakra jiné číslo" a tady to mám jako na talíři :)

Quote from: Sim on March 15, 2009, 12:16:33 PM
Jinak par drobnosti k "nahrazovani" vozidel oficialni sady... jistotu samosebou nemam, ale predpokladam, ze v teto sade je uprednostnena hratelnost celku pred dokumentacni presnosti. A to jak co se grafiky tyka (zejmena delka) tak i "korekce" jizdnich vlastnosti a parametru.

Přesně tak. Hraní musí být zajímavé, a zatím musím předpokládat že většina hráčů není tak hardcore ohledně čísel, spíš se jim líbí různé koncepce. Třeba letadla: jsou jistě zajímavé ( :D ), ale samo o sobě to nestačí. Takové ikony jako DC-3, Constellation, 747, Concorde, A380 atd. jsou zapotřebí aby se to "líbilo", ne jenom výběr různě ekonomických typů. To je samozřejmě zapotřebí taky, aby to šlo hrát... no a teď jak z toho...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#456
Quote from: Sim on March 15, 2009, 12:22:29 PM
nicmene s touhle myslenkou prichazim stejne s krizkem po funuse, kdyz uz ho ma TommPa9 hotovej...

Stačí změnit pár drobností v dat souboru navíc jsem neudělal I. ale II. generaci takže i mě to lehounce co? LEHNOUNCE HAPRUJE!

jinak mě napadá, že moje lokomotivy nejsou asi moc zajímavý-vlastně kromě obrovského množství různých typů, a barevných kombinací je to pořád o tom samým, stejná rychlost ovšem jiné náklady, jiný výkon ale jinak lesk a bída kurtyzán! Mimochodem dovede si někdo představit pomník Vzniku a zániku nápadů?



TommPa9

ach ta skleroza! :D nezapomněl jsem taky na něco?

Sim

TommPa9 - rek bych, ze prave pro takovy rejpaly jako sem ja to zajimavy je - sice ve hre neni moznost preprahu ani nekompatibilni troji napajeci soustava, ale i tak je moznost provozovani spravneho typu lokomotivy na konkretnim razeni vlaku jednoznacne prinos. Pro hrani "na zisk" by samosebou stacilo typu min, ale nebylo by to tak pestry.... ostatne treba jidelni nebo spaci vagony jsou z hlediska tvoreni zisku a prepravni kapacity naprosto nezajimave a pritom si dovolim tvrdit, ze bez nich by to proste nebylo ono.

Václav

Poštovní auta jsou docela dobrá, i když jsem ještě neměl šanci je vyzkoušet, ale je potřeba udělat ještě poštovní návěs za Liazku a Renault Magnum - aby byla k dispozici auta i poté. Právě že do roku 1989 je to s poštovními auty v rámci oficiální sestavy docela dobré, problémy s náklady začínají až poté.

Pomník: dovoluji použít můj výmysl s názvem pomník šíleného stavitele (téma Nové průmysly a také Pak96 - Tourist attractions)

a nahoru přidat nějakou ozdobu.

Letadla jsou samozřejmě docela dobrá věc, ale zjistil jsem, že pro nákladní dopravu je letecká doprava již nepoužitelná, protože nevydělává. Sice to může být závislé na druhu zboží a vzdálenosti, ale i tak. V osobní letecké dopravě je situace mnohem lepší. Stačí mít hodně lidí (na stejné trase jako je níže uvedená mám dva stroje Boeing 747-400 a oba vydělávají docela vysoké částky).

Poznámka k zboží a vzdálenosti:
materiál: papír
vzdálenost: italské město Arezzo - srbské město Jasenovac (názvy měst dle skutečnosti)
mapa:


Chtěl jsem se pokusit udělat horní elektrifikaci pro rychlost 160 km/h, ale nenašel jsem žádný dat soubor. V archivu britské sestavy pro pak128 jsem sice našel dva png soubory elektrifikace, ale ne dat soubor. Našel jsem tam ale jeden hezký turistický cíl - Viktoriánský skleník (tak jsem si to pojmenoval poté, co jsem si jej z toho archivu vysosal a zkompiloval na samostatný pak soubor - ostatní budovy už tak hezké nejsou - on vůbec britský pakset je takový divný, co se týče barevnosti - zbytečně tmavý).

Poznámka k vlakům:
a co takhle řada 680 (Pendolino)?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

680 samozrejme v planu je, konkretne ji mam v planu ja :-D ... ale abych rek pravdu, co se priorit tyka, moc vysoke priority nema. Obsaditelnost ma mizernou, rychlost jen o chlup vyssi nez 109 + vagony rady Z a jeste k tomu neumoznuje prilis variant razeni (lepe receno, neumoznuje spojovani s jinymi soupravami). Prednost pred ni maji motoraky rady 820, 830 a 850/851 ...

Václav

#463
Varianty řazení: jestli se nepletu, tak by správně měl mít jen jednu podobně jako jiné nedělitelné vysokorychlostní vlaky. Vlak by se pak vlastně koupil celý najednou podobně jako u soupravy Thalys (dostupná zde: http://addons.simutrans.com/files/dibbetjethalys.zip).

Pokud jde o možnost připojení dalších vlaků, tak mám od zdroje (který alespoň zatím nebudu jmenovat) informace o tom, že je to možné. A pokud jde o vývoj řady 451, tak bych si dovolil navrhnout vývoj řady 560, ta je tvarově jednodušší.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek> ono s tim razenim je to slozitejsi. Mas totiz zakladni dve moznosti:

a) razeni das nucene jen u toho, co nucene je a na uzivateli pak bude, aby dal spravny pocet vlozenych vagonu. Konkretne v pripade 680 to bude znamenat predni elektricky vuz, vuz prvni tridy, barovy vuz, vuz druhe tridy 3x (mozna jednou v uprave pro prevoz vozickaru, ale to si nejsem jistej, podrobne to nastudovany nemam) a zadni elektricky vuz. Pokud ho chces koupit, naskoci ti prvni 4 vozy a ty pak budes muset rucne pridat jeste dva vozy 2 tridy a koncovy vuz. Pokud das tech "volnych" vozu vic nebo min, nic se nestane, fungovat to bude taky, jen to nebude podle reality. Nicmene vyhodou bude mensi celkovy pocet vozu v depu.

b) nucene razeni je u celeho vlaku, kliknes na predni elektricky vuz a naskoci ti cela souprava. Vyhodou je jednoduchost v ovladani, nevyhodou je nutnost definovat kazdy vuz zvlast a mit ho fyzicky v depu, kde se bude motat mezi ostatnima. Konkretne by oproti predchozi variante byly navic dva identicke vozy druhe tridy, ktere by musely byt nejak v nazvu odliseny.

Priznam se, ze se mi vic zamlouva prvni varianta, i kdyz je mene modelove verna. Jednoduse proto, ze to da min prace, druhym duvodem je pro me uz takhle velke mnozstvi vozidel v depu.

Jinak radu 460 / 560 mam v planu po motoracich (pred pendolinem), vlozene vozy budou mit sablonu klasickych vagonu, takze to nebude tolik prace jako na pendolinu, ktere bude cele mit vlastni profil vagonu...

Sim

Jo a jeste neco - trosku jsem modifikoval .dat soubory u motoraku rady 810 a pripojnych vozu... konkretne dostupnost jednotlivych barevnych variant aby lepe odpovidala skutecnosti :-) .pak soubor je zarazovany na obvyklem miste a je dostupny pres puvodni link ve vlakne s addony

Václav

#466
Technická data řady 680 (výrobní podoba): http://spz.logout.cz/vozidla/680/data680.html
Původní projekt: http://spz.logout.cz/vozidla/680/680_projekt98.html

Výsypné vozy pro ČD (obilí by si rychlejší vagony zasloužilo):
http://spz.logout.cz/vozidla/tadnss.html

celý katalog vagonů
osobní: http://www.parostroj.net/katalog/ov/katalog.php3
nákladní: http://www.parostroj.net/katalog/nv/katalog.php3

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Takže když už je sada diesel lokomotivna světě, napadá mě otázka jaké byste si ještě přáli parní lokomotivy? V současné době mám připraveno 9 (slovy devět :D ) parních lokomotiv (k nahlédnutí ZDE) a teď ten problém. Bude to otázka přímo na tělo takže: Jaké další parní lokomotivy bych měl zkusit dát dohromady? V případě konkrétního nápadu prosím, snažte se mi ulehčit práci a poskytnout mi alespoň nákres a fotografii popřípadě dokonce i nějaké technické údaje. Moc díky.

benpat

Tomme, já nechci žádnou páru, ale drobná poznámka k dieselům. Loko 714, 731 mají výkon 600 kW.

TommPa9

díky za info. v podstatě jsem nikde nenašel jejich výkon tak jsem tam dal výkon vycházející z výkonů u konkurence. upravím a s finální úpravou (až vyjdou i páry) přijde i nová verze s lepšími cenami (tak aby si všechno tak nějak odpovídalo)

VS

Kde máme Mikádo? Bohužel k němu není moc dokumentace, kdyžtak mrkněte na to co vypadlo z našeho alephu a zkuste jestli to není v nějaké knihovně kde někdo máte vstup...

Tady je taky nějaký ten kousek k nalezení, ale ostudně málo pokusů o obrázky :(
http://lokomotivy.webzdarma.cz/

Tady je něco s  kompletní dokumentací... (odkaz dokumentace nalevo)
http://lokomotiva.inext.cz/

PS: Mašinkářské vydavatelství: http://web.telecom.cz/firmy/vydol/

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#471
opravte mě někdo jestli se mýlím ale není náhodou Mikádo menší verze Zelenýho Antona (486.0)?

benpat

Kdybyste vy dva tvůrci potřebovali nějaké údaje tak třeba tady: http://fira.hyperlink.cz/index.htm

Václav

#473
Pokud chce někdo horní elektrifikaci pro rychlost 160 km/h, tak jí mohu přihrát - na obrázku je to ta s nosnými sloupy na obou stranách, ale má stejnou chybičku jako výchozí elektrifikace pro rychlost 400 km/h - nenavazuje na horní elektrifikace pro rychlosti 110 a 280 km/h.

- ale je vlastně jen vydolovaná odtud: http://simutrans.svn.sourceforge.net/viewvc/simutrans/pak128.Britain/ a tamtéž jsem získal i ten vagon na ropu, byť jsem si jej trochu poupravil:

rychlost: zvýšena na 160 km/h (z původních 120)
název: pozměněn na jakžtakž český (abych jej nemusel překládat v *.tab souboru)
rok objevení ve hře: nastaven na rok 1990 (to stačí, dříve není potřeba)
rok odchodu do důchodu: zrušen

- ale jinak vypadá celkem slušně:

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#474
rychlost 1690 km/h? jo proč ne jen nevím kde na takovou stíhačku vezmeme koleje, lokomotivy, vagony.... nepřebývá ti tam náhodou 9?

V pořádku, já jen blbě rýpu :D

Václav

Omlouvám se, opraveno.

Takovou rychlostí nejezdí ani jeden z maglevů. Klasická železniční vozidla by nejspíš vylétla v první zatáčce - a mimochodem: už někdo zkoušel ty moje stanice?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Takže pro dnešek asi nic nového. Snad jenom

CKD 451 a 452 nebo taky Žabotlam

kapacita závisí na počtu vložených vagonů a typu, dostupné od roku 1964

TommPa9

Dnes ve večerních hodinách jsem pustil na světlo simusvěta jednotky 451 a 452 žabotlam. zároveň jsem uvolnil upravenou verzi 471 všech tří generací. Změna se týká hlavně nákladů na provoz a řazení u vozu 1. generace. (ti co pravidelně čtou tohle vlákno se jistě dovtípili :D )

471 Ešus

451 Žabotlam

TommPa9

#478
Lidičky zlatý nevíte někdo o nákresu lokomotivy 423.0 Velkej Bejček? Nějak ho nemůžu nikde najít :(

po několika hodinách lítého boje se strýčkem Googlem jsem konečně našel to co jsem hledal, takže Velkej Bejček bude!


benpat

Jaké CZ tramvaje jsou přetvořeny do simutrans? Vím o 14T, KT8D5 a T3,

TommPa9

#480
to je zatím vše.

14 T je od Tomáše
T3 je od Harua (Hara? No prostě jí dělal Haru) na addons.simutrans.com je v originálním červenokrémovém laku
KT8D5 je moje a tuším že někde jsem měl připravenou i naší Plzeňskou KT8D5 RN2P ale nemůžu jí najít :(

Pokud bys ty nebo někdo jinej chtěl další tak prosím pokus se o ní potřebujeme LIDI! A jak jinak to někoho naučit než říct: Jo udělej si to sám, pak to hoď na forum a my ti řekneme co máš upravit aby to bylo dobrý

TommPa9

#481
Po dlouhé době železničního experimentování jsem se rozhodl vrátit na chvíli na silnici a pokusil jsem se o nemožné-udělat lepší Tatru 138/148 než současná a jediná 138ka od VS.

Jak se mi to povedlo posuďte sami. Jde mi hlavně o tvar. Barvy zatím moc neřešte. tradičně je to "papoušek" takže čeká na průjezd lakovnou. :D

Nicméně už teď bych měl několik dotazů:

-jakou barvu na sklápěčku?
-jaké mutace (typy, ideálně s fotografiemi)

TommPa9

Kdyby si někdo náhodou chtěl hrát tak mu dám do ruky jednu takovou malou hračku - dva různé podvozky tatry 138. klasický a dlouhý... takže experimentům zdar

TommPa9

#483
Zdravím všechny. Trochu jsem si hrál se svojí 138čkou a vzniklo tohle všechno a když to čas dovolí tak vznikne ještě mnohem víc! Zatím mám jenom tohle:

Tatra 138 S1 (jednostranný sklápěč-někde výše)
Tatra 138 S3 (třístranný sklápěč)
Tatra 138 Přepravník betonových panelů
Tatra 138 Jeřáb (když už tak už :D)
Tatra 138 lesní verze

V plánu:
Tatra 138 Krátký tahač (s ním asi upravené návěsy k Trambusu?)
Tatra 138 Cisterna na mléko
Tatra 138 Ropná cisterna
Tatra 138 Agro (nejspíš to bude jen lehce přelakovaná S1 nebo S3 ale pst!)
Tatra 138 Dlouhý valník s plachtou (paletové zboží?)
Tatra 138 Přepravník oceli

+ citycars
Tatra 138 CAS
Tatra 138 bagr

PS.: Komentář neuškodí :D

Jirka71

Ahoj Tome.Dlouho jsem nepsal.Ty Tatry sou super.Chci se zeptat jestli budou i privesy treba k ty agro verzi nebo k ty verzi na drevo

TommPa9

#485
přívěsy jsou dobrej nápad... určitě by se daly udělat i pro přepravník panelů. takže nic neprozrazuju nic neslibuju jenom říkám, že je to docela dobrej nápad...

-Mimochodem když se takhle povede kabina není problém udělat jakoukoliv verzi (pokud se najde čas :D)

Ještě drobnost: Omlouvám se VS za krádež dřeva z jeho lesů, uvědomuji si, že za tento ohavný zločin budu oběšen na nejbližším nepokáceném stromě :D

VS

Ber jak divý! Ale jako varování - to dřevo je docela staré, dneska bych se už zase pokusil o nějaké lepší triky. Vypadá spíš jako klacky než kmeny, je to ve špatném rozlišení jak by řekli signáláři...

Pokud chcete třeba návod jak udělat s GIMPem kvalitní sypké náklady rychle a bezbolestně, stačí říct.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

je fakt že při bližším zkoumání mi nejdřív proletělo hlavou: "Aha! Vozíme větvičky" :D ale pak už jsem to nechal tak jak to je... takže na Tatře jako stvořené pro převoz klidně celých stromů se vozí piliny :D

k sypkým materiálům nebudeš tomu věřit ale tohle jsou moje originální náklady který používám snad o Jamala (takže ne moc dlouho :D) jenom je přistřihávám nebo prodlužuju podle korby :D taky podle toho vypadají-děs běs hrůza a utrpení ale pořád lepší než abych měl prázdnou korbu popřípadě na ní nasázené nějaké haraburdí...

TommPa9

#488
Protože je plný internet toho, jak budou vypadat nové nátěry ČD, vyvstává otázka: Má cenu přebarvovat vozidla do nového schématu ČD? Má to svoje pro i proti:

Pro:
-větší realističnost provozu
-větší výběr barevných provedení (stare vs. nové)

Proti:
-menší přehlednost depa (hodně barevných provedení toho samého stroje)
-nulová šance vizuálně odlišit jiné typy vozidel (největší problém asi budou dělat 162/163/362/363/263/372/371-takže téměř celý vozový park ČD)

Proto se ptám: Nové schéma na vozidla v simutransu ano či ne?

Sim

TommPa9 ... nove schema si uz ziskalo dvojsmyslny nazev "Balkan" ... odvozeno od pismena B (Blue) vyjadrujici barevne schema s prihlednutim k faktu, ze spousta zeleznic od nas smerem na balkan ma velmi podobne barevne schema.

Sam u sebe to vidim asi tak, ze nektere vozy v tomto schematu zkusim udelat. V dat souboru bude navic oproti stavajicimu oznaceni pouze "Balkan" ve jmene kvuli odliseni, jinak vse zustane stejne, zatim bych to ale delal jako jakysi "bonus", kvuli nejistote, ze skutecne realizace probehne tak jak se planuje. Lepe receno, az to bude jezdit i v realu, zaradime to do cz paku, ktery do te doby snad vytvorime.

Podle dostupnych informaci se barevne schema ma tykat zejmena novych vozu a rekonstrukci, pripadne starych vagonu, ktere jsou zrale na vymenu laku. Protoze je to beh na dlouhou trat (nikde neni uveden ani ramcovy odhad, kdy dojde k prebarveni vsech vozidel, muze se klidne stat, ze za 30 let jeste budou jezdit elefanty (maji hlinikovou skrin, takze lak neplni funkci antikorozni ochrany) v soucasnych naterech a nekdo ve vedeni drah rozhodne, ze CSD/CD ma preci jako tradicni barvu zelenou a jedeme nanovo :-)

Takze bych se do prebarvovani zas tolik nehrnul, to uz by TommPa9 moh rovnou zacit delat autobusy v barvach CD baklan, protoze drahy prohlasily, ze chteji provozovat autobusovou divizi :-)

Na stranu druhou, minimalne jako pokus si chci par vagonku udelat i ja a jsem docela zvedavej, jak to bude vypadat... takze iniciative se meze nekladou ;-)