News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

benpat

Takhle to asi bude nejlepší:
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/
Kdyby se moc chtělo tak třeba i 750, 749, 230, 263 (prototyp), 742, 141.
Ono by to bylo zpestření.

TommPa9

tak moment! 263 máme! to je Princezna ;) o fotogalerce na Zelpage vím. Jen jsem čekal že budeš mít nějakou konkrétní představu kterou chceš... teď jsem třeba zjistil že Plecháč je ve 3 možnostech nátěru (s balkánem 4) a já mám jen nejznámější polomáčený...


TommPa9

Jo tak 263 už jsem upravil... jen jsem dal krémový pruh (to se přelakuje...) každopádně jsem udělal i několik další změn díky dokumentu co se podařilo sehnat Simovi... takže jsem třeba na "kulatých" lokomotivách změnil barvu střechy a upravil stínování sběračů.  a na tvoje favority se podívám...

benpat

Oni to jsou všecho brejle po malé rekonstrukci. Nejlepší jsou diody, ale ty jsou v Simu na nic.

TommPa9

to jsem si všim... rekonstrukce se vyznačuje pokud si to dobře pamatuju nátěrem v barvách DKV+žlutými blesky. Třeba Plzeň pokud vím má modro bílou kombinaci se žlutým bleskem...

Václav

Trať pro 160 km/h vyvěsím příští týden v pondělí (17.8.) - přímo sem do fora (do vývěsky hotových děl).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Super... doufám že budou ceny příznivý nebo spíš srovnatelný s klasickými věcmi ze hry... jinak pokud do toho můžu kecat dal bych jak elektrifikaci tak kolejím tak tunelu počáteční rok na rok buď 1971 (to je rok od kdy v tehdejším Československu jezdila aspoň jedna lokomotiva s maximální povolenou rychlostí 160) nebo až na rok 1975 (Gorily) nebo až pak vidím možnost sady 160 km/h až na rok 1992-1993 kdy jsou ve hře všechny české lokomotivy 160 km/h (350, 124, 151, 371) ale osobně bych to spíš viděl na rok 1975 protože lokomotiva 124 (z roku 1971) byla jen jedna ;)

Václav

Co se týká rychlosti 160 km/h, tam jsou srovnatelné. Pokud jde ale o jiné rychlosti, tam už jsou odlišnosti. Zatímco u pomalejších tratí jsem dražší, u těch rychlejších jsem levnější.

Včera jsem začal pracovat na tunelech pro rychlosti 65 a 110 km/h. Nevím, kdo to chtěl, ale nápad na trať zarostlou trávou byl realizován - právě na trať pro rychlost 65 km/h.

Za informaci o nástupu rychlosti 160 km/h děkuji. A co takhle další? Pro rychlost 65 km/h jsem (zatím) nastavil leden 1900. Pro rychlost 110 km/h bych to viděl tak na květen 1945.

Ve čtvrtek 20.8. sem dám co nejvíce z toho dalšího, co bude hotové, protože potom bude ode mne na dost dlouho ticho (kvůli stěhování).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Některý údaje ti vysypu z hlavy:

40 km/h (310.0 Kafemlejnek 1878)
50 km/h (422.0 Malej Bejček 1902, elektrická 100 Kapesní Bobina 1956)
60 km/h (720 Hektor 1958)
70 km/h (740 Bangaldéška 1973)
80 km/h (555.0 Němka 1940, elektrická 110 Žehlička 1972)
90 km/h (770 Čmelák 1963, elektrická 180 Šestikolák 1958)
100 km/h (275.0 Nohatá 1901, elektrická 130 Hrbatá 1977)
110 km/h (387.0 Mikádo 1926, elektrická 230 Laminátka 1966)
120 km/h (498.0 Albatros 1946, elektrická 140 Bobina 1953)
140 km/h (759 Kyklop 1974, elektrická 162 Rychlý Pershing 1991)
160 km/h (elektrická 124 1971, elektická 350 1975)
200 km/h (elektrická 380 2008)
220 km/h (pedolíno zatím ve hře nemáme... Já už k němu svoje řekl, že se mi vzhledově nelíbí, a na jeho udělání musíte počkat na Simův návrat z dovolené.)

Snad jsem na žádnou lokotku nezapoměl, jak je to s vagonama upřímně řečeno nevím... Nemám páru! Počkejte na Sima! Možná se některé údaje ještě posunou... Třeba co se dostupnosti elektriky týká... Zatím nejstarší elektrickou lokomotivou co máme je 140 Bobina z roku 1953... Nestarší lokomotivou vůbec je 310 Kafemlejnek z roku 1878.

TommPa9

#745
Omluva... malinko jsem zapátral a první elektrická lokomotiva s rychlostí 50 km/h je už v roce 1928 lokomiotiva E 424.0 (vypadá malinko jako žehlička... taková krabice na krabici se sběračem... každopádně mě tak uhranula že se o ní pokusím... pokud jí pustím ven (Jako že určitě ano, jen jí nakreslím) budeme mít další starší lokotku...

Pokud by někoho zajímala tak tady jsou technické údaje

a to je ona!

Edit:
Pokud by někdo věděl o další historické elektrické lokomotivy před rokem 1953 kterou používaly ČSD prosím nechť o ní dá zprávu. ideální její rozměry nebo rovnou všechny dostupné technické údaje a alespoň nějaké fotografie. Děkuji.

hApo

VM: Mno pokud mně paměť neklame, tak Střela jezdila již před 1945 přes 110 km/h.

TommPa9

Quote from: hApo on August 15, 2009, 02:54:22 PM
VM: Mno pokud mně paměť neklame, tak Střela jezdila již před 1945 přes 110 km/h.
To by odpovídalo tomu že už v roce 1926 jezdilo rychlostí 110 km/h Mikádo... Jinak samozřejmě nevím jak vyřešit koleje a elektrifikaci. Pouze hlásím co v CZ paku kdy jakou rychlostí jezdí... (z hnacích vozidel)

TommPa9

Tak jsem se pokusil rychle sesmolit tu ČSD E 424.0 z roku 1928 (oficiálně předaná ČSD 1929) co na ní říkáte?

SWTC

Karosa pak od Cizuratora - chcem upozorniť na chybu, ktorá je v tomto packu. Súbor Karosa B731 nie je úplný, pravdepodobne má useknutý koniec pretože nezbehol poriadne Makeobj. Problém (ale iný) s MakeObj som mal aj ja. Simutrans mi ju buď nezobrazí, alebo sa na tomto paku zakusne. Zisťoval som prečo je tomu tak. Pozrel som si binárny tvar a porovonal s ostatnými Karosa súbormi. Na konci tohoto súboru niečo chýba...

:D


SWTC

Quote from: TommPa9 on August 13, 2009, 07:16:42 PM
Vážení přátelé,
dnes jsem si malinko hrál s grafikou Sergeje. A zajímalo by mě jestli se vám Vám víc líbí současný temně rudý nátěr nebo byste raději brali červený s úzkým žlutým pruhem pod okny... Pro lepší představu se podívejte níže :D

A abych nezabil trať na 160 km/h... Můžeš nám jí předvést Václave?

Sergej s pruhom.

SWTC

Quote from: TommPa9 on August 15, 2009, 04:32:42 PM
Tak jsem se pokusil rychle sesmolit tu ČSD E 424.0 z roku 1928 (oficiálně předaná ČSD 1929) co na ní říkáte?


Môže byť.

TommPa9

Quote from: SWTC on August 17, 2009, 06:11:31 AM
Sergej s pruhom.

Díky. Sergej s pruhem je součástí včera vydané sady nových lokomotiv a grafických úprav stávajícíh lokomotiv. Přepisuje Sergeje bez pruhu ovšem protože jak se zdá se s pruhem minimálně třem lidem (včetně mě) líbí víc asi to nikomu vadit nebude.
Quote from: SWTC on August 17, 2009, 06:18:36 AM
Môže byť.

To jsem rád. Ke stažení tamtéž.

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on August 17, 2009, 09:21:05 AM
Takže tady je slíbená upravená sestava pro rychlost 160 km/h. Začátek je nastaven na leden 1975 (namísto května 1945). Změna je také v tom, že na trati přibyly pražce (změna, která byla hlášená) a také oba mosty a elektrifikace mají nový název objektu. Délka mostů je stále neomezená.

Celkový dojem:
Jo je to pěkné ale:

1) pražce by mohly trochu přesahovat kolejnice
2) nechápu svítící příčky na elektrifikaci

Jinak se mi to moc líbí...

Václav

#754
Takže ve čtvrtek by mohla být k dispozici větší část z sestavy pro rychlost 65 km/h. Už mám trať, tunel (kdyby náhodou byly někde ke stažení gimpovské soubory s texturami základních povrchů, prosil bych o odkaz - potom by ten tunel byl ještě hezčí a možná by mohl být v každém myslím že z pěti klimatických pásů - poušť, dvě barvy trávy, skály, sníh - a především by do okolí mnohem lépe zapadl) a jeden most (ještě musím upravit texturu a tvar oblouků).

---
TommPa9: Pražce kolejnice přesahují, ale v tom rozlišení to není vidět. Pokusím se to tedy upravit tak, aby to bylo trochu viditelnější. Pokud jde o svítící tyče na elektrifikaci, zhasnu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Takže svítí omylem? Pásma myslím jsou někde v grafickým archivu jen si nejsem moc jistý jestli tam náhodou nejsou ještě stará...

Tak bohužel jsou tam jen stará z roku 2006.

Václav

Ta elektrifikace svítí úmyslně.
Úprava pražců, aby více přesahovaly, je možná - ale provedu jí až nakonec. Protože jim zároveň změním barvu tak, aby trochu lépe odpovídala podloží.

A tady je malá ochutnávka viaduktu a tunelu (a také trati samotné) pro rychlost 65 km/h:


Viadukt, trať i tunel mají jak letní, tak zimní verzi. Přiznávám se však, že bych rád vyzkoušel, jestli je možné udělat verzi pro každé podnebí. Proto potřebuji ty textury.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

NO TY VOLE!
Ten viadukt je parádní! škoda že bude jen pro 65 km/h! Jinak co myslíš šlo by kolem portálu udělat výstražný lemování?

Jinak zpět k texturám:
K dspozici jsou pouze ty staré a na nové si budeš nejspíš muset počkat až se capo de tuti capi vrátí z dovolené...

Jo a ještě něco... Ty bílé pilíře u viaduktu? to je jako námraza? Pokud ano nebylo by od věci kdyby byly nepravidelně bílo/hnědé... (to ber jako připomínku věčně nespokojeného remcala :D )

Václav

#758
A kolik bys chtěl rychlost? 110? Může být, ale pro tu rychlost jej musím roztáhnout na šířku jakou mají lanový a zavěšený most. Takhle úzký se pro vyšší rychlosti nehodí.

Pokud jde o portál tunelu, podívám se, co s tím půjde udělat. Něco takového jsem udělat chtěl. O nepravidelně (sloupcově) bílo-hnědé pilíře bych se pokusit mohl, ale nesmíš zapomenout, že se díly musí opakovat, takže mezi horní a dolní okraj musí navazovat.

Už jsem začal připravovat druhý most pro rychlost 65 km/h. Nevím ale, jak se ta konstrukce správně jmenuje. Vypadá to jako viadukt, ale trať a její nosná konstrukce trati leží na pilířích, mezi kterými nic není.

BTW: ten vzorek, který je na tom tunelu jsem chtěl použít právě i na ten viadukt a také na trať samotnou, ale kvůli blbostem, které se na tom viaduktu a také na té trati objevovaly jsem ten vzorek nakonec nechal jen na tom tunelu.

A ještě něco: ono to možná nemusí být vidět, ale ten tunel nemá rovné stěny - narozdíl od toho pro rychlost 280 km/h, který je součástí výchozí sestavy.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

benpat

Václave tratě vypadají dobře, ale narazil jsem na problém, když postavíš most a hned na něj navážeš šikmou tratí tak tam na spoji leze podklad nesedí to k sobě. Ale těším se až na ně pustím vlaky.

Sime během tvé dovolené jsem zjistil že potřebuji delší nákladní soupravy, tak měním svůj názor dvoj vagony ano.

Tome změna grafiky u lokomotiv je super vypadá to detailnější, propracovaněji. Jen mám zato že 113 je zelená a 110 červená.
Jinak jsem narazil na rozdíl mezi tvoji a Simovou praci. Ty používáš jasnější barvy. Jde to vidět v porovnání 451/Btmo nebo 130 Via./810 Via.

TommPa9

#760
Rozdíl v barvách je dán tím, že Sim zmenšuje obrázky třeba odsud zatím co já se snažím namíchat barvy podle fotek. Někdy se trefím někdy ne...
u žehliček je to tak jak říkáš někde při psaní dat souborů jsem pomotal obrázek a lokomotivu...

Jinak k mostu:

Klidně mu nech těch 65 jenom mám dojem, že je pro tak krásný most tak nízká rychlost na škodu... i když pokud někomu půjde o vzhled mostu tak ho bude používat i kdyby vlak se po něm mohl prohánět jen rychlostí 10 km/h...

a ještě něco... ta neosvícená strana mi přijde světlá... zkusil bych jí nabarvit tmavším odstínem...

EDIT.: V příloze opravené žehličky

VS

Most je fakt dobrý, sice mi trochu vadí ty "gigantické cihly", ale je to podstatně lepší než dosavadní tvorba :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

Vezmu vic veci najednou - jen predem upozornuju, ze jsem od navratu jeste na hre nic nemenil a vsechno posuzuju jen podle obrazku zde ve foru.

Novy most - vypada suprove. Giganticke cihlovani bych neresil - takoveto mosty se stavi zpravidla z kamennych bloku a ty jsou obvykle umerne celkove velikosti stavby. Me osobne tam to "cihlovani" pasuje jak rit na kastrol :-) Sirku bych asi taky nechal stejnou, celkove mi takto proporce mostu prijdou vyvazene. Pokud bys delal jiny most (treba pro vyssi rychlosti) podobnych tvaru se sirsi mostovkou, zaroven by to chtelo zvetsit vzdalenost oblouku; pokud se nepletu, tady jsou na jedno simupolicko oblouky dva, takze pro sirsi mostovku by tam byl jen jeden vetsi.

Tim se ale dostavam k problemu, ktery me "vytaci" ve hre uz nejakou dobu. Jde o "nohy" mostu. Pokud se nepletu, noha mostu je samostatny obrazek a v podstate je na autorovi, kam ji nakresli. Nektere mosty (tusim treba most ze zakladni sady pro rychlost 90 km/h) maji nohy nakreslene na prelomu policek - to je podle me nejlepsi reseni, protoze nohy aspon nezasahuji do koleji nebo silnice, pokud vedou pod mostem. Horsi je situace s nohou uprostred simupolicka (nejsem si jistej ale tusim ze prikladem muze byt silnicni most pro 50km/h), pokud vede vlak nebo silnice polickem nohy, je noha primo uprostred koleji/cesty. Zrovna tak to vypada divne, pokud postavim most pres udoli, pod kterym je zastavba.

V pripade volne plochy nebo vlastnich staveb v miste nohy mostu muzu bourat tak dlouho, dokud noha nezmizi. Pokud se tam nachazi cokoliv ciziho (fabrika, konkurencni objekt), mam smulu, nohu neodstranim. Takze Otazka prvni... jde u tohoto mostu odstranit noha? Pokud ano, jak je to reseny? Predpokladam totiz, ze tady by jit odstranit nemela.

Pak tu mam druhy zadrhel ohledne noh mostu. Jde mi o jejich delku, lepe receno vysku. Je to asi tak trosku profesionalni deformace, zivim se jako konstrukter takze nesrovnalosti v 3D pohledech me prasti do oci. Typicky je to videt na zeleznicnim mostu ze zakladni sady tusim pro rychlost 70 nebo 75km/h. Ten ma prostor pod mostovkou vyplnen jakousi ocelovou konstrukci, ktera na prvni pohled pripomina leseni. Pokud postavim most o vysce jednoho policka, jeste vse vypada tak jak bych ocekaval. Pokud je pod mostem teren clenitejsi, spodek leseni nekoresponduje s terenem. Castecne je stejny problem videt i na screenshotu "motivacniho" mostu - pokud to vezmu zleva odspodu, tak bile pilire maji vysku jednoho pole, prestoze pod nimi je hloubka "1,5" (tedy dalsi svah). Prvni tmavy pilir mostu ma delku 2 pole a spodkem stoji na hrane, jejiz vzdalenost od mostovky je sice dva dilky, ale zaklad by mel stat na te hrane "dal od pozorovatele" ... takhle totiz stoji ne na hrane, ale na rohu pole - coz je technicky blbost, protoze trat vede prostredkem pole a ne pres jeho roh. Naproti tomu spodni most ma nohy uprostred pole a hranu ma volnou.

Predpokladam, ze to je dane systemem vypoctu vysky nohy, ktery hra interne obsahuje a neni mozne ho ovlivnit. Teoreticky by bylo mozne - po jeho rozklicovani - optimalizovat nohy mostu tak, aby to graficky pusobilo co nejverehodneji... jenze i pres to, ze hru hraju uz nejakej patek a mosty (samosebou ne vlastni, to neumim :-D) stavim hodne, zatim jsem neprisel na to, jak jsou nohy (tedy jejich vyska) vlastne pocitany. Proto se ptam (otazka hlavne na VS), jestli je mozne nekde zjistit, jaky je algoritmus hry - kdy da nohu o vysce jednoho dilku a kdy uz dva.

Dvojvagony - benpatovi dekuju za vyjadreni, u mensich vagonu (asi to ma smysl jen u nakladnich, osobaky takhle dlouhe jsem nikdy nevidel) s tim pocitam a napadlo me to udelat nasledovne: zpocatku (rekneme za prvni republiky) budou i male vagony jen po jednom, postupne (treba se zmenou barvy nebo oznaceni) se objevi i dvojita verze vagonu s upravenymi cenami za provoz (ale ceny hodlam ladit az u paku jako celku a ne ted jednotlive). Diky tomu bude vagon, ktery se na draze vyskytuje treba od 36 do 84 atraktivni po celou dobu provozu, protoze bude prubezne prinaset dalsi moznosti, i kdyz rychlost zustane stejna.

Rychlosti provozu - tady bude u CZ paku trosku orisek a mozna i kamen urazu. Jde o to, ze uz v mezivalecnem obdobi u nas byly trate i vozidla pro rychlost pres 100km/h. Vedle nich ale zrovna tak existovaly (a stale existuji) lokalni drahy, kde rychlost 50km/h neprekroci ani trat ani souprava po ni jedouci (treba 820+2xBalm-k na to proste nema silu). A da se rict, ze zmeny k lepsimu se zacaly objevovat ve vetsi mire az po revoluci, do te doby se menilo na draze ledacos (navestidla, zabezpecovaci zarizeni, system rizeni provozu, pohony vozidel), ale zrychleni prepravy to vliv melo minimalni, spis naopak - zatimco parni rychliky mely povoleno az 120 km/h v beznem provozu, motorove lokomotivy s vyjimkou jednoho prototypu mely strop na 100km/h. Takze mame dve moznosti, jak se k tomu postavit:
1) udelat to hratelnejsi, ale min realne, tedy treba pred 2 svetovou valkou nechat koleje do rychlosti 100, po valce zvednout na 120, po revoluci na 140 a po dalsich 15ti letech pridat na 160, po podobne dobe pridat 200 a tak dale
2) udelat to realnejsi a rychlosti trati mit dostupne podle skutecnosti, aby to nebylo vsechno na ukor hratelnosti, rozlisit to vyrazne financne (coz odpovida i realite - postaveni vlecky nebo lokalky stoji vyrazne mene, nez postaveni koridoru, pokud to beru z hlediska ceny za udrzbu, tam budou rozdily jeste vyraznejsi). Diky vyrazne nizsi cene "snecich" rychlosti by jejich stavba mela smysl i tam, kde prepravni proudy nejsou tak velke a trat s normalni rychlosti a cenou by byla prodelecna (jizdne se ve hre plati za rychlost soupravy a ne za skutecnou rychlost).

Me osobne se vic libi varianta druha, mimo jine proto, ze pak maji sve opodstatneni i "ropovody" (= dlouhe soupravy motoraku rady 810 a mutaci) s maximalni dosazitelnou rychlosti kolem 30 az 50 km/h na rovince podle obsazeni... viz treba http://www.k-report.net/discus/nahledy/231075.jpg

Konkretni rychlosti trati pro hru - uz jsem to tu nekolikrat psal, takze se budu opakovat - dle meho nazoru by bylo vhodnejsi zacinat s doplnovanim standardni sady a ne s jejim prepisovanim. Tedy konkretne, pokud zakladni sada obsahuje trat pro 65, 110 a 160 km/h, "vlastni" trate bych stavel pro rychlosti jine, aby hra byla co nejpestrejsi. Pokud je to mysleno jako nahrada soucasneho stavu, da se to pochopit, ale preci jen to prospeje jen dizajnu, naopak hratelnost zustava nezmenena.

Na stranu druhou, pokud nezustane jen u "nahrazovani" rychlosti a tech koleji bude vice druhu (jen si nedovedu predstavit, jak je od sebe odlisit graficky), jako bych nic nerek. Navic, preci jen da vic prace neco nakreslit nez pak zmenit par udaju v .dat souboru. Pokud budeme mit nakresleno 8 druhu trati, prizpusobeni konkretnich vlastnosti na CZ podminky je uz vlastne jen detail.

Zpusob kresleni vozidel Sim/TommPa9 - je to tak jak TommPa9 naznacoval, ja se snazim si sehnat podklady pro vozidla v podobe "grafickeho meritka 1pixel:10cm" ... tedy vetsinou obrazky pro Traffic screensaver, pokud nejsou, nakreslim si je sam. A teprv pote zmensuju. Vyhodu vidim v realnejsich barvach a mekcich prechodech mezi barvami, nevyhodu v pomerne slozitem "zpusobu vyroby" a v pripade clenitejsich veci v horsi pouzitelnosti. Jsou i vagony, ktere jsem kreslil cele bez zmensovane predlohy, ale tech je minimum, naopak s postupem do historie a specialit si stale casteji musim vetsi predlohu kreslit sam - typicke to je treba prave na prikladu Viamontu, kde jsem pro 2 vozidla sehnal jen jeden obrazek jednoho boku (a druhy se lisi).

Jednostranne nastupiste - zkousel jsem to jeste pred dovolenou, ale pak uz jsem to sem nepsal. O co jde... VaclavMacurek poskytl grafickou predlohu sveho jednostranneho nastupiste a .dat souboru, abych si mohl vyzkouset par veci a ukazat, jak konkretne nektere pripominky myslim. Bohuzel se mi nepodarilo protlacit to skrz makeobj.exe a nevim kde byla chyba... zkousel si s tim hrat jeste nekdo?
No a ted par postrehu k nastupisti z doby, kdy jsem si s tim zkousel hrat:
- cekal jsem to snazsi, fakt to neni zadna sranda neco takoveho vytvorit. Pocitam ze s mostama to bude jeste divocejsi, takze mas muj obdiv.
- oproti nastupistim ze standardni sady mas to jednostranne hodne vysoke - pocitam o nejake 3 az 4 pixely, coz by odpovidalo v realu cca 0,5m. To by znamenalo, ze misto normalniho nastupiste se pohybujeme ve vysce nakladaci rampy nebo na urovni nastupiste v metru ... proste na urovni podlahy vagonu. Porovnaval jsem to s vyskou nastupist podle sablony z knihovny
- ve srovnani s uvedenou sablonou tam mas i smerove posuny (tedy ze roh neni roh), zajimave je, ze ve hre to neni prakticky poznat a nijak to nerusi
- struktura povrchu nastupiste ve hre pusobi prirozene, z hlediska kresleni je to ale mazec - nedokazal jsem se v te texture orientovat, takze jsem to v podstate vzdal
- vim ze jsem to puvodni nastupiste dost kritizoval, ale nechces ho "zpristupnit" (treba pod nazvem "futuristicke jednostranne nastupiste") treba od roku 2050 nebo tak neco? I kdyz ne zrovna kompatibilni, preci jen jsou dve moznosti jednostranneho nastupiste lepsi nez jedna ;-)


TommPa9

Když jsme u kolejí:


alternativně

Tady je přehled maximálních povolených rychlostí v ČR (nevím jestli ho už někdo neukazoval)
Pokud by se sehnalo od kdy byla která rychlost povolená bylo by to úplně ideální co myslíte?

hApo

Mno spíš by se asi hodil nějaký historický přehled rychlostí, že...

Sim

Mno, ono to s tema rychlostma tak jednoduchy nebude. Mapa totiz zachycuje soucasny stav, ktery ale od doby vzniku daneho useku mohl projit nekolika prestavbami a upravami, takze se neda jednoznacne rict "trat ta a ta ma rychlost 80 a nasel jsem, ze ji staveli v roce 1921, takze v te dobe uz umeli postavit trat na tuhle rychlost".

Na stranu druhou jsem zatim nenasel zpusob, jak to zjistit, kdy se jaka rychlost u nas zavadela.

TommPa9

hlavně jde o to zjistit kdy byla povolená jaká maximální rychlost obecně (to znamená kdy byl danej štempl na papír na kterým bylo napsáno že se může jezdit 60.... 70... 100... ) Jinak tu mapu jsem nedával kvůli tomu abych řekl: tady a tady se může jet tolik a tolik! jen jsem byl líný opsat tu tabulku s rychlostmi povolenými v ČR

VS

K dotazu - ještě jsem stále mimo a nemůžu všechno (jako podívat se třeba), ale myslím že se terén "dělá" tak že každé políčko má svoji výšku a potom se podle potřeby sešikmí k sousedům kteří jsou později v řadě - tou rotací do izometrického pohledu se to zesložiťuje, ale tipuji že pravou (interní) výšku určuje na obrazovce nejvzdálenější roh ve výchozím otočení... hm. No a most asi bere tuhle. Tolik kvalifikovaný odhad ;D

Jó mosty jsou bolest... ve všech ohledech.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

hApo

Ještě k mostům, nebylo by zajímavé mít pro nějaké rychlosti třeba dvě verze? 1. - kratší maximální délka, bez pilířů, levnější; 2. - neomezená délka, s piíři, dražší...

Václav

Novější verze viaduktu a tunelu.


Pozice pilíře: od chvíle, kdy jsem postavil ty dva mosty pro rychlost 160 km/h (možná je předělám nejen ve smyslu ohlášené úpravy pražců) připravuji pro každou rychlost dva mosty - jeden s pilířem uprostřed dílku a jeden s pilířem na okraji. Ten druhý most tedy bude mít pilíře na okraji dílku.

Výška pilíře: mostovka není tak vysoká, aby v ní nejvrchnější díl pilíře zmizel celý, resp. aby při použité velikosti cihlování v té mostovce zmizela kompletní řada cihel. Proto je těsně pod mostovkou vidět kousek toho nejvrchnějšího dílu pilíře. Ale to je jen takové upozornění na to, na co se nikdo z Vás nezeptal.

Bourání pilířů: zbourat se dají, stačí použít obyčejný buldozer - ale vypadá to potom hodně blbě.

Cihlování: mohu se pokusit ho trochu zmenšit - a také narušit jednobarevnost. Ona sice je na tom mostu použita jistá textura, ale je velmi jemná, takže to vypadá jednobarevně hladce. Když udělám tu texturu hrubší (ale budu asi hodně dlouho hledat takovou, aby nesvítila), tak to možná zároveň trochu naruší to cihlování (takže nebude tolik vidět).

Zimní verze: TommPa9: nevím, jestli je tohle zrovna to, co jsi chtěl - ale aspoň to v noci nesvítí. Když jsem začal hledat lepší povrch pro zasněžení, tak jsem zjistil, že obě ty šedivé textury (jak světle šedivá na pilířích a bocích, tak ta tmavší těsně kolem tratě svítily).

Osvícení: budiž. Pokusím se tedy upravit pilíře tak, aby směrem doleva byly o něco tmavší - alespoň takhle jsem to pochopil.

Rozteč mezi pilíři: je mi líto, ale aby mostovka (nebo jednodušeji: díl s tratí) navazovaly na pilíře, tak je takováto hustota pilířů nezbytná, neboť mezi nájezdy je možné pouze (ne)omezené opakování jednoho dílu. Tady nejsi v hře Locomotion, aby se mezi nájezdy mohlo opakovat více dílů, které by na sebe navazovaly. Navíc s tím jsou další problémy (například se ti tam může stát, že ti tam nevyjde délka, jak bys chtěl a potom ti např. lana zavěšeného mostu visí ve vzduchu) - i když by to samozřejmě bylo u některých mostů mnohem hezčí, kdyby středové díly mohly být dlouhé třeba dva dílky místo jednoho, resp. kdyby se mezi nájezdy těch dílů mohlo opakovat více dílů. Třeba tomu klasickému zavěšenému by to určitě k kráse pomohlo.

Výška nástupišť - ano, já vím o tom, že ty moje jsou o chlup vyšší než ty z výchozí sestavy - jsou totiž vysoké 2*4 pixely. Jinak si ale myslím, že je jejich výška OK. Račte se podívat na některém z plně peronizovaném nádraží na rozdíl výšky mezi kolejemi a nástupištěm. A pokud se nepletu, tak tady na začátku mé tvorby psal někdo o tom, že ty perony mají být tak vysoké, aby nízkopodlažní vlaky...

Zítra tedy uveřejním stávající verzi sestavy pro rychlost 65 km/h a potom bude ode mne hodně dlouho ticho. A až se ohlásím znova, budu mít pro vás další stavby.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní