News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


Lubak91

Škoda, tak to jsem se zbytečně tísnil v prostoru dveří a madla, i když děd říkal že když jeli v 45 do Liberce, tak se sedělo i na střechách (připomínám že jela parní lokomotiva).

Do toho taura se možná pustím až bude notes funkční, akorát mě štve, že se z Haruova taura nedá nic použít, celej ho budu muset udělat znova, no u té T3 to dopadlo podobně...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Hlavně ho udělej v nějakém inteligentním nátěru=každém kromě čabajkařského ;) Ono by se možná z Haruova dalo něco vybrat, vem si mojí 109E na ní je v podstatě "staré" čelo, respektive moje staré čelo

Lubak91

No Haru ho má moc krátkého (taura:), nepropracovaného a čela jsou moc skloněné, takže neodpovídají... No o barvičky se pokusím, možná bych mohl popíchnout ty, kterým vadila rychlost 270 u TEP80 :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Nechceš nasadit jeho rekordní rychlost 374? Km/h že ne :D Jinak zhledem k tomu, že se na první pohled netváří moc komplikovaně možná ti ho "připravím"

Václav

Quote from: TommPa9 on January 17, 2010, 04:27:18 PM
Napadlo by vás někoho hledat v mojí 109E (380) Tauruse? Našeho přítele z Panonské nížiny ano...

Ne. Nemohu však popřít princip účelu - když jsou dvě věci určeny k stejnému účelu, tak si budou podobné. Inspirace lokomotivou Taurus nelze popřít, ale rohodně to nejsou ani dvojvaječná dvojčata.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#1791
Jenom 357km/h ;) A k němu měřící vůz pro 10 techniků s 400km/h :)

Mám ale rozpracované lokomotivy traxx (145, 146, 185, 186, 245, 246, 285, 286) a ES64F4 (189). Ty čekají jen na sběrače. Tady pokud se mi to nesmazalo...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

První nástřel přísně tajného projektu :D

Lubak91

#1793
To je taurus IV. generace? 1216 má šikmé čelo, takové "obloučkové" mají taurusy pro lucembursko nebo lokomotivy prima vyráběné ve francii, viz. www.br145.de

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#1794
Přiznám se, že je to takový mišmaš... každopádně dopracovávat ho zatím nebudu, spíš mi šlo o to, abych si vyzkoušel, jak moc podobný :D je naší 380... přiznám se že ani teď podobu nevidím :D

Jinak, byl by zájem o tohle?


Lubak91

No u toho taura by to chtělo trošku zkosit ty čela, ta žéhla není špatnej nápad... Mohl bych udělat LEGO 704 v barvách SD...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

no tak už máme v barvách SD dvě lokomotivy :D navíc 114 tuším nemám nebo jo?

Lubak91

Tak to budeš muset popátrat v paměti :) SD mají ještě čmeláky, hektory, hrbatý, donata,...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Hrbatou a Donato máme... čmeláka ne, hekotora taky ne (v barvách)... 114 není ani namalovaná...

Lubak91

Já bych mohl udělat 774, čmeláka a hektorajsi měl ty, nebo je mám taky pokoušet?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#1800
Finální verze lokomotivy řady 380 (Škoda 109E)

Od verze ve vedlejším vlákně se prakticky neliší jenom je změněna pozice loga škodovky na čele v rovném pohledu.

TommPa9

#1801
Další dvě lokomotivy. Tentokrát se jedná o mnou zapomenutou Viamontí 753 a novinkovou SD 114.

benpat

Tome koukni na stranu 28. Tam se o 114.5 zmiňuji. ;D Jak tak koukám tak můžu vytvořit další společnost, ještě OKD.

TommPa9

Kdyby mě nezaujal firemní nátěr SD-KD tak by nebyla :D

Lubak91

Benpat: OKD se hrabe v černém zlatě pod Ostravou(!!!:) Po kolejích jezdí OKDD. Viamont cargo taky skončilo, jejich mašiny už potkávám s cedulí OKDD...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Viamont cargo taky skončilo, jejich mašiny už potkávám s cedulí OKDD.

Jenže jen osobní doprava Viamonty neuživí. Takže bych si s tím koncem existence Viamont cargo nebyl stoprocentně jist - nehledě na to, že jediným akcionářem Viamont Cargo je právě OKD Doprava (viz. http://www.viamontcargo.cz)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > pokud vim, tak koncern Viamont je ziv hlavne ze stavebni cinnosti. Prepravu osob ma vicemene jako "reklamni", proste aby se vseobecne vedelo, ze tu takova spolecnost je a neni to zadnej drobek. Nakladni preprava byla proti osobce podstatne rozsahlejsi, jeji odprodej tak trochu nechapu, ale nejakej duvod urcite bude.

Sim

Lehce jsem si pohral s Krokodylem a pripojnymi vozy - dodelal jsem balkanskou verzi 851, ktera v tuto chvili jeste v realu neni, ale verim tomu ze i na ni dojde. Vsechny verze 850, 851 a vleku 050 jsou nyni "zhasinaci", upraveny byly i ceny a naklady, takze pozor v rozjete hre - narust je docela vyrazny.

http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg19713#msg19713

http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.motorak.850_851.rar

Nemo

Sim - co to znamená "zhasínací"?
No a pro všechny zde diskutující - nejsem železničář ani tělem ani duší i když se mi mašinky líbí, ale už z toho mám maglajs. Jedna mašina v pěti barvách ale je to stále ta samá a druhá to samý a další a další, kdo se v tom má vyznat? Zdejší diskuse mě  připadá jak na odborném webu o železnici. Tady to je ale hlavně o  hře a ta má být hratelná (a přehledná) pro všechny. Moc prosím, méně odbornosti a více hratelné praktičnosti. Stávil jsem dva dny čištěním depa a mazáním diplikátů strojů které byly jen různě nabarvené ale technicky stejné. Věřím že si chce někdo postavit věrnou simulaci železniční dopravy v republice ale pro mě nejsou důležité lůžkové vagóny na trase Praha-Brno s 30 lůžky když mě v Praze čeká 12 000 lidí do Brna. Vaše výtvory jsou perfektní a hraju s nima rád ale už se v tom trochu strácím. :-[

TommPa9

Zhasínací znamená že pokud jede vagon (motorák) prázdný nesvítí. Barevné varianty přišly zhruba proto, že už nás (autory) nebavilo hrát pořád s jedním typem nátěru lokomotivy a chtěli jsme si hru nějak "ozvláštnit". V podstatě máme rozkreslených takovýhle "vychytávek" mnohem víc akorát není důvod obyčejného hráče s nimi strašit. Ten samý způsob je i u vozidel ČD a ZSSK. Kdo chce, může používat lokomotivy jenom ČD kdo chce jenom ZSSK a kdo chce může si to jenom nakombinovat. Nemusí hrát se vším, jenom proto, že to je k dostání ;). Já mám ve hře taky jenom ČSD,ČD a ZSSK (ŽSR nepoužívám protože je to ten samý nátěr jako u ČD) a sem tam nějakého toho ostatního dopravce...

Lubak91

Nemo: K tomu "bordelu" v depu, v blízké budoucnosti se má vytvořit (pro) jednodušší sada, která by byla v unifikovaném nátěru (asi hráčově), a která by obsahovala výběr vozů a lokomotiv objevující se periodicky. Někdo chce přesný český pak podle skutečnosti, někomu možná stačí obyčejný pak ve hře...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Nemo > "zhasinaci" znamena, ze se meni grafika podle toho, jestli vagon jede prazdny nebo neco veze. Je to jako u nakladu, u uhlaku se objevi nebo zmizi naklad, tady se rozsvecuji nebo zhasinaji svetla.

Co se "slozitosti" soucasne sady tyka, neni toho malo a prave z toho duvodu (v poradi s mensi dulezitosti) prubezne od nejakych vozidel pripravuju i jejich "uni" verzi. Uz jsem tu o tom kdysi psal, takze jen ve strucnosti - prave pro pripad, ze hrac nechce vic barevnych mutaci stejneho vozidla je tato verze. Snazim se to davat do hracskych barev, grafika je o neco jednoduzsi a hlavne z dane skupiny vozu je tam jen nekolik malo reprezentantu. Predpokladam, ze prave takoveto vozy by mohly byt prinosem pro styl hry, jakou provozuje Nemo... zkusim nejake vydat a uvidime, jestli je to to prave :-)

Btw, jestli na nejakym nadrazi ceka 12 tisic lidi, to jde jeste nejak resit... me se jich posledne na jednom nadrazi nashromazdilo 12 milionu ... a to byl teprv mazec to rozvazet O:-)

Nemo

TommPa9, Sim - hmm udělat univerzální sadu vozidel asi nebude jednoduché, a co se mě týká, řešit to hráčovou barvou, není to pravé ořechové, abych měl všechny lokomotivy třeba žluté to bych nechtěl. Přece jenom, máte je nabarveny hezky. Já mám spíš problém v tom, že mám stejnou mašinu v různých barvách a zjistím to až ve hře. No asi si to budu muset nejspíš vyzkoušet nanečisto.

No a měl bych ještě jednu prosbu, šlo by u vozidel skládajících se z více dílů (nerozdělitelně - kloubáky, tramvaje, tolejbusy i par. loko s uhláky) udávat cenu, náklady za km, kapacitu a výkon za celou takovou to soupravu jen k první části této soupravy která se zobrazuje v depu při vypnuté možnosti "zobrazovat vše"? Ono totiž jedotlivé díly patřící k sobě se v depu nezobrazují vedle sebe ale jsou různě rozházené. Tak bych hned věděl na čem jsem, aniž bych tuto soupravu musel koupit nebo to sčítat podle dílů.

Sim

Nemo > me tak napada... hrajes podle casove osy, nebo ji mas vypnutou? Pri vypnute je totiz v depu fakt solidni maglajz, pri zapnute se to vetsinou da.

Ohledne nakladu v prvnim dilu - ja to delam tak, ze pokud se jedna o dvouvagony (tedy treba BDs, pul sluzebni, pul kupe 2 trida), naklady, hmotnost a cenu pisu vzdy k prvnimu dilu. U vicevozovych jednotek (tedy take nedelitelnych) to ale pisu ke kazdemu dilu zvlast - prijde mi to tak nejak normalni, samosebou pri porizeni to je trosku loterie, ale vse jde resit metodou pokus-omyl. Navic jsou urcite jednotky, ktere jsou stavebnicove - typicky treba moje Regionova nebo CityElefant prvni generace od TommPa9 - u nich je mozna dvou nebo trivozova varianta a pak by samosebou naklady vychazely blbe.

Václav

Sim: u vícevozových jednotek s více možnostmi souhlasím s psaním nákladů u každého dílu (ačkoli u trolejbusů to je celkem zbytečné).

Já to mám tak udělané u svých maglevů také, ale tam je ještě jeden háček - přední a zadní vozy Helios a Arboria (to jsou ty vozy pro spojení s lokomotivou Strato - a které jsou inspirovány soupravou TGV Thalys PBKA //viz obrázek//, protože jsem potřeboval pro rychlost 500 km/h také jednopatrové vozy s sníženou kapacitou a nejjednodušší? bylo připravit vůz, který by vhodně spojil výšku lokomotivy Strato s vozy jednotky Arboria) jsou připraveny tak, že mají vnucené pořadí, které způsobuje, že před nimi a za nimi nemůže být nic jiného než právě lokomotiva Strato (zatímco za touto lokomotivou mohou být kromě již jmenovaných vozů také vozy patřící do sestavy Strato //tedy ty, které byly vytvořeny původně//). Proto jsou u mých maglevů náklady rozepsány pro každý vůz.


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Opet jsem si dneska hral s Krokodylem a snad potesim kamarady z vychodni strany Beskyd - udelal jsem 850+050 v provedeni ZSR v nateru, kteremu se rika "Harlekyn" nebo taky "Barevny cirkus":



http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg19713#msg19713

http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.motorak.850_851.rar

Predpokladam, ze vic variant tohoto motoraku uz delat nebudu - pokud bude v "uni" provedeni, bude soucasti jineho balicku - takze prosim o aktualizaci v depozitari.

Lubak91

Nebo také "bystrické intercity" :D Pamatuji doby, kdy jezdily spolu s 820 z Popradu do Plavče a Tatranské Lomnice...

Ooo 77777 shlédnutí tohoto tématu, to něco znamená, např. Že už vyřizuji nový noťas, a budu tedy moci tvořit i přes týden :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Eiffel

ad barevné verze železničních vozů: možná by nebylo od věci pověsit do depozitáře paky železničních vozidel podle společností, pod kterými jezdí. Tak si každý hráč může natáhnout sadu, kterou chce a zabrání se tomu, že např. jedna loko bude v depu x krát

Quote from: Nemo on January 20, 2010, 05:30:21 PM
... skládajících se z více dílů (nerozdělitelně - kloubáky, tramvaje, tolejbusy i par. loko s uhláky) udávat cenu, náklady za km, kapacitu a výkon za celou takovou to soupravu .... Ono totiž jedotlivé díly patřící k sobě se v depu nezobrazují vedle sebe ale jsou různě rozházené. Tak bych hned věděl na čem jsem, aniž bych tuto soupravu musel koupit nebo to sčítat podle dílů.

Řešit by se to dalo tím, že by do depa bylo přiděláno okno ve kterém by se tyto hodnoty objevily.

Sim

Premejslel jsem trochu o vozidlech UNI sady a protoze se ji nevenuju jen ja, napadlo me par veci:
- stanovit si pravidla - zatim jich je jen par: vozidlo ma realny zaklad, ale je zjednoduseno pro pouziti hracskych barev, nerozlisuje dopravce a melo by byt v nejakem poznatelnem nateru. Z kazde skupiny vozidel je vybrano jen par zastupcu, cilem je zprehlednit depo pro "hrace". Kazde uni vozidlo bude ve hre jen v jednom laku, pokud je vhodne mit vice tvarove shodnych (nebo hodne podobnych) vozidel s rozdilnymi parametry, bude kazda varianta reprezentovana jinym barevnym schematem nebo pouzitim druhe hracske barvy. Obdobi pouzitelnosti ve hre muze byt lehce mimo realitu kvuli lepsi hratelnosti, ceny a naklady budou pocitany stejne jako u bezne sady.
- v podstate u trolejbusu uz vozidla do UNI sady mame - nektere CS trolejbusy, co delal TommPa9, jsou ted v zakladni sade po VS dosazeni hracskych barev.
- u vlaku jsem hracske barvy volil tak, aby vozidla zhruba odpovidala nejakemu schematu pri nastaveni hracskych barev ve hre: hracska modra = zelena, hracska zluta = cervena ... takze pokud budou v UNI sade CSD verze Berty, Brejlovce a Sergeje, budou ve zlute hracske se zlutym nehracskym pruhem, CSD motorak bude polomacena zluta hracska/kremovy nehracsky vrsek, CSD cmelak bude v hracske modre a tak podobne.
- pokud nekdo bude resit autobusy, znamenalo by to mestske udelat ze zlute hracske a dalkove z modre hracske... jak poresit primestske (v realu modre) me nenapada, jedine proste tak, ze to bude vzdy ta druha, nez je pouzita u jineho tvarove podobneho busu.
- aby sada byla co nejmensi a pritom slusne hratelna, bylo by vhodne "koordinovat" kresleni; proste si predem rict, v jakem obdobi co bude jezdit a podle toho to udelat. Konkretne u motoraku po valce mi to vychazi na pouze nasledujici typy (vzdy s jednim typem pripojneho vozu): Hurvinek, Singrovka, Krokodyl, Sukafon, Hydra a Rakev; obdobi pouzitelnosti nastavit tak, aby vzdy byl vyber aspon ze dvou, optimalne tri motoraku.
- spekuloval jsem nad otazkou nuceneho razeni, sice by to neumoznovalo realne kombinace vozidel, ale otazkou je, zda by se prave realnym provozem "hraci" ridili. Realizovatelne to u teto redukovane sady bude, vozidel nebude tolik, takze jde ciste o pouzitelnost ve hre, co bude vyhovovat vice ... takze tady prosim o nazory.
- u "vozidel budoucnosti" nebude zrejme nutno delat vozidla primo do teto sady, kazdy si muze vymyslet co chce, takze i zakladni sada muze mit v sobe rovnou hracske barvy. Zaroven tech futuristickych vytvoru asi take nebude takove mnozstvi, aby kvuli tomu bylo nutne delat redukovanou sadu... takze dotaz je treba na Vaclava: maglev zatim nepouzivam a tim padem nevim, mas u techto vlaku ve schematu hracske barvy nebo ne?

Sim

Eiffel > treba TommPa9 uz takhle lokomotivy tridi, ja nektere vagony nebo motoraky taky. Ale i v ramci jednoho dopravce je kolikrat spousta barevnych variant - typicke jsou treba reklamni lokomotivy, takze to taky neni zcela funkcni reseni. Samosebou v pripade trideni vozidel na Viamont, CD, OKD-D a podobne by to pomohlo.

Okno v depu s vlastnostmi cele soupravy - dokazal jsi krasne popsat to, co mi uz hodne dlouho chybi, ale neuvedomil jsem si to. Mimochodem, ve verzi 102.2 uz vypocet rychlosti soupravy funguje lepe, ale porad ne zcela optimalne - k dokonalosti by mi stacily tri hodnoty rychlosti (nalozena souprava, prazdna souprava a "financni" rychlost pro vypocet odmen) a krome jiz udavane delky soupravy jeste celkove naklady soupravy na jedno policko.

A jeste uplne z jineho sudu... cim to je, ze mi uz nejakou dobu (par verzi zpatky) hra neomezuje delku mostu? Pokud je omezeni zruseno, kvuli cemu? Podle meho soudku timto stavba mostu docela ztraci svoje kouzlo... jo a v souvislosti s mostama jeste jedna vec - libilo by se mi pri stavbe mostu (ale i tunelu) jeste pred kliknutim (tedy po najeti na policko stavby) vedet, kolik me stavba bude stat... je mi jasny, ze to je spis do vlakna "co mi chybi", nicmene reaguju na prispevek Eiffela a v jinem vlakne by to nemelo souvislost.