News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lubak91

Ano, vozy byly pivovarů, ale určitě měly vyznačeného dopravce. Tedy by nebyl žádný hyenismus označit ho ,,ČSD Lp Prazdroj, vůz pro přepravu piva". Ten ,,vůz pro přepravu piva" by tam možná být nemusel.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Ja to myslel trosku jinak ... ze bych se tim totiz vyhnul ne zcela presnemu oznaceni provozovatele drahy pred vznikem CSD ... zatimco pivovary vim ze byly, tak o drahach v te dobe vim podstatne min

Nemo

way-object  - lampy, neboli veřejné osvětlení
Díky Otovi se mi povedlo vytvořit uliční lampy (sehnal patřičný dat soubor) aniž by elektrifikovali cestu. Každopádně jdou použít jen tak jak již zde bylo napsáno a proto si pohrávám s myšlenkou vyrobit tram. a tolej. vedení s osvětlením na sloupech. Ostatně se to tak i dělá, proč stavět dva sloupy vedle sebe když stačí jeden, že? Samostatné lampy vč. poupravených cest dám samozřejmě na web. první balíček by tam mohl být tak do týdne a následovat budou svodidla pro dálnice a potom možná i samostatné patníky.

Lubak91

Ano společností bylo před válkou víc, např. StEG, ÖNWB, KFNB, KBD, ÖLEG, ATEG...atp. Ale takový ,,Schwarzenberský knížecí pivovar v Třeboni Lp", Měšťanský pivovar v Českých Budějovicích Lp,... Podle mého názoru by nebylo špatné vše před ČSD označovat K.K.St.B. A jaké vozy jezdily kupříkladu na severní spojovací dráze nám může být ukradené:-)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

lubak > ja to tak asi nakonec udelam... proste to bude kkStB, pak CSD, pak CD/ZSR a pak pripadne dalsi deleni na osobni nakladni. Nicmene u specifickych vozidel - podobne jako v soucasnosti u soukromniku - to tam asi uvadet budu, u tech pivaku se tim treba povede rozlisit jednotlive pivovary (otazkou je, zda logo bude na tech par pixelech citelne), podobne jako treba modre rybaky Ci byly dodany OZVD ... a tak dal.

Nemo > supr, uz se tesim, nicmene me napada, jak to vlastne s tema lampama bude... predpokladam, ze jsou jen na okrasu, ale pritom neco stoji na porizeni i provoz... nebo je to jinak?

VS

Nemo, Ota >> Chování hry mi připadá naprosto logické. Tak jako nejde na jednom místě postavit dva druhy kolejí nebo silnic přes sebe, tak nejde zároveň víc druhů "nadstavby" pro stejný druh cesty. Rozhodně nedojde k žádné změně, aspoň pokud nedojde k nějaké radikální změně pohledu klíčových lidí.

Řešení v rámci těchto omezení je poněkud... řekněme velmi obtížné. Silnice je jeden druh cesty a položením tramvajových kolejí se přidá další. To je ale taky jediná platná a možná kombinace cest na sobě. Tím pádem při jakékoliv akrobacii nejde mít víc než dvě věci.

Co se týká patníků, doporučil bych je vrazit přímo do silnice. S tou myšlenkou jsem si pohrával, je tam ještě kolem vozidel dost místa. Budou ale trošku dál od krajnice.

Jakékoliv jiné věci bych doporučil řešit jako kombinaci elektro+ostatní, protože jiné efekty z toho nedostanete a bez drátů by to byly věru divné trolejbusy...

Jestli nejsem úplně mimo, nadstavby silnice mohou mít i přední část - FrontImage. Ta je pak před vozidly.

Je mi to docela líto, že se to takhle musí blafovat, ale holt je to jednou tak, tak už s tím moc nenadělám.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

#986
Tak dalsi vyvojova faze zetky je pripravena na testovani. Ke stazeni na stejnem miste: http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.z.pak

kratky vagon ma zatim tri provedeni - lehke zbozi, lidi a kusove zbozi
dlouhy vagon je pripraven pro lidi, cement, kusove zbozi a lehke zbozi, pricemz lehke a kusove zbozi je pripraveno i jako dvojvagon; dale je na tomto zaklade postaven pivni chladak Lp a Zzv na cement, ktery je k dispozici i jako dvojvagon



takze sosejte a testujte

dalsi plany vypadaji nasledovne:
- variantu pro lidi udelat tak, aby byli v otevrenych dverich cestujici videt
- na malou i velkou verzi vagonu napasovat brzdarskou budku
- pripravit ruzne varianty pivnich vagonu podle skutecnych pivovaru (snad to na tech par pixelech bude videt)

Edit: verze s budkou pridany, prvni verze pivniho vagonu je z Prazdroje

Nemo

VS > pravdu má, chlapec.
Řekl bych že to je směr kterým jsem se chtěl ubírat. Pakliže chci postavit elektrifikaci cesty tak může už být i s lampama že? No až začne zima tak se na to kouknu, zatím musí stačit to co je. Kompletní pak cest v momentální podobě dám k Xlivesovi na web počítám dnes nejpozději zítra  ;)

Ota

nádstavba na cestách

VS >
asi jsi vystihl podstatu problému. Na každý objekt typu cesta lze přidat jen jeden way-objekt.

tram.kolej a silnice jsou vlastně 2 objekty typu cesta na sobě a každý z nich umožňuje přidat jeden doplněk. Takže lze přidat lampy (na silnici) a elektrifikaci (na koleje) současně. Předpokládám (i když jsem nezkoušel), že další doplněk (např. patníky) už přidat nepůjde.

Pokud je jen silnice, lze přidat jen lampy nebo elektrifikaci


Nemo >
zkus vyzkoušet FrontImage !! doplňky do silnice by byly lepší než do elektrifikace. Vyjímka: elektrifikace s osvětlením pokud budou lampy na stejných sloupech nebo na příčných drátech

Nemo

Ota > s tou elektrifikací jsem to tak myslel
VS > nejsem si jistý jestli "road" umí již ze své podstaty rozlišovat front/back, ale vyzkouším to, pokud by to šlo, bylo by to moc dobré.

VS

Nemo> FrontImage umí myslím cesty i dráty, jenom u cest se možná použijí jen když jsou na pilířích (?)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

#991
Znova obtěžuji ;), nenašel by se někdo kdo by zjistil proč mi zase blbne můj výtvor? Nevím kde je problém, jelikož jsem to dělal podle šablony MB Actros DHL od TommPa9. Jestli je problém v umístění nebo někde jinde. A co mám napsat do dat souboru aby vozidlo jezdilo jen s určenými typy vozidel? Poněvadž mi návěs chce jezdit se všemi sedlovými tahači a sám se sebou, což já nechci.
Edit: Vyřešeno.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Ota

lubak91 >>

1) "přiražení" návěsu ke kabině: v dat souboru pro truck dej length=10, příp. 12. Truck je však špatně (asi) pozicírován ve směru z pravého horního rohu do levého dolního. V zastávce se uřízne čumák

2) připojování. u trucku máš několikrát constraint[next][1] =.... Indexy musí být různé, začínat 0 a bez vynechávek. Dej to takto:
Constraint[Prev][0]=none
Constraint[Next][0]=Kontejnerový postovní návěs DHL
Constraint[Next][1]=Malý kontejnerový postovní návěs DHL
Constraint[Next][2]=Postovni naves DHL
Constraint[Next][3]=none   ... toto dovoluje, aby jel track i bez návěsu

u návěsu dej:
Constraint[Prev][0]=MAN TGX DHL
Constraint[Next][0]=none

případně (má-li být možnost připojit ještě malý navěs
[next][0]=malý naves
[next][1]=none

u malého návesu
[prev][0]=velky naves
[next][0]=none

Lubak91

Díky, hned to vyzkouším, ale ještě si budu muset pohrát s tím pozicováním:(
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Lubak91:

Takže ohledně pozicování: správně je udělané pozicování v archivu Vehicle.MAN_DHL. Pokud jsi tam měl nějaký problém, bylo to tím, že ti chybí v dat souboru k tahači délka. (měla by být length=2) Pokud totiž v dat souboru neurčíš délku "ručně" hra si jí doplní jako délku 8. Proto jsi musel tahač posunout dozadu nebo návěs dopředu aby to štimovalo...

Lubak91

Aha, zase jsem o něco chytřejší:D Mnohokrát děkuji za pomoc, sám jsem předtím zkoušel dávat délku 5, ale žádná odezva, tak jsem ji vymazal.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

no kdyžtak se podívej i na ten daťák. Jinak délku 10 mám u návěsu proto, že se mi stávalo, že s délkou 8/základní mi do něj narážela zezadu auta...

Jinak jak se dívám na zvyšující se kvalitu vozidel napadá mě, že se asi přetransformuju na pozici remcala ;)

Lubak91

#997
Snažím se ;) Tady je pokusná verze kamionu. Doufám že ten zvuk nevadí, sice zní realisticky, ale zase mi připomíná Tatru 148...

Edit: Zde jsem pro Sima naskenoval článek o vozech na přepravu piva ze Světu železnic: http://uloz.to/2519946/preprava-piva-po-zeleznici.rar a pomůcka pro rozluštění označení nákladních vozů: http://uloz.to/2521075/oznaceni-nakladnich-vozu.rar
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

Sime jaké údaje potřebujěš na ty ARmpeečka?
Jinak dík za ten polohytlák.

Sim

benpat > ted zatim nevim, zda mam kompletni udaje nebo ne - mam rozvrtanou zetku a tu bych nejdriv chtel dokoncit. Nicmene tusim ze zadrhel je v barove casti - zatimco u obsazenosti jednotlivych trid mam jednoznacna pravidla (prvni trida pouze k sezeni, druha trida (krome pendolina) vcetne stani v ulicce a treti trida vcetne stani v ulicce i na predstavcich, podle skutecne normy 5 osob na 1 metr ctverecni podlahove plochy), u jidelniho vozu nebo luzkoveho/lehatkoveho s tim taky neni problem (pocet sedacek nebo lehatek), u baroveho tak nejak nevim, cim se ridit - zrejme odhadnu pocet mist k stani na baru a u stolku.

Lubak91, TommPa9 > zatim je to vsechno jen v moji hlave, ale nez zacnete ve velkym vydavat kamiony, mam tu takovou vizi, jak zachovat moznost spojovani cehokoliv na cokoliv jako v realu podle pomerne jednoduchych pravidel. S TommPa9 sem to uz probiral po icq, pro ostatni to bude asi novinka... nevim, jestli to bude fungovat tak jak si to predstavuju, ale pokud ano, mohlo by to byt podobne "revolucnï" reseni jako polopruhledne vagony pro lidi a postu zaroven. O co jde?

V realu je nekolik standardu zavesnych zarizeni. V podstate se to da shrnout do 4 skupin: Koule za osobni auto, rotacni plotna pro kamionove navesy, zavesne zarizeni "rinmgfeder" na traktoru nebo zadnim narazniku nakladaku a ctvrte je stejny zaves, ale uchyceny hned za zadni napravou nakladaku (prives ma pak dlouhou oj a dve nebo tri napravy uprostred delky privesu). Rozdil mezi treti a ctvrtou variantou je patrny z nasledujicich obrazku privesu:




Ve hre je tusim mozne spojovat u aut 4 vozidla za sebe, v CZ provozu se krome traktoru vzdy pouziva maximalne kombinace 1 auto + 1 vlek nebo 1 tahac + 1 naves... tedy australske road trainy pro CZpak v uvahu nepripadaji. Tim padem si muzem dovolit obetovat klidne jednu pozici na spojovaci zarizeni. Co to znamena v realu?

Ford Tranzit postovni + koule + vlek na postu
Ford Tranzit pro prepravu paletovaneho zbozi + koule + vlek na paletovane zbozi
Ford Tranzit postovni + koule + vlek na paletovane zbozi
Ford Tranzit pro prepravu paletovaneho zbozi + koule + vlek na postu
Ford Tranzit bus + koule + vlek na kola (= posta)
Ford Tranzit bus + koule + vlek na drevo a prkna

... vsechny tyhle kombinace jsou v soucasnosti ve hre (tedy bez koule) prakticky neresitelne kvuli nutnosti vypisovat v .dat souboru vsechna vozidla, ktere je mozne pripojovat pred a za dane vozidlo. S kouli by to znamenalo podstatnou vyhodu - slo by spojovat vsecko se vsim, ale jen to, co jde i v realu - tedy nebude mozne spojovat tranzita s kamionovym navesem a liazku s privesem za osobak. V .dat souboru bude zminka jen o typu spojovaciho zarizeni, vlastni spojovaci zarizeni se udela jako virtualni vozidlo s nulovou hmotnosti a delkou a nulovymi (nebo minimalnimi - skutecne tazne taky neco stoji) naklady. U privesu by se pro zmenu zadal jen typ zavesneho zarizeni, ktere ma mit auto, za ktere se dany prives pripojuje.

Ale jsou tu i nektere hacky tohoto systemu. Nevim treba, kam se zaradi vozidlo, ktere nema zadny naklad ani obrazek - proste jak to bude resene s jeho porizenim. Dale bude potreba udelat system sablon, aby to skutecne vypadalo tak jak to vypadat ma ... a narozdil od soucasnosti bude nutne tyto sablony bez vyjimky dodrzovat, coz muze znamenat problemy s nakreslenou delkou jiz hotovych vozidel. No a nejvetsi problem je u me - system mam vymysleny, ale silnicni vozidla jsem nezkousel kreslit, takze realizace a zprovozneni nebude zadna sranda.

Nicmene pokud by se toto podarilo, verim tomu, ze prinos pro hru nedostatky urcite prekona a ze odmenou bude pestrejsi hra a realnejsi moznosti.

Co vy na to? Jdem do toho?

Lubak91

#1000
Myslím že něco podobného je použito u vagónů na auta, takový malý "bazmek" který spojoval dva vozy mezi sebou. Náklady na pořízení bych dal minimální, a na provoz žádné, přece piksla vazelíny jednou za rok nebude v nákladech na kilometr:D Akorád nevím jak by to bylo s obrázkem, buď udělat prázdný, nebo celá "závěsná zařízení", v případě "vleček", návěsů s otočnou přední nápravou by se mohla sama považovat za spoj mezi tahačem a návěsem, a byl by to to další krok ke skutečnosti. Já sám pracuji na malém návěsu pro jeden kontejner, který by se mohl zapojit ještě za tahač s dlouhým návěsem viz: http://domaci.ihned.cz/c1-25128330-obri-kamiony-v-cesku-vaha-70-tun-delka-25-metru.
A co to označení a vozy na pivo? Pomohly ty obrázky?

Edit: Viděl jste už někdo tohle? 19000 nezaměstnaných na 5 budov:D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

lubak > sosni si zetku co je ted na webu, este to neni hotovy ale uz mam verze s budkou brzdare.... takze snad v prubehu nasledujiciho tydne to dojedu.

benpat

Sime já bych to udělal to jen pro sedící, možná bych ještě přidal 2 stojící co pijou u baru. (tzn. 1.tř 22 míst, bistro 14+2 míst)

Lubak91

+1 Barmana a 1 servírku:D Ty zetky vypadaj strašně roztomile:) Dával jsem do příspěvku na předchozí stránce odkazy na oskenovaný článek o pivovarských vozech a o označení nákladních vozů, jsou tam vysvětlivky těch skupin.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Quote from: lubak91 on September 20, 2009, 01:14:42 PM
+1 Barmana a 1 servírku:D Ty zetky vypadaj strašně roztomile:) Dával jsem do příspěvku na předchozí stránce odkazy na oskenovaný článek o pivovarských vozech a o označení nákladních vozů, jsou tam vysvětlivky těch skupin.

A co černý pasažér v podvozku :D

Zetka jsem jenom tak rychle prohlédnul a musím říct: HODNĚ DOBRÝ! už se těším na finální verzi...

TommPa9

Teď mě napadá jestli nemám do seznamu hotových věcí zařadit i soupravy metra...

má to svoje pro a proti...
Pro-možnost používat reálnější podzemku.
Proti-metro bude v klasickým železničním depu...


Jééééééééééééé 800. příspěvek ;)

Sim

TommPa9 > metro ve vlakovym depu nevadi, vzdyt je to jen trosku jina forma vlaku :-)

A mel bych prosbu, zrejme na VS > je nekde verejne k dispozici grafika a .dat soubor k tramvajove trati pro rychlost 50km/h? Napadlo me na jejim principu postavit zeleznicni vlecku pro rychlost 30km/h; pozicovani by bylo zeleznicni, aby vlaky nelitaly ve vzduchu, ale datovani tramvajovy, aby krizeni se silnici nebylo reseny jako prejezd se zavorami. Umozni to vest koleje i podelne po silnicnim telese, coz je v realu take casty pripad (napriklad vlecka na vystaviste v Brne). Problemy by byly pouze pri krizeni nebo spojeni s klasickou tramvajovou trati (schody 3 pixely) a s umistenim stavebnich ikon do bloku tramvajoveho provozu, ale to vnimam jako detaily.

Ota

Tramvaj a vlečka.

k tématu bych měl ještě toto: tuším, že u Ravena jsem zahlédl upravené vlaky pro jízdu na tramvajových kolejích. Možná by stálo za to přeposicírovat pár vybraných žel. vozidel.

Např. v Brně naváží vlaky exponáty na veletrh po běžných tramvajových kolejích.

TommPa9 >>
A ještě k tramvajím. Dvoukolejná tramvaj od BTz (tuším) se sice chová divně, ale na kratší (samostatné) tratě je to použitelné. Nechtěl bys až budeš dělat tramvaje "poposouvat" obrázky i pro tento typ tratě ... Kdo chce kam, pomožme mu tam

A ještě něco: Nemův pdf dokument přiložený k cestám mě opět pobídl zamyslet se nad názvoslovím.
Musíme (pokud to myslíme s pak.cz vážně myslet i na ty, kteří si addons stáhnou nahrají do pak adresáře a o struktuře, logice a vnitřních pravidlech hry nemají nejmenší tušení.

Myslím, že bude nutné se naučit pracovat i se soubory cz.dat a compat dat. Případně napsat nějaký instalační prográmek.

Trochu jsem bádal nad možností nahradit vozidlo jiným typem. V souboru cz.dat nevidím problém, ale pokusil jsem se "nahradit" vozidlo použité ve hře jiným typem v compat.dat. A tvrdě jsem narazil. Po odstranění paku "starého" vozidla buď vozidlo zmizelo ze hry bez náhrady nebo se nahradilo úplně jiným (např, tramvaj dieslovou lokomotivou ???). Nevíte někdo jak to pracuje?

simutrans -debug píše v logu, že vozidlo neexistuje a náhrada se nenalezla

Měly by to být vždy dva řádky:
staré_jméno_objektu
nové_jméno_objektu

ale mě to nefunguje.


TommPa9

Jedná se předpokládám o "trolejbusové" tramvaje z německého fora. Malinko je s nima potíž, protože graficky nesedí, při silničním pozicování, na koleje. Malinko se zdá že mají jiný rozchod než středové koleje. Obecně jsou tramvaje potvory a jsou s nima jenom potíže. Protože:

a) Nejdou pozicovat na vlakovou šablonu (u cz šablony je rozdíl -3 pixely)
b) Nesedí na ně železniční míry, protože tramvaj je v rozměrech aut, autobusů a trolejbusů
c) stejně jako u elektrických lokomotiv jsou 2 body kterých se má tramvaj dotýkat-kolej a trolej

Sim

#1009
Pokud vim, jedine, co urcuje jednoznacne vozidlo, je jeho nazev. Ten je ale potreba dodrzet zcela presne, jinak hra dela popisovane brikule - bud nahradi chybejici vozidlo zcela jinym typem, nebo ho jednoduse nenahradi.

Co se tyka organizace .pak souboru, uz jsem na to taky narazil, ale zatim to podle me nema moc smysl resit. Konkretne treba jeste nevim, zda bude vhodne mit pribuzne vagony v jednom paku, nebo aby mel kazdy svuj. Oboji ma svoje vyhody i nevyhody - vyhodou samostatneho razeni je, ze si kazdy muze namichat vozy jake chce a pokud se mu nejaky nelibi a nechce ho pouzivat, proste ho smaze. Nevyhodou muze byt vazba na jiny vuz, ktery diky tomu nemusi byt pouzitelny - typicke to je treba pro vazbu parni loko+tendr.

Na stranu druhou, co je vhodne resit uz ted (a taky jsme kvuli tomu zpusobili s TommPa9 v depech hracu slusny hokej) je nazvoslovi konkretnich vozidel - bylo domluveno, ze se oznaceni bude skladat z provozovatele + oznaceni typu + lidove oznaceni nebo upresneni + kategorie prepravy (u osobnich treba uvedeni tridy).

Tramvajova vlecka - ono duvod dvojiho rozdilneho pozicovani je jasny - zatimco vlakove koleje jsou zpravidla umistena na naspu (tedy nad urovni okolniho terenu), tramvajove koleje jsou na urovni silnice, tedy stejne s okolnim terenem. Tomu odpovida i tvarovani zeleznicniho prejezdu, kde na silnici jsou vytvoreny jakesi najezdove rampy na zeleznicni nasep - dobre je to videt na stredove bile care na silnici treba na ikonce, kterou si pujcuji od TommPa9: .

Z tohoto duvodu jsou celkove tramvaje pozicovany o zminovane tri pixely niz, nez vlaky. To, ze jde oba kolejove systemy na sebe napojit, je vicemene chyba hry, ve skutecnosti neni tramvajova trat stavena na zatizeni zeleznicnich vozidel a dost mozna ma i jiny prujezdny profil. Prestoze pouzite kolejnice (at uz bezne nebo zlabkove) mohou byt zamenitelne a oba drazni systemy maji i stejny rozchod, jejich vzajemne propojeni v realu pripada v uvahu jen s pomerne rozsahlym omezenim (naopak vlaky a metro se lisi prakticky jen zpusobem napajeni a zabezpecovacim zarizenim). Konkretne trat na vystaviste v Brne ma mozna (nejsem si jisty, ale tusim ze na jedne krizovatce ma odbocku) manipulacni napojeni na tramvajovou sit (kvuli moznosti vystaveni tramvaje bez nutnosti prepravovat ji na podvalniku), ale jinak je jednoznacne koncipovana jako zeleznicni vlecka s unosnosti odpovidajici vlakove doprave.

Proto bych se spis chtel vydat cestou jinak pozicovane tramvajove trate. V pripade, ze bude ve hre "chyba opravena" a oba kolejove systemy nepujdou dale propojovat, se jednoduse tato trat zrusi a prestane pouzivat. Pokud bychom meli naopak na "tramvajovou vlecku" napozicovana vozidla na beznou tramvajovou trat, prineslo by to dva problemy - uvedena vozidla by musela byt ve hre 2x, navic pri opraveni chyby by vynalozene usili bylo k nicemu. Proto chci napred zkusit mene pracnou cestu, tedy prepozicovat a lehce zmenit soucasnou tramvajovou trat  50km/h ...

Jinak v souvislosti s tramvajema a tim co zminuje TommPa9 me napada otazka... je tramvajova trolej posazena take o 3 pixely niz?

TommPa9

Tam je to taky ňákej speciál!

není níž ale je jinak...

VS

Šaliňácké glajzny, už se to nese... ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Ota

Ano, vše co píšete je pravda.
Otázkou je co má v plánu výrobce Simutransu. Skutečně je odlišná výška kolejí tramvaje a vlaku chyba? Tramvajové koleje jsou zapuštěny do silnice, případné pražce jsou pod úrovní silnice.

(Vlečka v Brně na výstaviště používá "žlábkové" tramvajové koleje na běžně provozované silnici. A ani není elektrifikovaná. Takže tramvaje po ní nejezdí. A je to tramvajová kolej ze Simutrans, protože je jen jedna. Vlak tam jezdí tak max 30 km/h)

jména objektů
Skoro se mi navržené schema jména nelíbí. Já osobně bych ho řadil podle důležitosti informací pro hru. V tomto smyslu se mi zdá označení přepravce (ČD, CSD apod) spíš jako doplňková informace. Důležitější se mi zdá, že ke to vagon na sypké matriály např. řady Z. To že je to 'CD či 'CSD se mi jeví stejně důležité jako že je vůz zelený či šedý.

např loko_CKD_751_Bardotka (CD)
nebo tram_Tatra_T3 (Liberec)

Dle mého je ČD či ČSD jen varianta téhož vozu. Vím jak někteří odpoví: modelujeme realitu a nechceme řadit vozy 'CD a ČSD do jedné soupravy. Ale, už jsem jednou psal: vývojářů je málo a hráču mnoho. A většina z nich kašle na to jezdí-li po Praze dvoupatrové londýnské autobusy či zda na Vltavě kotví minolovka. Hlavně že se to hýbe. Takže nejdůležitější info je co a po jaké cestě se vozí a pak jak je to "hezké". Jestli je vagon řady Z nebo jiné je většině hráčů úplně fuk.

Ještě je jedna důležitá informace a to rok od kdy je vozidlo použitelné. Nejvíc by se mi líbilo, kdyby vozy v depu mohly být "tříditelné" podle různých kriterií: rok uvedení na trh, náklad, cena, rychlost apod. Ale to je požadavek na výrobce. Podle jakého schematu jsou vozy v depu řazeny netuším

V žádném případě bych nechtěl zpochybnit vaší snahu o "reálnost" celého paku. Naopak. Ale je třeba si uvědomit, že to bude zajímavé jen pro docela malou skupinu hráčů (a já se k ní z dovolením přiřadím)

Ze systémového hlediska by bylo nejlepší označovat objekt nějakým kodem (zahrnujícím i autora) a pořadovým číslem. Nemůže tak dojít k duplicitě. Jméno, které uvidé hráč by se pak nastavilo pomocí souboru cz.tab. Vím. toto neprojde, ale co kdyby ...

názvy paků
jméno by mohlo být podobné (nebo i stejné) jako jméno objektu. S náhradami vozidel v originálním paku vozidly českými bych se příliž netrápil. Naopak vš. cz addons by měla být použitelná na originálním paku, aniž by jej jakkoli omezila. Odtranění některých pak souborů z originálního paku by pak mohlo být součástí dokumentace k cz paku ovšem jen jako doporučení. Toto by ovšem platilo jen do doby vydání oficiálního pak128.cz verze 1.00.
obsah paků
Je potřeba najít nějaký kompromis mezi paky a multipaky. Rozhodně bych dal do jednoho paku všechny články pětičlánkové tramvaje. Po instalací jednoho paku by nemělo nic chybět a ani žádné přípojné vozidlo by nemělo být bez (alespoň jednoho - základního tažného vozidla. I za cenu toho, že se některá vozidla objeví ve více archivech a při nahrávání paků do adresáře pak128 bude nutné odpovídat na dotaz ohledně přepsíní souborů.

názvy archivů (rar, zip)
každý autor by si měl sám spravovat svůj archiv. Je jen na něm bude-li mít jeden archiv pro všechno či jakkoli své výrobky rozdělené do jednotlivých archivů. Co by ale mělo platit a být "svaté": stejný archiv se jmenuje vždy stejně. Z toho důvodu musí obsahovat vše co obsahovalo předchozí vydání archivu. Tedy i objekty, které se nezměnily. Jméno archivu by mělo být "výmluvné". aby bylo ze jména archivu zřejmé oč jde. Názvy typu "pár drobností! či "menší opravy" jsou naprosto nevhodné. Jméno archivu by mělo též obsahovat číslo verze. Aby se archivi při stažení nepřepsaly, na první pohled bylo vidět který je novější a tak se lze v případě nějaké chyby v archivu vrátit k předchozí verzi. Doporučuji verzi zapsat na konec, třeba do hranaté závorky, za níž může - dle potřeby ještě následovat nejaká poznámka. Nejjednodušší zadávání verzí je pomocí datumu ve tvaru RRMMDD - např. 090921 (=dnes). Navrhuji toto:

           název_archivu [verze] pozn

kde pozn může být jméno autora nebo např mohou být dva archivy stejné sady lokomotiv v různých "barvách". V poznámce tedy může být např ČD či ČSD

Depozitář
Stránky www.simutrans.cz jsou nevyužívané. Kdo je vlastníkem? Nemohl bych získat FTP přístup? Za začátku bych tam přesouval všechny hotové věci ke ztažení např. podle seznamu TommPa9, časem bych vyrobil nějaký "upload system" aby to nemuselo chodit přese mne

Hojně diskutujme -čím dřív se dohodneme, tím méně objektů (dat souborů) půjde k přepisu.

Lubak91

#1013
Otestovali jste toho mého MANa? Jestli nebyli nalezeny žádné potíže, mohl by být zapsán do CZpaku?:) Aktuálně mám rozpracováno mnoho věcí, ale ze silničních vozidel bych chtěl v nejbližší době dokončit civilní verzi tahače MAN TGX a MAN TGA + návěsy k nim. Nedaleko dokončení je krátký návěs na jeden kontejner, ale asi pozastavím výrobu do vyjasnění univerzálního spojení silničních vozidel jak zde výše nastínil Sim. (Všimli jste si že karosy od Cizulatora jdou spojovat? Já jsem používal 2 spojené pro krátkodobé navýšení kapacity:)

Ota: Mě se zase nezdají vámi navrhované způsoby značení kolejových vozidel. Označení je vázáno dopravcem, i když v dnešní době do něho mnohem silněji zasahují normy TSI. Když má být u lokomotivy uveden výrobce, proč rovnou neuvézt tovární označení? Např. loko_SKODA_85E? U železničních vozidel je výrobce poněkud nepodstatný, stejně možná i přezdívka, i když o tom by se dalo spekulovat. Nebo je lepší označení mot.vuz_PARS_nova_814_Regionova?Podle mého názoru není možné házet do jednoho pytle označení veškeré dopravy. Nějaká norma na označování pak souboru se mi taky nezdá. Je to jen spíš pro orientaci tvůrce, běžný uživatel soubor jen přesune do složky pak128. A když soubor potřebuje najít? Musí vědět co hledá, jestli tam bude mít napsáno vehicle.vag_csd_z.pak nebo vehicle.vagon.kus_zbozi_z.pak, tak v tom bude daleko větší bordel, než kdyby jednoduše hledal vehicle.csd_z.pak nebo vehicle.cd_751.pak. Takový je aspoň můj názor.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Já bych to zatím viděl bez "točny" s tím, že si až budu mít čas pohraju se starými kamiony (706 RTTN, MTTN, Renault Magnum) aby seděli podle šablony, ono totiž u nich je nastaveno pozicování stylem hokus-pokus a občas sedí tak dokonale, že nesedí. Mana jsem testoval a líbí se mi.