News:

Simutrans Sites
Know our official sites. Find tools and resources for Simutrans.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lubak91

Když se to tu dnes tak rozjelo s dotazy :D Je možné nahradit booty v Simutransu novými? Např místo Trikky transport Viamont nebo OKD doprava a přinutit je aby používaly jen určená vozidla v korporátním designu, tedy jen vozidla s určeným názvem a v určeném nátěru?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

abec3

namiesto botov by bol lepší multiplayer..ja osobne to s konkurenciou (teda botmi) nehrám, ale bolo by to zaujímavé..teraz ma napadá, že si ich tam pustím..

TommPa9

Quote from: Lubak91 on November 22, 2009, 03:35:18 PM
Když se to tu dnes tak rozjelo s dotazy :D Je možné nahradit booty v Simutransu novými? Např místo Trikky transport Viamont nebo OKD doprava a přinutit je aby používaly jen určená vozidla v korporátním designu, tedy jen vozidla s určeným názvem a v určeném nátěru?

Někde se přejmenovat daly... (jen nevím kde-pamatuju si, že kdysi tady byla prezentace ve které automatický hráči figurovali jako "modří nevděčníci, zelení nevděčníci a tak dál...) takže přejmenovat hráče jde jen nevím kde. Výběr vozidel v korporátním nátěru je problematický, protože počítač si vždy vybírá to nejlevnější co je dostupné.

Lubak91

Koukám že mám v 102.2 ještě nevděčnější nevděčníky. Nevybírají jen to nejlevnější ale i to s největší kapacitou a rychlostí, takže na konci města postaví letiště s přistávací plochou na 3 pole, 3 stojánky, koupí boeing 747, A318 nebo A380 a k letišti přivážejí pasažéry autobusy karosa crossway nebo solaris urbino. Takže autobus nejrychlejší nebo s největší kapacitou. Jenže nějak nekoukají na cenu, a po nákupu letadel v řádech milionů a bez zakázek brzy zkrachovaly. Já si vesele spojil všechna města autobusovou linkou s karosami, bral jim zákazníky a vydělával :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Časy zelených nevděčníků, modrých nevděčníků a žlutých nevděčníků kteří se udrželi nad vodou aspoň deset let jsou pryč tuším od verze 99.17.1 nebo aspoň od té doby jsem nevděčníky nepouštěl ke korytu :D

romik

Koukal jsem na vlákno (co je hotovo v CZ paku) a nenašel jsem lokomotivu řady 350 a na Novinkách byla fotka u jednoho článku, snad se fotka bude hodit

Lokomotiva řady 350 z roku 1975 je stále základem vozby vlaků Eurocity mezi Bratislavou a Prahou.

TommPa9

#1441
Věř nebo ne ale my 350 máme a to ve třech variantách

ČSD ES 499.0 (modro-krémová, polomáčená)
ŽSR 350 (papouškovitá)
ZSSK 350 (blonski)

Každopádně si stáhni balíček ČSD, ŽSR, ZSSK elektrických lokomotiv a tam jí najdeš ve všech jmenovaných nátěrech.

romik

Quote from: TommPa9 on November 22, 2009, 05:40:33 PM
Věř nebo ne ale my 350 máme a to ve třech variantách

ČSD ES 499.0 (modro-krémová, polomáčená)
ŽSR 350 (papouškovitá)
ZSSK 350 (blonski)

Každopádně si stáhni balíček ČSD, ŽSR, ZSSK elektrických lokomotiv a tam jí najdeš ve všech jmenovaných nátěrech.
Díky.

TommPa9

Nemáš zač. Mimochodem je docela možné, že jí už dávno máš v depu a ani o tom nevíš ;)

Sim

Nastava zrejme dlouho ocekavana chvile, mam tu testovaci verzi osobnich vagonu A, AB a B. Co je na nich noveho?
- puvodni verze CSD+CD je doplnena o verze CD balkan, ZSR, ZSSK a ZSSK Blonski
- jedna se o prvni pokus o realne ceny vagonu, snazil jsem se vymyslet system cen (zatim pro osobni vagony) a tohle jsou prvni vlastovky
- totez plati i pro naklady na provoz
- novinkou je rozdilna grafika obsazeneho a prazdneho vozu, vagon bez lidi nesviti

http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.a.rar
http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.ab.rar
http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.b.rar

... takze sosejte a testujte. Ceny a zejmena provozni naklady jsem se snazil udelat v duchu standardni sady - velmi blizko hranice provozni rentability, ovsem otazkou je, jestli jsem se nepriblizil prilis - proto ocenim zejmena ohlasy od tech, co hraji podle casove osy.

abec3

ako mi to ovplyvní hru? ja som si raz stiahol addon a mal som každú lokomotivu cca 10x nakopírovanú bez zrejmých rozdielov (možno farba pruhuna vozidle) a odvtedy addony nepoužívam..

Sim

Zkousel jsem ve hre ITL 250 a 285, ve hre mi pripadaji - zejmena ve srovnani se sergejem, ktery je v depu hned vedle - pomerne drobne, ale v realu jsem je nevidel, takze to tak muze byt spravne. Dojem z obou stroju velmi dobry. Trosku mi nesedi provozni naklady u 285, naopak u 250 mi ty naklady pasuji mezi ostatni stroje pasuji slusne.

Sim

#1447
abec3 > oproti puvodni verzi jsou velke rozdily v tech cenach a nakladech, takze v rozjete hre to muze udelat solidni paseku. Mezi sebou se jednotlive vozy lisi v cenach a nakladech nepatrne, hlavni odlisnosti jsou v barevnych variantach.

Pokud si chces addony uzit, chce to hrat podle casove osy, jinak budes mit v depu silenej maglajz - natery jsou delany podle skutecnosti, takze jeden vagon je ve hre nekolikrat a je postupne prebarvovan, pricemz pri zapnute casove ose a v depu vypnute moznosti zozbrazeni zastaralych vozidel ti nabizi vzdy jen to, co v realu skutecne jezdi.

Jinak pripravuju i zjednodusenou sadu vagonu - ta sice neodpovida zcela realnym naterum a casovym obdobim, ale pro jeji pouziti neni nutne vedet, jaky je rozdil mezi Apee zelenym a Apee cervenym, tedy financovanym skrz ING Lease :-) ... pocitam, ze az bude CZ pak hotovy, bude pripravena i tato zjednodusena sada :-)

abec3

tak ja to skusim..ale pred tým si radšej zálohujem starý pak :-) a podĽa časovej osi to hrám od okamihu ako som zistil na čo vlastne je, lebo asi pol roka mi to bolo záhadou a ešte som rozmýšľal prečo v ST nie je niečo ako práve čas. os :-) dúfam že to je napísané zrozumiteľne

TommPa9

Je sice brzo na to, začít to řešit, ale v souvislosti s unisadou (pracovní název zjednodušené sady vagonů) vychází otázka jak značit lokomotivy?

Je několik možností.:
A) výroba x-1988 značení podle ing. Kryšpína (ES 499.0), výroba po roce 1988 značení ČD/ZSSK (363)
B) kombinace značení ing. Kryšpína a současného u univozidel, která se budou používat před i po roce 1988
C) jiný způsob-napsat jaký?

Sim

Me to prijde nejrozumejsi takto:

- ostra sada podle varianty A, pokud se bude jednat o doplnkova vozidla (viz ITL 250 a 285 od Lubaka), tak vzdy oznaceni provozovatele a typu v te dobe aktualne platne

- zjednodusena (uni) sada uplne stejne, jen odpadne nazev provozovatele

... kdyz uz jsme to tu nakousli, tak moje predstava uni sady vypada nasledovne:
- z daneho obdobi a rady vozu obsahuje pouze typicke predstavitele
- dostupnost je upravena pro rovnomerne rozprostreni vozidel na casove ose hry, takze nemusi zcela odpovidat realite; zaklad ale pasuje
- tam kde to jde, se pouziji hracske barvy. Konkretne u vozu rady B mam pripravene polomacene provedeni, kde si odstin barevne casti zvoli hrac sam, druha cast je sediva - teoreticky si tak muzu pri hrani nastavit donedavna platne schema CD, Blonski schema ZSSK a s prihmourenim oka i CD balkan (tmave modra neni zastoupena)
- ucel je zlepsit grafiku hry oproti origo sade, dosadit typicka CS / CZ vozidla, ale nezatezovat hrace velkym mnozstvim barevnych variant tehoz vozu

TommPa9

Volně přeloženo aby se v budoucnu zamezilo dotazům na co je vlastně ten CZ Uni Pak?

budou dva CZ paky- pro hráče (Pak128.CZuni) a pro hračičiky(Pak128.CZ). uni pak bude obdobou základní sady, zatím co druhý pak bude vlastně jeden obrovský samostatně fungující addon.

Lubak91

#1452
No u 285 mám svoji cenu od oka a u 250 cenu podle tomova ceníku, je to u ní psané. Jsou to testovací verze, takže je ještě mohu upravit. Zkoušel jsem ještě něco vytvořit, ale u ničeho jsem nevydržel, takže asi až bude nálada ;) A ohledně těch nátěrů, mohlo by se to udělat v celém časovém spektru, sice nevím jestli se budou dělat i vozidla od roku 1825 :) Ale 20. století by mělo být hotové. Tedy xxxx-1918-k.k.St.B. rakouské značení lokomotiv a vagonů, 1918-1925-ČSD taktéž s rakouským značením, 1925-1939-ČSD značení podle ing. Kryšpína, 1939-1945-BMB-ČMD taktéž značení podle ing. Kryšpína, 1945-1954?-ČSD zrušení 3. třídy, 1954-1965?- Nové 12timístné značení podle UIC a 4 místné inventární číslo u lokomotiv, 1965-1988-ČSD nové čísla lokomotiv, 1988-1993-ČSD bez rudých hvězd :D, 1993-1996?-ŽSR, starý nátěr, 1993-1998?-ČD starý nátěr, 1996-2002-ŽSR nátěr "adidas", 1998-2003-ČD polomáčený nátěr, 2002-2005-ZSSK stejnobarevný nátěr celé skříně, 2003-2007-ČD vznik ČD a.s. :D, 2005-2007-ZSSK osobní doprava, 2005-dodnes-ZSSK cargo slovakia, 2003-12.2007-ČD a.s., 2007-dodnes-ZSSK osob. Doprava, blonski nátěr, 12.2007-dodnes-vznik ČD cargo, nátěr cargo, 12.2007-2009-ČD osobní doprava, 2009-dodnes-ČD osobní doprava, nátěr najbrt. Je to jen předběžná verze, některé data trošku doupravit skutečnosti. Poté by to ještě chtělo přidat data, kdy přišly staré unifiky- celá skříň stejnobarevně podle trakce, polomáčené a rozlišení podle trakce s pruhem 600mm. V roce 2000 změna v označení osobních vozů, poté přidání číselného indexu k  označení a dejme tomu nakonec 12timístné označení lokomotiv a hnacích vozů a jednotek.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#1453
Vážení přátelé, po téměř roce, který jsem věnoval tvorbě lokomotiv, se vracím na silnici a to rovnou jedním z pomníčků. Tedy vozidel, která jsem chtěl udělat, ale nebyl jsem na dost šikovný... takže fanfáru:

TRAMTARADÁÁÁÁÁ

Prvním pomníkem je Tatra 815 TP (těžký tahač podvalů) Pokud se podaří ho dokončit, můžete se těšit třeba na mojí verzi Tatry 813 TP nebo Tatru 141. (ti co ví, že už Tatru 141 mám namalovanou snad 100 let a jednu zimu budou laskavě mlčet!)

TommPa9

A zas je to šišojd :(

abec3

TommPa9>takže ty namaľuješ napr. takýto obrázok a potom ho nacpeš do šablóny?

Jirka71

Konecne zse silnice  :D Uz sem uvazoval o extra topicu pro silnici.Tome tu Tatru uz mas namalovanou snad sto let  ;D

TommPa9

Quote from: abec3 on November 24, 2009, 09:03:14 AM
TommPa9>takže ty namaľuješ napr. takýto obrázok a potom ho nacpeš do šablóny?
Přesně. Není to žádná velká věda. Namaluje se auto(přívěs, návěs, autobus, trolejbus, tramvaj, lokomotiva, vagon, letadlo, loď no prostě na co si vzpomeneš) a pak se nacpe do správné šablony ta, aby pozici odpovídal ostatním vozidlům tý kategorie (když je to auto nebudeš to rvát na šablonu pro vlak :D )
Jinak co se týče vlaků, tak u vozidel co se prohánějí po našich kolejích se vžila taková milá tradice, že se ne snažíme udělat v nějakém rozumném poměru k sobě, (proto je taky v CZ pak diskuzích tolik různýcn velikostí šablon pro vlaky)
Quote from: Jirka71 on November 24, 2009, 09:06:58 AM
Konecne zse silnice  :D Uz sem uvazoval o extra topicu pro silnici.Tome tu Tatru uz mas namalovanou snad sto let  ;D
Myslíš 141? No to sice mám, ale zatím jsem se nedostal k tomu abych jí nějak rozumně dokončil ;)

TommPa9

Jen tak mimochodem, jakou barvu nátěru té Tatry 815 TP byste chtěli?

Jirka71

Udělal bych jí klasicky.Buď žlutou nebo žlutou s modrým pruhem na kabině



TommPa9

Ještě v dobách, kdy jsem chodil na obchodku nám kolem školy jezdívaly dvě Tatry 815 TP (jedna žlutá, druhá modrá) takže mě osobně napadlo:

A) modrá
B) žlutá
C) žlutá s modrým pruhem
D) červená
E) hráčské barvy
F) jiná

Jinak našel jsem fotku kdy má TP žlutou kabinu s šedou střechou a modrou korbu. Taky by mě zajímalo jestli byste raději viděli volnou korbu, nebo korbu přikrytou plachtou? Mě osobně je to jedno (teda pominu-li že dát plachtu je mírně jednodušší ;) )

Jirka71

Jezdily ještě oranžova jako 813 a pak je ještě zelena armadní.Mě osobně se líbí ta žltá s modrou korbou a dal bych tam plachtu

TommPa9

Ještě jsem si trochu pohrál s odstíny modré a žluté. Teď to vypadá trochu jinak. Šlo o to, že nebylo poznat jak se hranatí kabina ;)

Tuším, že tenhle auťák jezdil s červenou plachtou (nebo to byla oranžová ale hodně zasviněná) Každopádně není problém udělat armádní zelený citycar. Nejdřív doladím tahače a pak udělám P50 podval na který naložím nějaké cosi (betonové panely? ocelové nosníky? turbínu? bagr? to si řekněte, když to půjde namalovat není to problém)

Jinak jaký je další plán:
dokončit T141
upravit 148 na T148TP (ve Francii tuším jezdila taková menší "úprava")
přepracovat T813 na 6x6 TP
dokončit T815 TP
vytvořit podval a sadu nákladů
Plán dokončení do 24.12.2009 (a už pro Vás mám další Vánoční dárek po úspěchu loňské sady kamion+návěsy)

Lubak91

No možná bych tu korbu protáhl o 1-2 pixely...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

To jsem už zkoušel... Pak vypadá jako postižený jezevčík. Kdyby tam byla ještě jedna náprava pak by to vypadalo lépe, přece jenom ta jedna "chybějící" náprava vzadu mate.

Jirka71

Možná bych tam dal ty panely ale jestli to pujde tak aby to bylo do áčka jeslti si pamatuješ jak se přepravovaly panely na stavby

TommPa9

Zhruba jako na Vláďově podvalu

EDIT.: Na korbu jsem dal plachtu. Co myslíte? Horší nebo lepší? ještě to možná bude chtít trochu tu korbu "zmuchlat" takhle to vypadá až moc našponovaně.

TommPa9

Quote from: Jirka71 on November 24, 2009, 04:49:06 PM
Možná bych tam dal ty panely ale jestli to pujde tak aby to bylo do áčka jeslti si pamatuješ jak se přepravovaly panely na stavby

EDIT.: Na korbu jsem dal plachtu. Co myslíte? Horší nebo lepší? ještě to možná bude chtít trochu tu korbu "zmuchlat" takhle to vypadá až moc našponovaně.

To je tak, když se člověk překlikne a místo toho, aby upravoval cituje ;)

Jirka71

Jestli to pujde tak bych ji nařasil.Jsou tam upevňovací lanka a ty dělají tonařasení plachty

Lubak91

Teď mi připomíná speciál na Paříž-Dakar :D Možná by bylo nejlepší ji nechat ve žluté.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!