News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TommPa9

#1190
Quote from: VS on October 27, 2009, 11:26:37 AM
Já říkal že v tom budete mít bordel ;D

Já ti dám bordel :D náhodou je v tom docela řád a pořádek (teda aspoň u mě) Co se týče organizace už se chystám na nějakou aktualizaci, která do všeho co zatím je dá nějakej systém. V současné době mě napadá udělat to stylem:

ČSD - pára
ČSD - diesel
ČSD - elektrika

ČD - diesel
ČD - elektrika

a zatím pod čarou
_______________________________________________________________________________
ŽSR - diesel
ŽSR - elektrika
ZSSK - diesel
ZSSK - elekrika.

vzhledem k tomu, že jsem nedávno objevil drobné nepřesnosti v nátěrech, letech použití a jiných údajích nejdřív to upravím aby vše sedělo.

benpat


TommPa9

#1192
K dnešnímu dni pouštím ven kompletní sadu lokomotiv ČD a ČSD v doufejme finální formě.

změněno:
rok uvedení ES 499.2 (z roku 1978 na 1988)
nátěr lokomotivy ES 499.2 (z červeného se žlutým pruhem na modré se žlutým pruhem)

opraveno:
značení lokomotiv E 669.0 , E 669.1, E 669.2 (z chybného E 699.0, E 699.1, E 699.2)
značení lokomotivy S 479.0 (z chybného S 497.0)
délka lokomotivy E 424.0 (z chybného 8 na 5)
přídána E 669.3

TommPa9

#1193
a druhá část:

ČD
Diesel a elektrika

Bohužel to vše nešlo dát do jedné zprávy :(

Obsahuje mimo jiné.:

alternativní nátěry lokomotiv (151, 242, 362)
lokomotivy Severočeských dolů 184 a 130
lokomotivu Viamont 130
lokomotivu Unipetrol Doprava 753
lokomotivy ČD Cargo (372, 363, 240, 210, 753, 752, 742)

Změněno:
Z archivu elektrických lokomotiv odebrány lokomotivy ZSSK (upraveny přezdívky, přesunuty do archivu loko_electric_ZSSK.zip)
do archivu loko_diesel_CD přidána lokomotiva ČD 799 Adéla

TommPa9

upraveno... normálně mi háčky dělají problémy ale když tam být nemají...

VS

Už jsem to říkal Tomovi, ale ještě to tu zopakuji... plno lidí se zajímá cože to tu potají pečeme. Zájem je!

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

benpat

Ani se nedivím, to co se tady tvoří je super a když o tom někdo neví a pak to zjistí musí to být překvapení.
Ještě jednou chválím a skláním se. ;)

VS

Hlavní je ovšem že oni neví jak to všechno pobrat pohromadě...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Volně přeloženo jsou zmatení z toho že najednou je tady obrovský kvantum věcí který vzbuzujou podezření že se něco chystá... navíc je nějak divně nelogicky členěný na CD a CSD (a co teprve až přibyde ŽSR a ZSSK)

TommPa9

Kompletní sada elektrických jednotek ČSD a ČD

obsahuje:
ČSD EM 475.1 (ČSD 451, ČD 451)
ČSD EM 475.2 (ČSD 452, ČD 452)
ČSD EM 488.0 (ČSD 460, ČD 460)
ČSD SM 488.0 (ČSD 560, ČD 560)
ČD 471 Ešus
ČD 471 City Elephant
ČD 471
ČD 680 Pendolino

změněno/opraveno
* Značení pak souboru (přidáno slůvko vehicle.)
* u ČD 680 přidáno světlo na čele
* u ČD 471 změněn zhled horního patra

benpat

Tome první brejle v najbrtu, jedná se 754 026

tony.p

Ten brejlovec vypadá zajímavě, ale nechápu proč má oproti elektrikám opačný sklon modrých barev.

Lubak91

Koukám že ta podzimní nálada padla asi na všechny, mě se taky nechce moc něco dělat...:(
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Tak to ja zase tvorim, az se ze me kouri :-) Ale ne ze by mi to nejak slo dobre od ruky, takze to nijak neodsejpa.

Mam pripravenou testovaci verzi vozu Pao a Px na ocel a beton - naklad je takovy pofiderni, beton tvori jakesi zkruze o hmotnosti cca 20 tun kus, ocel jsem se snazil naznacit jako svitky plechu, ovsem vysledek vypada jako prerostle role Harmasanu O:-) Takze tady asi budu jeste predelavat.

Pak jsem se vrhnul na odvozeniny: Oa (s klanicemi) na drevo / prkna, Paoj na cement (ovsem tady si musim vymyslet priblizne technicke udaje), dale mam hotovou grafiku prazdneho vozu Paon a Paov, ale nevim, co s nimi vozit ... napada nekoho neco? Kdyz ta nacpu uhli, nevyuziju hmotnost, nabizi se pouziti na prepravu aut, ale dat tam dve auticka a tvrdit, ze to vazi 50 tun, to je docela divny.

Leda udelat Pao na beton, Paon na ocelovy profily a Paov na uhli s nevyuzitim hmotnosti....

TommPa9

Copa brejle ale nedávno jsem našel zmínku o tom, že už je přebarvená i jedna z princezen, nevíte někdo co je na tom pravdy?



Lubak91

Sim: Já teď především kreslím na papír, což asi moc simutransu nepřinese:) Na slovensku často vídám vozy bývalých řad Pao ložené betonovými prefabrikáty (především součásti mostů). Jiné využití krom ocele mě nenapadá. O tom Paoj zjistit něco mohu, k tomu St jsem nezjistit opravdu nic, i když jsem hledal v zahraniční literatuře o jeho příbuzných- vozech TALBOT:( Pokusím se taky něco v nejbližší době vydat, ale zatím u toho moc dlouho nevydržím:(
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Zkusebni demo verze vagonu Pao + pribuznych je ke stazeni zde: http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.pao.rar ... toho Harmasanu se nelekejte :-D ... jeste me napadlo udelat bedny s "necim" a proste rict, ze uvnitr je to, co zrovna potrebujem ;-)

Jinak St se mi nakonec povedlo dohledat - s trochou nadsazky se da rict, ze jsem si kvuli tomu udelal cestu do Prahy, abych ve vyloze jednoho nejmenovaneho obchodu nasel model tohoto vozu a z jeho popisu vycetl vse potrebne :-D ... takze teoreticky uz ho muzu vydat, prakticky ani nevim, na co presne cekam.

... jo uz vim na co cekam.... na to, jak se zaridit s parametry. Vagon ma nosnost 21 tun a vejde se do nej 12,5 kubiku sypke hmoty. Coz v realu znamena, ze ani se zeleznou rudou nevyuzije loznou hmotnost... nicmene aby to vychazelo nejak rozumne, mam tam nastavenou kapacitu 11 tun sypke hmoty... a nevim, jestli to jeste nezmenim.

TommPa9

Quote from: Sim on November 02, 2009, 08:47:15 PM
jeste me napadlo udelat bedny s "necim" a proste rict, ze uvnitr je to, co zrovna potrebujem ;-)

Nakresli mi beránka... (klasik promine)

Jinak nápad s bednama je výborný... technicky vzato se může udělat různý druh beden (respektive různých velikostí a různých "nátěrů") kterými se rozliší jednotlivé druhy zboží v rámci kategorie (plasty/knihy/pivo)

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Kontejnery ne... co mi zatím sim ukazoval tak se jedná spíš o dřevěný prakontejnery...

Sim

#1212
VS > kontejnery v tehle dobe jeste nebyly, tohle jsou vagony urceny v prve rade pro prevoz tezke (vojenske - zejmena CCCP) techniky ... je to dlouhy 15 metru (takze jako 810 sukafon) a uveze to vahu 1x810+2x010 (se ctyrnapravovymi podvozky - Pao) nebo 2x810+2x010 (se trinapravovymi podvozky - Px) ... kontejnery budou, ale az na pozdejsich vagonech :-)

Btw, mam takovou predstavu - nekde se mi povedlo sosnout normu s parametry kontejneru - udelat to opravdu v modelovem meritku tak, aby to odpovidalo realite... velikost, nosnost, stavebnicovost (tedy ze na jeden dlouhy vagon se muze vyskladat ruzna kombinace kontejneru) atd... ale to az na vagonech Sgnss a podobne.


benpat

Tome, měla by to být 263 001. Ještě jezdí, tak uvidíme, u ČD se mění všechno dost rychle.

Lubak91

Ohledně těch kontejnerů a nákladních vozů všeobecně: na stránkách ČD carga nebo www.jerid.cz jsou ke stažení průvodci nákladní dopravou. Jsou tam i technická data zahraničních nákladních vozů, které se pohybují po českém území. A je tam hodně o kombinované dopravě.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!


Sim

benpat > ja ho ukecavam uz od doby, co udelal 708 a 709 :-D ... ale jemu se do toho prcka nechce, ani se nedivim O:-)


benpat

Já jen že už je jedna v najbrtu. Jestli to bude takhle i na ostatních dieslových krabicích (742, 714...) Tak to nebude až tak špatný.
Když to tak vezmu tak ta 704 nemá ve hře uplatnění.

TommPa9

To 799 taky ne... ovšem jako hračka pro fajnšmekry proč ne? na přecukávání dvou vagonů na vzdálenost 10 políček to je ideál díky nízkým nákladům...

Sim

benpat > uplatneni ma treba v barvach Viamontu - spolu s pripojnakem k sukafonu tvori vratnou soupravu :-)

TommPa9

No tak každopádně se teď pustím do trochu opomíjených trpasličích dieselů ať je nějaká změna... takový krátký staniční posun řešit brejlovcem nebo třeba i kocourem mi přijde ujetý

Lubak91

O Adéle (799) jsem také přemýšlel. Nakonec jsem vytvořil T200.2 která je taky k .....:) S parametry osobního automobilu díru do světa neudělá. Plánoval jsem větší kapotové lokomotivy, ale asi až bude čas.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Jestli chceš tak ti Adélu nechám... mě na ní až tolik nesejde najdu si něco jiného ;)

Lubak91

To ji klidně udělej, mě by to trvalo a ještě bych ji musel dvacetkrát upravovat:D Sám jsem odstopil od pokusu pracovat na ni. Teď spíš přemýšlím např. O ZSSK 736.1, ale než se k něčemu odhodlám... Ale přísahám že udělám vše proto, aby se všechny mnou zde prezentované plány zrealizovali.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!