News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Lubak91

Edit: Odpověď na následující příspěvek:
Rovněž viz mail.
Problém bude zřejmě bugem v nové verzi.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!


Václav

Možná už jste si toho všimli, Standa tedy ano - že v sousedním téma Česká addon aneb naše lidová tvořivost se objevila první verze budovy pro koncová nádraží. Už je tam i můj screenshot, jakže by to mělo vlastně vypadat po postavení.

Prosím o připomínky.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

benpat > RegioSprinter uz je asi 14 dni k dispozici, akorat sem to nikde neuvadel ... http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg15660#msg15660

Desiro jeste nemam, ale v dohledne dobe by melo svetlo svet spatrit take - a pak to bude asi mazec, bo tech verzi bude mozna vic, nez si ted dokazu predstavit :-D

Jinak ja cas od casu sem tam u jiz vydanych veci napravuju nesrovnalosti, na ktery prijdu behem hrani ... a pripadne sem tam neco doplnim, aniz bych to nekde uvadel. Proto doporucuju treba pri startu nove hry si projit vlakno tvorby a postahovat aktualni verze vseho, co ve hre kdo chce mit.

benpat

Sim: Tak RegioSprinter už jezdí na trati 149, také jsem si stáhnul nějaké vozy co jsem neměl. Na Desiro si počkám, Prozatím místo nich jezdí RegioSprintery a jedna 371 + Bc.

Lubak91

Quote from: benpat on February 26, 2011, 06:29:00 PM
Sim: Tak RegioSprinter už jezdí na trati 149, také jsem si stáhnul nějaké vozy co jsem neměl. Na Desiro si počkám, Prozatím místo nich jezdí RegioSprintery a jedna 371 + Bc.

Nejezdil mimochodem před několika málo okamžiky do Lubů u Chebu?:D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

Jo spletl jsem si číslo. Ono to stejně je u toho Chebu docela zamotané. ;D

Lubak91

#2772
Prosím vás nemá někdo náhodou nějakého trojana, nebo něco podobného, co bych mohl pojmenovat pak128hungary? Jeden zde velmi známý "kamarádíček" ze země paprik a nacionalismu mne totiž začíná celkem otravovat i přes naprostou ignoraci. Už mně začíná lézt na nervy...
Takže nabízím tomu, kdo mne ho zbaví několik zajímavých vozidel do simutransu...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

A čeho vlastně se mu zachtělo? Mýlím se hodně, když řeknu, že nemáš na mysli žádný vlak či budovu, ale motabu, ebolu, HIV a spol.? Ne, je mi líto, ale mé dovednosti programování nejsou takové, abych byl schopen něco takového vyroit.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Nevím co chce, ale už mě začíná unavovat denně v mailu mazat ,,hello pleas help", takže jsem měl na mysli nějakého červíka nebo koníka... Viry jako ebola či HIV snad ještě nepodstoupily do takového stádia, že se šíří elektronickou poštou...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Lubak > staci si dat do majlu automaticky filtr pro mazani z dane adresy O:-)

Václav

No, já jsem ty viry jmenoval jen proto, že se mi zrovna nechtělo použít slovo virus. A opravdu, nic takového napsat neumím.

Když píšeš, že neví co chce, tak předpokládám, že jsi to asi ani jednou nečetl - nebo používá tu svoji hatmatilku obohacenou o angličtinu - nebo angličtinu rozšířenou o tu jeho hatmatilku - což je oboje zcela nepřeložitelné.

Já mám sice možná někde uložené jakési vagony podobné vagonům MÁV, ale nevím kde. Ale to asi nebude to, co chce.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

greenling

Velké modely Simutrans jste udělali!
Stáhnul jsem si hodně!

greenling
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

benpat

Ahoj, nějak nám to tu utichá. Já stále buduju na své CZ mapě a pořád mě trápí pár věcí, resp. mi chybí nějaká vozidla. Na některé jsem se už ptal, ale přeci jenom se zeptám. Mohly byste prosím udělat (upravit) vozy 842, Bee273 (ex Beer, nechat je do roku 2010 a od roku zavést novou řadu Bee273 + najbrt), BDsee (už je i v najbrtu), vozy WLABee a WLABmee (do najbrtu) 11X, 714, 750.7, 753.7, 263, 1216, Desiro.
Další kapitolou jsou vozy WR (tady bych počkal na rekonstrukci na vozy WRmee, vozy WR + WRm + WRmee bych nechal do roku 2011 a pak je dal do najbrtu a u vozů WR + WRm snížil rychlost na 140 km/h). Na vozy Bmz OBB a lokomotivy 162.1 je ještě brzo.

Ale jestli chcete tak mě můžete poslat do kopru a taky se nic nestane  ;D.

Sim

vezmu to postupne:
842 - cekal jsem, az vyjedou prvni renovace s novym motorem (a nevedelo se zda i vzhledem), coz je prave ted = uz mi nic nebrani, se do toho pustit
Beer - tady je to trosku takovy orisek, ale zalezi na uhlu pohledu. Pivaky jsou hodne specificke vagony, tomu odpovidal specificky nater, ktery ted konci. Specificke vagony zustavaji dal, jenze ... jenze z hlediska herniho mezi nimi a Bee272 prakticky rozdil neni - kapacita temer totozna, rychlost stejna, ve hmotnosti taky rozdil zanedbatelny a vzhledove? Jak se od sebe lisi dve bila vejce? Proste a jednoduse, uvazoval jsem nad tim, zda ma smysl drzet dve rady, ktere v realu maji podstatne rozdily v interieru, ale ve hre budou plne zastupitelne a ani nebude poznat, co tam vlastne je (oproti tomu treba Becko pujde poznat diky jine kapacite). Zatim jeste nejsem rozhodnut, takze vyckavam :-)
BDsee ... tady je to podobne jako u tech Beeru, jen s tim rozdilem, ze ve hre nepujde rozeznat BDs od BDsee. Dokud to melo jiny nater "pantograf", bylo to jasne, ale takhle? Kdyby se u toho aspon neco zmenilo (myslim ve hre)... zatim take nejsem rozhodnut, zda tento vuz klonovat nebo ne.
luzka - zatim jsem vyckaval, priznam se, ze mi prijde skoda nateru "velky vuz", takze jsem je ve hre nechaval tak jak byly. Ale balkanske budou
zehlicky ... tady tusim planoval Lubak i Tomm novou verzi, ktera by neprecuhovala pres sablonu, ale pokud se nepletu, zatim odlozeno.
714/708 - predelaval jsem puvodni Tommovu, udelal je i v "uni" rade a pak je jeste tunil Lubak. Zatim jeste asi nebyla oficialne vydana, ale nevidim v tom vetsi problem, staci se domluvit
Brejle - to je Tommovina/Lubakovina, do toho nezasahuju vubec
Taurus - to same co u Brejli
Desiro - chystal jsem se na nej ja, ale Lubak me predbehl - zatim je na svete neverejna testovaci verze, je potreba Lubaka ukecat, aby zase zacal vydavat :-D Ja pocitam s tim, ze ji casem prezlutim do podoby lonskych promo vlaku RJ.
Hospody - zvedli mi u CD nedavno mandle se zmenou balkanskeho schematu, takze jsem se na to krome krome par pokusu zatim vyprdnul. S tim snizenim rychlosti je to pakarna, protoze kdo z nas si bude ve hre umyslne brzdit soupravu pomalejsim vozem, ktery si navic bude muset kupovat - to vse ve chvili, kdy ma jiz koupeny rychlejsi, ktery "jen" zastaral.
vozy OBB vseobecne ... neco uz vydaval tony.p ... no a ja mam tedka par typu vozu nasich jiznich sousedu na testovani. Tesit se muzete zejmena na vozy pro regionalni spoje.
dalsi zahranicni vozy - krome rakouskych tu mam i par dalsich, ale take zatim v testovani (a behem hrani kazdou chvili nachazim ruzne nesrovnalosti)
prizemni esusy - Skodovka je ma uz ve vyrobe, zatim je znama pocitacova podoba ... nevypada spatne, ve hre bude urcite pekna, ale ja na ni jeste ani nehrabnul
ridici vozy - cekam na prvni snimky jak v hospode na pivo, zatim nic
zlute vlaky RJ - v testovacim rezimu mame jednoho persana od Tomma, ktery ale je v graficke verzi, ktera v realu takto vypadat nebude. Po zverejneni podoby by nemel byt problem do par dni vydat herni variantu
polske motoraky Pesa - dizajnove hodne odvazne, ale bude to asi pakarna nakreslit
Janosik (slovensky esus) - nevim jestli uz neni davno vydan, ale ja ho ve hre nemam, takze pokud neni venku, ma Tomm praci
ER20 Metrans - tady mam praci zase ja :-)

benpat

#2780
U mě je ten problém že já hraju se skutečným počtem vozů a lokomotiv. U BDsee je můžeš otočit. U Bee273 je to stejné jako u vozů Xee. Tady se prostě neshodneme. Já zastávám názor že by to mělo být podle reálu a vozy rozdělit i za cenu toho že bude v depu zmatek. Co se týče hospod tak je nechat tak jak jsou do doby než je zpomalili. Pak udělat serii s Vmax 140 km/h a dát je do první verze najbrtu. Pak už jen nové WRmee do nové verze najbrtu a hotovo. Pokud by někomu vadilo zpomalení vlaku tak může na ty 2 až 3 roky používat starou (současnou) verzi před zpomalením.

A ty Bmz jsem myslel ty ojeté.
Janošík je sice ve hře ale nemá správné údaje.

Ady

Prosím, neměl by někdo asynchron 169 001-5?

Lubak91

#2782
Ady: Jediný Asynchron o kterém vím je ten můj, ovšem vznikl před více jak rokem, a už nesplňuje mé požadavky. Snad příjde lepší...
http://forum.simutrans.com/index.php?topic=553.msg43877#msg43877
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/catenary.metro.rar
http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/catenary.metro.zip
tady je slibovane napajeni treti kolejnici v metru, zatim testovaci varianta ... a dotaz na VS, jestli to v teto podobe je mozne pustit verejne do sveta = zdali neni problem s autorskymi pravy

benpat > budiz svetlo... teda houby svetlo, budiz klonovani :-D Proste a jednoduse jsem tu mame "jeste jednou to samy v blede modrym" ... zatim u pulenyho hytlaku :-) Spokojen?

KimiR

Quote from: Sim on February 17, 2010, 09:51:40 PM
S tim celem je to docela pakarna - ono je sice stejne, jako na zadni strane Hydry, jenze ... jenze nema vystrazny pruh a pochozi plech nema v barve kastle... takze vlastne vsecko jinak. Vychazel sem ze stavu na tehle fotce:



Nj dříve stála v Meziměstí,asi před 2 lety byla odvezena do DKV Česká Třebová

Bender

Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk


KimiR

Ahoj všem,co by jste řekly 363.084-5 neboli Pomozte dětem alias kuře.TommPa9 může říct sám,že se na něm maká.Tu je menší idilka.Je to moje první,tak to tak berte

TommPa9

Jo no na Kuřeti se maká. To je neoddiskutovatelný. Jen to moc nekritizujte... Je to bez stínování-zatím. To asi udělám sám, aby to bylo správně (navíc neumím moc vysvětlovat)

KimiR

#2789
Tak trošku nahodím jak se kuře hnulo,textury jsem použil z msts,bo se mu vjenuju.Tak bude Pomocte dětem s foto texturama.Lukáš

KimiR

Ještě nahodím na čem se taky pracuje,né jenom na kuřeti,ale esa v ZOO , ČEZ , Relay , Počtovka , ČD pro Vás , Olympijská , zssk 362.015-0 Coca-Cola , SZP neboli zssk 362.002-8 , dále zssk 363.133-0 (Rýchlejšie,Bezpečnejšie,Kvalitnejšie).Tak se máte na co těšit :) .Lukáš

Sim


KimiR

Ahoj všem představuju,vám svůj první výtvor,jedná se o čd 363.078-7 aneb Vlakem do Zoo z DKV Plzen.Poprvé vyjela 1.12.2008,takže ti co hrajete s časovou osou,budete si muset počkat :D,jinak ti co bez jako já,máte ho hned k dyspozici.Tak ad Zoo dobře slouží nejenom u vás.Je asi nejjednoduší s foto texturama  ;) na kuřátko si budete muset počkat,bo jsem se zasekl na střeše o 45 stupních  ;D

KimiR

Opět nahodím na čem se maká

KimiR

Tak jse našel novej skin pro esa,neboli čd 363.086-0,už se dostala na eso  ;D

Sim

Zkousel sem Zoo a vypada to dobre ... jen by to asi chtelo rozsvitit v kabine ;-)

KimiR

Quote from: Sim on May 12, 2011, 10:15:57 PM
Zkousel sem Zoo a vypada to dobre ... jen by to asi chtelo rozsvitit v kabine ;-)

Mno rozsvítit v kabině,zkus si ve sktečnosti za noci rožnout 60W žárovku v kabině za jízdy,kolik toho uvidíš. ;)

Sim

Vsak si taky vsimni, ze to neni rozsviceny klasickou zarovkou jako vagony pro lidi nebo okna v domech, ale jen takovou pozickou, abys videl na budiky ;-) ... aspon teda u mych vozidel.

A mimochodem, zkus si nekdy v noci jet uplne bez rozsvicenych svetel :-P

Václav

No, nevím čím to je, ale kuře vypadá lépe než v klasickém vybarvení - v tom kuřecím zbarvení je totiž trošku lépe poznat tvar, který by ta lokomotiva měla mít. Uvidím, jak budou vypadat ty ostatní reklamní předělávky. Možná bych je mohl začít používat na některých spojích místo řady 380.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

No podle mne chybí stínování a v iso je textura boku proklatě nízko...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!