News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sim

Airport expres jsem zatim nedelal, rikal jsem si, ze to jezdi jen na jedne lince ... ale pokud zajem je, muzu se do toho pustit :-) Ohledne tech ceskych emzet v rakouskym nateru ... tam bych pockal, v jakem stavu to CD pusti na koleje.

Napadlo me spis, ze v rakouske sade zatim chybi spaci vlaky ... u madaru v sade je emzetove lehatko i luzko, takze se asi pokusim o totez v zapadnejsim provedeni.

Václav

... a já jsem si (před nějakou dobou - když jsem je poprvé měl možnost vyzkoušet) všiml, že u vagonů Paov je chyba v dat souboru, která způsobuje, že tyhle vagony nemohou nic vozit.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > na ty plosinaky se kouknu ... ona to je a neni chyba - slo mi o to, ze jsem si napred nakreslil nekolik variant prazdneho vozu a pak jsem ne pro vsechno nasel uplatneni. Protoze jsem to chtel vyzkouset i ve hre (jestli je spravna grafika), proste jsem je pridal bez definice nakladu a uz tam zustaly. Delal jsem na nich pak snad jeste nejake zmeny, takze by uz ty "nenalozitelne" vozy mely byt necim obsazene ... doma na to kouknu.

Václav

Dík. Vedle úprav vozů ÖBB, MÁV a GySEV by to chtělo trochu upravit ty vozy DB. Ta jejich střecha vypadá docela nešťastně komicky. Může to sice být způsobeno i jen tou barevnou kombinací samotnou (tmavě šedivá proti bílé), ale co takhle zkusit tu střechu udělat trochu lépe stínovanou - aby byla jako na většině vozů ČSD, ČD, ŽSR a ZSSK.

A obzvláště rád bych viděl vozový park PKP - a tím by rozšiřování vozového parku za hranice ČR mohlo skončit. A i když mám od Emila Sawického zprávy, že v Polsku se zatím Simutrans moc nezabydlel a že většina lidí z Polska, kteří jsou v foru hraje především pak64 (na jehož polské verzi Emil Sawicki pracuje), asi bych nebyl sám, kdo by v pak128 nějaké polské stroje rád viděl.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Aktualni - ale ne jeste dokoncena - verze plosinaku je momentalne ke stazeni zde http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.pao.rar ... melo by to byt bez nenalozitelnych vozu.

dale jsem udelal par korekci v sade MAV ... sosejte zde http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.mav.rar nebo zde http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.mav.zip

svitici pixely jsem odstranil take ze spesninoveho dvouvozu Zzdv ... sosejte zde http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.zzdv.rar nebo zde http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.zzdv.zip

ad vozy DB - tady jde o to, ze se jedna o emzety, ktere strechu tmavou maji. A maji ji stejne tmavou, jako vsechny ostatni emzety, vcetne nasich. Ten kontrast zmizi, jakmile vozu bude vic.

ad PKP - na jejich vozy jsem uz parkrat zalusk mel, ale zatim jsem vzdy nasel neco, na co jsem mel chut jeste vetsi. Kazdopadne v planu jsou.


JaTi

T211.0 se po grafické stránce povedla,ale ta pořizovací a provozní cena,to chce změnit,pač je levnější si koupit a provozovat RVg S004 od ravena.doporučuji se ohledně cen inspirovat u Refte S301.

Sim

Do balicku OBB jsem doplnil lokomotivy 1014/1114, vcetne nateru CAT ... zatim jsou ve zkusebni verzi, jeste musim zjistit, od kdy ty lokomotivy mely nater CAT ... netusi nekdo?

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Zde, v původním příspěvku k tomu napsaném si můžete stáhnout novou verzi domovního bloku.

Jde o dva soubory - jeden obsahuje verzi jen s čtyřmi rotacemi, druhý s osmi rotacemi. Dům byl (v spolupráci s mEGa) opatřen zimní verzí.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Lubak > chybka ... uz by to melo byt OK. A diky za info o CAT :-)

Sim

Doplneny patra CAT, takze airport expres mame hotovej :-)

Václav

A kde je download? Stále u ÖBB? Ale pak jaksi chybí přípis v seznamu vozidel.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Ano, ano. A chybet bude, dokud ho neopravim. Pokud se podivas na datum vzniku archivu, predpokladam ze pochopis, proc jsem o pulnoci uz neopravoval soupis vozidel.

Václav

... hm, a předpokládám, že CAT bude doplněn i do překladových souborů - jako že ještě není.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Quote from: VaclavMacurek on July 18, 2011, 02:47:42 PM
... hm, a předpokládám, že CAT bude doplněn i do překladových souborů - jako že ještě není.
Nepřijde mi to moc zdvořile řečeno...
Překladové soubory jsou teď na dvě věci, na ... a na nic, protože se všechno bude ještě (ležatá osma)krát předělávat...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

do .tab sem je dopisoval, funkcnost jsem neoveroval - je mozny, ze tam mam nejaky preklep a ze se to "nechytlo" ... ve hre jsem testoval pouze grafiku (zhasinani, bludne pixely)

Sim

Tak to je divny, zadnej preklep nezjisten, mi to funguje normalne. Je tu krome Vaclava jeste nekdo, komu se u CAT vozu zobrazuje systemovy nazev s podtrzitky  (treba OBB_Bmpz-dl_2633_CAT) misto "prelozeneho" nazvu s mezerami (napriklad OBB Bmpz-dl 26-33 "City Airport Train" (2. trida))?

Lubak91

Nejdřív jsem myslel, že mi to nefunguje a pak jsem zjistil, že jsem to místo do složky simutrans/pak128/text, dal jen do složky simutrans/text. Když jsem to dal na správné místo, tak už to funguje.
Btw. budeš dělat 1822? Btw2, schlieren jsou ještě nasazovány jako posilové vozy, viděl jsem ho nedávno na Wien Südbf. (Ost) zapřažený za taurem. A ještě jezdí na cyklovlacích EZ Wien FJB-Passau společně se šedým Dmsz.
Lokomotivy řady 1014/1114 jsou povětšinou již mimo provoz a postávájí v depu na Westu, některé už bez zběračů.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

#2958
Pokud jde o CAT, já jsem se díval do překladového souboru a tam jsem tyhle vlaky nějak přehlédl. Až po napsání toho příspěvku jsem se díval do hry a je to OK.

Quote from: Lubak91 on July 18, 2011, 09:50:04 PM
Lokomotivy řady 1014/1114 jsou povětšinou již mimo provoz a postávájí v depu na Westu, některé už bez zběračů.
A já jsem myslel, že jen České dráhy za vztah k vysloužilému vozovému parku potřebují pár facek.

Ale před nějakým časem jsem našel tyhle taky docela drsné fotky - tentokrát ze Španělska.


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > uz to tu bylo zminovano nekolikrat, ja zatim vzdy drzel hubu... ale tentokrat me to uz vytocilo. Pokud je neco spatne, tak to napis, to je v poradku.

Ale jestlize jen ty mas pocit, ze je neco spatne - a ani se nenamahas si to overit ... mlc. A nebo klidne to napisu i ostrejc - drz hubu a klavesnici!

Lubak to tu nedavno napsal naprosto presne - nevim vubec, o co jde, ale krafat do toho budu. Pokud ses v tom nevidel, je mi te lito.

Btw, kolikrat jsi vzal na vedomi nejake moje pripominky - treba to, ze by mely byt veskere objekty stinovane?

A klidne at za to dostanu ban, to mi je fuk. Ja to kreslim pro svou radost a pro potechu tech, co si s tim chteji hrat. Na nejaky rejpani od nekoho, kdo misto aby se naucil kreslit (tak, aby to bylo koukatelny) resi picoviny typu ostre/oble konce listu lilie v logu SNFOS , fakt nejsem zvedavej.

TommPa9

#2960
Víťo můžeš prosím dávat obrázky? teda náhledy ze hry. Ono je to lepší pro mezinárodní čtenáře naší sekce ;)

Navíc ta zpráva pak nevypadá tak prázdná a hlavně NEZAPADNE v tom kvantu věcí co tu jsou...

EDIT: Zapomněl jsi dát průhlednou modrou mezi sběrače. jinak se mi to opět líbí... jen mi přijdou poněkud krátké? Tuším že u tramvají máme jinou míru cca 2 metry na jednotku délky? (kluci kdo si to pamatuje?)Potíž je v tom, že tramvaje odpovídají spíše automobilovým než železničním mírám ale jinak je to opět skvěle zvládnutá práce a teď ven s tím :D pro jakou hru jsi maloval předtím? TTD? nebo nějaký podobný program? Nějak se mi nechce věřit že by někdo už na začátku byl takhle šikovnej :D

EDIT2:
Quote from: Lubak91 on July 19, 2011, 11:51:01 AM
Tak se předem omlouvám, že to tu svým příspěvkem rovněž zatentuju, ale nebylo by opravdu nejlepší tu nechávat jen příspěvky s přílohami? A zbytek zase přesunout do jiného tématu? Myslím, že by se to tu hodně pročistilo. Jenže máme jen jednoho moderátora, takže to zůstává na něm ;)

Jo já vím, jen jsem se nechal unést ;) už tady mlčím

Lubak91

Tak se předem omlouvám, že to tu svým příspěvkem rovněž zatentuju, ale nebylo by opravdu nejlepší tu nechávat jen příspěvky s přílohami? A zbytek zase přesunout do jiného tématu? Myslím, že by se to tu hodně pročistilo. Jenže máme jen jednoho moderátora, takže to zůstává na něm ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Víťas

Nuž,náhledy byly doplněny(chtěl jsem ho dát k T6A5 už rovnou,ale nějak se mi ztratil na HDD)
Průhlednou jsem taky doplnil,nějakám nedopatřením se mi tam dostala modrá s hodnotou R:230,tudíž neprůhledná  ???
T6 jsem porovnával s T3 od Lubaka a přišla mi cca stejně dlouhá...
Nevím,asi mám talent  ;D jediná grafická práce předtím byla zkouška fototextury T3G DPO do TRS 2004, jinak žádná práce typu pixelu za pixelem k výtvoru svému

Lubak91

Moje T3 je postavená na šabloně 11.
Jinak co jsem koukal na tu T6, tak by jí dle mého skromného názoru prospělo pár změn. Asi budu za hnidopicha :(
1) Ve sběračích nemáš základní (neviditelnou) barvu.
2) Nevím jak je to s těmi bočními světly, někdy svítí někdy ne... Možná by taky bylo lepší rozsvítit červené.
3) Se Simem už máme vžité, že stanoviště děláme nesetmívací šedou, jelikož strojvedoucího (v tomto případě řidič vozidla dráhy speciální, podléhající zákonu o dráhách a Drážnímu úřadu ;) ) plné světlo v noci oslňuje, či mu neumožňuje plný pohled na trať.
4) Rozsvítil bych transparent (ceduli s cílovou zastávkou a číslem linky) Buď zelenou u led panelů, nebo nesetmívací šedou.
5) Doplnil bych zrcátka :D
6) Sběrač bych v iso o jeden pixel snížil. Střechu taky. (u té tmavé na konci)
7) Dveře bych nahoře taky o pixel zkrátil.
8) V iso bych zvedl čelník i se světly.
9) V čelním pohledu bych taky možná o něco zkrátil střechu, jde do kolize se zadním vozem.
10) V bočním pohledu je naopak potřeba střechu o pixel zvýšit.
11) V iso mi přijde druhý vůz moc daleko od prvního, ale to se blbě řeší, musel by se přemalovat celý bok...
12) Možná by stálo za to, doplnit zhasínací verzi. Dělá se to tak, že u tramvaje "zhasneš" v shades všechna okna krom stanoviště, a v .dat dáš tento obrázek pod emptyimage. Osvětlenou verzi pod freightimage.

A teď mě můžeš poslat k čertu :D Zkusím teda zatím udělat pražáckou, s úpravami které jsi měl na müsli...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

UKONČUJI ZAPLEVELOVÁNÍ
Quote from: Lubak91 on July 19, 2011, 02:04:58 PM
Moje T3 je postavená na šabloně 11.
Jinak co jsem koukal na tu T6, tak by jí dle mého skromného názoru prospělo pár změn. Asi budu za hnidopicha :(
1) Ve sběračích nemáš základní (neviditelnou) barvu.
2) Nevím jak je to s těmi bočními světly, někdy svítí někdy ne... Možná by taky bylo lepší rozsvítit červené.
3) Se Simem už máme vžité, že stanoviště děláme nesetmívací šedou, jelikož strojvedoucího (v tomto případě řidič vozidla dráhy speciální, podléhající zákonu o dráhách a Drážnímu úřadu ;) ) plné světlo v noci oslňuje, či mu neumožňuje plný pohled na trať.
4) Rozsvítil bych transparent (ceduli s cílovou zastávkou a číslem linky) Buď zelenou u led panelů, nebo nesetmívací šedou.
5) Doplnil bych zrcátka :D
6) Sběrač bych v iso o jeden pixel snížil. Střechu taky. (u té tmavé na konci)
7) Dveře bych nahoře taky o pixel zkrátil.
8) V iso bych zvedl čelník i se světly.
9) V čelním pohledu bych taky možná o něco zkrátil střechu, jde do kolize se zadním vozem.
10) V bočním pohledu je naopak potřeba střechu o pixel zvýšit.
11) V iso mi přijde druhý vůz moc daleko od prvního, ale to se blbě řeší, musel by se přemalovat celý bok...
12) Možná by stálo za to, doplnit zhasínací verzi. Dělá se to tak, že u tramvaje "zhasneš" v shades všechna okna krom stanoviště, a v .dat dáš tento obrázek pod emptyimage. Osvětlenou verzi pod freightimage.

A teď mě můžeš poslat k čertu :D Zkusím teda zatím udělat pražáckou, s úpravami které jsi měl na müsli...

K bodu 12. bych měl připomínku. někdy zhasínací varianta vypadá blbě. To teda není citovaný příklad ale třeba u kloubových autobusů nebo tramvají to vypadá opravdu zvláštně když přední část svítí zadní ne nebo u tramvají svítí předek a zadek a střed ne. proto se tomu vyhýbám, nicméně až dostanu chuť pokusím se přepracovat ešusy na zhasínací což zde svatosvatě slibuji (ale až budu mít náladu ;)

VS

Tak jsem to "odmoderátoroval" i z Beskyd, což byl celkem porod.

Mám to ještě slepit s tím diskusním vláknem, zamknout některé, nebo jak se vám to zdá? Mně je to celkem jedno...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

Je tu ještě jedno vlákno na slepení :D http://forum.simutrans.com/index.php?topic=6918.0 Možná by to bylo dobré slepit s diskuzí, dřív tam už některé příspěvky směřovaly. Ale ono by bylo možná lepší to pročistit v celé historii vlákna. Je tam dost prázdných příspěvků. A kdyby se třeba addons přišpendlili na začátek spolu se šablonami (které by se mohli taky trochu pročistit :) bylo by to úplně dokonalé  8)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Mno... nejsem si úplně jistý, jestli je lepení ta správná akce, protože se to uspořádá chronologicky, takže se přes sebe splácnou různé paralelní diskuse. Každopádně to čistím celé...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

To nezáleží na mě :D Ale možná by bylo dobré trochu upravit název vlákna... Ovšem sám nevím jak :( Jestli názory na addons, protože diskuze tu už je...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Quote from: Sim on July 19, 2011, 10:42:33 AM
Btw, kolikrat jsi vzal na vedomi nejake moje pripominky - treba to, ze by mely byt veskere objekty stinovane?
Pokud jde o stínování, vždyť už stínuji delší dobu. Pokud se u některé z posledních budov zdá, že strana, která má být ve stínu, je moc světlá, resp., že by rozdíl mohl být větší, tak se to pokusím upravit.

... a jen tak mimochodem: VS, nechápu smysl zamčení připíchnutého téma.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

#2970
Asi aby mi tam nikdo nepsal zatímco to upravuji?

edit 1:
K problému - myslím, že v tomto případě Sim věci nazval jasně a výstižně. Pokud si to Václav ani nenamáhal ověřit... No, dělá to reklamu jemu, ne mně ;)

edit 2:
Když už jsme u těch vzrušivých témat... Zdálo se mi to, nebo se tady sestřelují jedinci neznalí drážní terminologie?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Víťas

Tak přece jenom Vy jste tady ti zkušení,tak si nebudu jrát na to že mám dokonalé modely ;D ...Takže úpravy provedu(kromě zhasínací verze,vypadá to moc složitě a prý i blbě),jen by mě zajímalo co znamená ta "tajemná" zkratka iso..předpokládám že to není to fotografické iso ;D


Víťas


Víťas

Nuž,tak upravená T6(kromě prodloužení boku a zhasínací verze) je nahraná,takže zkoušejte a říkejte dále... ;)