News:

The Forum Rules and Guidelines
Our forum has Rules and Guidelines. Please, be kind and read them ;).

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

S dolaďovačkama počkám až budu mít nějaké lepší údaje... každopádně už vím jak a kam dát loga ČD


Lubak91

#1542
Tohle opravdu jako Šumperk (Pars) nevypadá... :D Na 95% se jedná o halu ONJ.

Trošku  pozdní odpověď z technických důvodu...

Tome, trošku bych s těmi 051 počkal, vypadají ve skutečnosti trochu netradičně... Aspoň co jsem z dálky viděl.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

To už je přeci jedno.
Lubak myslíš jako že mají tu modrou jenom v tom pruhu v celé délce?

Lubak91

No jedno, nejedno, je to mylná informace :D A myslím že ta 051 je víc laděná do bílé, a u dveří měla také jakési pokusy o šikminu...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

Tak už se objevilo foto celého žabáka.

A chtěl bych se zeptat, využívají hnací vozidla v Simutrans adhézní hmotnost? Tedy že těžší lokomotivy mají lepší trakční vlastnosti? Já to zatím nezkoušel, napadlo mě počítat tuto adhézní hmotnost do převodu podle poměru výkon/hmotnost. Nebo to už udělá simutrans za nás? Nebo u přenosu výkonu, zatím výkon navyšuje cca o 1/3, ale měl by ho spíše snižovat (cca o 1/4) z důvodu ztrát při přenosu výkonu a pro pohon pomocných pohonů, neboli jak to máme v sešitu: 1)indikovaný výkon-Pi=K1. Nm.p.V/x kde K1=konstanta jejíž velikost závisí na zvolených jednotkách, Nm=otáčky motoru za jednotku času, p=střední užitečný tlak na píst, V=pracovní objem v m3, x=konstanta, pro dvoudobý motor 2 pro čtyřdobý 4. To jest základní výkon motoru. Skutečný výkon (Ps) je Pi beze ztrát pro překonání motoru. Užitečný výkon (Puž:) je Ps beze ztrát, které jsou potřebné pro pohon pomocných zařízení, (dynamo, kompresor, atp.) a na konec výkon na obvodu dvojkolí (Po) je výkon zmenšený o zařízení k přenosu výkonu (spojka, převodovka, atp.) Tohle jistě všichni ovládáte, ale kdyby jste měli zájem mohu dodat vzorečky skiny, grafy a různá skripta pro výpočet ztrát v určitých přenosech výkonu a jejich částech přibližných včetně součinitelů adheze pro různé lokomotivy a podmínky :)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Ty jo vypadá dobře... tím pádem se můžete v nejbližší době těšit na "novou" žábu.

Sim

Lubak > hmotnost vozidla ve hre je spis na skodu, jistotu nemam, ale pocitam s velmi jednoduchym vypoctem ... vykon je zadany vykon stroje krat prevod (pokud je vic hv v souprave, tak soucet "prevodovych" vykonu) a to vse musi utahnout hmotnost soupravy (vcetne hmoty loko). Takze jednoznacne budou lip vychazet motoraky, i kdyz v realu tomu tak byt nemusi.

Zakomponovat do prevodu by to mozna slo, ale je otazkou, jak presne by se to melo projevovat. Teoreticky by mohlo dochazet k situacim, ze dve loko se stejnym motorem, ale jedna s dvojnasobnou hmotnosti nez druha. Zatimco lehka svym vykonem nestaci na rychlost 80, tezka ho zvladne i s dvojici vozu... coz je samosebou taky blbost.

Druhy problem nastal u parnich masin, kde nemala hmotnost tendru podstatne snizovala schopnosti lokomotivy - proto maji velke parni masiny s tendrem vyssi prevod, nez tendrovky.

Sam za sebe reknu, ze uz takhle je to dost slozity to delat nastavit tak, aby to bylo vyvazeny. Po zarazeni dalsiho parametru neprahnu, ale ani ho neodsuzuju... jen rovnou rikam, ze se mi do toho nechce :-)

TommPa9

#1548
Najbrtí lochnes je v addonech... Teda to je šifra :D

Bohužel jsem jí nemohl kvůli velikosti výsledného archivu přenahrát do elektrických jednotek tak je v samostatném archivu a samostatném příspěvku. O původní nátěry nepřijdete, jen se přidal jeden další navíc ;)

Lubak91

#1549
Bylo by to asi nemálo složité, jenže tomu tak je, těžší lokomotiva=> větší síla zamezující prokluzu kola na kolejnici. Protismykové regulátory mají taky něco do sebe, zvlášť možnost jízdy na krajní mezi adheze. Mohl bych provést testy s 285 a 250, jedna má o cca 1/3 nižší hmotnost, druhá výkon vyšší o 60kW což je skoro nic.
Ještě bych měl dotaz, nemá někdo grafiku čmoudu? Jestli není složité to vytvořit, tak bych si udělal pořádnej fajront :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

Sim+Tom Bylo by možné dát na střechu výzbroj 460/560? Třeba při přebarvení na modro. Ono s tou výzbrojí to bude vypadat líp. (viz. 843)


Ota

Quote from: TommPa9 on December 01, 2009, 04:45:22 PM
Najbrtí lochnes je v addonech... Teda to je šifra :D

Bohužel jsem jí nemohl kvůli velikosti výsledného archivu přenahrát do elektrických jednotek tak je v samostatném archivu a samostatném příspěvku. O původní nátěry nepřijdete, jen se přidal jeden další navíc ;)

V depozitáři byl nahrazen jen upravovaný pak v původním archivu cd_csd_elektrickejednotky

TommPa9

Super... chtěl jsem to navrhnou... předběhl si mě.

Lubak91

Tome, máme tady prosinec, 100 stránku... Není na čase navrhnout tu věc o které jsme diskutovali aby se nám lépe pracovalo? :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Myslíš motivační program "Pracovník měsíce"?

OK můžeme to zkusit. Takže od prosince zpětně 1. prosincem počínaje startuje motivační program "Pracovník měsíce". Ocenění pracovník měsíce a pochvalu před nastoupenou jednotkou získá autor českého addonu s nejlepším hodnocením od hráčů případně nejplodnější autor měsíce (podle ohlasu, pokud se budete vyjadřovat bude to podle hodnocení, pokud ne, podle kvantity)

Lubak91

Tak doufám že se budete snažit, takové ocenění nedostanete nikde jen tak, takže vzhúru k budování Simutransu :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

Další modří zástupci i když tu 714 222 nechápu.

Lubak91

Šaty dělají člověka, nátěr lokomotivu :D Teď bych si jí klidně spletl s produktem západní provedience :)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

tony.p

zajímalo by mě proč má ta 714 každou stranu jinou. s prominutím ''pěknej hnus'', to zas ČD něco vymyslelo

Sim

Mno, esi koukam spravne, tak ta prvni fotka je po nateru svetlou a ta druha je po nateru napred svetlou a pak i tmavou. Takze bud je to foceny v mezidobi, nebo jim dosla tmave modra barva :-D

Lubak91

Já bych řekl že chtějí depa donutit aby si to dělali sami :) Na jedné straně předloha a druhou mají za DÚ dodělat sami :D Ani to nemá loga ČD...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

Tak prý by se měla ještě dodělat. V najbrtu už prý je i Bdmtee (zatím není foto) a 750 (stejná jako 754 026).

Sim

benpat > honeckerak jsem videl v Plzni na hlavnim minuly tyden, ale fotit jsem nestihal

tony.p

právě sem zaslechl v televizi že ČD zruší všechny el. jednotky 451 a nakoupí 15 nových 471 City Elephant

Sim

tony.p > pravdivosti teto zpravy pochybuji - 15 novych slonu nedokaze nahradit ani vsechny zaby, natoz aby s nimi nahradili - tak jak je v planu - klasicke soupravy na severu (tusim trat Most - Usti) ... takze to bude zas takovy placnuti do vody, aby si lidi mysleli, ze se blejska na lepsi casy. Realita je, ze zaby dostavaji taky balkansky nater, coz je jednoznacne znamka toho, ze se s nimi minimalne dalsich 5 let pocita.

derajjared


TommPa9

Tak po několika hodinách práce a vymýšlení představuji balkanizovanou verzi 714.222

tony.p

Sim > ČD řikalo že by měly žabotlamy zkončit v roce 2011-12, takže podle mě tady budou ještě tak deset let :D

Lubak91

Новинка!
Тепловозы серии ТЭП80

информация:
Мощный восьмиосный пассажирский тепловоз с сочленёнными тележками. Развал СССР перечеркнул возможные планы по его запуску в серию, но его ходовая часть позже использовалась в проектах новых скоростных электровозов. На таком локомотиве установлен мировой рекорд скорости для тепловозов.

годы выпуска 1988 - 1989
построено 2
изготовитель - Коломенский завод
главный конструктор - Ю.В.Хлебников
дизель: 1Д49 (6000 л.с.)
вес 180 т
нагрузка на ось 22.5 т
скорость 160 км/ч
мощность 4440 л.с.



мощность: 4474 kW
скорость: 270 км/ч (рекорд)
вес: 180 т
цена: 151369/6,59
год выпуска: 1989


So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Stylový úvod na stránku 101... kolik to má os? (Doufám že ne 6,59 ;) )

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Takže po chvilce mlčení bych měl pár ukázek:

ČD 750 045-4 v balkánu
a
Viamont 753


Lubak91

Teď stáli v Pardubicích dokonce dvě Bymečka (Bdmtee) v najbrtu.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!