News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

Mě už se vagony do depa nevejdou :D
Co se týče cvičení opic, nemám s tím zkušenosti ale asi by to zvládla. Lidem se to ovšem líp vysvětluje. (ruku nahoru všichni kterým jsem se snažil vysvětlit jak tvořit)
Podle mě je to zhruba tak, že zatím co tady je tuším 6 lokomotiv (a nechci na někoho zapomenout), zbytek se nechá táhnout. Občas někdo něco zkusí ale syslí si to doma na disku, aby nevypadal "blbě" ve srovnání s tím, co tu už je vydáno. A nedivím se. Za posledních pár let šla česká tvorba dost nahoru a když se na to podíváme kolem a kolem, tak kdybych začínal teď s tvorbou, tak se taky jen vezu, protože bych neměl odvahu zkusit něco předvést ve srovnání s tím, co už je venku. (to je kostrbatá věta)

Václav

#2626
Quote from: Standa on December 18, 2010, 12:12:51 PM
proto mě před časem tolik potěšil Václav se svou typicky českou nádražní budovou...
A nedávno jsem začal připravovat další. Tentokrát je to královna mezi železničními stanicemi - protože jde o nádražní budovu pro koncová (hlavová) nádraží. Navíc tvořena převážně podle Masarykova nádraží v Praze, ale s výpůjčkami z nejméně jedné další stanice.

První část už je hotová a teď jí má Vilvoh, aby jí zpracoval na pak soubor - ledaže by si někdo z Vás troufnul to rozstříhat a seřídit dat soubor - a udělal to rychleji. Tu první budovu (více méně vesnickou) jsem stříhal sám, ale na tuhle velkou si netroufám.

Teď mám rozpracovanou druhou část.

Tohle je její jižní rotace v pravděpodobně finální podobě v výchozím umístění:


Ty červené čáry přijdou zrušit - i když vlastně po postavení nebudou vidět, protože budou zakryté střední částí. Brána ven částečně vidět je. Tam ty druhé dveře kus doleva vidět nejsou, ale přišlo mi blbé, aby tam byl nevyužitý prostor - přestože nebude vidět. Co se týká viditelnosti těch dvou oken vpravo, tak u nich ještě viditelnost vyzkoušenou nemám - v výchozí orientaci s kolejemi na sever.

-->
Jen se mi zdá, jestli ten komín není zbytečně velký.

-->
Takže tady je ještě verze s světlejšími čárami na střeše

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#2627
Václav: To na střeše uprostřed je rampa na odpalování balistických střel nebo tam mají vysokou pec?

Mimochodem, 750.701 už dnes jela provětrat nový lak...

Foto uživatele Caf_c3k, K-report

Foto uživatele Kristian ze záhrobí, K-report
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#2628
Quote from: Lubak91 on December 19, 2010, 01:10:22 PM
Václav: To na střeše uprostřed je rampa na odpalování balistických střel nebo tam mají vysokou pec?
Dobrá dobrá. Já jsem tušil, že jsem ten komín udělal moc velký a pokusím se jej zmenšit. Ale za nic neručím. Ono se to dopředu ale blbě odhaduje.

-->

S tímto komínem už je to doufám lepší.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Václav: Možná by bylo lepší jich udělat víc a s tradičním obdelníkovým průřezem... A taky ho trochu odlišit aby tolik nesplýval s tou střechou. Tato takřka betonová textura se do 19. století opravdu nehodí...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Quote from: Lubak91 on December 19, 2010, 09:17:44 PM
Václav: Možná by bylo lepší jich udělat víc a s tradičním obdelníkovým průřezem... A taky ho trochu odlišit aby tolik nesplýval s tou střechou. Tato takřka betonová textura se do 19. století opravdu nehodí...
Textura (zejména střechy): s tou je problém. Udělat jí totiž hnědou jako je na té střední části, to by asi nevypadalo dobře. Ještě bych jí mohl ještě více ztmavit, aby připomínala břidlicovou střechu a dodělat texturu tašek.

Obdélníkový průřez komína: myslíš zkrátit komín - udělat jej menší? Nebo máš na mysli vnitřní část komína?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Možná oboje, je celkem vysoký a připadá mi, jako že je z betonu...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#2632
Jenže já se neptal na snížení (a pak se omlouvám za nepřesné napsání), ale na to, že místo tří otvorů by měl jen dva.

-->
Tady je další verze - komín je nižší a ztmaven do hněda, vnitřek už není kulatý - a přesunul jsem jej směrem k okraji střechy


-->
Horší je, že si nejsem jist, jak rozmístit okna na odvrácené krátké straně - tedy té, která je na straně ke kolejím. Nerad bych je totiž udělal úplně stejné jako na té straně do ulice. Ono by to totiž vypadalo asi docela blbě.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Přijde mi to, jako by tam ten komín nepatřil. Má nějaký divný sklon té části, kterou je přilepenej na střechu. (nebo aspoň se mi to tak jeví.

VS

Myslím že je to tím že na střeše chybí nějaká čára která by naznačovala "základní sklon" - potom se oko nemá čeho chytit a ten spodek komínu vypadá divně, i když má správný úhel.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

#2635
Quote from: VS on December 20, 2010, 09:28:59 AM
Myslím že je to tím že na střeše chybí nějaká čára která by naznačovala "základní sklon"
To s tou čárou asi bude problém. Ono není kam jí hodit - aby to nevypadalo blbě. Na hranách stran střechy sice takové čáry jsou čtyři, ale ztrácí se v podkladu.

On to totiž je tak trochu problém celého tvaru střechy. Kdyby to byl jen položený hranol (což jsem ale nechtěl, protože by to ani trochu neodpovídalo vzorové budově), tak by ten problém nebyl.

-->
První směr té budovy hotov. Teď připravuji druhý. Už by to sice nemuselo samozřejmě trvat tak dlouho jako u prvního směru, ale potřeboval bych nějaké návrhy na okna pro tu krátkou stěnu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Václav

Quote from: Sim on December 17, 2010, 08:17:44 PM
Dodelal jsem balkanskou modifikaci patra ... je prirazena do puvodniho paku Bmto, ke stazeni ve vlakne addonu: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg19713#msg19713
Vypadá i ve hře docela dobře, ale mám jednu malou blbou otázku - když je životnost 27 původního vozu let, tak proč je životnost nového vozu jen 17 let? Což má při době, kdy se oba vagony ve hře objeví, za následek, že se druhý vagon ani nevyplatí kupovat, protože skončí docela brzy po konci prvního vagonu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

kaarfii

Nechápu - copak tady je ňáká životnost? Vždyť si koupím mašinu a můžu s ní vesele jezdit přes 2 století neomezeně. Škoda, že tady není žádný opotřebení vozidel.

Václav

Quote from: kaarfii on December 21, 2010, 10:15:43 PM
Nechápu - copak tady je ňáká životnost? Vždyť si koupím mašinu a můžu s ní vesele jezdit přes 2 století neomezeně.
Za předpokladu, že nemá zadán rok odchodu do důchodu - nebo že máš nastaveno, že můžeš hrát i s zastaralými vozidly. Připouštím ale že jsem ještě nezkoušel, jak to vypadá, pokud se hraje z vypnutými zastaralými vozidly. Vím jen, že to lze vypnout.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

kaarfii

Jo takhle, myslíš dobu výroby vozidel.
Lze použít i zastaralý vozidla, to tlačítko tam je jenom pro lepší přehlednost v depu. Možná se to dá někde v nastavení vypnout, aby starý vozidla nešly už používat vůbec, ale nikde jsem to nenašel (aspoň já teda, ale třeba jsem jenom slepej).

Václav

Quote from: kaarfii on December 22, 2010, 02:03:43 PM
Možná se to dá někde v nastavení vypnout, aby starý vozidla nešly už používat vůbec, ale nikde jsem to nenašel (aspoň já teda, ale třeba jsem jenom slepej).
V souboru .../<pak128>/config/simuconf.tab

přepiš
allow_buying_obsolete_vehicles = 1
na
allow_buying_obsolete_vehicles = 0

... a potom nebude možné kupovat zastaralá vozidla

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

kaarfii

Ááha, díky!
No já mám znění trochu jinak:

# Enforce vehicle introduction dates?
# 0 = all vehicles available from start of the game
# 1 = use introduction dates
# 2 = (default) use settings during game creation
#
use_timeline = 1


Václav

To, o čem ty píšeš, je něco trochu jiného. To se totiž týká toho, kdy vůbec budou vozidla do hry uvedena.

Pokud hraješ bez časové osy, tak budeš mít ve hře v roce 1930 i vozidla, která se jinak ve hře objeví až třeba po roce 2000. Ale týká se to i některých staveb.

Kdežto allow_buying_obsolete_vehicles = 0 způsobí jen to, že nebudeš moci kupovat zastaralá vozidla - což by mělo platit i v hře bez časové osy. Ale ještě jsem to nezkoušel.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

kaarfii

Tak bohužel u mě allow_buying_obsolete_vehicles není...

Václav


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Trosku jsem si pohral s Honeckeraky (Bdmtee a spol.) a dodelal varianty pro prepravu kol ... http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg16277#msg16277

VaclavMacurek > zivotnost vozidla ve hre ... v podstate vychazim z reality, kdy se zpravidla pocita zivotnost noveho vozidla na cca 30 let ... kdyz se na tom dela repase, o neco se prodlouzi (vuci puvodnimu nasazeni do provozu), zrovna tak se o neco prodluzuje, pokud si CD hraji na udrzbu (= novy lak).

kaarfii


Václav

Kaarfii: Je možné, že to tam bylo doplněno až v některé z následných nightly sestav grafiky. Ale to bych musel prohledat všechno, co mám stažené, abych našel, kdy to tam bylo přidané.

Sim: Proč Honeckeráky? Co mají společného s tím německým prezidentem?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > zapadni variante tohoto vozu se rika Silberlink podle (bez)barvy, vychodni byva vseobecne nazyvana jako Honeckerova pomsta vychodnimu bloku :-) I kdyz nevim, v cem presne jsou rozdily (celkove rozmery vozu jsou totozne a dispozice prakticky taky), jedna se v Budysinskem provedeni o vozy vhodne pro prepravu asiatu nebo deti.

Lubak91

Rozdílů je tam více než dost. Např místo podvozků GP-200 jsou použity Görlitz VI., Místo posuvných dveří jsou tradiční dvoukřídlé s klikou, záchody jsou místo u dveří na představcích atp... Jsou to ale především nástupci vozů Bai z Tatravagónky Smíchov zvané osmidveřáky, lazareťáky, landveráky, Bajky atp... Tedy lazaretní vozy pro tvorbu vojenských nemocničních vlaků...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Mno, u Honeckeraku jsem pridelal varianty s prepravou kol ... a u Sukafonu sem to vzal uplne naopak - pridelal jsem varianty vleku bez zavazadloveho a sluzebniho oddilu. Odpovida to realite, nekdy je jeden nastupni prostor uzavren pro sluzebni potreby, jindy je odemcen a je mozne ho pouzivat pro nastup a vystup.
http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg16158#msg16158

Sim

A konecne neco pod stromecek ... sada lokomotivy Hercules ER 20 a osobnich vozu spolecnosti Arriva http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg28027#msg28027

Toz stastne a vesele, at vam to jezdi :-)

TommPa9

#2652
Vánoční dárek 2010.
po prvním dárku v roce 2008, tahačích a návěsech, druhém dárku z roku 2009, tatra 815 tp a podvaly+policejní citycary vydávám letošní vánoční dárek. Jsou jím nové verze všech kulatých lokomotiv čsd, čd, žsr, zssk. Prostě Bobiny a vše co je jim podobné.

download


Václav

#2653
Už jsem si Arrivu stáhnul a vagony začal používat. Zatím ty dvoupatrové s poštou. Pro ty velmi rychlé (tedy s rychlostí 200 km/h) zatím využití nemám.

-->
Před nějakou dobou jsem na www.metroweb.cz našel informaci k prototypu vlaku pro metro s pracovním názvem R1 - který byl původně vyvinut pro pražské metro, ale který se nezačal používat - a místo toho se nakoupily vlaky z Ruska.

PDF verze časopisu z ČKD 1/1976 - s technickými údaji
Technické údaje R1 přímo na www.metroweb.cz
Typový nákres R1

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

#2654
Vaclav > paradoxem ovsem zustava, ze ty patra k nam nejezdi a jezdit nebudou :-))) ... a ze sem je delal spis jako doplneni sady vozu tak, aby byla kompletni.

Jinak ty cesky vozy metra nevypadaj zle, minimalne jako prototyp by to ve hre fungovat mohlo.

tony.p > v prispevku http://forum.simutrans.com/index.php?topic=553.msg59432#msg59432 mas lokomotivu rady 785 - na nekolika vlacich ji pouzivam a nesedi mi na ni dve veci:
- v bocnich pohledech se mi zda dost nizka, strechu bych minimalne o pixel zvednul
- balkanske barevne schema (= Najbrt) ma pro diesely urcenou variantu "vana", nikoliv "pyramida" (ta je pro elektro trakci)

Lubak91

Sklon toho klínu se řídí sklonem čelních oken, proto ho má obrácený i řada 111...
I když dle mého názoru nemá 111 sklon oken o moc větší než x6x...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Quote from: Sim on December 28, 2010, 09:45:05 AM
Vaclav > paradoxem ovsem zustava, ze ty patra k nam nejezdi a jezdit nebudou :-))) ... a ze sem je delal spis jako doplneni sady vozu tak, aby byla kompletni.
... a nějaké poštovní speciály Arriva má? Já vím, že v té sadě nejsou - ale právě proto se ptám. Na některých více vytížených linkách je totiž výhodnější posílat poštu zvlášť od lidí. A nějak se mi nechce na poštu posílat TGV Le Poste (a že mám ještě v záloze také soupravu staženou z francouzské sekce - která se mi docela líbí více než ta od Zena) ani jiné poštovní vozy, které jsou součástí výchozí sestavy (včetně nightly) - protože jsou většinou docela příšerné.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Vaclav > pokud vim, tak ciste sluzebni nebo postovni vozy nemaji - sice to tak na prvni pohled muze vypadat, ale v nemecku oznaceni vozu pismenem D neznamena sluzebni, nybrz patrovy vuz ... http://allgaeubahn.net/alex/wgl_alex.htm

Pokud resis, cim vozit postu po kolejich rychleji, v nabidce mam zatim jedine sluzebni vuz Dmsz http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg14317#msg14317 v balkanskem barevnem schematu CD

Václav

#2658
Mě je značení celkem jedno jaké je.

A že Arriva čistě služební vozy nemá je škoda - ale je to docela zajímavé. Spíš jsem čekal, že budou mít čistě osobní vozy a čistě služební vozy (tedy když nebudu brát v potaz osobní vozy s možností dopravy jízdních kol). O balkanizovaném Dmsz vím.

Kdyby to bylo jen o rychlosti, tak bych klidně použil Zenovu poštovní zet-dvojtisícovku, jejíž maximální rychlost je 250 km/h - ale... nevím proč, ale mě se ty krátké vozy (zejména osobní a poštovní) líbí čím dál méně - obzvláště, když je celkem očividné, že by jim lépe slušela dlouhá verze.

-->
Lubak91: Ten vagon na auta jsem ještě nezkoušel, ale na první pohled v depu vypadá celkem slušně. Ale zasloužil by si následující:
- neomezenou životnost
- hodiny další práce, aby to nebyla jen modrá krabice s namalovanými bočnicemi a s šedivou obloukovou střechou

No, ne že vagon na auta v rámci magnetické soupravy Arboria vypadal o mnoho lépe (hlavně kvůli tomu, že auta na něm ne vždy odpovídají směru jízdy a také nejsou ta auta zrovna nejlépe nakreslená), ale...

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Václav: Nevím co by jsi chtěl na mém autovoze měnit? Viděl jsi ho vůbec někdy? http://www.railfaneurope.net/pix/hr/car/MDDlm/pix.html
Hodiny práce? Modrá krabice? Snažím se o nejvěrnější zachycení reálií skutečných vozidel, dovolím si tvrdit že o nejlepší vozidla vytvářené tradiční formou v nejjednodušších grafických programech. Strávil jsem nad tím desítky hodin práce... A slyším nějaké slova chvály? Buhehé cítim se uražen...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!