News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TommPa9

co se týče 183-ky tak u ní zatím nemám grafiku proto není v seznamu
řady 121 (uhelka?) a 141 jsou v balíku lokomotiv ČD (SK verze přijde pokud najdu fotky)

K tvorbě:
Docela se na ty vagony těším...

Ta lokomotiva: co se týká lokomotiv udělal jsem si vzorec kvůli lepšímu vybalancování cen u svojí tvorby... pokud bys mi řekl ještě hmotnost lokomotivy a rok výroby mohlo by to být vhodně zapojeno do sady...

Lubak91

Jedná se o německou lokomotivu z řady malých lokomotiv Kö, po válce se dostaly k ČSD. Nejdřív jsem vytvořil lokomotivu která byla dostupná od června 1945, ale tyto lokomotivy u ČSD moc dlouho nepobyly, tak jsem vytvořil verzi dostupnou od roku 1933 (začátek výroby v německu) v barvách hráče. Myslím že takhle to bude lepší. V průmyslu totiž sloužily desítky let. Plánuji možná další malé lokomotivy (např. Kaluga 706, prasátko 700-703 a Lego 704, pokud tím ovšem někomu nelezu do zelí:D A k té T200.2, výkon 82kw (přepočet z nejvyšího výkonu u těchto lokomotiv 110k) hmotnost jsem dal 20 tun, převod 3:1 aby to něco vůbec utáhlo:) počáteční rok 1933/1945 (viz výše) konec produkce 1960. Cena 5000$/25¢. U vozů je to: Habbillns-v=100km/h, V=40*kus. zboží, m=30t, zač. prod. 2002, konec 2032, cena 1000$/10¢. Habbillnss-v=120km/h, m=30t, V=40* kus. zboží, zač. 2005, konec 2035, cena 1500$/15¢. ČSD La-v=120km/h, V=30* mraž. Zboží, m=33t, cena 1000$/10¢, zač. 1960, konec 1990. Můžu ještě vytvořit verzi s novým označením a různých majitelů (např. Čs. Mrazírny, Budvar, Prazdroj, Staropramen,...) ale nevím jestli by při té velikosti bylo něco poznat.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Už jsem tomovi "pod rukou" poslal k nahlédnutí, tak se těší jak na ježíška ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

No co se mě týká tak lokomotivy už asi dělat nebudu /možná parní/ takže mě do zelí nelezeš.

Vagony: tam momentálně výroba stojí (u mě probíhá příprava na kotlové vozy, Sim dělá historické osobní) takže taky bez problémů.

údaje o T200.2 jsem nabouchal do tabulky a vyplivlo mi to cenu 7599 penízů, náklady 2,05 penízů...

EDIT: K vagonům pod rukou mám jednu připomínku: Provedení luxusní! (ať se těší i někdo jinej) jenom mám pocit že chybí stínování... jinak klobouk dolů!

Lubak91

To je dobře, jestli chcete, můžete ho někam už uploadnout. Sám nevím kam bych ho dal. Jestli funguje bez problémů nevidím důvod proč by nemohl ven. Zkoušel jsem ještě vůz Roos, ale ten s těmi klanicemi vypadá nějak divně, budu muset přijít na to, jak ho vylepšit. Poté můžu vytvořit např. vozy Hbillns, Laos či jak se jmenuje:) Začal jsem ještě vůz Da-k, ale je to taky poněkud složitější, tak budu muset vymyslet jak na to.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

No ta cena u té T200.2 se mi zdá poněkud přemrštěná, ono je to spíš takové kašlátko za trest:) A u toho Habbillnsu: hrál jsem si z odstíny, ale nechtěl jsem to nijak přehánět. Je to můj první kousek a musím přiznat že to je dělané na šabloně 12 od sima :-[
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

no vystínovat ti to můžu zkusit nebo napsat jak na to:

U tebe by mělo stačit klasický 8mi odstínový spektrum:

Udělal bys osm odstínů té šedé co máš na bocích na osvětlený bok v iso (levý) dáš odstíny 1-3, na rovné pohledy 3-5 na pravý iso bok 4-7 ale tady nevím jestli je tohle řešení vhodné. Jde o to, že ty šedé jsou více méně jiné takže by šlo asi o 3 odstíny světlé, 3 střední a 3 tmavší.

Udělám návrhy a pověsím sem na forum...

Co se týká prostoru kam nahrát jsou dvě možnosti

a) příloha zprávy v sekci "České addons"
b) stránky simutrans.webz.cz pomocí nabídky upload-pak by bylo vhodný dát odkaz do sekce addons ale to je drobnost

benpat

Tome koukal jsem na seznam a je už poměrně dlouhý.
Co se tyče 671 ZSSK tak to řazení je asi kvůli 109E? Pár drobností, 671 budou mít Vmax 160 km/h a nešli by spřahovat do dvojic?
Jak označíš tu 380, ona totiž na Slovensku může mít jiné označení než 380. Např. 360 nebo 351.

Lubak91

Nějak se to provézt musí:) Ale mě zítra čeká bezpečnostní školení, tak asi pujdu spát... Takže všem zúčastněným děkuji za pomoc a přeji dobrou noc:)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#849
Quote from: benpat on September 01, 2009, 08:58:10 PM
Tome koukal jsem na seznam a je už poměrně dlouhý.
Co se tyče 671 ZSSK tak to řazení je asi kvůli 109E? Pár drobností, 671 budou mít Vmax 160 km/h a nešli by spřahovat do dvojic?
Jak označíš tu 380, ona totiž na Slovensku může mít jiné označení než 380. Např. 360 nebo 351.

ZSSK 671 stále ve vývoji. Podle Škodováka z ledna nebo z února 2009 přijde na Slovensko první 671 nejpozději ve druhé polovině roku 2010. Proto bych s ní zatím počkal. Podle vyobrazení ve výše jmenovaném časopise nebude na 671 blonski, ale kdo ví? počkáme na rok 2010. Spřahovat do dvojic jí plánuj. Podle plánu půjdou 2-3 vložené vozy+řídíci vůz připojit k rekonstruované ZSSK 263, ta by měla dostat odpovídající spřáhla.

Se značením Škody 109E v barvách ZSSK počkám až na dobu, kdy bude jezdit po slovenských kolejích.

Quote from: lubak91 on September 01, 2009, 09:00:37 PM
Nějak se to provézt musí:) Ale mě zítra čeká bezpečnostní školení, tak asi pujdu spát... Takže všem zúčastněným děkuji za pomoc a přeji dobrou noc:)
Určitě to nějak půjde... a nemáš vůbec zač...

EDIT.: Zkusil jsem vystínovat Habbillnss a byla to teda slušná makačka. Předem bych chtěl říct, že nerad stínuju nebo jinak upravuju cizí tvorbu-vychází to z toho, že na mě vždycky vybafne změť odstínů ve kterých se nemůžu téměř nikdy pořádně zorientovat. Dalším důvodem je, že každá změna odstínů může změnit, tím pádem i "pohřbít" původní grafiku. Tak tomu bylo i tady u Habbillnssu. Doufám že jsem se toho stínování zmocnil přinejhorším obstojně a moc nezměnil jeho tvář...

Jinak podle karty vagonu habbillns na parostroj.net je ložná plocha 60 m2 takže by asi měla být kapacita 60 palet...

Lubak91

TommPa9: Já jsem vycházel spíše z ložné hmotnosti. Například sklo váží 1300kg. Z toho vychází že při 60 kusech by se nápravová hmotnost vyšplhala na 27t! Podnikl jsem nějaké výpočty ze kterých mi vyšlo maximální náklad 46 kusů při zachování nápravové hmotnosti 22,5 tuny. Habbillns má ložnou výšku přes 2 metry, což by znamenalo že jeden vůz může vézt 120 palet. To by ale bylo přes 46tun na nápravu. Jelikož ze standartních vozů v simutransu se největší nosnost pohybuje lehce nad 30 kusů, pořád jde o vůz s nejvyšší nosností;-)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

To chápu ale pokud se nepletu ostatní vagony na paletové zboží mají kapacitu počítanou podle ložné plochy. Proto mě zarazilo že Habbillns který je vagon jako tele naloží jen o 3 palety víc než Simův Gbgs.  Se standartními vagony jsem to nesrovnával protože ty v daném případě nejsou bernou mincí.

Jinak jsem se chtěl zeptat jestli, až bude Habbillns a Habbillnss dokončen stejně jako všechno ostatní co jsi avizoval (seznam je dlouhý a už napsat Habbillns mě vyčerpává :D ), ho můžu zapsat na seznam CZ Pak.: dokončeno?

Lubak91

Není problém upravit nosnost podle potřeby, když někdo potřebuje 60 palet, ať je má;-) Nebo mohu později vytvořit nějaký ten 6 nápravový krytý vůz, ale ty jsou spíše na svitky plechu. A k těm vozům: nezkoušel jsem sice ten který dodělal VS (pomohl s .dat soubourem a vytvořil pak soubor). U mojich vozů mě trápí jeden problém, a to, že vozidla ,,zapadají" částečně do jiných, ale se stejnou řadou to nedělají. Zatím nevím čím to je, ale snad se to podaří brzy vyřešit. Jinak vše je hotové. U vozů, které jsem psal že jsou rozpracované mám zatím částečně hotové boční pohledy.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#853
To by mohla být chyba v pozicování. Co jsem koukal tak Habb.... to nedělá (už jsem si ho zapakoval :D )

Pozicovat je vhodné na správnou šablonu nebo se vždy orientovat podle předku. To znamená že pokud vagon jede od tebe stejně to nasadíš podle toho kde je čumák ve směru jízdy... mě to třeba dělala 275.0 omylem jsem jí nasadil na "zadní" pozici a už to neštymovalo :D

VS

Tony měl vždycky slabost pro velikáááááánské kousky, a teď nemyslím podle předlohy, ale prostě na obrazovce... takže jeho velikost osciluje kolem 125% standardu... co si tak matně pamatuji / myslím.

PS: proto jsem od něj nikdy nic ani nechtěl použít.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

SWTC

Quote from: VS on September 02, 2009, 12:40:26 PM
Tony měl vždycky slabost pro velikáááááánské kousky, a teď nemyslím podle předlohy, ale prostě na obrazovce... takže jeho velikost osciluje kolem 125% standardu... co si tak matně pamatuji / myslím.

PS: proto jsem od něj nikdy nic ani nechtěl použít.

Áno, to som si všimol. PNG od neho sú zhruba na tejo úrovni. Musel som urobiť komplet reko a odhadnúť veľkosť, aby vozidlá nepôsobili rušivo.

Lubak91

No mašina je orientovaná správně, zobrazuje se celá ale zapadá. Já to teď nemohu zkoumat jelikož pořád píši ze smartphonu. A ještě jeden problém: natřel jsem v shapes lokomotivu hráčovými barvami, ale ty se zobrazují jinak než by měly (když má být lokomotiva zelená, tak je fialová apod.) Nevíte čím by to mohlo být?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

#857
Tady zasílám fotografii lokomotivy řady 310 DR, identickou s řadou T200.2 (i když tato řada byla směsicí různých kořistních lokomotiv obdobných parametrů, tato je ale nejrozšířenější) Foceno v u lanovky Oberweißbacher Bergbahn v Durysku. Udělejte si tedy iluzi o velikosti lokomotivy a všimněte si drobných rozdílů mezi oběma lokomotivami, ta modrá je spojnicová:)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

#858
Druhá fotografie lokomotivy Kö kterou mám nakreslenou, a pokusím se ji pořádně zprovoznit.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

Takže asi budu lempl na .pak soubory, nemůži pořád dosáhnout kýženého výsledku. Přikládám ČSD T200.2 v černé, a ČSD La v krémové+ snímky mojich potíží.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#860
Ty potíže dělá jenom Kyklop nebo i ostatní lokomotivy? Chyba totiž nemusí být u tebe, ale může být u mě... a mého kyklopa....

Tak jsem se díval na "svojí" verzi vagonu a ta chyba tam není. Takže možné důvody.:

a) špatná pozice (při špatné pozici dojde k posunu vozidel s jinou pozicí. Vše se shodnou pozicí sedí)
b) špatná uvedená délka v .dat souboru (to tady asi nehrozí jelikož vagony na sebe navazují)
c) špatně určené pohledy v .dat souboru (To že se obrázek v 1. a 5. pohledu opakuje neznamená že je lze zaměnit)
d) nějaká jiná bota.

Můžeš nahrát svoje obrázky a svůj dat soubor na forum? Tak se ten problém vyřeší líp.

Jinak opět postrádám stínování. Kdyby nebylo u tvých jinak dokonale propracovaných modelů tak složité postaral bych se o něj...

Lubak91

#861
Dělají to všechna vozidla, tak chyba bude asi u mě.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

Psal jsi, že zde vyvěsíš návod:D Ale když jsem dělal ten La (ó jaký krásný název oproti Habbillnss:) tak jsem na to skoro neviděl. Dělal jsem skříň asi z 6 odstínů béžovo-žluté, ale byl mezi nimi minimální rozdíl. Radči zkusím udělat něco, co se nemusí spojovat:D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#863
Tak a já tu chybu našel :D

Zatím co ty máš v dat souboru pořadí pohledů takhle:

EmptyImage[E]=habbillnss.0.0
EmptyImage[SE]=habbillnss.0.1
EmptyImage[S]=habbillnss.0.2
EmptyImage[SW]=habbillnss.0.3
EmptyImage[W]=habbillnss.0.4
EmptyImage[NW]=habbillnss.0.5
EmptyImage[N]=habbillnss.0.6
EmptyImage[NE]=habbillnss.0.7


Podle simovy šablony by mělo být:

emptyimage[w]=habbillnss.0.0
emptyimage[nw]=habbillnss.0.1
emptyimage[n]=habbillnss.0.2
emptyimage[ne]=habbillnss.0.3
emptyimage[e]=habbillnss.0.4
emptyimage[se]=habbillnss.0.5
emptyimage[s]=habbillnss.0.6
emptyimage[sw]=habbillnss.0.7


Přesně jak jsem čekal (viz bod c.)

Na návodu jak stínovat pracuju. Zatím mě napadá že nejlepší způsob bude obrázkový návod...

Takže ten návod:

Světlo přichází zhruba v tom úhlu, který jsem naznačil šipkou. Nejsvětlejší odstíny přijdou na střechu a osvětlenou část, na tu další, neosvětlenou, přijdou odstíny tmavší. Osvětlená je vždycky levá část vozidla. Klasické barevné schéma (8 odstínů není můj výmysl ale odpovídají 8 odstínům hráčských barev) nepřeje stínování střechy a poučka nejsvětlejší na střechu platí jen pro placatou střech u "krabic" (typicky autobusy, návěsy, tahače...) u kulatých střech typických pro vagony platí že to co je v levo je světlejší viz druhý obrázek.

Lubak91

Tak tady byl ten pes zakopaný=o Děkuji za odhalení chyby, snad se již podaří stvořit dokonalý vůz. A tady zasílám svoji dílničku, poněkud se stydím, ale takto vznikají vozidla u mě. Aspoň je vidět že jaké používám spektrum barev:D Některé věci jsou jen ve fázi pokusu, jiné jako prototypy které se ještě vylepšovaly.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#865
Možná se mit o jen zdá ale není ta T 200 v čelním pohledu krátká?

Simovy šablony ukazují jen velikost rámu. V případě že vagon nebo lokomotiva není jen placka mělo by být počítáno i "nástavbou".

Jinak musím říct že mooooc dobrá práce.

PS.: Možná by to mohlo vypadat takhle

Lubak91

#866
Rozměrové info o Köf II tedy lokomotiva na druhém snímku u jednoho z mojich příspěvků: délka přes nárazníky 6392, bez nárazníků 5152, rozvor 2500, výška nad TK 2700!

Edit: Vozy habbillnss jsem poskytl ke stažení, ale než to někdo stáhl, zjistil jsem zase problém: Když jsou v soupravě řazeny 3 vozy, funguje to jak má. Ale když se zapojí víc jak tři vozy, začnou do sebe ty zadní zase zapadat, já už z nich asi zešedivím:(
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Buď v klidu to se stává. Jakmile souprava zajede do zastávky a naloží se tak se srovná. Mám to vyzkoušené ;)

Lubak91

Tak jsem to vyzkoušel a funguje to, ale stejně to vypadá divně když to vyjede z depa. tak nic upravovat nebudu, a až je budete vypouštět z depa zavřete prosím na minutu oči:) Ještě se pokusím věnovat trochu péče těm chlaďákům, ty už jsou bez problémů (aspoň jsem zatím na žádný nepřišel:)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!


Lubak91

#870
No už je doufám v CZ addonech k dispozici. Aspoň doufám jelikož jsem ho tam sám dával:) Hotový je přesně týden, tak už nic snad nic nebrání ho dát do seznamu:)
Měl bych otázku: Není na té Zacns moc světlý ten žebřík a ta horní plošina? Vidím že je to asi dělané z nějaké lehké slitiny nebo hliníku, ale stejně se mi zdá že to bije do očí. Trošku by to možná taky chtělo ztmavit. V provozu se jistě trochu zašpiní.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Co se týče výjezdu z depa, tak to postihuje jakékoliv vozidlo, takže oči zavírat nebudeme... tohle mě šíleně potrápilo když jsem ladil překreslené trolejbusy, ony jezdily dvoudílné i ty s prostředním kloubem :D

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Na žebřík a plošinu se ještě podívám dáme šedivou místo "bíle". Hab.... zanesen do seznamu hotových. V addonech je. Žádný strach.

Sim

#873
Tohle vypada na prohozene odjezdove a prijezdove pohledy - vzdalenost mezi stejnymi vozy je spravna, ale v kombinaci s ostatnimi dochazi k prekryvani.

Oprav si .dat soubor a bude to dobry:

misto

EmptyImage[E]=habbillnss.0.0
EmptyImage[SE]=habbillnss.0.1
EmptyImage[ S ]=habbillnss.0.2
EmptyImage[SW]=habbillnss.0.3
EmptyImage[W]=habbillnss.0.4
EmptyImage[NW]=habbillnss.0.5
EmptyImage[N]=habbillnss.0.6
EmptyImage[NE]=habbillnss.0.7

tam napis

EmptyImage[w]=habbillnss.0.0
EmptyImage[nw]=habbillnss.0.1
EmptyImage[n]=habbillnss.0.2
EmptyImage[ne]=habbillnss.0.3
EmptyImage[e]=habbillnss.0.4
EmptyImage[se]=habbillnss.0.5
EmptyImage[ s ]=habbillnss.0.6
EmptyImage[sw]=habbillnss.0.7

nebo

EmptyImage[E]=habbillnss.0.4
EmptyImage[SE]=habbillnss.0.5
EmptyImage[ S ]=habbillnss.0.6
EmptyImage[SW]=habbillnss.0.7
EmptyImage[W]=habbillnss.0.0
EmptyImage[NW]=habbillnss.0.1
EmptyImage[N]=habbillnss.0.2
EmptyImage[NE]=habbillnss.0.3

Edit: u toho [ S ] je to potreba napsat bez mezer, ale nevim jak to napsat sem do fora - stejne je totiz oznacen tag na preskrnute pismo

Edit podruhe ... nejak sem zaspal dobu a odpovidal na to, co mi to vyplivlo jako neprectene na predchozi strance... ze uz je to poresene jsem si vsiml az pozdejc O:-)

Lubak91

#874
Už jsem to upravil, jsou k dispozici v CZ addonech. Ale pořád mi do sebe zapadají když vyjedou z depa, než zastaví v nějaké stanici. Chlaďáky, na kterých pracuji to nedělají.

Edit: Mohl bych poprosit někoho odvážného, kdo by se pokusil srovnat obrázky u T200.2, tak aby to pořádně fungovalo. Já s tím nemám mnoho zkušeností, a u takovéhoto "prdítka" nevím kam to přesně umístit. V příloze je obrázek .png a dat soubor. Děkuji předem za ochotu, tedy jestli se někdo najde:D

Edit 2: Prosím někoho aby mi napsal jak se píše .dat soubor, a jak má být nadepsaný .pak pro návěstidla. Děkuji předem.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!