News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VS

Já bych počkal až bude pořádně v provozu, abychom se nedočkali nějakého překvapení.

(Sim mě předběhl se stejným názorem...)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

Jeste k novemu nateru ... ono totiz pujde take o fakt, jestli se to bude aplikovat tak, jak je to ted navrzeno, nebo se na tom par "detailu" zmeni. Pokud by to bylo podle soucasnych planu, je to na lokomotivach pro hru prakticky nepouzitelne, protoze by se lisily vlastne jen pozici okynek, podvozku a strechou :-(

TommPa9

Já se přiznám k jedné věci. Mě se moc přebarvovat už nechce takže bych to asi viděl tak, že pustím do světa pár obrázků: (základní holou verzy univerzální lokomotivy, nejspíš oholenou a ostříhanou 163) v novém nátěru a k ní přidám všechny lokomotivy jí podobné a daťáky. Kdo je bude chtít ať si je z toho smontuje :D . Takhle bych to ale vyřešil jenom v případě, že se to nevyřeší a ČD budou na nové schéma přecházet pomalu popřípadě téměř neznatelně. Za předpokladu že základní paletu lokomotiv přelakují už výhledově do roku 2012 (nevím proč si myslím že přelakovat kolem 1000 lokomotiv trvá zhruba 3 roky :D jen jsem plácnul číslo :D ) se o nové lokoschéma postarám sám a možná i o nové ešus schéma (co myslíte slušelo by i Lochnesce?)

Sim

TommPa9> heled, ber to takhle. To posledni, co by se mi ted chtelo, je u vsech vozidel kreslit nove verze, navic zpusobem, kdy vlastne vsechno bude na prvni pohled stejne. Takze pokud se ti chce, udelej (spis pro sebe) par kousku, nejlepe z uplne opacneho spektra pouzitelnosti - treba 109ku a brejlovce, na oboji sablony mas - a uvidis, jestli to od sebe vubec pujde rozeznat.

Ja bych to v tuhle chvili bral spis jako inspiraci nebo zamysleni - prvni a zatim asi jedin premalovany vagon je obycejne kozenkove B (ze by treti duvod k oznaceni balkan? :-)), ktere se ale navenek nebude nijak vyrazne lisit od Bee... takze to muzem pojmout tak, ze vlastne flotilu osobnich vozu CD omezime na nezbytne nutnou a naopak budeme pocitat s novyma soupravama v barve treba zlute, cimz se mezera zase zaplni :-)

TommPa9

#494
nejde o překreslování jako takové. mě spíš jde o účelnost... má smysl dělat balkánskou flotilu drážních vozidel když by to v podstatě znamenalo obrovskej hokej v depu!?

Teď je to poměrně přehledně rozdělené díky pestrosti současných nátěrů ale v momentě kdy na všechno hodím balkánskej lak se v tom pes vyzná!
Takže podle mě nemá smysl se s balkánskou flotilou zabývat a kdo by flotilu chtěl ať mi napíše já ho zasypu podklady :D

Václav

Hokej v depu? Pokud by byla balkánská flotila nasazena až po odchodu do důchodu té původní flotily, tak by to tak hrozné být nemuselo - a kdyby neměla rok odchodu do důchodu, bylo by to ještě lepší. V novém vybarvení by pak asi stačil mnohem menší počet tažných vozů. Řekněme jeden od každého typu - jeden osobní, jeden poštovní a jeden půlený. U motoráků všech konstrukcí (tzn. jak velké motoráky jako jsou 843 či 854, tak malé motoráky vycházející z konstrukce řady 810) by se pak novou barevností také snížil počet vozů.

Ale jinak mi stačí stávající flotila - až na to, že bych u některých vozů neomezenou dobu uvítal.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#496
no mě šlo primárně o lokomotivy. přece jenom vez si na všech lokomotivách balkán a teď mi řekni jak na první pohled odlišíš 162/3 od 362/3 Dost blbě si myslím... v podstatě by totiž na nich byl jeden jedinej nátěr a to tenhle:

PS.: Jediné odlišovací znamení tedy bude počet a tvar oken. Pro příklad jsem přihodil i Eso a Bastarda (teď krásně odlišitelných díky barvě skříně ale až budou mít stejný "Balkánský" lak tak je můžeme odlišovat jen a pouze díky tvaru okýnek, podle jiné žaluzie a jiných papírových hodnot... Mimochodem druhou otázkou jsou lokomotivy ČD Cargo... přebarvovat nebo nepřebarvovat? samozřejmně přebarvení by je odlišilo a určitě by jim ještě protáhlo životnost ale neuškodí to přehlednosti?

i když teď mě napadá že to přebarvování na "balkán" má pro simutrans i velkou přínosovou hodnotu! Ač se to nezdá je to možnost pro odbourání starého značení ČSD které je v současné době součástí značení všech lokomotiv z mé dílny...

Václav

Pokud jde o lokomotivy, tak tam bude v balkánském vybarvení stačit jedna 150(1)/350 a jedna 162(3)/262(3)/362(3)/372(2). Opravdu nemá smysl rozlišovat to podle okének do strojovny.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

no ono by to s nima ani nemuselo být tak horký... ČD mají dvě 263 a obě momentálně nepojízdné, 371 jde spíš do ČD Cargo takže zbývá 372 a u těch nevím jestli se budou lakovat na "balkán" u 162/3  362/3 to je spíš otázka daťáků takže opět problém více méně padá (navíc obrázek připravený mám :D ) a k 151 u té to bude ještě boj protože jí ještě musím upravit v klasickém zeleno-žlutém zbarvení (protože jsem zapomněl na skříň větráků) takže asi tak...

Václav

Já to myslel tak, že stačí jedna od každého z obou tvarů.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > jenze to je prave otazka, jestli chces, aby to bylo podle reality, nebo hezky ve hre. V realu totiz budou vsechny lokomotivy vypadat prakticky stejne (zmeny budou jen u tech okynek a zaluzii), ale jine budou parametry - rychlost a vykon. Pokud by se to chtelo udelat nerealny ale hratelny, je to snazsi - udelas tri druhy lokomotiv a reknes, ze jedna ma rychlost 120, druha 140 a treti 160... a tim to hasne. Ale to si pak muzes vystacit se standardnima "anonymnima" vozidlama v origo paku...

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on April 03, 2009, 07:37:24 AM
Já to myslel tak, že stačí jedna od každého z obou tvarů.

Tak určitě stačí nakreslit jen jednu pro 162/3 362/3 a druhou pro 371/372, 263 a třetí pro 150/1 (350 jsou všechny Slovenské)

TommPa9

Dostal jsem takový menší a lehce zvrácený nápad. Totiž pokud někdo používal souběžně Reanimátorovy lokomotivy z jeho stránek a souběžně jeho lokomotivy v oficiální sadě, určitě mu neušlo, že se mu po opětovném nahrání hry tyto dvě lokomotivy prohodili.

Př.: Používám Reanimátorův Pershing z jeho stránek. Vesele si hraju uložím, ukončím. Příště si hru opět nahraju a místo neoficiálního Pershingu je tam Pershing z oficiálního paku. Tak a teď k jádru pudla:

Napadlo mě tohohle "nedostatku" využít a převrátit ho na ohromnou výhodu. Teoreticky by se to dalo využít tak, že jednu lokomotivu umístím do paku "X". tu samou lokomotivu v jiné barvě s jiným rokem uvedení do provozu hodím do paku "Y". Budu si v klidu hrát a později zopakuju postup z příkladu. (ovšem s naší pokusnou lokomotivou) Teoreticky by se měla starší lokomotiva (s dřívějším rokem uvedení) modernizovat a měla by být nahrazena tou novější (říkám teoreticky! teoreticky může fungovat i perpetuum mobile-snad jsem to napsal dobře) to znamená že by se místo staré na kolejích automaticky objevila ta nová. Může mi někdo tuhle teorii potvrdit nebo si to mám vyzkoušet sám :D

TommPa9

Jo a málem jsem zapomněl! Testovací verze Tatry 138 S1. Pořádně jí provětrejte faldy :D zajímají mě hlavně názory na grafické zpracování a její chování (hmotnost, výkon, rychlost...)

Sim

TommPa9 > pokud mas ve hre dva stroje s identickym nazvem, nedokaze mezi nimi hra rozlisovat. V depu tedy vidis dve lokomotivy (at uz stejne nebo rozdilne) se stejnym nazvem, at vyberes kteroukoliv, vlak bude tahat jen jedna z nich, minimalne po nacteni ulozene hry. Otazkou je, k cemu by se to dalo vyuzit - podle me to dokaze spis nadelat neplechu, nez vyuzit k necemu prinosnymu, minimalne v tom smyslu, ze je tezko odhadnutelne, ktera lokomotiva bude nakonec ta "vitezna"

TommPa9

No já právě myslel že by se toho dalo zneužít k "automatické" modernizaci, takže vlastně k něčemu přínosnému, ale jak říkám, já to ještě nezkoušel, takže nevím, jestli to má šanci fungovat... Nepředstavuju si to tak trochu jako Hurvínek válku?

VS

No, to by musel potom hráč přidat ručně nové vozidla až dohraje do roku xyz. Nemyslím že by to fungovalo.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

greyfur

Zdravim. Viem, ze je tu uz rozbehnuty projekt s vozidlami CS busov, a CS nakladiakov, ale minimalne busy vyzeraju... povedzme ze nepodobne realnym originalom. Robil som s Georgom busy do patchu transport tycoonu (som autorom CS busov v jeho long vehicles sete, okrem Ikarusov 280, ktore robil on). Mal som rozrobene nejake nakladiaky, ale nikdy som ich nedokoncil, pretoze ceska komunita TTDX si povedala, ze chce prtate auticka a busy. Ponukam svoje znalosti a schopnosti. Busom a pixelartu sa venujem uz nejaku dobu.

pre tych, co sa s mojou pracou nestretli, tu ukazka tych rozrobenych nakladiakov do tycoonu:


a ukazka busov, ktore som robil (okrem Ikarusov, ktore som len prefarboval s Georgovym suhlasom):
http://www.mestskadoprava.net/_files/staticpages/ttdx/busy_csbusset10.gif


TommPa9

Rozběhnutý? Spíš se jen tak helce plíží při zdi.

Tvůj autorský životopis vypadá velmi zajímavě a při podložení touto ukázkou náklaďáků se vynořuje otázka: Přidáš se k nám? Jestli ano, byl by to pro nás určitě přínos... i když na moje RO a RTO mi nešahej to se mi náhodou i povedlo :D taky asi ještě Škoda 21 AB u toho zbytku souhlasím s tím, že je to mírně řečeno aušus...

Sim

TommPa9 > ja bych nerek ausus, treba co se tyka tech soucasnejch nizkopodlaznich, tak ty se ti povedly vesmes vsecky - i kdyz jednu vytku bych k nim mel... jsou ve srovnani se vsim ostatnim ve hre (vcetne starsich autobusu) ponekud velky (to samy samozrejme plati i pro odvozeny trolejbusy). Ale jinak jsem rad, ze jsou k dispozici :-)

greyfur > dobra prace, uz se tesim, az neco z tve produkce bude jezdit v simutransu

TommPa9

#510
Ale jo, aušus to je, ale hlavně že jsou...

Ono je to u nich zhruba tak, že většina z nich je o trochu větší i v reálu. v porovnání s origo busy jsou samozřejmně větší, protože jako hlavní měřítko pro tvorbu vozidel nemám žádný autobus ale jak už jsem moc krát napsal, Tatru 815 od VS, takže v poměru s Tatrou musely narůst do délky i autobusy...

greyfur

je nekde k stahnuti aktualni set busu, tbusu, a ostatnich vozidel ? Btw... kdyz jsem koncil spolupraci s ttdx timem, mel jsem rozdelane i dalsi busy - Tatru 500HB, Praga N a prastarou Skodovku do 1925-26:



Klidne a rad Vam pomuzu. Co se tyce vlastnosti vozidel (rychlosti, vykon atd atd), tak ty mam a muzu poskytnout. Je nejak omezeny pocet moznych vozidel ? Da se treba menit u vozidla vzhled (mit vice moznosti lakovani) ? A treba vozidlo prelakovat, jako treba refitem v ttdx ?

TommPa9

více možností vzhledu - nemáme (jedině udělat jinou barvnou variantu jako jinou verzi)
možnost změnit vzhled - nemáme (pokud nepočítám možnost použití player colors to se pak vozidlo přebarvuje podle toho, jakou barevnou kombinaci hráč používá)
omezení počtu vozidel - nemáme (takže je možný mít třeba 150 autobusů v letech 1930-1931-pokud budou)

uf jinak nevím, jak je to v ttd s velikostí objektů ale jak se dívám tak tohle je zhruba velikost našeho 64 paku takže pro pak 128 by to možná chtělo zvětšit...

Jinak není pochyb o tvých grafických schopnostech ovšem jelikož pro TTD a pro Simutrans platí trochu jiná pravidla, doporučuju si projít české návody, poradnu autorům a popřípadě simutrans wiki...

Sim

TommPa9> Ja bych to smeroval trosku jinak. Nevim, jestli greyfur simutrans hraje a pokud ano, tak jak dlouho, kazdopadne pred zacatkem tvorby doporucuju nejakou chvili venovat hrani, aby covek pochopil, jak co funguje, kde jsou jake vyhody a jake jsou pak nevyhody. Jde hlavne o to, ze na prvni pohled je vse hodne podobne ttdx, ale dopravni system funguje na ponekud jinem principu a to by se melo promitnout i v grafice hry. Konkretne se jedna treba o to, ze kloubovy busy - i kdyz v zatackach grafika hry proste pokulhava - mi prijde prirozenejsi delat jako dvouvozovy (tedy zadni cast je vlastne vlek)... a v tu chvili je potreba resit i takovy detaily, jako je tvarovani mezivozovyho prechodu a tak dal ... coz jsou vsecko veci, ktere by jinak clovek resit vubec nemusel.

greyfur > zakladem je stejne jako u ttdx obrazek s osmi pohledy (u neceho jich staci min), ktery si muzes doplnit o specialni barvy - typicky se tak daji delat svetla, svitici okynka nebo treba pruh na vozidle v uzivatelske barve. Zminovane uzivatelske barvy jsou dve, takze si muzes teoreticky udelat celou sadu vozidel ve tvych barvach, to je pro hru ve vice hracich urcite zajimave, ale pro snahu modelovani reality zase castecne na skodu - konkretne primestsky busy byly pred revoluci vsude modrobily a mestsky byly cervenobily... pouzivat na tohle uzivatelsky barvy mi prijde docela divny, i kdyz to mozny je a nic ti nebrani mit modry RTO se zlutym pruhem jako mestsky.

Dale pak mas textovy soubor ( .dat ) s vlastnostmi vozidla, ktery spolu s vyse popisovanym obrazkem prozenes pres program makeobj a vysledny .pak soubor nahrajes mezi ostatni ve hre. Pri dalsim nacteni hry by mel byt novy objekt dostupny.

V jednom .pak souboru muze byt jeden nebo vice objektu (predpokladam, ze to neni omezeno). Kazdy objekt ve hre je jednoznacne urcen svym nazvem, vse ostatni uz muze byt stejne jako neco jineho, vcetne graficke podoby. To znamena, ze pokud chces mit ve hre najednou dve ruznobarevne verze stejneho vozidla, musis je jednak nakreslit, ale take jedinecne pojmenovat, jinak se budou navzajem prepisovat (samozrejme nepocitam pouziti hracskych barev). Tahle situace nastava v pripade, ze chces soucasny mestsky autobus mit v barvach vice mest najednou ve hre - treba Plzen ma stejny autobusy jako Ostrava, ale jedny jsou cervenobily a druhy modrozlutobily. V tomhle pripade je tedy nutne mit kazdou variantu jako samostatny objekt s jedinecnym nazvem, i kdyz krome grafiky budou ostatni vlastnosti totozne.

Podobna situace nastava, pokud dojde po dobu zivotnosti objektu k nejake zmene - pri rekonstrukci se muze zmenit hmotnost vozidla nebo jeho barva, pokud takove vozidlo chci proto provozovat jak v provedeni pred tak i po rekonstrukci, je nutne tato vozidla pojmenovat kazde jinak i v pripade, ze se jejich casova dostupnost neprekryva.

Jeste doplnim, ze na prvni pohled chaoticke razeni vozidel v depu svuj system ma - radi se podle prepravovane komodity, rychlosti a kapacity.




VS

Jo a daťáky jsou čistý text s textem, ne ten ttdčkařský assembler, takže s kódováním si vystačíš hravě sám :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: greyfur on April 07, 2009, 11:28:13 AM
je nekde k stahnuti aktualni set busu, tbusu, a ostatnich vozidel ?

Určitě je! Projel bych být tebou tuhle diskuzi mělo by tam být zatím všechno co se nám podařilo dát tak nějak dohromady... linky na stažení sem dávat nebudu protože to bych asi nic jinýho nedělal než ctrl+c, ctrl+v

TommPa9

#516
Já nevím co s tím... já nevím co s tím... já se z toho zblázním!!!

Opět nová lokomotiva v testovacím režimu... co jsem komu udělal že mě dráhy takhle trestají?!

"V případě úspěšného výsledku budou moci se stroji tohoto typu zajíždět do České republiky zahraniční dopravci. Pronájem lokomotiv zvažuje i ČD Cargo, jehož logy byl zkoušený stroj označen."

Sim

Tyjo, misto abys jasal, tak nadavas :-D

Si vem, ze ted je to v realu i ve hre ponekud jednotvarny - v cele osobaku nemas sanci potkat vic jak 5 tvaru lokomotiv, sice v ruznych barvach a s jinyma zaluziema, ale to po prebarveni nepoznas. Navic primo v clanku je uvedeno, ze se pocita s pouzitim pod cizima zpravama, zajem u ceskych dopravcu projevilo jen Cargo. Problem bych v tom nevidel, spis naopak :-) Inspirace do budoucnosti jasna, staci si rict, ze v roce 2020 u nas bude jezdit tahle ES 64 F4, taurus a 109ka ... to vse v barvach CD, Carga, Viamontu a treba Student Agency :-)))

Sim

Mimochodem, nejsem si jistej, jestli to byl Taurus, co jsem videl v patek v Pardubicich na nadrazi... docela me zaujal system pantografu, kde z nejakyho duvodu ma ta masina pantografy hned 4 ... docela mazec :-) No a podle fotky na tom ES 64 F4 nebude jinak.

TommPa9

Quote from: Sim on April 08, 2009, 03:14:13 PM
Tyjo, misto abys jasal, tak nadavas :-D

Nenadávám ale jásat taky nehodlám... Je to otázka testů takže kdo ví jestli se tady u nás vůbec chytí a bude se používat. Navíc já už s lokomotivama více-méně skončil (pokud nepočítám neustálý vývoj parních lokomotiv) a vracím se na silnice. Tím pádem mě v současné době nový "balkánský" nátěr ani nové typy lokomotiv zkoušené na našem území nerozhodí...

Kdyby byl o ně zájem a byly na našich kolejích nějak častějším jevem, pak bych se jejich nakreslení nebránil, ale teď toho mám lehce až nad hlavu...

Jo a k těm čtyřem pantografům... nevím kam bych je naskládal když už se dvěma mám docela problémy i když mohlo by to být zajímavá pomucka na řešení Nerodovské otázka: Kam s ním

TommPa9

Měl bych dotaz: Kdo by byl ochoten zhostit se nelehkého úkolu nakreslení několika českých tramvají?

Václav

Quote from: Sim on April 08, 2009, 03:15:50 PM
Mimochodem, nejsem si jistej, jestli to byl Taurus, co jsem videl v patek v Pardubicich na nadrazi... docela me zaujal system pantografu, kde z nejakyho duvodu ma ta masina pantografy hned 4 ... docela mazec :-) No a podle fotky na tom ES 64 F4 nebude jinak.

Existuje verze Taurusu s třemi pantografy. O ní vím z jedné knížky. Každý pro jeden proud v vedení. Je to modifikace určená k tomu, aby jezdila i v Maďarsku - ale čtyři? Ať tak či tak, tyhle lokomotivy jsou taky tak trochu české - podvozky pro ně totiž vyrábí jedna firma v Ostravě.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim



Neni to tam uplne dobre videt, ale da se predpokladat, ze prave tohle provedeni ma 4 pantografy... a docela pekne poskladany :-)




TommPa9

Ty pantografy se budou hodně blbě kreslit... a je úplně jedno jestli budou 3 nebo 4 ono je občas docela obtížné na lokomotivu nacpat dva aby se tam vešly a nevypadaly no úplně debilně... navíc není jistý nátěr v jakém budou jezdit (předpokládám Balkánskej?) takže zatím žádnej taurus neplánuju...

Václav

Taurus už ve hře je. Je součástí výchozí sestavy, takže jeho (znovu)vytvoření počká.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní