News:

Simutrans Forum Archive
A complete record of the old Simutrans Forum.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Standa

Quote from: benpat on January 05, 2011, 07:34:45 PM
Na přání posílám odkaz na můj save CZ mapy a můj pak128.
Kritizujte, komentujte, navrhujte jsem otevřen k vylepšení mapy.
Zatím jsem to zkouknul jen tak letmo, ale připadá mi to jako maximální pecka - už se těším, až si to v pátek, kdy mám volno, v klidu doma prohlédnu... to číslování spojů, to mě fakt dostalo...

benpat

Jen pro upřenění jedná se o GVD 2009/2010 a některé prvky tam jsou z letošního GVD.

Nemo

benpat - ta mapa je opravdu velmi dobrá. Je tam spousta místa na doplňování dalších měst. Mám však obavy že by si s tím moje PC při zvyšování dopravy už neporadilo. Provozuju mapu CR o poloviční velikosti s cca 600 linkami a cca 2 000 soupravami a už se to mnohdy kouše, nesmím mít spuštěno cokoli jiného. Chtělo by to nové PC nebo od základu změnit zdroják SIM. To druhé je asi ve hvězdách, takže asi posílím PC  ;D

Sim

benpat > muzes to prosim nekam nahrat s celou hrou? Nedari se mi to rozchodit (mam verzi 102.2.2), pri pokusu o nacteni paku se to zbori....

benpat

Sim: Pokusím se, ale já mám taky 102.2.2.
Nemo: Přidávat města ještě budu, zatím dodělávám Moravu. Tam např. na trati 260 něco přidám. Já jsem totiž tu mapu nedělal tak hustě, ale postupem času jsem začal přidávat o trochu víc měst, některé města přidávam ke stávajícím tratím proto že se tam napojuje lokálka. Stalo se to například u Milotic nad Opavou. Jiná věc je v Čechách. Tam mám obavy, že nejhustější budou východní Čechy. Co se týče rychlosti někdy to zlobí, hlavně při ukládání.

Jinak jsem rád že se mapa líbí, ještě pro lubaka. V jedné verzi jsem měl okruh u Velimi a kroužil tam RJ.

Standa

Benpat: Jinak nechci bejt hnidopich, ale R 613 jezdí přes Ústí  :D  :D  :D
http://www.youtube.com/watch?v=qwxPgx7Pmmk

benpat

Ano, to ano, ale já potřeboval odvézt lidi do Chebu a ty rychlíky berou lidi do Ústí namísto Os a Ex tak proto. Některé věci jsou upravené, aby to bylo hratelné. Např. trať 321, její opavská část je dvojkolejná a těšínská je jednokolejná. V reálu je to naopak.

A pro Sima:
http://czshare.com/1550586/_15G/Simutrans.rar

Václav

Benpat: nevím proč, ale na spoustě tratí mi zmizela elektrifikace - takže jsem to potom už moc neprohlížel

Nemo: na tom screenshotu ta autobusová stanice vypadá celkem slušně, ale mám jedno přání - nemohl by ses vrátit k té průjezdné stanici pro nákladní auta a upravit jí tak, aby vytvořila jednu spojitou stanici, když se postaví vícekrát těsně vedle - podobně jako jsou například Simovy železniční stanice? Vypadala by potom o něco lépe.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Nemo

VaclavMacurek  - No upravit by to určitě šlo, ale bude to i praktické? Při kreslení jsem totiž předpokládal že bude sloužit jen k vykládce, případně nakládce bez čekání. Myslíš že vícepolíčková zastávka bude praktická a pro hru přínosná? Samozřejmě, pokud bys chtěl, tak upravit by to určitě šlo. Plánuju v tomto stylu udělat i koncovou nákladní zastávku.

Sim

benpat > dik za specialni ulozeni pro me, to uz se mi rozjet povedlo ... proc to puvodni nejelo ale netusim. Jinak mapa je to hodne zajimava, i kdyz se priznam, ze to pro me bylo v urcitych smerech tak trosku zklamani ... a na druhou stranu i prekvapeni. Ale postupne:
- prekvapeni v tom smyslu, ze me se prakticky nikdy nepodarilo provozovat realne razeni vlaku - bud to nevydelavalo, nebo to nestihalo, pripadne jsem musel vlaku poslat na danou trat podstatne vic, nez v realu ... a tady koukam, ze to proste funguje tak jak bych si predstavoval
- zklamani z mapy (za ktere ale nemuzes ani ty, ani tvurce mapy, ale ja svoji rozmlsanosti), ze je dost placata ... me to proste na rovine nebavi. Pokud nemusim resit objizdeni kopcu, vedeni trati udolim podel rek nebo pobrezi simumore, neni to proste ono - takze si obcas zahraju na Slavicsky tunel a nejaky kopec si do cesty pristavim jen proto, abych ho pak moh objizdet, tunelovat nebo jinak prekonavat :-) Diky tomu mi "zatacky na rovince" prijdou takovy ... madarsky :-D
- zklamani z realnosti nadrazi sice ovlivnujes, ale vychazi z proporci mapy. Nicmene i tak mi prijde takove divne, kdyz je nejake nadrazi orientovano ve smeru sever-jih a ve hre je vychod-zapad ... a priznam se, ze uplne kvetu v pripadech, kdyz se nekterym smerem z nadrazi odjizdi druhou stranou, nez v realu (tusim ze Zatecka 180 je prave vyvedena opacnym smerem z Plzne). Predpokladam, ze to tak je proto, ze to stavis podle schematicke mapy SZDC, kde smery z nadrazi nebo konfigurace stanic videt nejsou ... a ja tak prskam samozrejme jen proto, ze nektere stanice znam ... u tech ostatnich pak samosebou vim kulovy a tak nemam namitek :-P Kazdopadne tady jsem asi zase rozmlsanej z mapy Velke Prahy, kde byly i takove detaily, jako je umisteni vozoven tramvaji :-)
- celkove to ale hodnotim velmi kladne, prestoze ve hrani teto mapy asi pokracovat nebudu. Obzory mi to rozsirilo a jako zajimavy napad mi prijdou cisla vlaku jako linky ve hre ... takze diky :-)

Nemo > jsem v roce asi 2033 a novou zastavku nevidim... do kdy ma byt dostupna?
Jinak ohledne prujezdne nakladni zastavky ... jde hlavne o to, ze i auta muzou vychazet svoji delkou na vic nez jedno policko (typicky australske autovlaky, ale i u nas jsou nyni povoleny kamiony s navesem a jeste dalsim vlekem za nim), takze klasicky "nakladaci dvorek" ze zakladni sady je nepouzitelny. Optimalni by tedy bylo mit nakladaci zastavku takovou, aby navazovala na "nakladaci dvorek" (klidne tvuj nebo cizi, nemusi jet jen o zakladni sadu) a mohla ho patricne prodlouzit. Zaroven aby slo udelat vykladaci dvouzastavku a tak podobne. Pokud se nepletu, soucasna je stavena tak, aby navazovala, pokud se budou stavet "vedle sebe" (tipuju, nezkousel jsem), ale pri umisteni za sebou se nespoji tak, jako zastavky pro lidi a postu ze zakladni sady.

Václav

Quote from: Nemo on January 10, 2011, 09:26:20 AM
VaclavMacurek  - No upravit by to určitě šlo, ale bude to i praktické? Při kreslení jsem totiž předpokládal že bude sloužit jen k vykládce, případně nakládce bez čekání. Myslíš že vícepolíčková zastávka bude praktická a pro hru přínosná? Samozřejmě, pokud bys chtěl, tak upravit by to určitě šlo. Plánuju v tomto stylu udělat i koncovou nákladní zastávku.
V výchozí sestavě ani v českých add-onech sice (alespoň pokud vím) není žádný nákladní vůz, který by celkově zabral délku větší než 1, ale jsou takové nákladní vozy (některé silniční vlaky jsou ke stažení na japanese.simutrans.com) - a dokonce je možné si (zde) v foru stáhnout nákladní a poštovní tramvaj - a ta může být delší než jedno políčko. Samozřejmě když se postaví dvě zastávky za sebe tak to vyjde nastejno, ale už to nevypadá tak hezky.


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Nemo

Sim - viz http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg63773#msg63773
benpat + Sim - Ano argumenty o délce nákladní zastávky jsou pádné, zapracuju na tom.

Standa

Quote from: Nemo on January 10, 2011, 09:26:20 AM
VaclavMacurek  - Samozřejmě, pokud bys chtěl, tak upravit by to určitě šlo.
Já se přidávám k Václavovi a jeho prosbě - taky jsem si stáhnul ty japonské trucky a do jedné nákladní zastávky se prostě nevejdou...

Nemo

Standa - můžeš mi poslat ty japonské trucky? Vyzkoušel bych autovlak, mohlo by to být zajímavé.

Václav

#2709
Quote from: Nemo on January 12, 2011, 12:53:44 PM
Standa - můžeš mi poslat ty japonské trucky? Vyzkoušel bych autovlak, mohlo by to být zajímavé.

Ani to není nutné posílat. Je to zde. A zde je ještě pro poštu.

A mimochodem, těmhle dlouhým nákladním soupravám auta s mnoha přívěsy se ale říká silniční vlak, nikoliv autovlak. Přinejmenším jsem tedy ten pojem autovlak v tomhle spojení viděl použitý poprvé.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VMMilan

Ahoj,
především chci poděkovat vám všem, kteří pro Simutrans něco tvoříte a nenecháváte si to pro sebe. Díky addonům s CZ tématikou mě to doopravdy baví. Mohu vás poprosit o laskavost? Mohli by jste addony uploadovat komprimované v *.zip? Tak nějak jsem dal WINům sbohem a pracuju pod Ubuntu. Rar archyvátor tu nerozběhnu a je pro mě komplikované dekomprimovat na jiných PC.

Díky

benpat

Sim: Ta placatá mapa mi taky vadí, ale na druhou stranu jsem na trati 282 měl docela problémy, protože údolí řeky je uzké. Ty stanice až tak do podrobna neřeším, dnes jsem v Pardubicích viděl úžasnou mapu, podle té by se dobře stavělo.

K vozidlům: Vozy Beer273 jsou už nějakou dobu lakovány do modra, ale nově jsou značeny jako Bee273 a vozy BDbm... také změnily označení, někdo uvolňuje písmeno r.

Nemo

Tak jsem předělal silniční nákladní průjezdnou zastávku a přidal k tomu ještě jednu "OLD". Máte je zde: http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg64014#msg64014

Václav

#2713
Tu úplně novou verzi jsem si teprve stáhnul, ale k té předchozí: na několika místech jsem takhle měl těch úplně původních jednopolíčkových postavených za sebou několik a po nahrání té průjezdné se mi v tom místě sice objevila ta samá samá stanice roztáhnutá na celou délku, ale z nějakého důvodu byla poněkud podělaná střecha a to žluté šrafování bylo jen na jedné straně. Ale po přestavbě už je to OK.

-->
A co se týká té upravené, s názvem souboru truck_stop_N.pak, nevím proč, ale z nějakého důvodu se mi vůbec neobjevila ve hře - přestože jsi jí, alespoň jak jsi psal v tom příspěvku, nezadal rok ukončení výstavby.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

meme

#2714
Děkuji , taky moc nemám rád rar .... Uživatel Mac OS X  ...    ;)

PS: Nemohu tu najít klasické zelené české vagonky, existují? můžete mi prosím dát odkaz?

+ napadlo mne zda-li by nešlo udělat něco jako přívoz na lipně ( převoz autobusů / nákladních vozů přes řeku/vodu)


Nemo

VaclavMacurek  - Opraveno, malá chybička v DAT souboru, již je to v pořádku. Špatný soubor je již vyměněn.

Václav

Už jsem si to stáhnul. A mimochodem, nechtěl bys zkusit pár silničních mostů?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Nemo

Možná někdy v budoucnu, teď musím dodělat ty zastávky co jsem slíbil.

Sim

Uz nejakou dobu spekuluju nad napajecima soustavama trolejoveho vedeni v realu a ve hre. Mame uz docela slusny portfolio vyuzitelnych masin (proc byt zbytecne skromny, jsme na tom lip nez CD v realu - my 380ku mame k dispozici v libovolnem poctu :-D) a ja se snazim hrat "podle realnych pravidel", takze ve sve hre mam svoji mapu rozdelenou, na severni casti mam napajeni 3kV =, na jizni 25kV stridavinu jako v realu. Ovsem trolejove vedeni pouzivam vsude stejne (to co delal Vaclav jsem kvuli sviticim trolejim pouzivat prestal, jinak by se hodilo)... a jak uz asi tusite, spekuluji nad tim, jak zaridit, aby bylo opticky rozlisitelne, co tam je za napajeci soustavu. Zatim to mam oddelene v miste styku soustav pouze popiskami, coz je taky pouzitelne ... sice to neni uplne ono, ale zas tak moc to nevadi.

Horsi je, ze sice mame spoustu masin, ale i pri tomto rozdeleni je jich docela dost "zbytecnych", zejmena pokud to chci provozovat podle realneho stavu - konkretne treba masiny 371 jsou sice dvousystemove, ale nikoliv od Plzne do Prahy, nybrz od Prahy do Drazdan - zvladaji tedy 3kv = a nemecko-rakouskych 15kV stridavinu. Podobne je na tom modra laminatka 340, ktera sice taky zvlada dva systemy, ale jen "cesky jizni" a "nemecko-rakousky". Tim padem ji muzem v realu poslat z Budejic do Vidne, ale do Prahy se uz nepodiva.

Takze - pokud chci mit v mape pouze ceske napajeci systemy, pouziti 371 se kryje se "zelenymi" masinami, podobne pouziti modre dvousystemove laminatky vychazi stejne jako u ostatnich cervenych masin, takze je hra sice barevnejsi, ale "zajimavejsi" (mysleno na hrani a premysleni narocnejsi) neni. Dokonce jsou nam pak houby platne takove sikovne stroje, jako je nemecka 101 nebo rakousky taurus 1016...

... takze me samosebou napadlo, ze by se mi libilo mit "mapu" rozdelenou ne na dve, ale na tri oblasti napajeciho napeti - severni, jizni a "zapadni prihranici", coz by byl pruh nekolika desitek dilku podel severniho, zapadniho a jizniho okraje mapy, po kterem by mohly jezdit jednosystemove lokomotivy s vlakem Berlin-Viden :-) ... no, je to jen takova myslenka, jak mit hru jeste zajimavejsi (protoze pokud to tak delat nechci, muzu pod jednema dratama prohanet bechynskou zehlicku, laminu, esus, nemeckou 103 nebo klidne metro, ktery sberac na strese nema a stejne to bude fungovat) ... a abych to nejak mohl "herne" realizovat, hodilo by se mi neco, co dokaze urcit "hranice" statu.

Proste bych si na zacatku mapy udelal nekde nejaky lajny, abych se podle nich pak moh orientovat - bez nich to totiz dopada tak, ze si hranice posouvam podle toho, jak se mi to hodi :-D

Nema nekdo napad, jak by takovyhle "plot" mohl fungovat i v tomhle rezimu? Tedy aby to dokazalo lezt po kopcich, coz pokud vim klasicky plot neumi... nebo umi?

VS

Plot je cesta se system_type=255. Pokud použiješ i waytype=narrowgauge_track, nebude se to míchat s ničím; muselo by se ale asi upravit menu, aby to bylo vidět.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

benpat

Sice stávkujete, ale řekl jsem si ,že to zkusím. Dokončil jsem tratě na Moravě a už mě to přestávalo bavit, pak přišel Sim a já přehodnotil své plány a vybudoval tratě v zahraničí. Zatím to jsou ostrovy spojené s ČR pomocí zvednuté země o šíři jednoho pole. Až se provoz ustáli asi to upravím. Ale o co mi jde. Začal jsem jezdit do stanic Furth im Wald, Wien, Bratislava, Katowice, a Dresden. Tím pádem se na mapě změnily dopravní proudy a nová hlavní trasa je Vídeň-Praha-Drážďany. Díky tomu jsem změnil řazení a potřeboval bych pár vozidel. Jde mi o 1216, 1116 v rakouském červeném nátěru a vozy Xmz od DB a pokud by se někomu fakt chtělo tak i 370 (polský taurus) a nějaké poslké vozy (nejlépe od PKP IC).

Až bude zahraniční provoz hotov mapu opět nahraju. Ještě uvažuju o Trenčínu a Linci. Ale to až budou vozy.

Ještě jsem si všim že u nové verze lokomotiv X63 je nad lokomotivou žlutý obdelníček (v šikmém pohledu).

Sim

1216 je mozne zatim provozovat naklonovanou v ceskem nateru, ale je jasne, ze by se hodily i cervene varianty. Vagony DB mam zatim "v supliku" v poctu asi 6ti kusu (to co je razeno na Jeseniovi), jeste bych jim chtel pridat nejaky hytlak a hospodu a pak sem pocital s pustenim do sveta - mozna to trochu urychlim.

Nicmene, mam mezery ve vyvoji barevnych schemat u nemeckych vozu... tusi nekdo, kdy bylo zavedeno soucasne "ICE" schema?

Lubak91

Sim: http://de.wikipedia.org/wiki/UIC-X-Wagen_%28DB%29

Husarz PKP je rozprcaný, stejně jako 1216 ÖBB. Ovšem kdy ho vydám je ve hvězdách. Omezil jsem čas pro tvorbu a přednost mají experimentální projekty...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Lubak91 > supr, diky, to me netrklo... ten barevnej prehled je dokonalej!

Václav

#2724
Quote from: Sim on January 24, 2011, 04:10:10 PM
Nicmene, mam mezery ve vyvoji barevnych schemat u nemeckych vozu... tusi nekdo, kdy bylo zavedeno soucasne "ICE" schema?
To myslíš bílou s úzkým červeným pruhem pod okny? To nevím, ale pokusím se to zjistit. Buď vhodnými dotazy na internet - nebo se prostě zeptám dobrých duší z německé sekce.

Prototyp ICE soupravy byl ale zhotoven v roce 1985 - a ten už byl v tom vybarvení. Takže bych si tipnul, že to zbarvení začalo v té době. Ale ještě spíš až po sjednocení, tedy přibližně o šest let později.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Zatim provizorni varianta sady vozu DB v barvach ICE (Vaclav > napred v tomto schematu vyjela ICE souprava, postupne do toho prebarvili i ostatni dalkovku).

vehicle.vagon.db.pak


Václav

Tak nějak jsem si myslel, že se v tom vybarvení objevila nejprve souprava a teprve potom bylo to vybarvení použito i na ostatní vlaky, ale raději jsem o tom mlčel, protože jsem si nebyl jist.

A jen tak mimochodem, nevím čím je to způsobeno, možná tou střechou, že ty vagony vypadají poněkud jako vystřižené z komických paků.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

benpat

Děkuji za rychlou reakci. Na Jeseniovi už jezdí souprava DB. Nedávno se tu řešilo využití lokomotiv 371. Na své mapě jsem řešil nedostatek lokomotiv 380 a tak jsem je musel stáhnout z Katovic. A misto nich jsem nasadil pravě 371. Sice použije oba systémy, ale má přednost do Polska.

Václav

Jo. Už vím co by ta střecha potřebovala: zesvětlit - a to tak, aby ve stínu byla ta barva, která je teď na světle. No, obecně udělat více tak, jak jsi jí udělal u vagonů Arrivy - kde je krásně stínovaná.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Nemo

Tak jsem dodělal i druhou, novější nákladní koncovou zastávku, Ke stažení zde .
Jo a taky jsem přišel ještě na jednu drobnost u truck_stop_N. Opravil jsem ji a TADY je ke stažení.