News:

Simutrans Chat Room
Where cool people of Simutrans can meet up.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TommPa9

Nechceme ale nemáme k rychlíkům v počátku století vagony...

Lubak91

#911
Ano, pokusím se něco vyštrachat. Dráha, Svět železnic a jiné encyklopedie a atlasy budou jistě obsahovat nějakou tu informaci. Ale motorové vozy přišly až ve dvacátých letech, před nimi bylo několik parních vozů. Sice v extrémně malém počtu, ale byly dostupné již v prvním desetiletí minulého století. Například velmi známý "Komárek" M124.0 a sentinel od Škodovky M221.0. Kdo z vás například ví, že M v označení těchto vozů znamenalo ,,jednomužná obsluha"?:-) Ale pátrat mohu začít až v pátek. Důvody jsem již několikrát zdůvodnil. A ještě k těm přípojným vozům: Nedávno jse chtěl zapojit za jednu malou lokomotivu (testovací provoz T200.2:-) soupravu složenou z těchto přípojáků. Jaké ovšem bylo moje překvapení, když ještě nějaký 15 vůz byl služební (BDlm, CDlm), takže než jsem se dostal k obyčejným, tak to trochu trvalo. Podle mého názoru je přípojných vozů víc než dost:-)

Edit: Ještě bych měl otázku k úzkému rozchodu. Existuje nějaká taková možnost? Taková romantická úzkokolejka, vozy M21.0 a TU47.0, podvalníky, maximální rychlost 30km/h. Nebo by se muselo něco vytvořit(myslím, koleje, mosty, atp)?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Úzkokolejka je vnitřeně vedená jako sice samostatný systém, ale jinak ve všem duplikát běžného rozchodu - jenom se nedají propojit... Je to docela nový přídavek, takže přesně tak, tratě mosty tunely (ostatní se dá více méně recyklovat) a teprv potom se může řádit s vláčky.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

Aspoň že tak. A kde by se prosím daly sehnat nějaké součásti aby to mohlo fungovat? Sám mám plánů až nad hlavu, ovšem vytvořit něco je menší problém. Teď už si celkem rozumím s kreslením i .dat souborem, a s pomocí šablon od Sima bude o mnoho práce méně. Začal jsem toho zatím dost, ale dokončení čeká na správné pozicování. A zase mě napadla jedna myšlenka: Důlní dráhy, ovšem ty velké, u povrchových dolů. Levnější koleje pro nízké rychlosti, většinou se v dolech používají speciání koleje, které se neustále přesouvají, tam kde právě probíhá těžba (co jsem slyšel, tak přijede buldozer, koleje odsune o nějaké ty metry, a pak se to všechno zase zasype štěrkem a skrývkou. Stačilo by tedy pár elektrických, odklízecí lokomotivy, nějaké wapky, koleje a levné trakční vedení, které je většinou přivařené k pražcům, jednoduchého provedení. Sám jsem začal dělat vůz Falls, tak to snad zdárně dopadne. O tu elektriku bych se taky mohl pokusit.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

vilvoh

všem, které byly přidány k graphics.simutrans.com, s povolením od Sim... ;D

[EN] all them have been added to graphics.simutrans.com with the permission of Sim.

Escala Real...a blog about Simutrans in Spanish...

Krisztian

#915
New Apee type railway carriage I believed it I share this picture with you  :)
By Krisztian

Lubak91

Nějak to nemohu pochopit. Nejsem v angličtině moc zběhlý, jelikož jsem němčinář. Nabízí nám spolupráci na tvorbě tohoto vozu nebo se s námi chce podělit o ten snímek?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Vysvětlím:

To je náš drahý maďarský přítel známý jako pan Cé. Neustále touží po nakreslení maďarské techniky autobusy počínaje a budapešťským metrem konče. S rozluštěním jeho angličtiny by měl nejspíš problém i učitel angličtiny narozený v Londýně. Jelikož mám málo času na vlastní práci pokusil jsem se mu vysvětlit jak kreslit, psát daťáky a udělat si pak vozidla. Výsledek: Malovat neumí ale ví že na nakreslení autobusu stačí 30 minut (do teď nechápu kde vzal ten časový údaj), a protože na to stačí 30 minut musím na to mít čas-úctyhodná logika :D . Co chtěl teď básník říci je otázkou. Podle mě je mu divné jak to že my máme Apee co vypadá jinak a snaží se naznačit, že:
a) naše Apee je špatně
b) chce aby mu někdo udělal tohle Apee

Lubak91

#918
Zajímavé:) Trochu  mě zarazilo že má v profilu psané ženské pohlaví, což asi nebude tedy moc pravdivé:) A když tedy přišel že na autobus stačí 30 minut, podobnou dedukcí by jsme mohli dojít k tomu, že za takovou půlhodinku by jsme si mohli naúčtovat 100 Kč či 4 eura (forinty nebrat:)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Zajímavé ale pravdivé... Nejvíc mě dostávaly jeho popisky: nové téma: Je to možné obrázek autobusu...
další nové téma: je to možné obrázek tramvaje
další nové téma: :( :( :( :( :(

VS

Vyjít s ním je vcelku jednoduché: nevšímat si, je-li možno slušně odpovědět pro vlastní svědomí. Pokud příliš otravuje, zažádat o dělostřeleckou podporu :D Pro pořádek dodám, že jiné přátele této národnosti zde nemáme, takže překlad nelze zařídit.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!


Lubak91

Dnes jsem se konečně dostal k průzkumu tohoto tématu. Ono prohlídnout 50 stránek na mobilu je o nervy:( Ale zjistil jsem nemilou věc, tak jako mezi řidiči i zde ,,koluje mnoho polopravd a mýtů" především o železniční dopravě. Proto upozorňuji ty kteří chtějí něco objasnit, ať se klidně obrátí na mě. Sám mám železničářskou krev a tomuto oboru se sám věnuji. Jestli projdu zdravotními testy tak od ledna nastoupím na praxi do PJ Praha Vršovice, doposud jsem měl praxi v Pars nova Šumperk.
A koukám že náš kolega ze země uheráku a segedínu je poněkud nedočkavý:-)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

lubak91> je ti doufam jasny, ze sis tim na sebe upletl bic :-D dotedka sem se tu zeleznicni tematiku snazil davat dohromady ja s pomoci pratel gugla a vlastnich modelu TT ... obcas ponekud krkolomnym zpusobem (prohlizeni vagonku lupou a pokusy o precteni obtisku), jindy snazsim (cestou z prace zastavka na nadrazi a foceni), pripadne bezproblemovym (dotaz na kolegu z prace, ktery je byvaly zeleznicar). Dost svetla sem vnesl benpat, presto mi spousta veci neni dostatecne znama a jasna.

Takze domaci ukol na tento tyden... zjistit vsecko o nakladnich vagonech rady "Z" ... na to, ze se jednalo o rozsireny vagon se spoustou variant je na webu informaci minimum :-( Parostroj jej v katalogu nema, ja jej mam v TT v tomto provedeni, na parostroji je v clancich zrejme starsi varianta. Dalsi zminky jsem nasel na webu mojett ... porad se ale nejedna o nic konkretniho, co by mi pomohlo upresnit zejmena:
- casove obdobi, ve kterem se tyhle vozy pouzivaly k primarnimu ucelu (tedy ne jako soucast nehodovych vlaku :-))
- rychlost, jakou mely povolenou
- jake varianty se vyskytovaly (ja do hry zatim delal tu, co mam jako model, tedy bez sikmych vyztuh)

... par informaci se da najit i na vlaky.net... ale taky mi to pomohlo jen castecne, spis se da rict, ze se to jeste vice zamotalo - do te doby jsem netusil, kolik se da najit modifikaci:
http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/003125-Nahlednuti-do-jaromerskeho-muzea-dreziny-vozy-a-to-ostatni.asp
http://www.vlaky.net/servis/galeria.asp?lang=1&id=302
http://www.vlaky.net/servis/sprava.asp?id=1607


... tak a ted z jineho soudku... pomalu ale jiste se muzete tesit na dva historiky z moji a TommPa9 dilny, predpokladam ze do konce tydne se tu objevi neco z pocatku zeleznicni osobni prepravy ...

Lubak91

Ano, naskenuji detaily o něm, takže bude bokorys a vagon rozepsaný do posledního úhelníku:) Ale k tomu časovému spektru... Dovolím si říci že 1870-1970, ale to by musel být nejdříve např. 1870-1918 KKStB, 1918-1965 ČSD Z, a na konec 1965-1975 ČSD Gs nebo tak nějak:) Ovšem pokusím se zjistit fakta. Ale snad by se nezacházelo do takových detailů jako vůz 1939-1945 BMB-ČMD a SŽ:)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

lubak91> ono to samosebou ve hre nemusi byt zcela presne, spis jde o to aspon ramcove se drzet reality, v tomto pripade historie. Pocitam s pouzitim "zetky" jak na prepravu kusovych zasilek/paletovaneho zbozi, tak i na lehke zbozi (obiloviny), pripadne i jine varianty, pokud se ukaze, ze se to k danemu ucelu pouzivalo. Pro odliseni jednotlivych verzi ve hre (generaci vozu) jsem predpokladal rozmerove rozliseni (rozmery postupne rostly), pro rozliseni prepravovane komodity jsem pocital s rozdilnou barvou vozu (tusim ze se vyskytovaly zejmena sede, hnedocervene a zelene vozy)... no a nez neco vytvorit a pak zjistit, ze to je blbe, to radsi si chci napred zjistit vse potrebne (v ramci moznosti) a vyhnout se slepym ulickam. Tak jako tak diky za pomoc :-)

Lubak91

No ohledně těch barev, zetky patřící ČSD byly myslím vždy v té červenohědé, zelené byly vozy pro specifické účely, především pro potřeby dep, nehodových a stavebních vlaků tzv. "Bauzug". Nebo jestli vycházíte z TT tak v této barvě byl myslím vůz MÁV a možná ČSD, nevím sice co brali za předlohu, ale myslím že to nemohl být vůz v normálním provozu. Ale existovaly vozy které byly uzpůsobeny pro anglický profil, a pro přepravu na trajektech. Tyto vozy měly na dveřích nakreslenou velkou kotvu. A vozy Ztr byly dokonce i v modré barvě, nebo měly na dveřích šikmý žlutý pruh, ten značil přepravu nebezpečných nákladů. V pátek se pokusím naskenovat informace o těchto vozech.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Ota

>>TommPa9

soupis hotových věcí = Velmi záslužné.

Mám (různě postahovaných) pár věcí, které v seznamu chybí. Píšeš že seznam není hotový. Pár dni tedy ještě počkám

Je korektní zařadit do cs paku věci převzaté od jinud? Např. v oficiálním paku je tramvaj T3 od Haru (ale i další cs věci). Dokonce i japan paku je pár věcí, které by se v české krajině vyjímaly docela česky (snad po drobném přemalování)

Po (nebo už během) dokompletování seznamu bych chtěl rozpoutat "zuřivou" diskusi o názvosloví - především objektů, paků a archivů (rar, zip)

Vytvořím (cca během týdne) nějaký návrh. Aby bylo o čem diskutovat.

Je vhodné proto otevřít nové téma? nebo to zvládneme tady?

TommPa9

Takhle.:
V seznamu jsou věci, které máme více méně jisté. To znamená věci dělané primárně pro CZ Pak. Dále mě zaujaly silnice o Nema bohužel k jejich zařazení do CZ paku nemám zatím povolení...

Co se týče Haruovy T3 tam je několik grafických nepřesností vynucených zejména jejím stlačením na 8 jednotek délky. Zákulisní informace, kterou bych neměl prozrazovat je, že se chystá sada tramvají ale zatím je to ve fázi vymýšlení :D a hlavně: Tramvaje čekají na dokončení železniční sady.

Dalším pakům se nebráním. Inspirace se hodí vždy. Další zákulisní info: připravuju české silniční zastávky...

TommPa9

Zajímalo by mě jestli by si Lubak91 poradil s ČD Uacs

benpat

Tome všim jsem si že máš u 130 ČD špatně, ony mají polopantografy. Dřív jsem 130 nepoužíval tak až teď.
K tramvajím, planuješ i ostravská Varia?

TommPa9

Asi by měl být polopantograf i u čsd, sd-kd a viamont verze. V nejbližší volné chvíli to upravím...

Lubak91

Tak s ČD Uacs si asi opravdu neporadím, ale mohu nabídnout ČSD Raj ;) ČD ani ČD Cargo v dnešní době nedisponují vozy Uacs, těmi jsou vybaveny cementárny, vápenky a například i ČKD Kutná Hora. Nejznámější jsou: Českomoravský cement, Holcim, KVK, Kotouč Štramberk, Cement hranice, atd...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#934
No pokud by ses vrhl do jeho kreslení rozhodně by mi spadl velký šutr ze srdce :D já se toho vagonu děsím jako čert kříže.

Jinak tady je pracovní náhled na plánovanou silniční zastávku.

Plán je takový:
a) jednoduchá zastávka s mikulášskou holí (viz obrázek)
b) jednoduchá zastávka s mikulášskou holí+plechová čekárna, pošta (ta bude na jednodílné verzi stanice a pak na krajních tak, aby na každém kraji byla jen ve směru odvráceném od hole)
c) zastávka se stojanem odpadkovým košem a zděnou čekárnou+pošta (bližší popis viz b))
d) zastávka se střechou dvousměrná, pravá jednosměrná, levá jednosměrná (jednosměrné pro stavbu "nádraží" pro lepší vzhled bude asi nutné kombinovat tuto zastávku se značkou jednosměrky.)
e) moderní zastávka? (zatím bez bližšího určení

Dále bych chtěl v rámci těchto stanic udělat vzhled MHD a ČSAD. MHD bude mít menší kapacitu než ČSAD a jiné stojany. Samozřejmě bude možné obě varianty prohodit nebo nakombinovat...

Lubak91

Mě zatím ještě dělá problém T200.2 a pracuji na přepracování té 464.2. Mám svojich plánů až nad hlavu. Ale další nápadek pro Sima: Vůz pro přepravu volně ložených práškových hmot Zzv. Odkaz na parostroj: http://www.parostroj.net/katalog/nv/clanky/preprava_cementu/preprava_cementu.php3 A v příloze obrázek z publikace "řady nákladních vozů ČSD", lehce se upraví tradiční zetka, dá se jí to zařízení místo dveří a na střechu dva dekle. Odkaz na bokorysy a hlavní technické údaje tří typů zetek pro Sima: http://uloz.to/2471250/zetky.rar
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

#936
Mohl bych se pokusit o tu rajku, ale nevím kdy se na ní dostane. Zatím se opravdu trápím s tou 464.2 kterou se snažím udělat co nejrealističtější (strašné slovo). Boční a čelní pohledy mám téměř hotové, ale pak na řadu přijdou šikmé. Ty buď budou nejtěžší nebo nejjednodušší, podle toho jestli půjde jít do detailů nebo ne. Plánuji opravdu mnoho vozidel, ale není čas:(

Edit: Malý pokus o rajku... je to prototyp vzniklý za poměrně krátkou dobu. Boční pohled pro představu, ale zdá se mi to nějaký malý?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

lubak91> Ten Zzv byl v planu jako modifikace zetky, akorat sem nevedel jeho oznaceni :-)

Lubak91

#938
Nebo při menších úpravách by se dala použít jako vůz na chemikálie, dřív se v nich vozil chlor. Jestli se někdo věnuje těm historickým vozům, mohu dodat podklady. A ohledně té 464.2, za víkend jsem stihnul nějakých 55%, teď se trápím s ISO pohledy.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

#939
Co říkáte tomuhle: http://www.novinky.cz/ekonomika/178840-avia-predstavila-nakladni-elektromobil-smith.html? Elektromobil na poštu o kapacitě skříňové avie by se mohl hodit ne? Zvlášť když už je v barvách DHL:D A na nákladech by se mohlo hodně ušetřit.

EDIT: TommPa9: Jak je to prosím s autorskými právy ohledně té šablony na kamion? Jelikož mám raději MANy než meďáky, přepracoval jsem ho na kamion MAN TGX s kontejnerovým návěsem loženým kontejnerem 40' DHL, plánuji použít na rozvoz pošty, proto se kontejner nebude sundavat. Zatím nevím jak s .dat souborem proto počkám na další víkend, ke všemu právě odjíždím na intr.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

Sime, když směřuješ svou tvorbu více do minulosti budeš dělat motoráky 830/831?
Další věc budeš upravovat vozy BDbmsee po vzoru BDs?
A do třetice, zítra začíná v Brně veletrh a bude na něm představen vůz ARmpee. Budeš ho teda dělat?

richard.palach

Paneláky už jsou nakreslený,stačí drobně upravit,zítra to bude.

Ota

Pro "kresliče" všeho druhu:

Nevím, jestli znáte papírové modely šířené na CD/DVD Opavským klubem žel. Pokud by to pomoho při kreslení nových vozidel a staveb ...

http://loko.goo.cz/menu-modely.htm

Sim

Quote from: benpat on September 13, 2009, 09:01:16 PM
Sime, když směřuješ svou tvorbu více do minulosti budeš dělat motoráky 830/831?
Další věc budeš upravovat vozy BDbmsee po vzoru BDs?
A do třetice, zítra začíná v Brně veletrh a bude na něm představen vůz ARmpee. Budeš ho teda dělat?

Cau, vezmu to trosku oklikou ... kdyz sem zacinal delat "bagonky", jako prvni me zaujala RN a tou jsem zacal ... pak prisly Hydry, Krokodyli a vubec vsechny CSD/CD motoraky po 831 ... no a ve chvili, kdy mela prijit na radu prave tahle hranata podoba motoraku, zacalo byt akutnejsi neco jineho - ted uz nevim presne co, zda to byly Rybaky nebo jineho. Kazdopadne rada 830/831 zatim zustala nedodelana (rozvrtana je, boky mam, zustal sem viset na celech) ... a pak uz nebyla tak nejak energie a vule se k tomu vracet ... takze staci rict "chybi mi ve hre, dodelas ji" a hned se bude delat lip :-)

Co se polohytlaku tyka, nevim presne, o cem je rec - pokud se nepletu, dlouhou verzi jsem delal zelenou se zlutym pruhem a CD polomacenou zelenou verzi. Kratky byl zeleny, polomaceny zeleny a nedavno dodelany modrosedy k patrum. Takze me napadaji tri moznosti - bud ze i dlouhy polohytlak ma mit sedomodrou variantu nateru, nebo ze jsem nepustil do sveta posledni aktualni verze... pripadne ze mi chybi jina varianta.

ARmpee delat chci, ovsem urcite si chci pockat na skutecne provedeni - jak uz jsem zminoval driv, jsou nesrovnalosti mezi Balkanem prezentovanym na papire a v realu - treba v barvach dveri a tak dale. Takze bych s tim jeste chvilku pockal a vzal to dohromady s barovyma vozama, ktery ti stejne dluzim a slibuju :-)

Quote from: lubak91 on September 11, 2009, 07:54:09 PM
Mě zatím ještě dělá problém T200.2 a pracuji na přepracování té 464.2. Mám svojich plánů až nad hlavu. Ale další nápadek pro Sima: Vůz pro přepravu volně ložených práškových hmot Zzv. Odkaz na parostroj: http://www.parostroj.net/katalog/nv/clanky/preprava_cementu/preprava_cementu.php3 A v příloze obrázek z publikace "řady nákladních vozů ČSD", lehce se upraví tradiční zetka, dá se jí to zařízení místo dveří a na střechu dva dekle. Odkaz na bokorysy a hlavní technické údaje tří typů zetek pro Sima: http://uloz.to/2471250/zetky.rar

Koukal jsem na ty vykresy, super, diky, takhle podrobne jsem to necekal :-) Nicmene par otazek zustava a nove vyvstavaji:
- co znamena cislo skupiny? V pripade vykresu Z je to 4, 6 a 7
- jaka je dovolena rychlost vozu, lepe receno, pokud se lisi tak jednotlivych variant
- jak je to s rokama provozu - zejmena v odliseni jednotlivych variant (rozmery, rychlost) a take z hlediska oznaceni ... jako zaklad bych bral tvuj predchozi prispevek na tohle tema http://forum.simutrans.com/index.php?topic=553.msg31934#msg31934 ... nicmene jestli nemas nejake upresneni
- od 1953 do kdy s jakyma parametrama by bylo vhodne zaradit do hry ten vuz Zzv? Lozna hmotnost je 17 tun, to jsem z clanku vycet, ale tim to hasne :-( Rychlosta a pohotovostni hmotnost netusim.

Nemo

#944
TommPa9 - budu jen rád když zahrneš do CS paku i moje silnice, ale musím je ještě trochu vylepšit. Momentálně bádám spolu s Otou nad tím jak udělat samostatně veřejné osvětlení bez toho aby automaticky elektrifikovali danou cestu (way-objekt) a aby se dali postavit i tam kde jsou troleje. Někde jsem našel pak soubor s lampama a ten tak funguje, ale nemám daťák a potřebné parametry neznám. Tvůrce tohoto paku je asi "shunter" (dle hlavičky pak souboru). Zkusil by někdo ho najít a zkontaktovat? Já anglicky neumím.