News:

Simutrans Chat Room
Where cool people of Simutrans can meet up.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lubak91

#1015
Já asi zkusím udělat nějaké trucky, které nepotřebují návěs, např. MAN TGX/A pro přepravu kontejneru 20'. Až se vyjasní jestli se bude pracovat na tom univerzálním spojení, tak dodělám ty návěsy. Plánů mám dost, takže nedostatek inspirace nehrozí;)

Ota: Ještě mi to nedá. Na co Sim dělá celé spektrum osobních vozů když to většinu hráčů nezajímá? Je proto lepší mít jen kupříkladu 5 vozů pro různá časová období a označená např. Cannonball 2 třída? Není tam žádná nepodstatná informace? A nebo jsem nepochopil na co hráč potřebuje mít v názvu napsáno co ten vůz převáží,  kdy se objeví, co stojí..., copak to není napsáno v popisu? A podle mého názoru jsou vagony v depu řazeny abecedně: automobily, beton, cement, dlouhé zboží,... A podle kapacity, vozidla s největší kapacitou jsou vždy na konci.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Ota > co se tyka nazvu, tak to takto bylo zvoleno s ohledem na nasledujici fakta:
- chceme aby to bylo pokud mozno podle reality
- pri zmene spravy (ale casto i "jen tak") dochazi ke zmene nateru vozidel a pokud chceme mit hru pestrou a mit moznost tam provozovat co nejvic skutecnych nateru, je potreba je nejak odlisit... jmeno provozovatele je pritom naprosto prirozenou odlisnosti, takze zatimco CSD ma vagony tmave zelene, CD ma polomacene zelene a ZSSK ma polomacene cervene. Jinak je to totiz jedno a to same
- pokud hrajes podle casove osy, tak to tak nevypada, ale vozidla v depu (zejmena zeleznicnim) se postupne mnozi a to ne malo. Jak uz jsem psal, jedinym rozlisovacim znakem pro hru je jen a pouze nazev. A prave v nem musi byt nejaky rozdil. Jasne, laik to neoceni, ale pokud chci mit ve hre jak bezny vagon prvni tridy rady A pro rychlost 140, tak verzi pro rychlost 120, musim to nejak rozlisit v nazvu... takze rady se oficialni A150 proste hodi, i kdyz laik nevi, k cemu je dobre.

System trideni do jednotlivych .pak souboru nema smysl resit do doby, nez budeme mit aspon nejakou zakladnu pro vydani paku. Roztridit to jinak (treba kazdy vagon do extra souboru) a dat jiny system nazvum .pak souboru je v podstate detail, dovolim si tvrdit ze u veskere dosavadni tvorby je to prace na jedno odpoledne. Zato sehnat podklady, vytvorit podle nich grafiku a datovy soubor, to je u jednoho typu vozidla prace rekneme na tyden... navic se treba casem ukaze, ze ani jeden z dosavadnich systemu trideni neni optimalni a nekdo vymysli zcela jiny.

To se vicemene tyka i v soucasnosti oficialniho zverejnovani addonu v hratelne podobe ve vedlejsim vlakne. Zatim si to kazdy autor publikuje podle sveho uvazeni a moznosti, jakmile budeme mit nejaky uceleny balik, ktery bude mit hlavu a patu (to splnuje treba sada silnic od Nema), muzem se bavit o umisteni nekam, kde nebudou problemy s pretizenim serveru pri stahovani a podobne.

Pak je tu jeste jedna vec. Pokud delam vozidla, snazim se je delat co nejrealneji, takze pokud se vyskytuji nejake duvody (a tim duvodem muze byt treba to, ze se mi barevne schema proste libi :D ) nakreslit jedno vozidlo ve vice variantach, tak ho tak nakreslim, i kdyz z hlediska ekonomiky a funkcnosti hry jde o zcela identicke vozidlo. Covek, ktery vi jen to, ze vlak jezdi po kolejich a tahne ho masinka, to pak nechape, proc je tam jedno a to samy nekolikrat. Naopak nekdo, kdo si chce stavet vlaky podle skutecneho razeni, muze namitat, ze jsem nedelal motorak rady 852, ale jen stejne vypadajici 853. Mimo jine proto neni zrovna vhodne davat vse do jednoho baliku a nechat na kazdem, jestli si da do hry vsecko, nebo jen neco. Krome toho, do budoucna planuju jeste "uni" radu vagonu, kde jich bude jen male mnozstvi a budou atraktivnejsi pro laiky - skutecne barvy nahradi hracska barva, takze z ceskeho polomaceneho zeleneho si slovensky udelam zmenou hracskych barev. A z kazdeho obdobi bude jen nekolik vybranych predstavitelu s vlastnostmi modifikovanymi tak, aby hra byla lepe hratelna - typicky pujde treba o posunuti skutecneho prvniho nasazeni daneho vozidla tak, aby v depu nebylo prazdno.

A k tomu razeni v depu. Zatim to tridit nejde a trideni v depu je nasledujici:
- druh nakladu
- druh pohonu
- kapacita nakladu
- rychlost
- vykon pohonu

Diky tomu jsou vsechny parni masinky u sebe, ale treba motorove vozy jsou pomichany mezi vagony. Neni to nejlepsi, ale kdyz vis, jak trideni funguje, neni s tim problem. Diky tomu take neni treba prakticky uvadet ve jmene vozu co prepravuje (typicky "vagon pro lidi", "paletovane zbozi"), protoze dane skupiny nakladu jsou vzdy u sebe a co ktery vagon veze je stejne napsano v jeho kapacite.

Ota

Sim>>

Možná jsem se nezřetelně vyjádřil. Označení ČD/ČSD v názvu musí být, jen si nemyslím, že je to první informace, kterou chci vidět. Je to info pro fajnšmekry a ti si ho najdou, byť je na konci názvu. Ostatně si dovedu představit člověka, který řadí vagony tak aby to ladilo jeho oku a na ostatní parametry kašle. Mám takové lidi v rodině - docela miniaturní vnuci mého bratra. A laj k se vůbec nebude divit proč je tam ten vagon 2x. Naopak bude jásat. Jednou je červený, podruhé zelený!

jedinym rozlisovacim znakem pro hru je jen a pouze nazev.
-- sakra, jak se dělá citace??

jednoznačná jména ve hře jsou 2: jméno pak souboru - to lze snadno změnit, pokud se dva paky jmenují stejně a obsahují něco jiného. a jméno objektu. Což nelze úplně jednoduše (i když to jde) obejít bez nového sestavení paku z dat a png. Navíc název je dán překladovým souborem cz.tab. Když tam není, zobrazuje se jméno objektu z dat souboru

Určitě nechci váš systém jmen nabourat. A v žádném případě se nechci hádat. (I když si vzpomínám v práci z největších hádek vzešly ty nejlepší věci) Jen chci dát podnět k zamyšlení. Programátorská poučka: Dobrá analýza je 80% úspěchu.

Co se týče společného skladu, stejně si myslím, že by - již v této fázi vývoje - měl být. Vlákno do kterého dávate sve výtvory je rozsáhlé a mám li něco najít dost to trvá. Navíc je to uloženo různým způsobem, něco přímo, něco odkazem a obvykle několikrát. Opravdu si myslím, že první krok, který udělal TommPa9 by měl být následován dalším - seznam doplnit o downloady a to v zaručeně posledních verzích.

Jinak tvá snaha o co největší věrnost na tak malém obrázku je obdivuhodná a velmi záslužná. Smekám. Zkoušel jsem cosi kreslit - či spíš upravit existující obrázek (s nevalným úspěchem) a mám tedy představu co to obnáší.


Sim

Poradi oznaceni - priznam se, ze me nikdy nenapadlo to radit jinak :-) proste napred provozovatel, pak typ a dalsi informace.  Do soucasnyho stavu jsme se dostali z ruznych mezistadii, kdy bud neco chybelo, nebo naopak prebyvalo ... a kdyz jsme hledali nejakou formu s jednoduchyma pravidlama, na tyhle sme se shodli. Nerikam ze je nejlepsi, vicemene to byla prvni, ktera splnila dany kriteria. Na stranu druhou se mi ji zrovna moc menit nechce, krome toho, ze ji mam takto zazitou, je tu problem s vymenou vozidel v rozjete hre.

Jinak zrovna provozovatel mi jako informace urcena detailistum moc neprijde, hlavne proto, ze je to neco, co zna kazdy, kdo nekdy vlakem jel. Ale to je jedno, dulezitejsi je jina vec - nevim jestli to tu uz zaznelo dostatecne jasne, ale neni plan zahltit depo zcela identickymi vozidly (jak graficky tak parametry) s pouze ruznymi nazvy! Pokud tam neni zmena ve vlastnostech ani v grafice, proste to nema smysl delat. Naopak (zvlast u tech vozidel, ktera nikdo z nas asi v provozu uz nepamatuje, treba momentalne tvorene zetky) ruzne varianty se snazim udelat i trochu jine graficky, jiny odstin, jinak resena brzdarska budka a tak podobne. Takze by nemela nastat situace, ze budou bez duvodu v depu dva identicke vozy pod ruznym nazvem.

Jednoznacnost ve hre - ono je to trosku jinak. Hre je uplne fuk, jaky nazev ma ktery .pak soubor. Pri spusteni hry proste prosmejdi prislusny adresar a vse *.pak se pokousi nacist. Pokud je jedno vozidlo v ruznych souborech (omylem) nekolikrat, zobrazi se v depu vicekrat, ale hra jednotlive verze nedokaze rozlisit, proste je povazuje za jeden typ. S prekladovym souborem jsem zatim nemel tu cest, pro nasi tvorbu by mel smysl snad jedine v pripade SK mutace. Kazdopadne nema smysl ho resit driv, nez bude hotovo vse ostatni.

Spolecny sklad ... mno, ja problem vidim treba v tom, ze se na zaklade ruznych podnetu prubezne vracim k jiz "hotovym" dilkum, ze kterych se timto stavaji "jeste vice hotova", ale tezko rict, na jak dlouho jim toto oznaceni zustane. Nekdy se jedna o opravu chyb (at uz grafickych nebo datovych), jindy menim usporadani jiz hotoveho (rozdeleni puvodne jednoho velkeho baliko na nekolik malych nebo zmena systemu grafiky pulenych vozu). Diky tomuto "vyvoji za pochodu" je to celkove docela chaoticke, korunu tomu dodava kresleni napreskacku, podle moji nalady nebo konkretniho prani nejakeho hrace. A chapu, ze pro cloveka, co si chce sosnout vsechno najednou, to je docela orisek, na stranu druhou si nedovedu predstavit, ze bych po nahrati kazde modifikace na web mel jeste nekde prepisovat, co je tam noveho a ze kdy je posledni verze. Ono to tak sice nevypada, ale z osobnich vozidel mam v tuhle chvili pripraveno k pouziti cca tretinu ze zamysleneho rozsahu, u nakladnich rekneme desetinu. A jak uz bylo naznaceno, nemam ani jednu vetsi skupinu ve stavu, kdy bych dokazal rict "tak, to bychom meli, ted tomu udelat nejakou prezentaci a hodit to vsechno na web". Finalni verzi si (asi trochu naivne) predstavuji zhruba jako na tomto foru.

Snah o udrzeni prehledu behem vyvoje tu uz nekolik bylo. Dokud tvoril hlavne TommPa9, bylo to v pohode a stacilo k tomu v podstate tohle vlakno. Postupne ale doslo k zneprehledneni, protoze zde neslo jen o predstavovani hotoveho, ale i o obecnou diskusi. Tak bylo zalozeno dalsi vlakno http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg12752#msg12752 ... ale ani tam to uz neni zrovna prehledne, proto TommPa9 zacal pracovat na seznamu. Ktery v tuhle chvili slouzi spis tvurcum, aby bylo vubec jasne, co uz je a na co se ceka.

Tim nechci nijak shazovat snahu o zprehledneni, jen ten chaos vnimam jako naprosto prirozenou soucast tvorby... a jakakoliv snaha ho v tehle fazi korigovat mi prijde jako pomerne vyrazne plytvani energii, kterou se snazim soustredit spis na sber informaci a jejich trideni na uzitecne do hry a nepodstatne :-)

Mimochodem, na webu je ke stazeni aktualizovana verze zetky s doplnenim dalsich dvou pivaku. Datove to zatim neni uplne OK, ale to prijde :)




Ota

Poradi oznaceni
chcete-li to tak jak to je, budu to respektovat. NIC jsem z názvu nechtěl vypustit, jen změnit pořadí.

Jednoznacnost ve hre
samozřejmě, že hře je jedno, jak se pak jmenuje. Ale nemohou být dva paky téhož jména. A to co vidí hráč jako název vozidla je buď text ze souboru cz.tab (pokud v něm existije dvojice řádků jméno_objektu ~ název) nebo jméno_objektu. Pomocí cz.tab může mít několik vozidel stejný název, např. Tatra 111 a to, že jedna je zelená, druhá modrá vidí uživatel na obrázku v depu. Jména objektů ovšem různá být musí
Změní-li se název objektu a nové vozidlo má nahradit to původní, pak by to měl vyřešit soubor compat.tab. Mé pokusy ale zatím byly neúspěšné.

K modifikaci cz.tab a compat.tab. Modifikace těchto souborů se mi zdá velmi elegantním řešením, ale je tu problém: dnes instalujeme addony prostým nahráním paku do adresáře pak128. Při použití zápisů i do obou zmíněných souborů je situace složitější - asi by byl potřeba nějaký instalační program. To ale teď neřešmě, mějme jen tuto možnost na paměti. Až uzraje čas mohu ho napsat.


Spolecny sklad

Jsem si plně vědom, že hlídání verzí, zejména ve stadiu vývoje, autory zatěžuje, otravuje a nebaví. Službu přesunu "hotových" věcí na jedno místo nabízím dělat sám. Pro vás by se nic nezměnilo. Info mohu čerpat z příslušného vlákna. Potřebuju k tomu jen váš souhlas a depozitář vytvořím a budu udržovat. Včetně poznámek o změnách, které se objeví ve föru. Pokud budu mít tento souhlas, udělám nějaký pokus a řeknete-li, že takto ne, nechám toho. Myslel jsem, že by se k tomu hodily stránky www.simutrans.cz, které jsou nevyužité. Jinak bych založil nějaké jiné úložiště na nějakém freehostingu.

a ještě k názvům
doporučuji nepoužívat diakritiku (ěščř atd), nepoužívat mezeru (nahradit podtržítkem _). Různé pomocné programy (PakHelper, Pak builder) s tím mají problémy. S diakritikou ostatně i samotná hra.

Sim

Poradi oznaceni - jakou mas predstavu, ze by bylo vhodnejsi to poradi?

Jednoznacnost - v soucasnosti je vse ulehcene, origo pak je rozpitvan do jednotlivych souboru, takze neni problem (skoro) "kolidujici" vozidlo z origo sady vymazat prostym odstranenim prislusneho .pak souboru. Takto to provozuju od zacatku tvorby a nebyl s tim problem, proto mi pripadalo zbytecne to resit s pomoci dalsich doplnkovych souboru, jako je prekladovy soubor a podobne.

Spolecny sklad - myslenku samosebou schvaluju, ale nevim, jak zarucit, aby behem vyvoje byly vzdy na webu aktualni verze, zvlast pokud spravu toho skladu ma na starosti nekdo jiny, nez kdo to tvori.

Diakritika a podobne - v nazvech souboru muze delat problem cokoliv, co vybocuje ze zasad MS-DOSu. Problemy kupodivu nedelaji tecky. V nazvech vozidel je to uz volnejsi, tam muze byt temer cokoliv, ale diakritiku taky doporucuju radsi nepouzivat.

VS

Počítejte s tím, že uživatel je magor. Žádné mazání a nahrazování souborů. Buď budete mít kompletní balíček, nebo si skoro nikdo nezahraje.

Jakmile dokodrcám 128 do použitelného volného stadia, můžete z fleku udělat vlastní modifikaci.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

VS > ja to myslel trochu jinak. Pocitam treba s tim, ze se nam povede udelat prakticky kompletni vozovou zakladnu pro automobilovy, vlakovy a snad i tramvajovy provoz. To ale neni vsecko, takze zatimco vozidla muzem teoreticky pouzivat jen svoje, dalsi pro hru nutne veci bych si dovolil vypujcit z origo sady ... do doby, nez budou vlastni nahrady. To same plati treba pro budovy (jejichz pestrost v zakladni sade me neprestava udivovat).

A pro to vypujcovani se docela hodi system, kdy jsou jednotlive .pak soubory samostatne. V tom pripade totiz neni potreba pri seskupovani baliku nejak slozite cokoliv cimkoliv nahrazovat; staci jen vzit svoji zakladnu a dosypat ji origo sadou. Otazkou jen zustava, jak je to s autorstvim - jestli je takovyto postup oficialne povolen, nebo ne. Podle me by v tom nemel byt problem, pokud se do "vypujcenych" vozidel nebude zasahovat...

Ota

VS-> s magorem se počítá. Proto zmínka o instalačním programu. Nějaká vzdálená budoucnost

SIM-> info pořadí dle mé představy (pro vozidla):
1. druh/náklad - např. wagon-steel nebo bus-post nebo car-wood nebo tram nebo loco-s (parní, steam lokomotiva) apod
2. výrobce/typ - např rada_Z  nebo Skoda 706 nebo CKD_KT8D5
(2a u částí vícečlánkového vozidla soupravy označení části - např 1 nebo predek nebo vuz_2 apod.
3. varianta/provozovatel - např CSD nebo HC Plzen nebo zelena nebo s_brzd_budkou apod

jednotlivé části oddělovat tečkou (tečka vadí jen u jmen obrázků, neb tečkou se odděluje umístění "subobrázku" v dat

pak soubor by pak měl předřazeno slovo vehicle

Sklad. Záruka je jen a jen na správci skladu. Alespoň v první fázi dokud nebude možný upload). Jako případný správce mohu zaručit pouze to, že mimo dovolených a tak budu každý den (až na vyjímky) sledovat odkazy na föru. Nový archiv v depozitáři vždy označím číslem verze (asi datum zveřejnění) a popisem změn pokud budou v diskusi na fóru. Archiv bude tak, jak jej dodáte. Starší verze zůstanou rovněž zachovány ke stažení pro případ potřeby (můžeme to omezit třeba na 3 poslední)

Jak říkám, potřebuji jen souhlas a udělám pokus. V této fázi se pro vás nic nezmění. I nadále se můžete se orientovat (pouze) v diskusním fóru.

VS

Quote from: Sim on September 22, 2009, 10:57:29 AM
dalsi pro hru nutne veci bych si dovolil vypujcit z origo sady
(...)
Otazkou jen zustava, jak je to s autorstvim - jestli je takovyto postup oficialne povolen, nebo ne. Podle me by v tom nemel byt problem, pokud se do "vypujcenych" vozidel nebude zasahovat...

Já v tom takhle taky nevidím problém. Britský pak jsem taky pomohl nastartovat podloudnými dodávkami zdrojáků, s rolí inkubátoru jsem spokojen ;D

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

Já bych měl otázečku na Sima a TommPa9: Jak to bude s tím univerzálním spojením mezi silničními vozidly? Půjdeme do toho? A kdy to odstartuje? Jelikož bych chtěl o víkendu zase pokračovat na těch MANech. A ještě otázka pro TommPa9, mohl by tedy být ten můj MAN DHL přidán do seznamu CZpaku? Je to MAN TGX DHL a Kontejnerový poštovní návěs DHL.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Do CZ paku ho přidám až bude oficiálně dořešenej neboj. Stačí říct HOTOVO a bude tam. Na zařazení čekají i Zetka (ty čekají i na dokončení) Já bych tu točnu asi nedělal i když by to bylo vhodný pro vývoj ale zase by to znamenalo udělat veřejnej seznam toho, co jde přiklepnout na točnu aby pak nebyl u točny problém že najednou něco nejde... Plácnu příklad já udělám kamion (je jedno jakej) a napojím ho na točnu. Ty uděláš kamion napojíš ho na točnu ale budeš muset vypsat všechny kamiony a co už byly před tím spojený točnou a zachovat jméno točny. Pak přijde někdo třetí, na něco zapomene a celej systém půjde do....

Sim

TommPa9 > prave naopak, tocna bude "bezprizorni", takze teoreticky pujde pripojit vsude, aniz by se muselo cokoliv vypisovat. Jenze ostatni vozidla budou mit bud svuj vlek, nebo nadefinovany jiny zpusob spojeni, takze za ne tocna pripojit nepujde...

Problem muze nastat ve chvili, kdy pujde za tocnu pripojit zavesne zarizeni koule ... no uvidime, vyzkousime. Kdyz nic jinyho, tak by z tohoto projektu mohly vzniknout aspon pudorysne sablony silnicnich vozidel :-)

TommPa9

jo takhlenc! Takže bude spojení:

tahač - točna

točna - nedefinováno (oboustraně volná)

návěs - točna?

Sim


Ota


Lubak91

Tak bych hned začal s výzkumem:), já sám se zatím můžu věnovat jen kreslení a to nějakých 20 hodin čistého času týdně, doufám že se to nejbližší době změní... Sám jsem předpokládal že bych MANu (sedlový tahač) umožnil za sebe zařadit i malý návěs připojený přes "hák", ale pak jsem od toho upustil poněvadž má "vybranou" točnu, kvůli překrývání návěsu a vypadalo by to divně. Už jsem začal pracovat na verzi TGA 6x4 a plánuji "supertahače" nad 8 kol. Ale doufám že se začne pracovat na té univerzální točně co nejdřív;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Kdyz to vezmu logicky, je nutne nasledujici poradi:

- analyza jiz hotovych vozidel ve hre (at uz z vlastni tvorby nebo z origo sady)
- stanoveni jednotnych meritek delky pro silnicni dopravu
- vytvoreni sablon (staci podlaha) pro tazna vozidla pro jednotlive delky ve hre
- vytvoreni jednotlivych variant tazneho zarizeni (zrejme jednotlivy .pak soubor pro kazdy typ tazneho zarizeni s nespecifikovanym razenim)
- vyzkouseni vsech variant spojeni na "prototypovych" vozidlech a overeni pozicovani
- doladeni stavajicich vozidel na nove sablony + volna tvorba

Je mi jasny, ze nejvetsi pakarna je ta teoreticka cast, tedy stanovovani sablon a prepocitavani pro ruzne delky... kdyz sem si to spojovaci zarizeni vymyslel, nechci to hazet na ostatni, rad v tom pomuzu. Trochu problem ale vidim v tom, ze na silnici jsem nedelal nic, takze nemam ani graficke podklady... proto uvitam jakekoliv graficke soubory hotovych vozidel (tedy jakychsi etalonu, ktere jsou v rozumnem a do budoucna udrzitelnem meritku) s popisem rozmeru skutecneho vozu, at je z ceho vychazet.

Tenhle tyden snad vyplivnu hotove zetky a pivaky, takze krome 830/831 a hospodovagonu si muzu hrat i s autickama :-)

btw, opet je na webu dalsi vyvojove stadium zetek, vcetne pomerne velkeho mnozstvi pivnich vagonu. Pivaky jsou od pivovaru Prazdroj, Budvar, Staropramen, Ferdinand. Marne shanim nejakou fotku (barevnou) pivovarskeho vozu Gambrinus, nevite nekdo o nejake, co by slouzila jako predloha? Pripadne, jake dalsi pivovary chcete mit ve hre zastoupeny? ... opet po predlozeni barevneho snimku neni problem vagon udelat. V podstate staci i slusna fotka modelu - treba Staropramen Smichov je vytvorem podle teto fotky:




Lubak91

Sim: Už několikrát jsem zde inzeroval mnou okopírovaný článek o pivovarských vozech. Sice v poněkud horší kvalitě (kvůli rychlosti) ale pořád čitelné a rozpoznatelné. Dokonce obsahuje seznam majitelů chladících vozů v Čs. Barevných fotografií existuje minimum, takže se můžeme orientovat jen podle zrenovovaných a modelových vozů.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

lubak91 > jestli jsem za nej nepodekoval driv, tak to ted napravuju, v podstate vse co v pivakach tvorim vychazi prave z nej. Bohuzel pro tvorbu jsou tam vsecky fotky cernobile, takze se snazim podklady shanet i jinde. Naopak je v nem velmi dobre popsan vyvoj oznacovani pivnich vagonu, diky kteremu budou moje vagony ve hre oznaceny tak, jak to bylo ve skutecnosti.

Jeste k druhemu odkazovanemu souboru - oznaceni typu... za nej samosebou taky dekuju, nicmene mam jeste doplnujici dotaz - v jakem casovem obdobi dany predpis platil?

Lubak91

#1035
Atlas je z roku 1963, ale toto označení odpovídá celé III. epoše, tedy zhruba od konce války do poloviny 60tých let, tehdy nastoupilo dvanáctimístné mezinárodní označení UIC. Viděl jsem článeček o tomto označení, pokusím se ho naskenovat. Nejnovější označení je zřejmě velmi podrobně popsáno na internetu.

Edit: Koukal jsem že se tu už probíralo spojení elektrické a motorové lokomotivy (tzv. "Kočkopes", na trati 230 jezdil např. 210+708/742) pro obsluhu nezatrolejovaných kolejí při posunu. Napadlo mě když existují poloprůhledné vozy, jestli by nešlo udělat hybridní lokomotivu 218.028 která by se skládala z tradiční elektrické části o výkonu cca 800kW a z motorové části o výkonu cca 150kW (sám si ty hodnoty nepamatuji). Potom by šla udělat lokomotiva řady 718 "Hybrid", ale nevím jestli by to mělo význam půl loko motorový, půl akumulátorový... Taky nevím jestli nebyl nějaký problém s vjezdem elektrické lokomotivy na koleje bez proudu?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

to by nefungovalo...

jakmile má nějaké vozidlo elektrickou část, je elektrická část nadřazená jiným pohonům. takže třeba trolejbus s dieselovým pomocným motorem v simutransu nehrozí protože by sice jel pod dráty ale v momentě kdy by z nich sjel elektrická část se zaseká a nejede... tím pádem hybridní lokomotivy nejdou. jedinou možností jak to elegantně obejít je nakreslit jí jako elektrickou ale vybavit jí jenom nafťákem...

Sim

Presne jak pise TommPa9, ja jen doplnim, ze by slo elektrickou cast udelat jako necinnou - treba by takhle sel udelat cityelefant ktery by se tahal kocourem po neelektrifikovane trati - v realu se takhle treba podival do Zlina. Ale stejne jako je to blbost v realu nasazovat do bezneho provozu v teto podobe, i ve hre je to ponekud krkolomne reseni...

Lubak91

To je škoda, chtělo by to taky nějak pořešit... A ještě bych se chtěl zeptat jak je to s těmi úzkokolejkami? Kde se dají sehnat a co je zatím k dispozici? A jestli jsou někde k dispozici tažní koně pak128(nebo aspoň voli:) s vozy?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Uzkokolejku bych zatim nechal byt, sice by to ve hre bylo pekne, ale nic se nema prehanet - zvlast dokud nemame jeste pokryty klasicky rozchod bych ji neresil.

TommPa9

Budeš se divit ale koně jsou... Dělal je AVG a tuším že pozicí počítal jenom s provozem na silnici. Každopádně už se tady kdysi dávno řešilo, že v rozlišení 128x128 vypadají koně blbě když nekmitají nožičkama. Tuším že je někdo přirovnal k vycpaným... Nicméně není špatný nápad tenhle projekt otevřít... jenže bacha! koně jsou malinko přes všechny míry

KONĚ

TommPa9

Jinak úzkokolejka (narrow_gauge) se někde má vyskytovat jako addon jen nevím kde a protože jsem jí nikdy neviděl nevím jaká jsou u ní grafické úpravy ohledně klasického rozchodu...

VS

Výborně, vidím že se tu profiluje další zkušený Simu-historik... jen tak dál!

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

Děkuji za ty koně. Sice vypadají jako něco mezi psem, kočkou a oslem, ale v takové velikosti není možné nijak zvlášť kouzlit. Před 20 stoletím by se daly použít jako univerzální dopravní prostředek. Od silnic přes tramvaje až k vlakům.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Quote from: VS on September 23, 2009, 08:08:41 PM
Výborně, vidím že se tu profiluje další zkušený Simu-historik... jen tak dál!
Že by následek školní deformace? Jen mám dojem že z historie simutransu mi nikdo zápočet nedá i když...
Quote from: lubak91 on September 23, 2009, 08:09:47 PM
Děkuji za ty koně. Sice vypadají jako něco mezi psem, kočkou a oslem, ale v takové velikosti není možné nijak zvlášť kouzlit. Před 20 stoletím by se daly použít jako univerzální dopravní prostředek. Od silnic přes tramvaje až k vlakům.
Tak ono čistě technicky by se možná dalo nějak si s nima pohrát aby se z těch nebohých zvířátek (podle tvého popisu by to byl slušnej živočišnej guláš :D ) vyklubal plnohodnotný pivovarský valach... například

Lubak91

No taky by mě zajímalo co by takový pár pivovarských valachů dokázal, takových 10t rychlostí 5-15km/h? Nebo by jsme si mohli vzít inspiraci u Hanibala a udělat tažného slona:) Teď mě napadlo, jak by to asi vypadalo kdyby se v simutransu zavedla taxislužba?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No takový tágo... No mohlo by se to vyplatit... Náklady téměř 0 kapacita 2 lidi... Nutnost vybudovat=nakreslit zastávky taxislužby (stanice pro 1 člověka?), a k tomu všemu prťavý autíčko které půjde poznat jenom podle názvu ;) ale fantazii se meze nekladou takže pokud se na taxik cítíš proč ne! Já osobně jsem se kdysi pokoušel o Škodu 1203 jako mikrobus (krach) pak o Gaz 24 Volha (krach) nebo Fabii (KRACH ještě před začátkem kreslení-prostě mě to přešlo :D )... ale zkusit to můžeš ;)

Malinko se mi vybavilo před pár měsíci probírané "vozidlo" poštovní doručovatelka a poštovní doručovatelka na mopedu...

Lubak91

#1047
No chtělo by to zase zásah do hry, aby to tak nějak fungovalo. Prostě aby taxík vytáhl z cestujícího desetinásobné jízdné než normální dopravní prostředek, aby si cestující sám vybral cestu (bez jízdního plánu) a nakonec aby si to nemohl dovolit každý. S tím by se mohla zavést i rozdělení na třídy. Ale to je velmi nepravděpodobné že by se to provedlo.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Snad uz predposledni vyvojova faze zetky je pripravena na testovani. Ke stazeni na stejnem miste: http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.z.pak

Obsahuje vagony rady G/Z a Gb/Lp. Sosejte, testujte, pocitam ze jeste dodelam drobne graficke upravy a pustim ji oficialne do sveta.

Ota

add KONĚ

mimo ty z "old-time-transport" existují kde je 2,4,6 zpřeží ještě jiné (taky od AVG). Tyto jsou jen dvojspřeží ale dají se řadit do "libovolné" délky.
Trochu jsem si nimi "hrál" a použil jsem vagon (aut. James) a jsou teď jako tramvaj-koňka.
Není to asi nejlépe napozicírované, ale dávám to v plen.