News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

Zkusil jsem si zapakovat T200.0 a mám dojem že je buď špatně napozicovaná nebo má špatnou délku. Podle toho, co jsem viděl se spíš přikláním ke špatnému pozicování. Jinak taková drobnost u lokomotiv nemusíš psát informace o zboží (když tam nejsou napsané, funguje to jako bys měl u všeho napsané none nebo 0)

Návěstila, jejich dat soubor a pozicování grafiky ti může poskytnout nejspíš jenom VS

Lubak91

A nebyla by nějaká šablona, kam umístit takovéto miniaturní věci? Jelikož jsem tady našel jen pro velké vozy, ale jak mám umístit takovouhle minilokomotivu jsem nezjistil. A nakreslil jsem ještě české mechanické návěstidla, takže kdyby někdo pomohl, a poskytl informace o .dat souboru a pozicování pomůže CZ paku na o krůček dál. To samé platí i s T200.2. Chtěl bych aby bylo co nejvíc českých vozidel, taky už jsem se o něco pokusil, ale asi to chce ostřílenější hochy, jelikož po nakreslení se vždycky zaseknu. Takže asi budu kreslit a kreslit, a někdo mi to pak bude muset dát dohromady:D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Takže tady by byly semafory...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

A ve vedlejším vlákně máš šablony i s příkadem napozicovaného vozidla. Prakticky by to mělo být tak že vždycky pozicuješ na přední místo v šabloně. Takže v prvním pohledu ti jede šablona od tebe směrem do leva to znamená, že svoje vozidlo nasadíš na konec který směřuje do leva.

Lubak91

#879
Aha, děkuji tedy vždycky dopředu? A u těch návěstidel: Není jich nějak moc? Poněkud se v nich ztrácím. Nemáte spíš jen pro jeden maximálně dvě návěstidla?

Edit: +ukázka mojich mechanik. Je to přetírané z německého návěstidla, které jsem našel někde na německé wiki? Dole jsem ještě nechal jejich světelné, které jsem myslel že nebudu potřebovat. Ale stejně to nějako nefunguje.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Máš editor speciálních barev Shades? V tom se dají udělat světla, nebo hráčské barvy ke stažení je na http://vs.simutrans.com/tools_cs.php

Vždycky dopředu po směru jízdy šablony/vozidla.

Lubak91

Ano, však jsem udělal svítící světla a hráčovu barvu u T200 i tohoto návěstidla, ráčejí vyzkoušet:D A ještě otázečka: Je možné aby továrna produkovala zboží a stejné zboží i přijímala a nepotřebovala ho k vlastní produkci? Tedy jako cestujicí?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#882
Po dlouhé době se Vaše velectěné koleje mohou těšit na novou parní lokomotivu. Tentokrát se jedná o lokomotivu ČSD 464.2 neboli Rosničku. Tvarově odpovídá řadě 477.0 Jedinou odlišností je její zelený nátěr. Dlouho jsem uvažoval jakou barvu zvolit na kola, jelikož tato lokomotiva byla vyrobena v pouhých dvou exemplářích a jeden (464.201) je měl černá, a druhý (464.202) červená. Nakonec jsem zvolil červené, jednak proto, že se s červenou lépe pracuje než s černou. Druhým důvodem je že 464.201 byla sešrotována a zachovaná je tedy jen verze s červenými koly.

EDIT.: Lokomotivu jsem upravil tak, aby víc než 477.0 připomínala 498.1. Zároveň jsem místo laku, který odpovídal nátěru 486.0 použil jiný, tmavší zelený nátěr. Snad se bude líbit.

VS

#883
Jo, kdybych měl, dám... bohužel je tohle jediný materiál který mám osobně k dispozici. Bylo by rozhodně jednodušší, kdyby byly k dispozici po jednom, ale nikdo na to nemá odvahu sáhnout. Proč se s tím zbytečně babrat, když i takhle je to použitelné... Musel jsem jednou některé posunovat, abych opravil různé neduhy, a i to byla pořádná fuška.

signals_0.png jsou ikonky a kurzory, takže tam ani nemá cenu se dívat, teda spíš až potom co je technicky zvládnuté to ostatní.

Hned ten první semafor v daťáku (Modern_Signals_right) má obrázky v signals_1.png na prvních dvou řádkách. První řádka jsou červené, druhá zelené, každá po čtyřech otočeních - pro semafory neexistují diagonální obrázky, jenom "rovné". Vzhledem k tomu, že semafor se akorát zarovná na políčko správně "nohou" a udělají dva různé vršky, stačí si prohlédnout jeden řádek.

Při čtení pozor na to že jméno souboru taky končí číslem - dělá to v tom docela zmatek...




Dotaz s továrnou dost dobře nechápu. Pokusím se tedy pokrýt všechny možnosti které mě napadají.

Jestli má továrna mít jako některé zboží nastavené lidi (á la mlýn na staré báby) - pak to nejspíš nejde. Lidi+pošta a ostatní zboží mají "společného předka" v tom, že se dají vrazit do vozidla a mají určenou trasu v síti/grafu staničních spojení, jinak se s nimi zachází dost jinak. Pro továrny se sestavují stromy kontraktů a počítá se s tím, že existuje další továrna která daný typ zboží vyrábí či potřebuje. Stejně tak pro lidi je to dům->dům. Propojení mezi těmito dvěma "světy" není - i kdyby se nastavili na továrně lidi, bude se hledat jenom továrna na lidi, z domů nepůjdou. Stejně opačným směrem.

Přiznám se že nevím, co by se stalo kdyby se udělaly "člověčí" továrny do kompletního stromu, jako třeba porodnice->krematorium. Je možné, že potom by to fungovalo. Tady ovšem pozor, nevyplatilo by se to přepravci. Vozidla na lidi jsme spočítali tak, že při obsazení myslím nějakých cca 75% (záleží individuálně) po celý čas vydělávají na sebe a pro výdělek je zapotřebí větší plnění. U přepravy materiálu to dost dobře není možné, takže tam se musí vozidla spočítat tak, aby na 50% (tam plno, zpět nic) vydělávala. Tenhle rozdíl způsobí, že "materiálová" přeprava se s osobními vozy nejspíš solidně nevyplatí.

Pokud by se něco takového obcházelo tím, že se strom továren "zasmyčkuje" (A->B a zároveň B->A), nejspíš si s tím hra vůbec neporadí a spadne po pokusu vyplnit celou mapu továrnami, protože tu smyčku prostě uzavřít neumí.

Co se ovšem samotného (snad zamýšleného) efektu na dopravu týká, je tu něco přesně stejného. Turistické atrakce "vcucávají" poštu a lidi a zase je "vyhazují" zpět do oběhu, čímž posilují dopravu.

A aby to bylo ještě složitější, továrny se v tomto ohledu chovají stejně, a to bez ohledu na zboží. Jinými slovy, pohlcují pracovníky před šichtou a pak je zase vypouštějí, stejně jako korespondenci. Pro zjednodušení (?) však berou pouze lidi z některých měst, které jsou vypsané v tabulce podobně jako kontrakty. Když se takto dopravují robotníci do práce, továrna jede dvakrát rychleji, takže se to vyplatí... a kromě toho tenhle jev není vázaný na to jestli "je co robit", takže třeba taková ocelárna je velmi vítaným hybatelem osobní dopravy, stejně jako by byla turistická atrakce.

Abych to tedy shrnul, co se lidí týká. Pokud má to "něco" pouze zvýšit objem osobní dopravy, je vhodná turistická atrakce (je to vůbec české slovo?). Pokud to má zároveň zpracovávat materiál, je to normální továrna.

Tuším tam trošku ještě jednu otázku, tak to hned potřu v zárodku (to jsem ale zlořád ;D ). Továrny mohou produkovat pouze když mají všechny suroviny. Třeba konzervárna má jako vstup ryby, maso a ocel, takže konzervuje jenom se všemi třemi, i když by bylo logické ocel + cokoliv z těch dvou.

PS: omlouvám se, pokud se někomu nelíbí některé použité termíny či představy jimi vzbuzené, ale chtěl jsem aby to bylo dost názorné

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

Tak to asi nepůjde:( Plánoval jsem že bych udělal "továrnu", která by produkovala kamiony jako přepravní zboží (systém RoLa-Rollende Landstrasse). A toto zboží by se vozilo do další, stejné "továrny". Ovšem když "továrny" budou čekat na kamiony aby mohly produkovat kamiony, nikdy se nezačne produkovat. Leda že by jedna "továrna vyráběla a druhá pouze přijímala.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

#885
Hm. Tak teoreticky by se daly dát tři továrny, jedna čistě zdroj (z něčeho jiného), druhá "převod" a třetí už jen požírač. Potom by se budoval řetěz od té koncové dolů z těch převodních, dokud by se náhodně nevybrala ta zdrojová. Tzn. celkové řetězy by obsahovaly začátek, konec a 0 až nekonečno středů. Ale stále je to trochu... nejisté.

A ještě dodám - vybrat ze dvou producentů téhož zboží, to hra umí. Vybere prostě náhodně ze všech kteří pasují.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: lubak91 on September 05, 2009, 10:31:52 PM
Když "továrny" budou čekat na kamiony aby mohly produkovat kamiony, nikdy se nezačne produkovat. Leda že by jedna "továrna vyráběla a druhá pouze přijímala.

"Jsem blázen, ale jakmile řeknu že jsem blázen, nikdo mi neuvěří že jsem blázen, protože blázen nikdy nepřizná, že je blázen."

Proč to neudělat takhle:

nějací dodavatelé (ocelárna, továrna na elektroniku, pila a třeba rafinerie) dodají materiál do zvláštní automobilky (Továrny na kamiony) ze které se bude zboží (Tahač+návěs) přepravovat do "prodejny kamionů" nebo "pronájmu kamionů"

Lubak91

#887
Ono je to všechno nějaké složitější jak koukám... A ještě jedna poslední otázečka: Nepřemýšlelo se někdy, že by se v osobních vlacích převážela auta? Ovšem jiná kategorie než ta z automobilky. Například že by na každého stého cestujícího připadalo jedno auto, která by se přepravovala mezi městy. Ovšem muselo by končit na městském nádráží. Dovoz kamionem domů by byl už trochu futuristický:D
Tommpa9: Jenže já jsem nemyslel výrobu a prodej kamionů, ale jejich přepravu. Zhruba 5 let zpátky se takto vozily kamiony z Lovosic do Drážďan, aby se vyhnuli Cínovci a E55. Šofér přijel s kamionem na parkoviště, počkal až pojede vlak, najel s kamionem na speciální vůz RoLa a nakonec nasedl do lehátkového vozu který ho dovezl do cílové stanice. V německu, rakousku,... to stále funguje.

Edit: tady je pár informací a foto: http://j.rejha.sweb.cz/ http://spz.logout.cz/provoz/rola2003.html
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#888
Jo takhle! už chápu...
Tohle je jedna z věcí které zřejmně nejdou... i když jedna možnost tady je... vyřešit to graficky:
Vlak s Rolo vagony bude čekat na zastávce, přijede kamion (ten se bohužel otočí a pojede do háje) ovšem vagon se naloží graficky jak kamionem, tak zbožím (to ovšem má řadu nedostatků)

a) "přebývá" kamion
b) "kamion" na vagonu se nedá započítat do hmotnosti vagonu
c) přijede kamion tažený Renaultem Magnum ale naloží se kamion tažený řekněme Liazkou
d) nemáme dostatečné množství kamionů (viz Pak128 CZ.: Hotovo)
e) pro vlaky a silniční vozidla platí v simutransu jiná měřítka-nejde vzít grafiku existujícího kamionu a nasadit na vagon

O převozu aut jsme se Simem uvažovali, ale ne tak odvážně jako ty. V podstatě jsme chtěli spojit osobní a nákladní vlak tak, že by sice vypadal tak, jak ty popisuješ, ale fungoval by tak, že by ve startovní stanici musela být automobilka a v cílové autosalon.

Lubak91

#889
To už by asi chtělo zasahovat do hry, a ne jen přidat zboží (např. brambory:) A to asi není v našich silách:(
Edit: Já mám na mysli, že by se do toho silniční doprava vůbec netahala, ale bylo by to jen odvětví průmyslu, ve kterém by se přepravovaly kamiony na mezinárodních trasach, takže bysme je nemohli ovládat. Řekněme že to jsou citycary.

Edit: Přidán bokorys 477.0.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No přidávat brambory by nutné nebylo... Dalo by se zboží, které kamion veze takže by se udělal Rolo vagon na zboží ale graficky poveze kamion ve kterém to zboží bude.

TommPa9

Mimochodem, když jsi psal o své široké železniční knihovně, nebyl by tam náhodou bokorys lokomotivy ČSD 464.0 (nebo ČSD 464.1)? Nebo alespoň fotka z boku a hlavně délka přes nárazníky?

Lubak91

#892
Brambory jsem myslel obrazně, mimo toto téma. Daly by se tedy provézt dvě věci: Buď vozy rola které by vozily tradiční zboží (udělat vagony na kterých by byly kamiony pro to zboží určené). Ale to by byla jen taková zástěrka, a nikdo by neměl potřebu vozit zboží ve vagonech se sníženou kapacitou. a nebo varianta B: Udělat nové odvětví, kde by se vozily fyzicky neexistující kamiony. jako by citycary ztažené ze silnic. Dala by se i udělat lodní varianta trajekt.

Edit: ano 464.1 i 464.0 mám. Ovšem jednoduchý bokorys. U 464.2 mám krásné nákresy v barvě. A tuším že i u 475.0. Obrázek je v příloze.
Měl bych mít všechny naše parní lokomotivy, i některé německé. nedávno jsem objevil jednu knihu z roku 1912 o parních lokomotivách. Sice rakouskou, ale obsahuje velké množství nákresů světových parních lokomotiv.A ještě k 464kám: 464.0 a 464.1 se od sebe skoro neliší. Rozdíl je že 464.1 mají jiný průměr válců a jiná šoupátka. Ostatní rozdíly jsou ukryty uvnitř stroje.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#893
No co jsem zatím koukal, tak 464.2 je téměř schodná se 477.0 takže jsem ji taky tak nakreslil... V případě nutnosti jí můžu překreslit znovu... Jinak za tu 464.0/1 moc díky!

Lubak91

Ne ne, mezi 464.2 a 477.0 jsou ohromné rozdíly. V příloze je 464.2, 477.0 přiřadím nějakému staršímu příspěvku, abych to tady moc neplevelil. 464.2 je hodně podobná štokru.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Jasně... tím pádem i Albatrosu? Ono totiž vznik mojí 464.2 je velká flákárna-našel jsem jednu fotku modelu v TT na které mi připadala jako zelený papoušek, tak jsem vzal svého papouška, malinko upravil a přelakoval na zeleno...

Lubak91

Ano, kotlem budkou,... prostě "tím nahoře", ale je podobná 498.1. 498.0 vypadá taky trochu jinak.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No ono rozlišit 498.0 a 498.1 je malinko problém. Já to udělal rozdilným lakováním...

Lubak91

Nevím sice jestli by to bylo znát, ale 498.0 měly velké usměrňovací plechy, a 498.1 malé "Witte". Teď se ještě pokusím něco vytvořit, než zase pojedu na intr.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Tak jsem to upravil. Původního "zeleného" papouška jsem upravil tak, aby to opravdu byla rosnička, čímž jsem zlikvidoval původní obrázek, takže k porovnání nabízím originálního Papouška a jako protipól Rosničku. Teď to snad sedí.

Lubak91

Trošku jsem se pokusil jeden boční pohled upravit jak by podle mě asi měla vypadat. Na celou nějak nemám čas. Jestli se neurazíte:) Dal jsem jí do trochu veselejší barvy, ve které teď jezdí. A u té 464.201: Nejezdila jen s černými koly, ze škodovky vyjela s červenými.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Ja se vratim k otazce RoLa a autovlaku. V soucasne forme hry by to melo zjevne dve moznosti:

1) osobni vozy - kdyz si predstavim autovlak (tedy Praha - Kosice, ktery ma na konci za osobnimi vozy vuz na auta), je mozne to napasovat jako prepravu zavazadel, tedy kategorie prepravy posty. Je to sice uz na hranici pritazenosti za vlasy (zvlast v situaci, kdy preprava aut ve hre uz v jine podobe existuje), ale na stranu druhou to logicky zapada do systemu, kdy se na prepravu "posty" pouziva vse od klasickych postovnich vozu, pres sluzebni, zavazadlove, cyklovozy, spesniny.... proste vseobecne zavazadla... a auto v takovemto vlaku v podstate zavazadlo je :-)

2) nakladni vozy - klasicka RoLa je problem, ale da se pouzit univezralnejsi model prepravy - kontejnery. Nakladak bude mit plosinovy naves pro prepravu kontejneru. Pokud bude prazdny, bude prazdny, pokud poveze naklad, bude mit kontejner. Stejnym zpusobem planujeme udelat i plosinove vagony na kontejnery, teoreticky by nebyl problem to graficky sladit tak, ze prijede auto s kontejnerem plnym piva a stejny kontejner se objevi i na vagonu... to same samosebou naopak. Jediny problem tohoto reseni vidim v (ne)zapocitavani hmotnosti kontejneru, ale to je detail.

Sim

Dale se vyjadrim k sablonam - kdyz jsem tvoril podlahove plosiny pro ruzne delky, bral jsem v uvahu vozidla, ktera pripadala v uvahu do hry... vysledkem byly sablony pro delky 4 az 13 jednotek, pokryvajici delku vozu v rozmezi cca 8 az 29 metru (tyka se "kontaktni" delky, tedy pres narazniky). Nicmene nejen lubak91 narazil na drazni vozidlo, ktere je na "ctyrkovou" sablonu prilis kratke (jeho sestimetrova masina by odpovidala trojkove sablone), takze jeste budu delat minimalne podlahu "a3" ... snad jeste dnes odpoledne/vecer. S tim take souvisi vyjadreni souhlasu pro oficialni zverejneni techto sablon, o ktery jsem byl pozadan - samozrejme souhlasim, nicmene bych to napred rad dodelal o vse potrebne (lepe receno o vsechny rozmery podlahy, co uz v tuhle chvili vime, ze budou vyuzity).

Co se tyka sablon pro navestidla, tam je vlastne jen par podminek:
- musi se vejit do policka kam patri, tedy nepresahovat vyznacenou plochu... to nebude problem
- musi stat na takovem miste, aby nebranil prujezdu vlaku v danem smeru - zde doporucuju si zazadat o png koleji, i kdyz principielne lze vychazet pouze ze dvou zakladnich smeru (semafory ve vyhybce nebo krizovatce delaji akorat neplechu), staci tedy vyjit treba z obrazku nastupiste.
- rozmery navestidla by mely byt v rozumnem pomeru vuci zeleznicnim stavbam a vozidlum, takze jeden pixel znamena cca 30 cm, jeden metr znazorunuji zhruba 3 pixely.
- je vhodne si proverit, jak bude dane navestidlo (ale ono to same plati i pro osvetleni nebo sloupy trolejoveho vedeni) vypadat pri umisteni na most, do stanice nebo do tunelu.


Lubak91

#903
K těm autům: Já bych měl ještě jednu možnost: Udělala by se jedna "továrna", jakoby rampa pro osobní automobily jako je třeba na hlavnim v Praze. Tam by se vytvářely auta, která by se vozily do podobné "továrny" s rampou. Tyto rampy by se v režimu veřejné služby přidaly k výchozí stanici jako doplněk, a druhá do cílové destinace která by tato auta "žrala". Jestli by toho někdo zneužíval, že bez práce přišel k přepravě aut, tak to jeho volba a pro nás ostatní by to byl další krůček ke skutečnosti. Ovšem nevím co by bylo ideálnější: jestli té rampě dát například 5 pracovníků pro obsluhu, nebo k nim přičíst potencionální majitelé aut. Tedy že při produkci 20 aut bude potřeba např. 50 lidí.
A k té 464.2: Pořád se mi to nezdá ideální, teď si čtu článek o nich i s detailními nákresy. Pokusím se to v pátek naskenovat a vyvěsit na web. A nevadilo by, kdybych ji celou upravil?

Edit: K těm návěstidlům: Překreslil jsem obrázek německých mechanik, který jsem našel na německé simutrans wiki, tak jsem doufal že to bude fungovat. A těm návěstidlům v tunelu: Nezdá se mi ideální umisťovat mechanické návěstidlo do tunelu, lepší by asi bylo vytvořit sérii elektrických tunelových. Přemýšlel jsem, že bych k těmto mechanikám dal dvousvětelné elektrické na starých sloupech pro umístění na elektrifikovaných tratích (viz. trať Choceň-Hradec Králové, kde se taková to návěstidla vyskytují. Jak jsem psal již dříve, zatím se tvorbě můži věnovat jen o víkendu, ale plánuji v blízké budoucnosti (otázka týdnů) koupit novej noťas na cestování. Tím bych mohl tvořit i přes týden. Nuže, peníze jsou, vybranej typ ještě ne(hlavně už nikdy ACER u všech ďasů).
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Tunel jsem zminoval spis pro pripad viditelnosti navestidla - obcas se mi stane, ze musim (z prostorovych duvodu) dat semafor primo do policka, na kterem se nachazi vjezd do tunelu. Funkci to nijak nevadi, vlaky zastavuji jak maji, ale navestidlo je tam bez blizsiho zkoumani neviditelne. Pokud tam dam omylem jine navestidlo nez chci (nebo ho spatne otocim), zatracene blbe se hleda chyba, pokud navestidlo neni videt. Obecne se snazim semafory do tunelu nedavat, ale obcas to bez nich nejde ... smysluplnost neosvetleneho navestidla v tunelu je pak vec druha.

Preprava aut - problem je, ze ta "tovarna" na produkovani aut a jina na pohlcovani aut nebude asi mozne v pozadovane podobe doplnit do hry. Zakladni kamen urazu vidim v tom, ze tovarny stavi "stat", kdezto nadrazi stavim ja. Takze pokud by se to takto povedlo realizovat, bylo by to stejne o prepinani se mezi hracskymi profily (ne ze bych to bezne nedelal, ale verim tomu, ze to nekdo hraje i bez toho) a spis by to bylo o tom "mam tam prepravu aut, protoze jsem ji tam chtel mit" nez o realne hratelnosti. Proto bych se priklanel spis k modelu, kdy lze auto povazovat za zavazadlo a zavazadlo lze povazovat za postu - minimalne proto, ze vlastne uprava hry neni potreba zadna. Nejvetsim problemem zde vidim grafiku - vagony na prepravu aut nejsou jednoduchy a bude to silena piplacka.

TommPa9

Quote from: lubak91 on September 07, 2009, 12:12:55 PM
A k té 464.2: Pořád se mi to nezdá ideální, teď si čtu článek o nich i s detailními nákresy. Pokusím se to v pátek naskenovat a vyvěsit na web. A nevadilo by, kdybych ji celou upravil?

... a já přišel o práci :D Klidně si jí uprav. Snažil jsem se o to, aby stylem seděla k ostatním párám které jsem vytvořil (znetvořil?). Jelikož jsem nenašel fotky skutečné lokomotivy (v barvě) vycházel jsem z fotky modelu, kde byla ta zelená, kterou jsem použil... tedy temná.

Lubak91

#906
K té 464.2: V pátek tedy naskenenuji ten článek o ní. Poněvadž se mi zdá, že má sice předek z 498.1, ale zadek z 477.0 který se k ní nehodí jelikož má kratší tendr. Sám jsem jsem chtěl zkusit nějakou páru, hlavně by byla potřeba vytvořit nějaké vozidla před rokem 1930. Nedávno jsem chtěl začít hrát v roce 1900, a hrůzo hrůzoucí, nebyla k dispozici jediná tramvaj a jako osobní vlak se dala použít jenom jakási prérijní americká souprava z dob kolonizace západu.

Edit: K autovozům: Myslím že střecha a obtížně průhledné bočnice vozu MDdlm chorvatských drah, které k nám zajíždí na R474/475 Jadran by ulehčily mnoho práce (viz: http://parostroj.net/katalog/nv/clanky/Vozy_DDm/vozy_DDm.php3) A ještě k té přepravě a produkci aut: Dala by se brát ta fabrika za normální městskou továrnu, která by se ve hře objevovala sama. Ale to by se k ní buď musela stavět vlečka, nebo u ní postavit nádraží ze kterého vyjíždějí ty slavné rychlíky a euronighty. Ale přepnout na začátku hry na minutku na veřejné služby se mi nezdá taková nepřekonatelná překážka. Sám stavím veškerou dopravní síť jako stát (SŽDC), a jako hráč provozuji dopravu (ČD, DPx). Připadá mi to taky skutečnější.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

co se týká CZ lokomotiv kolem roku 1900 jsou dostupné zatím jen 300 a 310 Kafemlejnky, v roce 1901 přijde 275.0 a 1902 malej bejček (jen nevím jestli jsem je neprohodil)

U mojí páry udělám několik úprav nepříklad udělám revizi štokra a němky protože to jsou moje první parní lokomotivy a od jejich vzniku jsem se něco málo přiučit takže bych je mohl dokázat nakreslit lépe... každopádně obrovskou revizi plánuji u svých tendrů (tolik práce mě čeká :D)

Lubak91

Ale nechceme přece aby nám rychlíky tahaly 310 a 422?:-) Pokusím se naskenovat z té staré knihy nějaké nákresy rakouských a uherských lokomotiv ze začátku století v té době to byly téměř domácí lokotky. Když tak se do nějaké pustím sám. A zvlášť by byly potřeba osobní vozy, na těch především doprava stála. V roce 1903, tedy ve stejném roce kdy se u nás rozjela elektrická dráha z Tábora do Bechyně, v německu vytvořily pokusný elektrický motorový vůz, který byl poháněn 3 fázovým napětím. Ten dosáhl na tehdejší dobu neuvěřitelných 203km/h. Což je dost, při představě že aktuální rychlostní rekord se v ČR pohybuje okolo 238km/h. Představte si jak by se protáčely ručičky rychlostního bonusu:-)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

lubak, planu je hafo, energie na dokonceni uz min :-) modre sipy, slovenska strela, bezne osobni vozy (zejmena ctyrnapravove), to je to co mam v dohledne dobe v planu, ale rozvrtane to zatim je minimalne nebo vubec. Ve stadiu funkcnich, ale ne zcela dokoncenych vozidel mam nekolik vagonu osobni prepravy pro rychlosti 60, 80 a 100km/h. Dale mam rozvrtany motoraky pro lokalky (232.1, 242.0, hurvinek) vcetne spousty pripojnych vozu, ve kterych jsem ze postupne prakticky ztratil, takze je mi jasne, ze v tehle podobe to nema smysl zverejnovat. S ohledem na trat s rychlosti 65 (at uz v podani zakladni sady nebo od VaclavaMacurka) jsou prave tyhle lokalkove motoraky to prave, co umozni v cerstve rozehrane hre rozjet osobni prepravu podstatne drive, nez s pomoci klasickych souprav s lokomotivou - ty samosebou budou mit sve nezastupitelne misto v kapacitne narocne preprave.

No a kdyz jsme u toho, dalsi vec v tom "maglajzu" jsou barvy. Vcera jsem se o tom bavil s TommPa9, nicmene vic hlav vic vi, takze se ptam ted verejne. Jak to slo postupne? Udaje jednotlivych zdroju se dost casto rozchazi... takze mi z toho vychazi nejpravdepodobnejsi varianta nasledujici:
vezaky do 1939 polomacene zelene, pak celozelene
232,242 do 1945 polomacene zelene, pak celocervene (jiny pramen uvadi hnedocervene a teprv po valce cervena)
pripojne vozy do roku 1935 polomacene zelene, pak celozelene (do 1945?), pote cervene nebo cervenohnede

... to by melo svoji logiku, jenze... jsem se setkal treba s informaci, ze vezaky byly napred celozelene a az pote polomacene, pripadne jsem nasel obrazky 242 v celozelene variante, pricemz podle me puvodni predstavy tenhle nater vubec nemely :-(

Mno a tady prave mam dotaz zejmena na lubak91 - mas moznost nekde zjistit, jake barevne mutace se v jakem obdobi provozovaly? Nakresleno uz mam ledacos, ale kam to priradit, aby to sedelo, vazne nevim :-(