News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Sim

Me moc ta fotka neprekvapila, o tom ze se rade 460/560 rika jednotka a pritom je to "jen" bezna souprava, ktera se malokdy rozpojuje jsem uz psal. Z tech katalogovych listu jsem vychazel, kdyz sem relal RN a ridici vozy k Hydre, ale nenapadlo me hodit link sem - muze se hodit, treba pro tramvajotvurce.

TommPa9

Quote from: Sim on July 01, 2009, 10:19:15 AM
VaclavMacurek > podle puvodni dohody by prototypy mely byt k dispozici pouze po omezenou dobu nebo trochu jinak znevyhodneny oproti seriovym strojum (drazsi provoz nebo vyssi porizovaci cena), aby byla nejaka motivace je vyuzivat opravdu jen zridka. Samosebou je to jen vec dohody a neni problem nastavit bezne podminky, pokud se na tom shodnem.

On bude možná problém s tím, že každý prototyp si zaslouží individuální přístup. Když to vezmu obecně je celá řada možností jak jednotlivé prototypy mohly dopadnout a částečně podle toho je nutné k nim přistupovat.

- vozidlo bylo navrženo jako nová řada a díky technické závadě bylo zlikvidováno (TL 659.001-požár ve strojovně)
- vozidlo bylo navrženo jako nová řada a díky vysokým provozním nákladům, náročnosti provozu nebo nevyhovující koncepci bylo vyřazeno (TL 659.002-v roce 1966 prodáno dopravní škole a rozebráno)
- vozidlo jezdí všude kolem ČR, u nás jenom testováno, ale během testování bylo vytlačeno jinou koncepcí (T 679.2)
- vozidlo vzniklo úpravou poslední vyráběné řady, existuje tak jen jeden vůz a vozidlo je používáno ještě dnes (ČD 124)
- vozidlo mělo být dodáno ve větší sérii ovšem po dodání několika prvních kusů se zjistilo, že je náročné na obsluhu a místo něj bylo dodána jiná řada (Inženýrská lokomotiva 476.0)

Právě díky těmto možnostem (to jsou všechny se kterými jsem se zatím setkal) je těžké říct tak je to prototyp bude mít 3x 5x 6x 10x 100x větší náklady než série. Zároveň se nedá říct, je to prototyp bude dostupný jenom rok. Nebo bude mít dražší pořizovací cenu. Obecně řeknu, že se pokusím udělat onen prototyp co nejreálnější. Tak, aby co nejvíc ve hře odpovídal předloze.

TommPa9

Takže dlouho jsem se neprojevil tak popíšu připravovaný novinky.

1) Zjistil jsem, že ceny a náklady lokomotiv CZ paku jsou lehce disproporcionální a neopovídají poměru v reálu. Proto jsem téměř celý včerejší večer věnoval výrobě tabulky se vším co může v CZ paku tahat vlaky. Z těchto údajů jsem vytvořil vzorec podle kterého budu určovat ceny za provoz i za nákup. Takže by konečně měly všechny lokomotivy sedět a už nebude možné pořídit si za cenu jednoho Sergeje 20 Albatrosů (příklad) jenom proto že mají neodpovídající ceny prořízení.

2) Seznam lokomotiv dostupných pro CZ pak se rozšířil o:
-ČSD 422.0 Malej Bejček
-ČD 755 Brejlovec
-ČD 752 Brejlovec
-ČD 775 Pomeranč
-ČD 776 Pomeranč
-ČSD T 698.0 Kokakola

3) Někde mi ušlo přečíslování řady 752 Bardotka (nebo dokonce zrušení?) Jinak si nedovedu vysvětlit proč je 752 Bardotka i Brejlovec? Neví o tom někdo (třeba BenPat) něco?

benpat

Jo vím, 752 Barbotky neměly parogenerátor. Když se začalo uvažovat o rekonstrukcích Brejlovců, tak se ze 752 Bar. staly 751.3 a tím se uvolnila číselná řada pro brejlovce. Jinak 752 Brejlovec byl rekonstruovanej jeden kus. Dnes je z něj 753.75X.

TommPa9

S jakým nátěrem? Zůstal mu ten modro červenej?

benpat

Jestli mysliš 752 001 tak má samozřejmě modrý Cargo lak. Jinak ten modro-červený (oranžový) ladil dobře k btmo.

benpat

Tome když už děláš různé odvozeniny a rekonstrukce lokomotiv, měl bych návrh na novou loko. Nechceš udělat lokomotivu 708 (Lego)?
Dnes jsou u Carga, ale kdysi jezdily i na Os s 010.  http://www.atlaslokomotiv.net/loko-708.html


Sim

benpat > neboj, na 708 ho ukecavam od te doby, co udelal 714... takze driv nebo pozdeji se objevi :-)

Sim

Zkusebni verze nakladnich vozu CSD pro pak 128:
Dvounapravovy otevreny vuz Vtr pro prepravu sypkych hmot http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.vtr.pak.
Dvounapravovy kryty vuz Ztr pro prepravu paletovaneho zbozi http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.ztr.pak.

Prosim o vyzkouseni a vyjadreni se, zda touto cestou ano. Snazil jsem se o maximalni realnost, takze je tu par odlisnosti od vozu zakladni sady:
- kapacita odpovida skutecnosti, ve hre je u srovnatelnych vozu nizsi
- rychlost odpovida skutecnosti, ve hre je u srovnatelnych vozu nizsi
- oba vozy maji delku 10 metru, ve skutecnosti mohou byt razeny do delsich vlaku, nez umoznuje hra, proto jsem je zpracoval i ve verzi dvojic vozu. Tyto dvojice nejsou nijak zvyhodneny ani znevyhodneny oproti dvojici jednotlivych vozu, slouzi pouze k moznosti tvorit delsi soupravy vlaku.
- pozicovany jsou na nedavno zverejnenou sablonu, takze by mely jit bez problemu spojovat se vsemi hotovymi vagony, lokomotivami a motoraky z tvorby moji a TommPa9. Naopak pri spojovani s vozy origo paku se objevuji vetsi nebo mensi graficke nesrovnalosti.

benpat

Sime zkoušel jsem vůz Vtr a jsem spokojen. Jen mě napadlo, nešla by ta dvojce udělat tak, jako tvoje první verze osobních vozu se služebním oddílem? Jako např. BDs. Protože když dáš do soupravy dvojičku a zároveň dáš jednoduché vozy tak to vypadá divně. Oni se totiž jinak lámou do odlouků a do stoupání či klesání. Šlo by to?

Sim

benpat> bohuzel ne ... kdyz si vezmes treba BDs, tak jsou to vlastne ve hre dva vozy, kde kazdy predstavuje jednu polovinu, takze z pouzitelnych 24 vozidel ti to "sezere" dva kousky. U techdle nakladaku byl ucel prave "sloucit" vic vozu do jednoho herniho, aby jich bylo mozne radit do vlaku vic. Takze kdyz si das dve masiny, muzes za ne zaradit jeste 22 dvojic, takze to opticky (samosebou s prihlednutim ke grafickym nedokonalostem v zatackach) vypada, jako by vlak mel dve loko + 44 vagonu. Pokud bych to rozdeloval na dva, vratil bych se zase naopak na zacatek, tedy k jednotlivym vozum.

Ono asi takhle... ja to bral hlavne jako moznost zpestreni. Tyhle vozy jsou provozovany jednotlive a nikoho nenutim je pouzivat po dvojicich. Naopak planuju casem "dvojvagony" skutecne, kdy jsou jednotlive vozy nerozebiratelne (tedy nedelitelne za provozu, dilensky to samosebou rozpojit lze) spojeny v jakousi dvojvozovou jednotku. Prikladem muze byt napr Hirrs... takovyhle dvojvagon se pak bude chovat podobne jako napriklad RegioNova.

Sim

Zkusebni verze dalsich nakladnich vozu pro pak 128:
Dvounapravovy kryty vuz Gbgs pro prepravu paletovaneho zbozi,  dvounapravovy kryty vuz Gbgkks pro prepravu obilovin a ctyrnapravovy kryty vuz pro prepravu paletovaneho zbozi ... vse je v jednom paku: http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.gbgs.pak.

Dale jsem graficky "doladil" jiz drive vydane dvounapravove spesninove vozy Gbkkqs a Gbkkqss, jsou ulozeny na miste puvodnich, takze si jen sosnete pak soubor znovu vehicle.vagon.gbkkqs.pak.

Sim

Pohral jsem si s Vtr a doplnil ho o verzi pro prepravu dreva ... vse je soucasti puvodniho paku, ke stazeni tedy na stejnem miste http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.vtr.pak.

Abych trochu odlisil prazdny vuz pro drevo od prazdneho vozu na uhli, ma ten "dreveny" vnitrek trochu ladeny do modra, jinak je zcela totozny. Pokud se nekomu nezda kapacita 30 tun i pro prepravu dreva, je to skutecne realne. Vagon ma loznou plochu 24,4 m2, drevo je modelovano do vysky nakladu 2,3 metru, takze cca 56 m3. Merna hmotnost dreva je ruzna, ja jsem uvazoval cca 700kg/m3 a protoze se jedna o imitaci kulatiny, je potreba pocitat s cca 75 az 80% uvazovane hmotnosti. Na 30 tun to pak vychazi prakticky presne :-)

TommPa9

Quote from: Sim on July 09, 2009, 05:21:37 PM
benpat > neboj, na 708 ho ukecavam od te doby, co udelal 714... takze driv nebo pozdeji se objevi :-)

O nás bez nás? To je skoro jako na třídních schůkách... Na 708 se možná časem dostane... Časem až budu chtít a mít náladu...

TommPa9

Tak jsem se na to pustil rovnou :D ono mi to prostě nedalo...


alternativa

Jinak dotaz k páře: Chcete raději lokomotivy vyrobené pro ČSD nebo i ty co ČSD dostala po rozpadu Rakouska-Uherska? Nebo oboje? Každopádně si řekněte jaké lokomotivy konkrétně chybí protože já tomu prd rozumím :D

Sim

Mel jsem tu cest vyzkouset v ramci testovani novou 708 uz v provozu a jsem nadsenej. Paradoxne ale pri trosku jinem pouziti, nez jsem predpokladal.

V provozu ji ma bezny smrtelnik moznost videt nejcasteji s pripojnaky 010 a jejich mutacemi, ve hre je ale mnohem atraktivnejsi pouziti teto lokomotivy spolu se dvema vagony Ztr nebo Vtr, kdy tato souprava ma slusnou kapacitu, je prijemne svizna a rychla a pritom ji staci pouze jednodilkove nastupiste. Pro vlecku ve meste, kde je nedostatek prostoru, idealni. Fakt jsem nadsenej.

Sim

V souvislosti s dieselama jsem TommPa9 zadal o Hektora ... shodou okolnosti jsem na nej nasel prijemne podrobnou galerku, tady je link http://picasaweb.google.com/mojettgalerie/T435040#

TommPa9

Když už jsme nakousli testování tak po mojí testovací trati se neprohání jenom 708čka! Mezi testované novinky patří i ČD 100 kapesní bobina, 743, 740, 755, 752 a víc mě momentálně nenapadá... Každopádně kvůli přeceňování se bude muset na světlo světa pustit komplet celý balík...

Sim

Mno, jak sem psal uz vcera po icq... pro nektery vozidla mam vyuziti ihned, vicemene na ne cekam - typicky to byl treba ragulin (nahrada dvojic brejlovcu a zamracenych) nebo zminena 708 (jedna z variant pro provoz 810 a jak se pozdeji ukazalo, primova vleckova loko). No a na nektery vyuziti nenajdu, dokud nepostavim nejakou novou trat. Na siti stavajici by totiz nove vozidlo bud zdrzovalo nebo zpusobovalo jine komplikace... a sem patri kapesni bobina rady 100... tu jsem si jen pustil v testovacim rezimu dokolecka a vickrat ji zatim nepouzil.

Tim chci hlavne vysvetlit, ze zatimco ostatni stroje jsem nijak nekomentoval, 708 me nadchla natolik, ze jsem ji musel proste verejne pochvalit :-)

TommPa9

Ten předchozí příspěvek neměl být v žádným případě nějaká výtka ve stylu: "A co takhle 752? Ta se ti nelíbí nebo co?!" U tohohle příspěvku šlo spíš o jakous takous návnadu ve smyslu můžete se těšit ještě na... Co se týká kapesní bobiny tak u mě zatím stojí v depu, protože jsem jí nakreslil ve středu večer a od čtvrtka jsem nebyl doma... Ale mám jí!

Sim

Vsak ja to taky chapu jen jako lakadlo :-) nicmene preci jen sem se sam divil, jak mi tenhle prcek vyplnil "diru" mezi lokomotivama, proto to vysvetleni.

TommPa9

a to počkej na večer kdy na testovací trať pustím Hektora! (modrýho se stříbrným pruhem) už mám vybranej lak tak ho jenom nakreslit :D

Sim

Mam tu zkusebni verzi "pidivozu" z ery prvni republiky. Jedna se o osobni Cl 4-6000 a osobni se sluzebnim oddilem CDl 4-9400, oboji je pro pak 128. Ke stazeni zde:http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.cl_4-6000.pak.

Pri razeni kafemlejnek + CDl + 2x Cl staci nastupiste o delce jednoho dilku :-)

TommPa9

Tak když Sim vytahuje svoje novinky já bych asi neměl zůstat pozadu... Neměl ale zůstanu. Připravuju totiž jednu takovou maličkost za kterou mě možná čeka potupná poprava... Podrobnosti nebudu rozmazávat ale rozhodně mě za to hráči s dlouho rozjetým saveem nepochválí... Sim ví víc a doufám že zatím neprozradí! Teda aspoň do té doby než bude celá akce připravená ke spuštění.

TommPa9

#654
Neví tady náhodou někdo jaký nátěr měla lokomotiva řady 350 (ES 499.0) Gorila v době kdy sloužila u ČSD?

benpat

Rozhodil jsem sítě a nátěry byly (překopčeno z jiného DF):
* výrobný ES499.001 - sivo-bielo-sivý
* veľtržný ES499.001 & ES499.002 - červeno-bielo-červený
* polomáčaný (výrobný na ES499.003-ES499.020) - krémová a svetlá modrá (podobné súčasným 150 & 151, namiesto zelenej modrá)
* polomáčaný s úzkym (30 cm) výstražným pruhom na čelách (žltý alebo oranžový)
* unifik viacsystémových strojov ČSD: modrá so širokým (60 cm) žltým pruhom okolo skrine
* podivnosť na 350.001: tyrkysová-svetlá sivá-modrá, s úzkymi oranžovými výstražnými pruhmi na čelách
* obnovený výrobný už na 350.001 (sivo-bielo-sivý), neskôr s výstražnou žltou plochou na čele.

a tým snaď ČSD končí
pod ŽSR a ŽSSK sa objavili ešte kakadu (súčasný modrý), slov(e/a)nská trikolóra na 350.001, blonski (súčasný červený napr. na 350.016) a obnovený veľtržný na 350.001 a 350.002 (tá už má blonski).

Nějaké fotky můžeš najít zde: http://www.prototypy.cz/?rada=350

TommPa9

díky... pro ČSD jsem nakonec vybral šedý s bílým (světle šedým?) pruhem... pro ŽSSK asi dám blonski... nebo nechám ten co má teď... ještě se rozhodnu... každopádně si s tím pohraju. Díky!

Sim

Tak jsem si opet trosku hral :-)

... vysledky jsou nasledujici:
- opravena graficka nepresnost u Ztr http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.ztr.pak
- opravena graficka a datova nepresnost u Vtr http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.vtr.pak
- vytvoren vagon Vut na sypke materialy http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.vut.pak
- vytvoren vagon Vte/Es na sypke materialy http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.es.pak
- vytvoren vagon Tms na prevoz ocelovych svitku a betonovych bloku (prestavba vozu Es, dosazeni roletove strechy) http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.tms.pak

Ve vsech pripadech se jedna o pracovni verze paku 128 ... ke zmenam muze dochazet, ale nemusi.

benpat

Další rybka něco poslala tady máš nátěry v obrázcích:






Jinak gorily mají v dnešní době otočené zběrače.

TommPa9

úžasný! krémovo modrý taky nevypadá špatně... ale ten šedej je takovej fešáckej...

Takže ČSD šedej s pruhem
ŽSSK ještě nevím...

benpat

Abych nezapoměl ten šedý je prototypový nátěr. Ten červený taky. Zbytek se už ze seriovky.

A malá lahůdka na závěr, lak na 001 u ŽSR.

TommPa9

že mě se vždycky neomylně zalíbí nátěr prototypu ;) nevadí mě se líbí takže ho nechám!  i když přesnější bude modro-krémovej... ach jo tohle mi nedělejte takový problémy na mojí hlavu... nejdřív nemám nátěr žádnej pak mám nátěrů že nevím co s nima....


benpat

Tak to udělej jako Sim s 850. Na pár let udělej šedy lak. Potom udělej polomáčený, okolo roku 1992 udělej kakadu lak a nakonec blonski. A máš to vyřešený bez rozhodování.

SWTC

Quote from: TommPa9 on July 16, 2009, 09:02:54 PM
Vážně nevím co vybrat takže:

ŽSSR:


alternativa
Nebo


alternativa
ČSD


alternativa
nebo


alternativa

Správne má byť ŽSR (dopravca aj správca 1.1.1993 - 31.12.2001, od 1.1.2002 iba ako správca žel. dopravnej cesty), nie ŽSSR. ;-)