News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sim

spis nejaky barvy soukromyho dopravce, celocerveny to nebylo

benpat

Předpokládám, že si jel R 826. Situace je taková že Olomouc má nedostatek vozidel (neustále nějaká nehoda, nejčastěji na opavské straně 321, posledně to odnesla 843 002). Ta část 742 + 3*043 jela jako posila na R 825 (přijela v pátek), která pak přechází na Os 3562/R 826 (odjíždí v neděli). Z výše uvedených důvodů byla 843 nahrazena lokomotivou 742 (asi 366) + 043.

Druhá část je od vlaku Os 3503, ten z důvodů padání listí na trati 310 jezdí s náhradní soupravou (běžně se dosahovalo se soupravou 843 + 2*043 až 30 minut zpoždění). Jako náhrada jezdí 742 + 2*043, jelikož nejsou vozy tak jela na osobáku 749 + 2*Bt a pak se to spojilo ve výsledný vlak.

P.S. Pokud jsem to napsal nepřehledně, tak se to pokusím přepsat lépe.

Lubak91

#2557
No, barvy nebo počet dílů by se taky slušilo trochu přiblížit ;) Napadají mě jedině typy: Regiosprinter http://de.wikipedia.org/wiki/RegioSprinter, LINT http://de.wikipedia.org/wiki/Alstom_Coradia_LINT, STADLER GTW http://de.wikipedia.org/wiki/Stadler_GTW a ITINO http://de.wikipedia.org/wiki/Bombardier_Itino... Případně dvě spojené RS1... O tom, že by fyzicky existoval typ RS2-3 se mi nepodařilo sehnat jedinou zmínku...

I když jak koukám, ITINO z nich v podobnosti vyhrává na celé čáře...
Edit: Dokonce jsem ho našel i v Trafficu, najdi si soukromníka EIB nebo OREG, příp. VIAS.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

benpat > jojo, 826 ... mas tucha, na kolik to provozne muze vyjit navic? Jinak esi to chapu spravne, zrejme by to baruna zvladla sama, ale jsou to vlastne spojene dva vlaky, takze je potreba dostat i tu druhou masinu do Olmika.

Lubak91 > ja v prvni chvili myslel, ze vidim Regiosprinter... ale pak me trklo, ze to ma "prihradovou konstrukci" misto oken... no a vybavil sem si jen a pouze RS1 a to, co jsem tenkrat videl na webu. Dve spojene RS1 to nebyly, melo to kloub... a po projiti vsech odkazu, cos sem dal, to vidim take na ITINO ... tvarove to bude hodne podobne jako ta hypoteticka RS2, rozmisteni nizke a vysoke podlahy odpovida, silueta taky, sikmy sloupky oken to ma taky :-)

Lubak91

To ITINO je tomu záhadně podobné ač je to od jiného výrobce...
A k těm nákladům na slezko-hanáckou soupravičku: Náklady na spotřebu je takřka nemožné vypočítat, takže mohu poskytnout nicneříkající hodnotu oblíbenou v železničním magazínu, tedy na soupravu složenou z motorových a přípojných vozů připadá 0,58t na sedadlo, u soupravy s lokomotivami 0,81 t na sedadlo, tedy takřka o polovinu více. Více se nám asi zjistit nepodaří...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Lubak > s tema nakladama to asi bude tedy v poradku ... tedy pokud budu vychazet z faktu, ze v principu cena za provoz odpovida poctu prepravenych tun. Prazdna souprava motoraku ma ve hre 193 tun, nahradni souprava s masinou o pulku vic - 289 tun. Tomuto narustu odpovidaji tedy provozni naklady na ctverecek okolo 4, resp. 6 simupenez. Obsaditelnost souprav podobna, ovsem ve hre je hlavnim problemem nahradni soupravy jeji mala rychlost kvuli kocourovi. Provozni naklady tedy zrejme realu odpovidaji, ale zisky ve hre jsou pocitane jinak.

Takze ... menit netreba :-) Jen je potreba vytvaret ve hre soupravy, ktere maji vyrovnanou rychlost.

TommPa9

!!!UPDATE!!!

Doufám že se nový plecháč bude líbit...

Lubak91

#2562
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

To čumím. Vypadá to dobře, moc dobře, ake není to moc nízké?

TommPa9

To ti do dílny vniknul James Bond nebo Michael Weston že jsi vytáhnul fotky RailJetu? :D

Vypadá to excelentně!

Lubak91

#2565
On možná zkresluje ten zmenšený obrázek, když zkusíš dát "zobrazit obrázek", budeš to mít ve skutečné velikosti. Strávil jsem nad tím několik posledních nocí a už začínám litovat, (hned po ránu jsem spatřil v mailu mail od našeho ugrofinského (ne)přítele ze země paprik a klobás, (se divím že ho nevyplavila ta aluminiová voda)
TommPa9: Tenhle railjet nemá s tím původním moc společného, je to skoro celé postavéné znova...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Náš velký obdivovatel ze země usadivších kočovníků, kteří vyvrátili velkomoravskou říší se ozval? Ten je hoodnej :D Co psal?

Lubak91

Asi že chce soukromě poslat můj výtvor, je to zase psané nějakou divnou uhrangličtinou takže to asi budu ignorovat, snad nenastoupí baterie těžké spamové artilerie...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

tony.p

#2568
po sto letech se taky hlásím. dneska mám pro vás nákladní automobil MAN TGS 41.480 8x8 i s přívěsem a moji fiktivní lokomotivu 785 v Najbrtu. Doufám že se budou líbit.  ;)

edit.: přídán čtyřosý přívěs

Václav

Ta lokomotiva řady 785 nevypadá nejhůře. A dokonce mi připomíná jednu skutečnou lokomotivu, jen nevím kterou. Až to najdu, tak dám vědět. Ovšem pro fiktivní lokomotivu jsi měl použít číslo, které ČD nepoužívají - a tím myslím, že jsi měl zvolit třeba šestičíslí, ne jen trojčíslí.

Dneska jsem měl příležitost poprvé jet dvojdílnou Regionovou. Není to nejhorší. A také se mi podařilo od strojvůdce dovědět, co se stalo s tou Regionovou nabouranou u Kolína minulý rok před Vánocemi. Byla v Šumperku na opravě a už zase jezdí.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Vaclav > ja jsem naopak pro drzet se soucasneho znaceni a v podstate pouze obsazovat neobsazene rady. Diky tomu pak aspon muze neautor orientacne vedet, co to je zac... i kdyz na Kryspina to nema.

Jinak u RN pozitek zalezi nejvic na tom, kudy se jede (lokalka/koridor) a zda to je v kopcich, nebo po rovine.

Lubak91

Co jsem si vyzkoušel řízení regionohy na jedné "hlavnější" trati, a byl jsem celkem nadšen :D Ale někteří fírové tvrdí že na horších kolejích to s člověkem hází ze strany na stranu.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#2572
Pak asi trať Ledečko - Kolín patří mezi ty lepší tratě. Ovšem když si na mapy.cz prohlédnete půdorys trati (tedy kudy ta trať vlastně vede) v městečku Rataje nad Sázavou, tak se někomu z Vás může udělat nevolno ve chvíli, kdy zjistíte, jaké převýšení je mezi železničním mostem přes Sázavu a zastávkou Rataje nad Sázavou - Předměstí. Ovšem pokud není sníh, tak je to docela hezká cesta.

-->
Nevím přesně kolik že měla Zababova supermašinka náprav v večerníčku, ale na Ulozto.cz jsem našel PDF verzi knižní předlohy a v jedné kapitole je napsaný počet náprav - 337.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

tony.p

už mě nebavilo se ve hře dívat na ty jednoduchý návěstidla, tak jsem si udělal vlastní. :D

Sim

nevypada to vubec zle ... jen me napada, ze kvuli iso zobrazeni by ty ksilty mely byt sikmo nahoru nebo dolu podle prislusnyho pohledu

Kr!st4l

Zdarek, mam dotaz. Uz dlouho hraju tuto hru a projizdim tyto topicy. Chtel sem se zeptat na ten drivejsi napad s tvorbou novych salin. T6, Astra atd.. Padaly tam navrhy, ale nevim jestli je nekdo vytvoril ci ne. Mam hodne oblibenou mestskou dopravu a tyto dve zalezitosti by me velmi potesily :) Predem diky za odpoved :)

TommPa9

Co se mě týká momentálně tramvaje neplánuji, kromě toho že se snažím vyležet chřipku předělávám staré karosy ;) a možná se dostane i na jejich faceliftové bratříčky ;)

Lubak91

Jsou rozdělány variace na T3, ale nějak si to převzal sim. Jestli to nějak pokračuje nevím, já teď dělám na něčem jiném...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Kr!st4l

Oki dik moc ;) ty karosy zni zajimave :) hodne stesti

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

tony.p

návěstidla, komu by se nelíbilo barevné řešení tak ať napíše.

benpat

tony.p úžasné, šly by ještě  dodělat mechaniky a nová návěstidla (hranatá)? Nejlepe i s variantou mechanická/ pod drátama světelná.

Václav

#2582
Jen bych poprosil o tohle: a co takhle žluté semafory - tedy ty, které jsou ve výchozí sadě ve žluté barvě? Ty mi v té sestavě českých semaforů chybí. A ještě jedna drobná poznámka - ono to sice není úplně skvěle vidět ani na těch původních semaforech, ale trochu by to chtělo zviditelnit světla semaforech svítících nahoru.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Karosa

Doladím LC (zájezdovou) zkontroluju jak sedí klouby a půjde do světa.

benpat

VM. Žluté návěstidla se přeměnil na seřaďovací.

Václav

Budiž, ale jelikož jsem zjistil, že cena semaforů je stejná pro určitý typ, tak asi sotva.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

tony.p

k těm návěstidlům, má se to tak že : návěstidlo s názvem hlavní krátké nahrazuje jednoduché červené, hlavní dlouhé nahrazuje long block, obě seřaďovací taktéž nahrazují jednoduché červené, návěstidlo výběr koleje je všem asi jasný. udělal bych klidně i návěstidlo nahrazující původní žluté, ale bohužel nevím k čemu se používá, tudíž ho ve hře vůbec nemám a tudíž nevím jaké barevné řešení bych na něm použil. když mi někdo vysvětlí k čemu se používá, tak pak se pokusím něco vytvořit.

Lubak91

#2587
Edit: vyřešeno, návěstidla AŽD šlapou.



So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Quote from: tony.p on November 15, 2010, 06:50:19 PM
udělal bych klidně i návěstidlo nahrazující původní žluté, ale bohužel nevím k čemu se používá, tudíž ho ve hře vůbec nemám a tudíž nevím jaké barevné řešení bych na něm použil.
Žluté návěstidlo - nepustí vlak za sebe, pokud je za následujícím červeným vlak - hodí se to tam, kde máš koridory, aby vlaky nemohly vjet do úseku mezi koridory, pokud první oddíl v koridoru není volný - a tím zablokovat cestu protijedoucímu vlaku, který má však volno (například) až do cílové stanice.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Pánové (a případně i dámy) nevíte náhodou jaké jsou rozměry jednotlivých článků tramvaje Škoda 15T (For City) já vím jen celkovou délku 31 metrů a délku jednotlivých částí si netroufám odhadovat. Na netu jsem sice našel nějaké nákresy ale v tak hrozném rozlišení, že prostě délku článků nerozeznám :( (u astry jsem měl větší štěstí)