News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

TommPa9

Pokud si dobře pamatuju Simův itenerář tak touhle dobou je už za hranicema takže odpovím já!

Udělám to jako kvízovou otázku. Jedná se o motorák české výroby, který "zaplevelil" české koleje (je jich v provozu obrovské množsví) Důvod proč je tak zvláštní je v nátěru a způsobu označení provozovatele... Stačí nápověda?

benpat

Motoráků  mě napadlo dost (namátkou 810, 814, 830, 831 ale třeba i MVTV2 a MUVka). Po přečtení simova příspěvku že jde o poslední vývojovou verzi a po důkladném zváženími mi  z rébusu vyšla 810 v barvách jineho provozovatele.

TommPa9

zcela správně

810 v základních barvách ČD, ČSD, přípojné vozy a jako bonus 810 v barvách Viamontu a tuším že i jeden vlečňák upravený na "910" tedy řídící vůz taky v barvách Viamontu...

benpat

Ten řidičák mě taky napadl, jednou jsem o něm četl. On to ani moc řidičák nebyl.

TommPa9

No Sim mi ho popisuje jako vůz s dálkovým ovládáním... abych to řekl přesně musel bych se podívat do historie na ICQ a protože se mi tam moc čmuchat nechce nechám Sima aby to všechno vysvětlil až se vrátí z dovolené. Já se zatím na chvilku vrátím na silnici a dokončím sadu Tatrovek 138 a 148 (už mi chybí jenom pár verzí k 138 a u 148 jen nasadím v grafice jinou mřížku...)

TommPa9

#705
Po dlouhé době přináším něco pro české silnice! Jedná se o dlouho v archivu ležící Tatrovky 138 a 148. V balíku najdete vozidla na přepravu téměř všeho, co Simutrans dovolí. Snad jen přeprava automobilů a chlazeného zboží zatím není-to vyřeším tahačem.




TommPa9

OPRAVA!

Ota mě upozornil na chybu u tahače Škoda 706 MTTN. Nešlo k němu přidat žádný z návěsů v jeho sadě. Tutíž zde je oprava. Vše by mělo fungovat normálně. Pokud ne dejte vědět buď přes PM nebo v diskuzi k addonům.

TommPa9

Zdravím

Jak hodnotíte Viamont 810 a Tatry 138/148? jsou ty Tatrovky dobře rozpoznatelné?

benpat

Co se týče vosí 810 tak je to v poho, akorát mi tam chybí logo dopravce. Ale chápu že na tak malý prostor se to nakreslit nedá.
Tatrovky ti neřeknu, protože s nákladní auto. dopravou nehraju i když nevypadaj špatně.

Jinak nevýš jak je na to Sim s 680?

TommPa9

vím naprosto přesně.

čd 680 neboli pendolino není na programu dne. A jelikož Sim odlej na dovolenou a zhruba 2 týdny tady nebude tak 680 taky nebude... Pokud vím momentálně ani není v Simových plánech. Pokud vím tak už asi 2 měsíce dolaďuje "Hurvínka" aby byl úplně perfektní. Před odjezdem řešil nákladní vagony ČSD a ČD a prvorepublikové osobní vagony. Navíc s přihlédnutím k existenci lokomotivy řady 380 a vagonů s maximální rychlostí 200 km/h (nevím už přesně značení ale jsou červeno-bílý s šedou střechou) zatím, podle simova vyjádření, není pendolino nutné. Ovšem pokud by o něj někdo měl opravdu zájem má dvě možnosti:

a) pokusit se mě ukecat
b) pokusit si pendolíno spatlat sám

osobně bych byl radši za možnost b) protože nějaká ruka navíc se vždycky hodí ;) navíc nejradši kreslím to, co se mi líbí a pendolíno se mi bohužel nelíbí...

benpat

Mě jde jen o to že v této době požívám jen dvě vozidla co nejsou tvoje nebo Simovi. Jde o 680 a vůz na uran.
Jen mě napadlo jde u vozidla nastavit tření v obloucích, které ho zpomaluje? Protože 680 by mohla mít tření menší a tím pádem by se zohlednílo naklápění a 680 by jezdila v obloucích rychlejí než 380+Xmz.
Jinak co se týče 380 blonski tak nevím spíš mi to připomíná jednoho diesla z ofic. paku. Ale s tím nic neuděláme.
A ještě jedna otázka, budeš dělat nějaký diesel do cargo barev (742, 731, 753 - u té stačí upravit cenu výkon a čislo na 753.7).

TommPa9

Quote from: benpat on August 03, 2009, 09:51:40 PM
Mě jde jen o to že v této době požívám jen dvě vozidla co nejsou tvoje nebo Simovi. Jde o 680 a vůz na uran.
Jen mě napadlo jde u vozidla nastavit tření v obloucích, které ho zpomaluje? Protože 680 by mohla mít tření menší a tím pádem by se zohlednílo naklápění a 680 by jezdila v obloucích rychlejí než 380+Xmz.
Jinak co se týče 380 blonski tak nevím spíš mi to připomíná jednoho diesla z ofic. paku. Ale s tím nic neuděláme.
A ještě jedna otázka, budeš dělat nějaký diesel do cargo barev (742, 731, 753 - u té stačí upravit cenu výkon a čislo na 753.7).

O problému s 380 už se jednou vyjádřil Sim, takže teď ho budu parafrázovat. U ní je totiž problém, že v našem rozlišení vypadá jako 380 jenom s nátěrem, který známe ze všech promo fotek které běhají internetem. Jakmile se na ní dá jiný nátěr okamžitě to může být téměř jakákoliv jiná současná lokomotiva pokud se změní jméno....

Tření pokud vím v dat souboru (to jsou údaje o vozidle pro výrobu paku-víc info někde v českých návodech...) ovlivnit nejde. Buď souvisí s kolejnicema (asi ne? vážně nevím snad někdo se zkušenostma s výrobou kolejí třeba Vašek Macurek poradí) nebo s kódem hry. Každopádně u vozidel s aktivním naklápěním skříně (680, tramvaj 15T...) by bylo vhodné kdyby se to dalo ovlivnit přímo u vozidla... jediné co mě napadá je dát vyšší převod, tím by se snížila doba rozjezdu za zatáčkou.

Tebou jmenované lokomotivy ČD Cargo dělat nebudu protože už je mám (teda některý) stačí napsat datsoubor a zapakovat... aktuálně čeká na dokončení Cargo verze 210, 363, 240, 742, 749 a víc si nevybavuju (asi skleněná nemoc čili skleroza)

benpat

Co se týče Carga tak minule si ty diesly nepsal. Tak jsem se zeptal.

TommPa9

#713
to je v pohodě... oni totiž minule (měsíc možná dva zpátky?) ještě nebyly... měl jsem snad jenom brejlovce Cargo...

Jinak tady se můžeš podívat jak vypadá zatím moje Cargo "flotila" dokonce je tam i lahůdka! Cargo Sergej! (někde jsem viděl fotku modelu v H0 tak jsem si řek že by to nemuselo být marný...)

TommPa9

A když už jsem u toho odtajňování tak tady mám jednu DB mašinku...

U nás jezdí jako ČD 372/371, naši západní sousedi jí mají označenou jako DB 180. Každopádně je to náš Bastard...

benpat

363 a 372 jsou OK. 210 a 742 jo, ale 742 se mi zdá holá, nešel by na ni udělat [] znak? Co se týče ostatních tak mi příjdou hrozně tmavé a křiklavé hlavně 240.
DB 180 vypadá slušivě.

TommPa9

no ono u toho Kocoura se to má tak, že ani já ani Sim nevíme jestli do něj není dosazován jiný motor tudíž je to vlastně jenom prototypový nátěr. finální barvy dostane až budu mít jasno, jestli se u něj něco nezměnilo. pak dostane i nějaký ten patvar imitující logo... zatím je bez loga aby mě to praštilo do očí a hned bych věděl že tam něco chybí!

nátěr Laminátky pro ČD cargo jsem viděl na fotkách ve dvou provedeních, vybral jsem (asi špatně) to tmavší. Překreslit to není problém. Jinak to že vypadají křiklavě dělá hlavně pozadí. Na tomhle bleděmodrém transparentním pozadí vypadá vše buď moc křiklavě nebo vyžile. Ve hře se to lehce změní...To je mimo jiné důvod proč je kolikrát tak těžké trefit správnou barvu...

DB 180 jsem ještě ve hře nepoužil. Tohle zbarvení vzniklo až dneska (teda u mě) a ještě jsem jí do hry nedával... Když jsem mluvil o tom, že kreslím jen to, co mě zaujme tak tady se to dokonale potvrdilo! Dokonce si myslím že tenhle nátěr jí víc sluší než nátěr ČD

benpat

Pokud vím s kocourama se nic nedělá. Do budoucna cargo uvažuje o reko 742, ale teď  nic (lehké opravy asi jo, ale motor asi nee, nejsou prachy)

TommPa9

V tom případě není problém. Datsoubor vezmu z původního kocoura ČSD, změním provozovatele a roky použití, dokreslím logo a můžu pustit lokotky ČD Cargo na světlo světa...

TommPa9

Doufám že někdo tvoří české památky... protože mě kreslit budovy nebaví :D

TommPa9

Tak jsem po delší době kouknul na Zelpage a co jsem našel...

rekonstrukce 15 kusů lokomotiv 162/163

Touto rekonstrukcí by měla vzniknout řada 361 s maximální rychlostí 160 km/h ovšem nevím jestli se bude měnit výkon....

Co z toho vyplývá pro mě a pro Pak128-CZ?

Vytvoření nátěru 162 (vlastně 361) v barvách blonski a následné napsání vhodného dat souboru. Pokud se mi do toho bude chtít (jako že nejspíš ano protože barevné varianty mě docela baví když mám kam sáhnout... prostě když mám takovou sadu typů že si můžu dovolit udělat téměř jakoukoliv barevnou verzi...) tak se tady objeví sada vozidel pro ZSSK dostupná zhruba od roku 2011?

EDIT.: Pokud by byl zájem o konkrétní provedení nátěru nějakého vozidla z mojí sbírky stačí napsat do diskuze takže vlastně sem, poskytnout nějaké údaje o vozidle (výkon, rychlost, rok výroby) a určitě i nějaké vyobrazení (třeba dřevoryt z 16. století :D ) a pokud to nebude moc těžký namalovat do několika dnů bude vozidlo připraveno...

TommPa9

#721
Pokusil jsem se o jednu takovou maličkost... doufám že někdo pozná co to je... teda aniž by se podíval na název souboru...


TommPa9

#722
Jelikož mi nějak nefunguje nahrávání do přílohy zde na foru (teda ono funguje jen se mi nic nenahraje) nahrál jsem poslední výdobytek opět k Xlivesovi...


Jedná se o lokomotivu ČD 151 v nátěru IC. Tuším že je to lokomotiva 151.001 ale jistotu nemám...

Václav

Mám připravenou už i pražcovou trať. Takže jejím přebarvováním mohu vyrábět tratě ve velkém. A mám vymyšlený i tunel pro rychlosti 65 a 110 km/h (stejný tvar, pouze jiná barva vnitřku tunelu, možná odlišná barva portálu). Nikdo se však doufám nebude zlobit, když elektrifikaci pro rychlost 65 km/h dělat nebudu. V vozovém parku totiž (alespoň pokud vím) není elektrický vlak, který by tak nízkou rychlostí jezdil. Většina elektrických vlaků ve vozovém parku potřebuje alespoň 110 km/h.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

ČD 100 Kapesní bobina 50 km/h
některá ze žehliček 50 km/h
historické kousky (30. léta) taky nebyly žádné rychlíky...

Václav

Dobrá, dobrá.
Nespěchá doufám vytvoření této elektrifikace. Pokud vím, tak v výchozí sestavě chyběla a stále chybí horní elektrifikace pro rychlost 160 km/h a elektrifikace pro rychlost 400 km/h není zrovna v nejlepším stavu.

Tu první už mám udělanou a už je delší dobu šířena a používána (pokud vím - stejně jako tunel pro rychlost 160 km/h a také nová verze trati pro tuto rychlost - pražcovou verzi však zveřejním, až bude hotovo více sestav). Tu druhou mám rozpracovanou.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Podle mě ne... tady nic nespěchá pokud vím... času dost pohodička...

romik

Quote from: TommPa9 on August 08, 2009, 09:19:38 PM
Jak jsem zjistil, tak dost casto se zobrazi NULOVA VELIKOST "png" obrazku a dneska jsem si tak sosl i rar soubor, kde je pak napsano ""ARCHIV JE POSKOZEN""
Pokusil jsem se pripojit i hlasku (obrazek v priloze), tak to snad vyjde.  ::)

EDIT PS: Ted se obrazek zobrazil.

TommPa9

#728
A co jsi prosím stahoval? Ona řada věcí které byly na foru před "teroristickým útokem na forum" je bohužel poškozená... Jen zatím nikdo neměl čas zjistit které jsou ty poškozené a nahradit je těmi co jsou v pořádku...

EDIT.: Když už Cizurator rozpoutal Karosovou bouři rozhodl jsem se oživit i svojí starou karosu... a pustil jsem se do věci, která finančně odlehčí lidem, kteří vozí jak poštu tak lidi... Karosu LC 735 se skříní na lyže... proč odlehčí? protože nebudte muset platit provoz poštovních vozidel... jinak ona skříň na lyže není pevně spojená s vozidlem takže můžete provozovat jak klasický zájezdový autobus tak jeho verzi se skříní...

Václav

Rekonstrukce sestavy pro rychlost 160 km/h dokončena (nebo ne? - uvažuji o tom, že by i mosty mohly dostat svoji zimní verzi).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

romik

Quote from: TommPa9 on August 12, 2009, 06:42:24 PM
A co jsi prosím stahoval? Ona řada věcí které byly na foru před "teroristickým útokem na forum" je bohužel poškozená... Jen zatím nikdo neměl čas zjistit které jsou ty poškozené a nahradit je těmi co jsou v pořádku...

Chtel jsem z http://forum.simutrans.com/index.php?topic=2955.msg29167#msg29167 vehicle.MTR_1998_Stock.rar ***

TommPa9

Jo jasně... To je sice nahraný nedávno ale v době kdy se nahrávaly nulový přílohy (netýkalo se to jen obrázků) Věřím že až autor zjistí, že se mu vozidlo nenahrálo určitě to napraví a nahraje ho znovu. Každopádně bych ho zkusil kontaktovat (být tebou)

TommPa9

Vážení přátelé,
dnes jsem si malinko hrál s grafikou Sergeje. A zajímalo by mě jestli se vám Vám víc líbí současný temně rudý nátěr nebo byste raději brali červený s úzkým žlutým pruhem pod okny... Pro lepší představu se podívejte níže :D

A abych nezabil trať na 160 km/h... Můžeš nám jí předvést Václave?

benpat

Sergej se mi víc líbí s pruhem.
Jinak dík za ty Solarisi už jezdí ve městech.
Když jsme u laku lokomotiv nechce se ti udělat více verzí (754, 242)? Pokud se ti opravdu chtělo co třeba nějaké reklamní lokomotivy (ČEZ, Deník EURO, KUŘE, ZOO, AŽD, Relay, Spořitelna...).
Jen pro zajímavost ta 151.001 měla před IC lakem lak ČEZ duhová energie. Což byl první reklamní lak na lokomotivě v ČR.

TommPa9

víc verzí 754 nebo 242 by šlo jenom potřebuju fotky... bez fotek nemám inspiraci... když dodáš fotky a bude to nakreslitelný není problém