News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lubak91

Sim: Nemohl bys tady prosím detailněji zveřejnit tvůj "technologický postup" při výrobě vozidel do simutrans? Jaký program, jakou funkcí apod. Jelikož když to rozkresluji ručně, je to velmi pracné a časově namáhavé. Když se chci vrhnout na masovou výrobu tak mi asi nic jiného nezbyde. Jeden kamion je otázka cca 6-8 hodin, vagon 2-4 hodiny. Dat soubor mi už problémy nedělá ale pozicování je horší.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

#1051
lubak 91 > zakladni technologicky postup jsem tu nekde uz popisoval (zjednodusene receno najit nebo nakreslit obrazek pro traffic screensaver, vybrat z toho bocnici vagonu, zmensim bocnici na patricne rozmery a napasuju na sablonu nebo podobny vagon, pak uz zbyva doladit podvozky, cela a strechu, pokud jsou tam nejake odlisnosti od puvodniho vagonu), ale ne vzdy je to tak jednoduchy... takze tady je par postrehu:

- vzorovy obrazek lze pouzit prakticky jakykoliv, u fotek byva problem, ze jsou nekde nasvicene vic a jinde min nebo ze je fotka deformovana, takze je pro takove pripady nutne umet s nejakym pokrocilym grafickym editorem a zdroj grafickych dat si pripravit do pouzitelne podoby
- vlastni zmensovani bocnice vagonu provadim v irfanu, aby to nejak vypadalo, je potreba pouzivat "resample"; dale je potreba nemit zaskrtnuto "zanechat pomer stran". Pro bocnici rychlikoveho vozu z traffic scrensaveroveho obrazku beru vyrez od strechy smerem dolu 28 pixelu a vysku zmensuju na 10 pixelu; delka bocnice pak odpovida dane sablone, ted to nevim z hlavy.
- stinovani provadim hned po zmenseni, take v irfanu - celou bocnici po zmenseni prozenu skrz "upravit barvy CTRL+G" ... na nasvicenou stranu nastavim jas +40 a kontrast +50 oproti neutralni strane (tedy ciste bocni pohled), na zastinenou stranu davam -50 jas a kontrast nechavam.
- v malovani si otevru .png podobneho vagonu (nebo sablonu) a vyse popsane modifikovane varianty bocnice (podle typu vagonu tedy bud 3 nebo 6 obrazku) si vlozim do obrazku, kde nahradim podvozky, pripadne pokud uz mam v puvodnim souboru potrebne barvy na okna, muzu udelat i okna
- ve shades zkontroluju svitici pixely, doladim okna
- opet v malovani ted jiz hotove bocnice napasuju na jednotlive pohledy - vzdy zalezi na konkretni situaci, jaky presne zvolit postup. Zakladni jsou dva - bud mam u velike sady podobnych vozu predpripravenou strechu v nezesikmenem pohledu, pak jeste pred zesikmenim tuto strechu prilepim k bocnici a zesikmim to cele najednou. Nebo se jedna jen o par vagonu daneho tvaru, kde primo v sikmem pohledu vyberu bocnici se strechou,  "zrovnim" to, prelepim bocnici a zesikmim zpatky.
- zesikmeni v malovani je tusim CTRL+W, uplne spodni varianta a uhel je + nebo - 27 stupnu ... pozor! pri zesikmovani je nekdy potreba vzit jeste pruh jednoho pixelu "hned vedle", aby to zesikmilo spravne, nutno vyzkouset metodou pokus-omyl
- pak uz zbyva "jen" doladit cela a strechu, pokud je to nutne
- nasleduje kontrola ve shades, zda nekde neco nesviti, pak kontrola ve hre v razeni s ostatnimi vozy, jestli je spravne pozicovani ve vsech pohledech

- v nekterych pripadech (treba Komarek, Hydra) jsou rohy vozove skrine zakulacene/zesikmene, takze je potreba jeste ruzne "doposunovat" a dostinovat rohy aby nevypadaly tak hranate

- okynka oddilu pro lidi delam ve shades pomoci okynkovych barev, u sluzebnich vozu/oddilu, brzdarske budky, postovnich oddilu a podobne pouzivam pro odliseni "netmavnouci" sede odstiny. Vse ale zalezi na konkretnim pripade, nekdy to vypada blbe, takze toto pravidlo porusuju - treba Komarek je prikladem takoveho poruseni.

- pokud se jedna o osobni vagony s navalky (dnes vsechny bezne), vyuzivam z boku plnou velikost sablony a v ostatnich pohledech nechavam jakoby 1 pixel mezeru, u vagonu nakladnich a starsich osobnich dva krajni pixely bocniho pohledu zabiraji narazniky, v ostatnich pohledech nechavam 2 pixely mezeru ... dost blbe se to popisuje a vzdy je potreba pri tvorbe noveho typu vozu vyzkouset pozicovani ve vlaku jiz hotovych vagonu, aby to vypadalo realne.

- v pripade, ze se jedna o "nevlakova" kolejova vozidla, tedy takova, ktera se nespojuji s ostatnimi do vlaku (napriklad prvni motoraky v podobe kolejovych autobusu, nebo hypoteticky treba slapaci drezina) jsou pravidla o neco volnejsi, takze zustava pouze pravidlo "aby to na kolejich vypadalo dobre" :-)

- pokud se jedna o tvarove slozitejsi vozidla, je vse vyse uvedene pouzitelne jen s obtizemi, pripadne vubec. Takze treba otevrene vagonky daji cca 4x vic prace nez normalni (a to tam nepocitam tvorbu nakladu) a cisterny je lepsi kreslit pixel po pixelu :-(

Lubak91

#1052
Děkuji, ale vypadá to ještě zdlouhavěji než to celé udělat v malování. Rád bych se o to pokusil, ale co je ten irfan? To je nějaký freeware prográmek?

Edit: Aha, strejda Gůgl napověděl:) Jak se dostanu domů tak to vyzkouším. Ale tento víkend, ač je prodloužený, moc simutransu věnovat nebudu. Chci se trochu ještě projet po slovensku a německu.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Malovani neumi rozume zmensovat ani menit odstiny, to mi prijde prave vhodnejsi delat v irfanu... info na http://irfanview.cz/

Lubak91

Já jsem vždycky měnil odstíny manuálně:D Ta 464.2 mi stojí na bočních pohledech, nevím jak to provézt s koly. A ten chlaďák La zas na stínu. Takže těm by mohl irfan pomoci. A uděláš taky nějaké obyčejné chlaďáky na mražené zboží? Ten La jsem situoval do let 1960-1990, takže nějaké dřeváky do roku 1960 a nějakej moderní od 1990 a máme celé spektrum od začátku století až do současnosti.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

lubak > jestli je problem jen v tom stinovani, hod sem soucasnou grafickou podobu a uvidime, co s tim. Co se "nepivnich" chladaku tyka, chci je resit samostatne, preci jen je to uz takhle docela pocetna skupinka vagonu. Dalsim duvodem je pomerne dost materialu o pivnich vozech, ale o "masovych" chladacich vim skoro prd :-(

Timto zaroven prosim o sosnuti a vyzkouseni, pripadne nahlaseni problemu. Popis a stahovaci linky jsou zde: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg33194#msg33194

Lubak91

#1056
Pokusím se něco vyštrachat. Něco je na parostroji, viz: http://www.parostroj.net/katalog/nv/clanky/chladici_vozy/vyvoj_chlad_vozu_1.php3. Doplním technické údaje a nákres.

Jubilejní 1000. odpověď;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Ještě k malování. Když si vzpomenu na svoje začátky, jak jsem seděl a maloval a nevěděl. Jak jsem zkusil nakreslit RTOčko a ono místo kulatýho bylo placatý i přes hodiny kreslení co jsem na něm utopil... Jasně kreslit pixel po pixelu je dřina, řehole a kdo ví co ještě...

Já třeba pracuju tak, že si celý vozidlo namaluju v barvách papouška. Každou tvarovou odlišnost jinou barvou (občas vypadjí luxusně když se na kapotě Tatry střídá zelená, růžová, fialová, modrá nebo žlutá). Zásada je když kreslím náklaďák nemůže to vypadat jako obrněnej transporter :D . V momentě kdy jsem s tvarem jakš takš spokojen (2-3 hod?) začnu si míchat odstíny barvy, kterou hodlám použít abych pak celé vozidlo během dalších dvou hodin nabarvil... pak zjistím že tam něco nesedí a přebarvuju znova a znova a znova až si řeknu že na to kašlu a pustím to do světa :D


Lubak91

#1058
Po dlouhé době dávám k dispozici prototypovou verzi lokomotivy T200.2 a mrazícího vozu La. Tak zkoušejte:D

Edit: K nakouknutí jsem přidal aktuální stav 464.2. Jak je patrno, je hotova cca z 70%. Čeká už se jen na to nejhorší, aby si byla podobná čelem.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Shodou nahod jsem si akorat hral se stinovanim La, kdyz se tu objevilo zverejneni hotoveho vozu :D

... takze aspon tady jen ukazka toho, jak to "vyslo me" :



Ta moje verze mi prijde vic kontrastni, coz muze byt u takhle svetlejsich odstinu klidne na skodu. Takze pokud mam hodnotit dojem z hotoveho La ve hre, tak je jednoznacne pozitivni.

Co se tyka prumyslove lokomotivy, v nekterych smerech tam nesedi pohledy tak, jak bych ocekaval - pokud jede vlak doprava dolu, je to OK, jakmile jede jen doprava, je masinka podle me moc nizko. Ve smeru doprava nahoru to nedokazu posoudit, doleva nahoru se zda vse v poradku. Naopak doleva a doleva dolu to zase vypada, ze je to o pixel niz, nez by melo byt.

Lubak91

No ona skoro hladí "břuchem" koleje. Je posazená extrémně nízko, aby obsluhující personál mohl jednoduše chodit ze stanoviště házet výhybky. Tady je něco málo o ní, ale v angličtině http://en.wikipedia.org/wiki/DRG_Kleinlokomotive_Class_II, nebo v němčině http://de.wikipedia.org/wiki/DRG_Kleinlokomotive_Leistungsgruppe_II.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Ja to myslel trosku jinak... pokud je v jednom pohledu na kolejich jako bezna masina a v jinem si hraje na zehlicku, tak to nejde dohromady, at je realita jakakoliv. Ja to posuzoval z hlediska normalni masiny, takze je mozne, ze vse je opacne - tedy ze ty pohledy co povazuji za spravne jsou moc vysoko a ty co mi prijdou nizke jsou spravne.

Ota

Paneláky

Typicky české paneláky jsem objevil v japonských addons
Zde jsou:

Lubak91

Sim: Jak jsem to usazoval na šablonu, tak jsem se snažil držet nárazníků. Pokusím se to tedy trošku upravit. A zkusím dodělat tu 464.2.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

lubak > promitni si do jednotlivych pohledu horni stenu kolejnice tak jako to mam v sablonach tady http://forum.simutrans.com/index.php?topic=553.msg26032#msg26032 ... pak to tam bude poznat

jinak jeste k te masince, je tam hodne "nadhodnocenej" prevod. Aby to odpovidalo realite, pro diesel s manualnim razenim kvaltu tam vychazi 1 (tedy v .dat souboru hodnota 100), pro prenos sily pomoci hydrauliky jsme tam davali cca 1,05 a pro elektricky prenos vykonu az 1,3 ... na wiki popisujou vsechny tri moznosti prenosu, tak vyber tu spravnou.

Lubak91

#1065
No já jsem ho trochu "nadhodnotil", poněvadž jsem moc nevěřil výkonu 82kW. Ale jelikož byla verze se 150 ks, trochu ji přetvořím a dám výkon 111kW a převod 1.

A jak jsem psal dříve je to spíš mašinka pro zasmání, pro krátké přetahy 2-3 vozů.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

lubak > to by mohlo klapnout, pouzitelny to bude a realny taky :-) ... a ohledne "pro zasmani" ... zrovna nize zminovane vagony rady Ut bude tahat jako diva :-)

Ja jsem si trosku hral s "uhlakama" a vytvoril jsem herni verzi vozu CSD Ut:


Ke stazeni zde: http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.ut.pak

zatim je to ve stadiu prototypu ze dvou duvodu - nemam overene vsechny varianty nakladu ve hre - takze kdokoliv najde nejakou grafickou chybu, prosim hlasit! ... no a druhy problem je s hodnotami - jeho nastupce Vut ma ve hre rychlost 60, nosnost 20 a vlastni hmotnost 10 ... tak jsem si rikal, ze logicky nastavim podobne hodnoty jako maji vagony rady Z ... 50 rychlost, 13 nosnost a vlastni hmotnost 6 ... a uz jsem byl skoro spokojenej, kdybych nenarazil na tuto stranku http://www.modellode.websnadno.cz/Lokomotivy_a_vagony__okupace.html ... kde se mimo jine pise:
Pro dopravu uhlí byly používány zejména dvounápravové vyso­kostěnné otevřené nákladní vozy řady Ut. Měly rozvor náprav 4 m, ložnou plochu skříně 18,6 m2 a výšku bočnic 1,4 m. Délka přes nárazníky činila 9,03 m. Vůz mo­hl být zatížen jednadvaceti tunami nákladu, přičemž hmotnost naloženého vozu dosahovala 30 t.

Takze pokud bych se mel ridit timto clankem, vyjde mi nosnost 21 tun u Ut jeste vyssi, nez ma nastupce Vut ... jak to poresit? Nechat u Ut umyslne nosnost snizenou?

Lubak91

#1067
No oni existuji různé normy zatížení, a nosnosti tratě. Existují traťové třídy A-D, s nosností 14-22,5t na nápravu. Pak se ještě rozdělují na podkategorie s nosností na běžný metr kolejnic. Takže můžeme s maximální povolenou hmotností 22,5t/n dostat 45t na jeden vůz od kterého odečteme hmotnost vozu. Sice je 22,5t/n povoleno jen na koridorech a nejdůležitějších tratích, ale tak to snad rozebírat nebudem;) Například britská lokomotiva z dodávek UNNRA která u nás jezdila pod číslem 459.0 měla nápravovou hmotnost 19t, která činila značné provozní těžkosti, jelikož mohla jen na určené, upravené koleje. Takže s těmi uhláky, dvounápravové vozy mají to omezení, že nemohou překročit hmotnost těch 28-45t, podle trati, které se pohybují. Například u toho chlaďáku La, jsem dal nosnost 30 tun, +33t hmotnosti vozu se to rovná 64t, což je 16t/n. Nechtěl jsem to přehánět, protože doporučená ložná hmotnost byla cca 31t a ložná plocha 32m2. Je pravda že tratí s nosností 22,5t/n není moc, ale když to kolejím v simutrans neublíží;) Možná by bylo lepší, kdyby se normy zatížení s časem zvyšovaly. Začínalo by se u vozů z počátku století na třídě A (tj. 14t/n) a končilo v současnosti s normou D (tj. 22,5t/n). Samozřejmě v rusku musí mít všechno větší, vyšší, delší, těžší,... A proto se tam nápravová hmotnost pohybuje snad až 30t/n. Avšak také tam jezdí vlaky o hmotnostech až 10000t a tažených někdy až 8smi lokomotivami o celkovém výkonu přes 15000kW. A v číně nevadí když se táhne 20000t. Ale odtud si asi inspiraci brát nebudem;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

A jak to zatím vypadá s těmi šablonami na kamiony a spojovací zařízení? Mám v plánu až bude víc času pokračovat v těch MANech, teď jsem začal pracovat na MAN TGX V8 kabina XXL, který bude asi opravdovým králem silnic. Má výkon 500kW, a s tou rychlostí nevím, dal jsem mu 150km/h, i když myslím že kamiony mají povoleno jen 90km/h a pak zasahuje omezovač. Ale bude to jedno z nejrychlejších silničních vozidel. (teda jestli někdo neudělá poštovní porsche o 200km/h:) Ono i těch 200km/h na dálnici se zdá málo, když si představíme že bysme udělaly taxíky pro max. 4 osoby, nebo takových 10 balíků pošty které by uháněly přes 300km/h.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No takhle:

prakticky by se zachovala současná šablona, psaly by se tabulkové délky návěsů a tahačů.
spojovací zařízení by nemělo žádný grafický vzhled a délku 0. Tím by se jakoby vtěsnalo do čepu... Takže když se to vezme kolem a kolem jde jenom o dvě věci:

a) zapakovat tažné zařízení
b) zadat ho do dat souborů existujících vozidel
a pro mě platí i c) napasovat starší, nevyrovnané kamiony do šablony

Sim

Ok, takze Ut nechavam tak jak je a k nemu pridavam podobny (ale technicky dost odlisny) vagon rady Uz, do hry zarazeny pro prepravu cementu:


ke stazeni zde http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.ut.rar ... zatim oba vagony jeste testuju, jestli se tam nevyskytnou nejaky boty, pokud ne, pujdou do vedlejsiho vlakna na oficialni zverejneni

Ohledne tech kamionu... ted to resim s TommPa9 po icq ...

Lubak91

Ještě bych měl otázku, jak docílit při zešikmení těch vozidel, aby měly rozměry co potřebuji, a nebyly to takové prapodivné nudle? Má se někde ubrat a zarovnat to na správnou délku, nebo je na to nějaká funkce? A k těm kamionům, rád bych udělal sérii MANů od verze TGL přes TGM, TGA, TGS až k TGX V8 +návěsy k nim. A bude nějaké rozdělování zakázek, např. kdo bude dělat DAFy, Scanie, Renaulty, Iveca,...?:)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Vše záleží na domluvě... já teď díky začátku školy hledám ten správný čas kdy se pustit do tvorby, což jde dost blbě když jsem od poledne do noci ve škole a ráno ještě spím... Zkráceně. Až do zkouškového období (respektive do doby kdy bude večer před zkouškou a já budu potřebovat odreagování) více méně stávkuju takže ode mě se žádných novinek asi nedočkáme...
Jak se zdá máš volnou ruku, pokud (nebo dokud?) se neobjeví další člověk co se pustí do malování...

Lubak91

No já se dostanu ke kompu akorát o víkendu, ale to se možná v nejbližší době změní, čekám na noťas s W7. Rozpracoval jsem si takovou studii těch MANů DHL, začnu od verze TGL s výkonem 185kW, 90 km/h, 50 balíků, a skončím u verze TGX V8, 500kW, 150km/h a návěs s kapacitou 200 balíků. Ke každé verzi ještě návěs, a mám plno aspoň na 2 měsíce. Chci ještě dodělat nějaké nákladní vozy a nějaké lokomotivy, ale sice nějaký čas mám, ale to můžu kreslit leda tak na papír, nebo když najdu nějaký pořádný editor do mobilu. Já teď dělám svářečák a taky to není jednoduchý, každý den mě čekají 2 testy o 30 otázkách z bezpečnosti a technologie svařování, a víc jak 4 chyby =5...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No ty vole zlatá Antropologie tradiční vesnice (nebo jak se to jmenuje  ??? ) s průběžnejma a hlavně nehlášenejma testama...

Lubak91

A pak ještě krásný předmět kolejová vozidla. Tam sice máme testy hlášené předem, ale zase za nějakých 35 minut není možné rozepsat 4-7 otázek a nakreslit schématický obrázek:). A taky píšeme jak ďasi, za 60 minut napíšeme 3 strany A4 diktovaného textu, ke všemu do čtverečkovaného sešitu což znamená řádky 5mm. Když se člověk zamyslí jestli tvrdý nebo měkký, je 2 věty pozadu. Připadám si jak stenograf... Ale to sem nepatří...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

richard.palach

http://ulozto.cz/2691095/hotove-v.1.zip

zde jsou nahrány obrázky některých českých budov v png.Nešlo mi to zapakovat - ujal by se toho někdo?

Sim

#1077
Mam tu prvni nastrel dlouho slibovanych barovych vozu - zatim jen v provedeni CSD BRcm a CD BRm: http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.brcm.pak

V dalsim levelu planuju doplneni o CD ARmpee, pripadne o ZSR + ZSSK variantu... pak bude nasledovat oficialni zverejneni.

Dale tu mame druhou vyvojovou verzi nakladniho vysokostenneho vozu rady Eas, ve variante CSD a CD Cargo: http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.eas.pak


Václav

Byl jsem zde ... ale zatím nemám takový přístup k internetu, abych mohl ten most pro rychlost 160 km/h, který jsem připravil jako náhradu za lanový zveřejnit. A i pak se stejně budu muset omluvit za jisté nedokonalosti týkající se pilířů.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Quote from: richard.palach on September 29, 2009, 06:56:57 AM
zde jsou nahrány obrázky některých českých budov v png.Nešlo mi to zapakovat - ujal by se toho někdo?

Ahoj, měl bych několik malých připomínek. Předem bych rád řekl, že nejsem z těch, co neustále kritizují a že za určitých okolností bych byl všemi deseti pro zařazení budov do CZ paku. Ovšem jsou tady poměrně podstatné drobnosti a nedostatky, na které musím upozornit:

a) obrys budov
není nutné dělat u budov pro pak128 obrysové čáry jako u paku96comic. Dalo by se říci, že v paku128 (a je jedno jestli oficiální sada nebo národní mutace), který se snaží napodobovat realitu, působí rušivě. V paku128 se tvarové odlišnosti řeší jiným nasvícením, tedy i jiným odstínem. Pak nejsou "vodící" linky potřebné
b) stínování
sice musím pochálit texturu ale textura není všechno. U budov je, stejně jako u všech dalších objektů důležité stínování. O stínování se napsalo už mnoho řádků a protože jsem líný je opakovat, nebo hledat řeknu jenom světlo jde od "Startu" ke křížku a podle toho se musí všechno nasvěcovat. nejsvětlejší je střecha pak to co je v levo a na konec to co je v pravo.

Jinak se vším více méně souhlasím. Jestli můžu radit zkusil bych na tvém místě dopilovat jednu budovu k dokonalosti a pak se z ní odrazit dál. Docela může pomoci průběžné zveřejňování "aktuálního" stavu. Nikdo z nás není nový Amadeus a každý nějak začíná, fází veřejné ukazovačky prošel asi každý z nás a ruku na srdce: Komu nepomohlo, když si někdo našel chvilku, podíval se na ten či onen obrázek a poradil jak danou věc vylepšit?

Sim

Vratil jsem se k oprave znaceni u motoraku - nyni je jiz spravne rada 853 znacena pod CSD jako M296.1 ... doporucuju proto navstivit vlakno s addony a nasosat si posledni verze motoraku  850/851, 853/854, 820 a 810 ... viz http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.0

TommPa9

super opravím značení v seznamu hotových. jo a prosím nezapomeň sepsat ty piváky :D

Sim

Oka, pivaky sepisu... jinak dotaz na VS nebo kohokoliv s adminovskymi pravy zde na foru ... spousta veci je jinak nez byla puvodne, takze pocitam s upravou/aktualizaci prispevku ve vedlejsim vlakne http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.0   ... text prispevku muzu zmenit, v tom problem neni, ale po teto uprave bude zrejme spousta prispevku prazdnych a nepotrebnych.

Proto se ptam predem - je mozne pocitat s adminovskym zasahem, kdy nepotrebne prispevky oznacim a prislusny spravce pak provede jejich destrukci?


VS

Jistě, pokud budou Tvoje. Mazat ale snad můžeš taky, ne?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Sim

Ja tu mam jen Quote nebo Modify ... mazani jsem neobjevil :-( Pokud by bylo k nalezeni, neptam se tak blbe ;-)