News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lubak91

Holt budeš asi muset se skládacím metrem v ruce zabouchat na bránu s okřídleným kolem, a hóknót na ně: ,,pusťte mě k tomu fofrsity ať si to přeměřím jestli se mi to vejde do garáže"...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat


Lubak91

Benpat: Budu, ale hned to nebude. Musí se vychytat některé grafické chybičky a možná budu ještě nějaké dodělávat (a jestli je nebudete jen chválit :D) To platí u všech mojich projektů (většinou utajené, známé mezi několika málo tvůrci, slovy 2)
Viděl bych to tak pod stromeček :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#2593
Už to vidím... už na vrátnici mě budou mít za blázna :D

Tenhle výkres už jsem samozřejmě viděl ale ani tak to nepřečtu :( viděl bych to zhruba na 11+9+11 to by mohlo odpovídat ne? (samozřejmě v metrech)

EDIT:
Takže podle prospektů ze stránek Škoda Holding jsem svůj odhad trefil o 20 cm takže 10,8+9,4+10,8 (takže 11+9+11) ovšem i tak půjde For City k ledu protože má absolutně nemožné uspořádání oken a dveří díky němuž se maluje asi tak dobře jako freska posledního soudu na ploše 5x5 pixelů... jenže tady je to jaksi naopak... málo dveří, málo oken na velký (chtěl jsem napsat veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.....eeeeeelký) prostor. A proto: Sladké sny Škodo 15T For City.

EDIT2:
že by...

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No tak tohle je famózní! To je Taurus že :D Nádhera... luxus... excelent work...!

kaarfii

#2596
Pro tvůrce - nešel by zkonstruovat ropovod pro Simutranz? Tahat kolony těžkých a hlavně pomalých cisteren na velký dálky je poněkud zrůdný...
Pak bych měl další přání - stavbu dvoukolejné trati na jedno pole, tzn., aby dvě koleje nezabíraly 2 pole vedle sebe, jak se to staví doposud. Ušetřilo by se tím hodně místa a i lépe by se koukalo na dva se míjející vlaky s menší osovou vzdáleností.  ;D Nějakej náznak je třeba na mapě Prahy 1930, na který teď pracuje MHD, kde tramvajový pás má dvě koleje a nemusí vodit zvlášť každou kolej do samostatný ulice.
Nejsem tvůrce, tak nevím, nakolik by to bylo reálný.

Václav

Ropovod - je mi líto, zatím ne; byl k tomu jeden pokus, ale myslím, že to nebylo dotaženo do konce; zkus použít vyhledávání a zadej slovo pipe nebo pipes - nebo (pokud máš trpělivost) zobraz si všechny moje příspěvky a postupně je projdi - a najdeš jeden, který byl v tom téma

Stavba dvojkolejné trati - pro železnici je to myslím jedna z zavržených záležitostí, ale nejsem si úplně jist; pokud jde o tramvaj, chybí vozidla (jestli se nepletu, je k té trati jen jedno vozidlo a navíc v celkem mizerné kvalitě)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Václav

#2598
Omlouvám se za doublepost, ale jde o úplně jinou záležitost. Ráno mne po delším čase políbila múza a tak jsem se pustil do tvorby něčeho, po jehož dokončení mi nejspíš nezbyde nic jiného než si pod avatar přidat text "Bloody Stupid Johnson of Simutrans".

Bloody Stupid Johnson - původním jménem Bergholt Stuttley Johnson a byl to nechvalně známý architekt na Zeměploše, obzvláště pak v největším městě Zeměplochy, Ankh-Morporku. Jeho výtvory byly velmi častou příčinou úmrtí.

Ale přísáhám, že ta budova tak hrozná nebude. Jen trochu megalomanská. A s rokem výstavby okolo roku 1840. Tedy přibližně 60 let před tou víceméně vesnickou nádražní budovou. A také slibuji, že narozdíl od jiných ohlášených projektů, tenhle dotvořím a uvedu v provoz.

Půjde o parodii na Masarykovo nádraží v Praze - což roku výstavby přibližně odpovídá. Prozatím tvořím odbavovací halu - tedy tu část, kam se vstupuje od tramvajové trati, když už používám ten příměr k Masarykově nádraží v Praze. Potom budou na řadě ty boční dvě části.

Ale teď mám problém s tvarem střechy. Nerad bych jej totiž dělal stejný jako je u vzorové budovy. Zároveň by však měl odpovídat době výstavby, tzn. že by měl být velmi jednoduchý. Tvar střechy už jsem vyřešil a zároveň jsem už vyřešil i stěnu samotnou.

A už mohu poskytnout první náhled - bohužel, z důvodu velikosti souboru obrázku je to zmenšeno na poloviční velikost. Nahoru nejspíš přijdou tmavá okna. Mohl bych se ale pokusit udělat taková ta průsvitná - a pak by mohly být vidět nejen některé části, které tam ještě přijdou doplnit (především nosná konstrukce - která jinak bude viditelná z druhé strany, tedy pokud bude stanice otočená dolů, nikoliv nahoru - i když ne celá), ale také možná některé velmi krátké vlaky. Zatím plánuji jen ta klasická neprůhledná okna, protože s těmi průsvitnými nemám zkušenosti.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

benpat

Tak menší zpravodajství z českých luhů a hájů.

Už nějaký čas nám jezdí po okruhu 750.701 zatím jen v základovce, proto foto dodám později.

Dále tu máme nové schéma laku na jídelní vozy. Nově budou dostávat lak lužkových a lehátkových vozů.


Pak se objevila nová verze Najbrtu na 15X, nevím zda bude řešeno na všech řadách.


A na závěr, nové rekonstrukce vozů Xee budou mít označení: Bee238
                                                                                   Bpee237
                                                                                   Apee139
                                                                                   Aee140

P.S. Tramvaje jsou hezké a já se těším na dárečky pod stromeček ;D.

Lubak91

Quote from: benpat on December 05, 2010, 07:47:54 PM
...Dále tu máme nové schéma laku na jídelní vozy. Nově budou dostávat lak lužkových a lehátkových vozů.

To by nám mohlo usnadnit jeden tajný projekt :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

On někdo bude dávat dárky pod simustromeček? To abych přestal vydávat, aby bylo co zveřejnit jako "dárek"

Václav

No, tak já určitě své nové dílo dokončit nejspíš nestihnu. Já sice vím, že do Vánoc zbývají asi tři týdny, ale... Tu středovou část celého komplexu totiž musím zmenšit, protože jsem jí prve udělal příliš velkou. Hlavně výškově.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

No podle mě je i ten "rantl" střechy trochu moc velký... ale to je možná jen můj dojem, protože netuším, jak bude vypadat celý komplex ;)

Václav

Pokud máš na mysli tu část, která je prozatím v tmavší barvě než je ten zbytek, tak to můžu udělat užší, ale v odlišné barvě je to jen dočasně. Kdyby to nebylo v té tmavší barvě, asi by sis toho ani nevšiml.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Ne. myslím celou tu střechu. Přijde mi zbytečné, aby střecha začínala souběžně s políčkem. Navíc pokud je to historická budova nejspíš by bylo hezčí, kdyby střecha končila v nějaké ozdobné římse a ne jen tak bezprizorně přesahovala do prostoru. Ale je to jen moje představa ;)

Václav

#2606
Já plánuji, že bych tu střechu mohl alespoň na jedné straně ozdobit, ale na druhou stranu, podívej se na fotky té střední části Masarykova nádraží, které používám jako vzor - i když se jej nijak zvlášť nedržím, že tam ta střecha také není něco extra - když nebudu brát ta střešní okna - a sloupy a klenbu uvnitř, ale to nejspíš vidět nebude. Maximálně tak pár sloupů v pohledu z druhé strany. Ty dvě budovy, které středovou část svírají, jsou mnohem hezčí - a pravděpodobně i starší, tedy skutečně z toho roku 1845.

Okraj střechy:

Pokud jde o ten zadní konec střechy, tak ten bohužel musí začínat na okraji celého pole. Byl bych samozřejmě rád, kdyby bylo možné udělat tu desku nástupní haly o něco (o jedno políčko) kratší s tím, že střecha bude trochu přesahovat nad koleje - přesně tam kam už by ta deska nedosahovala, ale já se obávám, že to nejde - že by ty koleje stejně nešlo podstrčit do této části celé té budovy.

A pokud jde o ten přední konec, tak ten se mohu pokusit zúžit tak, aby zakrýval jen tu část schodů blíž ke stěně. Ale to je asi tak všechno.

-->
Račte si vybrat, která barva bude pro střechu lepší:
Jestli ta více do červena (jednička) nebo ta více do hněda (dvojka).

Původně jsem chtěl udělat střešní okna i na té střední části, ale nezdá se mi to jako moc dobrý nápad. Použitelné to však bylo jen u té původní velikosti. Teď už by to asi vypadalo divně.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Vaclav > pokud do toho muzu kecat, zkus objekty stinovat (lepe receno, resit nasvit)... typicky zrovna na te strese je poznat, ze to neni nic jineho nez ohranicena jednolita barevna plocha ... a podobne je to s kolejemi a jinymi objekty, cos vydaval - jsou sice zpracovane prostorove dobre, ale diky absenci stinovani/nasvitu to pusobi placate.

Pokud bys pred tvou budovou mel cokoliv (strom, jina budova), co bude "rantl" strechy zakryvat, bude to pusobit dojmem zcela rovne strechy se zubatym ohranicenim.

Ovsem zrovna v tomhle pohledu to stinovani taky moc nevynikne, protoze svetlo jde v ose stitu strechy a obe strany maji podobny nasvit. V druhem iso pohledu to bude znat podstatne vic.

Václav

#2608
Quote from: Sim on December 09, 2010, 04:19:21 PM
Vaclav > pokud do toho muzu kecat, zkus objekty stinovat (lepe receno, resit nasvit)... typicky zrovna na te strese je poznat, ze to neni nic jineho nez ohranicena jednolita barevna plocha ... a podobne je to s kolejemi a jinymi objekty, cos vydaval - jsou sice zpracovane prostorove dobre, ale diky absenci stinovani/nasvitu to pusobi placate.

Pokud bys pred tvou budovou mel cokoliv (strom, jina budova), co bude "rantl" strechy zakryvat, bude to pusobit dojmem zcela rovne strechy se zubatym ohranicenim.

Ovsem zrovna v tomhle pohledu to stinovani taky moc nevynikne, protoze svetlo jde v ose stitu strechy a obe strany maji podobny nasvit. V druhem iso pohledu to bude znat podstatne vic.

1. Se stínováním jsem začal až na té minulé nádražní budově. Jinak v tomto směru budu muset na střechu něco doplnit, aby to nevypadlo tak divně.

2. Před budovu samotnou nic neplánuji přidat, ale je mi jasné, že máš na mysli také případ, že se před budovou (přes silnici - nějak si ale nedokáži představit, že by někdo kolem nádraží tu silnici nepostavil) objeví nějaká vysoká budova.

Takže zde je další vývojový stupeň

až na to, že nesvítí vůbec nic

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Tohle vypadá hodně slušně, jestli to bude jezdit u nás na osobácích, budu v jednom nebi  ;D

(foto uživatele Hyvrysák, K-report.net)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Hm..., tak tohle vypadá opravdu velmi dobře - tedy, by vypadalo, kdyby to nebyl obyčejný dvoupatrák přebarvený na balkán. Důležité je, co je uvnitř - a jestli tam je to samé, co původně ... tak potěš koště.

Ve hře myslím není. Ale nejsem si úplně jist.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

No já jsem myslel u nás na osobácích Kolín-Havl. Brod (Čáslav). V interiéru jsou nové potahy (jako u mnoha brodských vozů). Nejdůležitější ale je, že už nemá to dementní ovládání dveří, ale ovládání na tlačítko.
Ve hře zatím asi není...

Jé 500stý příspěvek :D;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

gratuluju k 500 a Vaškovi opožděně k 1200 ;) jinak to patro vypadá pěkně...

Václav

Quote from: Lubak91 on December 11, 2010, 03:33:23 PM
No já jsem myslel u nás na osobácích Kolín-Havl. Brod (Čáslav). V interiéru jsou nové potahy (jako u mnoha brodských vozů). Nejdůležitější ale je, že už nemá to dementní ovládání dveří, ale ovládání na tlačítko.
Ve hře zatím asi není...
V Kolíně budu v pondělí, ale pochybuji o tom, že budu mít štěstí, abych tuhle krásku uviděl. Ovšem zajímalo by mne, co je myšleno tím dementním ovládáním dveří. Tlačítko je sice skvělé, ale dobře fungující klika je lepší.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Tom, děkuji ;)
Václav: Zřejmě jsi ještě tímto patrákem necestoval, nebo neotvíral dveře. U těchto vozů je totiž nejhorší ovládání v parku vozů ČD. Jsou to totiž dvě svislé páky, které musíš tlačit od sebe a s nimi i obě křídla dveří.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#2615
A je správně. Ale měl jsi napsat, že jde o vnější dveře. V pondělí jsem si v Kolíně na nádraží jeden ten původní dvoupatrový vagon prohlédl, protože tam zrovna stál.

-->
Střední část budovy dokončena. Chybí pouze menu ikona a náhled. Ty ještě musím dokončit. Ale nejsem si jist, co vlastně do menu ikony hodit. Přeci jen má tato budova poněkud větší rozměry (6*3) a dávat jí tam celou (ve zmenšení) by nebylo to pravé ořechové.

Takže tady je náhled základní rotace střední části budovy.


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Dodelal jsem balkanskou modifikaci patra ... je prirazena do puvodniho paku Bmto, ke stazeni ve vlakne addonu: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg19713#msg19713

Standa

Chlapi, omlouvám se za zřejmě off-topic, ale co je to vlastně ta "balkánská modifikace"? My jsme dodávali vlakový soupravy někam do Bulharska, nebo co?

Lubak91

Standa: Dodávali jsme tam lokomotivy, ale to s tím nesouvisí :D Tady se jedná o to, že někteří jedinci upozorňují na fakt, že tzv. nátěr "Najbrt" (viz. odpověď 2522) má jistou podobnost s nátěry vozů používaných na balkánu (Řecko, Rumunsko, Srbsko, i když Maďarsko skoro taky). A taky že rekonstrukce spojená s tímto nátěrem je taková ***** rekonstrukce, a některé vozy mají tzv. "balkánský interiér", tzn, že je tam bordel jak v tanku...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

... a ze prestoze ten vagon zvenku kolikrat vypada na prvni pohled kdyz ne jako novy, tak aspon vyprany v perwagenu, tak uvnitr clovek nachazi socialni zarizeni, nad kterym by i na Balkane ohrnovali nos, prestoze jsou zvykli opravdu na leco i ledaco :-)

Standa

Hmm... ale mně se ta "balkánká grafika" fakt líbí, kdybych uměl simu-kreslit, určitě bych něčím taky přispěl... jak už jsem tu kdysi napsal, jsem bývalej železniční modelář, a Simutrans beru jako jakousi virtuální náhradu ze mé kolejiště, které bohužel  při povodni r. 2002 odplavalo kamsi do Severního moře  ;)

Václav

Quote from: Standa on December 17, 2010, 08:56:39 PM
Chlapi, omlouvám se za zřejmě off-topic, ale co je to vlastně ta "balkánská modifikace"?
Ne. Ta balkánská modifikace znamená, že vůz je v novém vybarvení ČD, kterému se více méně posměšně říká balkán, protože většina železničních společností působících na Balkánském poloostrově - Maďarskem počínaje, používá právě modrou barvu. Toť vše.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#2622
Quote from: Standa on December 17, 2010, 09:30:04 PM
Hmm... ale mně se ta "balkánká grafika" fakt líbí, kdybych uměl simu-kreslit, určitě bych něčím taky přispěl...

S prominutím, vytvořit vagon pro simutrans zvládne i cvičená opice. Stačí k tomu malování, irfan, pakhelper, shades a nakonec Simova šablona :) S tímto dokáže pracovat snad každý. Vzít vagon kupř. ze řazení vlaků na želpage, zmenšit, upravit barvy, nakopírovat na šablonu, vytvořit dat soubor a zapakovat nezabere střízlivému víc než hoďku, profíkům třeba 20 min, sám předvedu...

Důkaz místo slibů, trvalo to "trochu déle", neboť jsem byl nucen namalovat druhou stranu vozu ve velkém měřítku a najít potřebná data na netu...

ZSSK Wlabmee 62
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Standa

Quote from: Lubak91 on December 17, 2010, 09:49:51 PM
S prominutím, vytvořit vagon pro simutrans zvládne i cvičená opice.
No, tak kdyby to uměla i ta "cvičená vopice", tak by se nám ty addony asi brzy pomalu nevešly do depa, nemyslíš?  :D
Jinak jsem neměl ani tak na mysli vozidla - těch je, myslím si, ve hře dost, ale spíš různé (zejména železniční) stavby... proto mě před časem tolik potěšil Václav se svou typicky českou nádražní budovou...

Lubak91

No ono by to jen chtělo chtít něco dělat, zde na fóru je asi tolik jedinců co tvoří nějaké addony, jako prstů na rukou nešikovného truhláře... Ostatní jen píšou já chci tohle, já chci tamto a kdybych mohl... Mohou všichni, tu hodinku si každý najde, když mají čas prolézat forum...
Nevztahuj to na sebe, beru to všeobecně...
Nějaké drážní stavby mám také v plánu, ale zatím se snažím doplňovat vozový park...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!