News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


TommPa9

pokusím se jí ještě někde vyštrachat ale ve složce "ostatní" nebyla takže buď je jinde než na tvůrčí flešce a nebo jenom v jiné složce... podívám se ještě jednou a kdyžtak jí pošlu dodatečně (ale asi budu muset hledat tady na foru protože na flešce jí fakt nemám) to bude zase hledání 50 stran zpět :D

Václav

Pokud jde o Brejlovce, docela by semi líbila tahle slovenská předělávka - řada 755.



Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

benpat

#3083
Tak aby jste neřekli, že pořád něco chci, tak vydávám další dva kousky. Jedná se o kousky 750.7 ČD a 753.7 AWT. Na tu awatárku se prosím podívejte znaleckým okem. Jedná se zatím o největší úpravy co jsem dělal. Mám zní docela radost. :-)

Co se týče slovenského orla řady 755 mě se do ní moc nechce, protože mi příjde hnusná a to i její "sestra" ponorka. Ale kdo ví, třeba se v balíčku reko lokomotiv objeví.

Pokud najdete chybu dejte vědět.

Tommovi ještě jednou děkuji i za to ztracené.

Ještě pro lubaka, co ta lokomotiva co zmizela z tvého příspěvku? :-D

TommPa9

#3084
Nemáš vůbec za co... na ty přestavby se podívám... jsem zvědavej jak ses s tím popral :D

(a taky jsem zvědavej jak se poperu s rozlišováním svých a tvých chyb :D)

Tak jsem se na to podíval a zde je shrunutí a budu hodnotit jen AWT lokotku, protože tam je víc tvé než mé práce:

Práce řemeslně dobrá ale:

-vypadá to jako nestínované, asi špatná volba odstínů a nebo to stínované opravdu není. (to se doučíš)
-je vidět až moc velkej respekt k původnímu modelu. čekal bych že moje brejle víc potrápíš :D
-v pohledu číslo 6 se ti do logo na čele vloudil "průsvitný pixel" takže máš v nátěru díru.
-nelogické osvětlení. v iso pohledech je horní reflektor velký ale v čelním 1pixelový. Proč? když už jsi zmenšil v čelním proč ho nezmenšíš i v iso? při sledování soupravy to působí nelogicky ale to je přesně to, co padá do té kategorie "moc velký respekt". něco zkusíš, nejsi si tím jistý tak to nedotáhneš dál. jsem si jistej, že by to vypadalo dobře kdyby tam byl jen 1 malý pixel... určitě by to bylo logičtější.

Jinak je to podle mě docela dobrá práce a musím říct, že sis na začátek vybral docela oříšek, protože jsem se na brejlích docela vyřádil a je použito celkem 9! odstínů jedné barvy. (standartně používám 7 tuším) Obecně platí že čím víc odstínů, tím větší se dají dělat kouzla s tvary ale to není moc převratné moudro, to je výtvarný fakt.

Na první vlastní práci je to dobrý a čekám postupné zlepšování (kterého se doufám dočkám, potenciál je)

Václav

Quote from: benpat on August 01, 2011, 07:24:03 PM
Co se týče slovenského orla řady 755 mě se do ní moc nechce, protože mi příjde hnusná a to i její "sestra" ponorka. Ale kdo ví, třeba se v balíčku reko lokomotiv objeví.
755: mně přijde docela zajímavá - ale každý máme jiný vkus

ponorka? tenhle podivný stroj? (a jen tak mimochodem, 755 je v porovnání s tímto nádherný)

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

...museli hledat nepřátelskou ponorku Nautilus, což nebylo jednoduché, neboť šlo o modýlek vyrobený z mýdla." (klasik promine)

Podle mě má tenhle stroj něco do sebe a jen ta divná kopule (stanoviště strojvedoucího) mi brání v tom se pustit do jejího kreslení... ona i ta 755 vypadá zajímavě. Největším problémem je to, že jsou až moc futuristické a díky tomu, že jsme navyklí na tradiční hranaté nebo lehce zaoblené tvary tak nám tyhle modernizace přijdou ošklivý.

benpat

Tommpa: Co se týče stínování tak třeba u oranžové jsem použil 3 odstíny. Použil jsem je přibližně podle toho jak si to měl ty. Tam kde byla světlá barva, použita světlejší oranžová atd. Pošlu ti grafiku na email. Koukni se na první tři pohledy. Ty jsem překreslil a potom kopíroval (přiznám to  ;D)

Ten pixel podle mě vznikl, když jsem přidával svíticí barvy.

Co jsem týče osvětlení tak jsem nevěděl co s tím. No by to chtělo pixel mezi ty čtyři. Koukni se na prosím na 753.7 ČDC tam je myslím jen jeden pixel, ty ISO pohledy mi dělají problém.
A to zmenšení je díky tomu že jsem světla předělal na diody.

Obě lokomotivy (755 i 772) nikdy nedodělaly zkoušky.

TommPa9

#3088
když používáš 3 odstíny musíš použít trochu větší rozdíly ve světlosti, jinak to vypadá jako jeden odstín. (někde bych na to mohl najít příklad, taky jsem používal 3)

proč to přiznáváš? takhle to děláme všichni když se nám pohledy takhle krásně opakujou :D

stát se to může jen na to upozorňuju-hledal jsem chyby ;)

viděl bych to tak, že svítit by mohl jeden ze spodní řady pixelů na tom reflektoru. podle toho kterej by vypadal líp.

ale jak jsem říkal, vybral sis strašně složitej model na přebarvení :D takový eso je ideální... tam mám celkem 3 odstíny :D

EDIT.: ano máš tam 3 odstíny. jen mi přijde že tvoje 3 odstíny na celou lokomotivu jsou zhruba v rozmezí palety kterou používám na jednu stranu. ;) chtělo by to opravdu tmavší. provedení reflektoru na cdc 753.7 se mi líbí!

Pokusil jsem se najít původního "papouška" k brejlovcům ale asi jsem si ho neuložil (tam by bylo krásně vidět jakým stylem by měl být vybarvován. Já si to tak naznačuju pro sebe-už při kreslení kostry musím mít jasno o odstínech a pak jen vybarvuju)

benpat

#3089
Pošlu ti ještě jednou tu awatarku, upravil jsem horní světla.

myslím že se přesunem komplet na email


Než mě Tommpa naučí stínovat uběhno mnoho vody ve Vltavě. Je take možné, že mě brzy zastřelí.

TommPa9

Když jsem přežil půl roku bombardování "inspiracemi" od největšího fanouška naší tvorby (pana Cé) tak můžeš být celkem v klidu, zatím se střílet nebude :D

Lubak91

Quote from: benpat on August 01, 2011, 09:11:40 PM
Než mě Tommpa naučí stínovat uběhno mnoho vody ve Vltavě. Je take možné, že mě brzy zastřelí.
Vzal jsem jednoho staršího brejláče od Toma a zkusil ho vystínovat. Samotná operace popsaná v bodech: otevření malování, otevření obrázku, "vystřižení" boku, ctrl+c, plocha, otevření irfanu, ctrl+v, shift+g, nastavení jasu na -50, enter, ctrl+c, malování, ctrl+v, odstranění pozadí, napozicování, hotovson. Celá akce trvala 40 sekund. Dejme tomu, že by se dělaly všechny boky/čela zvlášť, dohromady tedy 160 sekund. Aktuální průtok Vltavy v Praze je 150 kubických metrů za sekundu, takže Prahou proteklo 24000 kubíků vody...
Quote from: benpat on August 01, 2011, 09:11:40 PM
Je take možné, že mě brzy zastřelí.
K tomu by potřeboval alespoň balistickou raketu krátkého doletu ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

Tak ty třeba počítáš sekundy, já hodiny  ;D. Už jsem se pohnul, tak večer by mohl být celý balík rekobrejlí venku. Ještě jedna kontrola, testy a vydat  ;).

Lubak91

#3093
Těch hodin co jsem strávil kreslením se ani počítat nedají... I když teď nějak nemám tvůrčího ducha, raději poněkolikáté sleduji seriály (simpsni, TBBT a Red Dwarf) a občas cestuji do země rolnicko-dělnického orlice...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

Ve vedleším oddělení je ke stažení balík sedmi reko brejlí.

Václav

benpate ... veliche ? ta předpona pro vozidla je přeci vehicle, ne veliche - to slovo vidím poprvé - v všech jazycích používaných zde na foru je vehicle nebo podobná slova, ale ne veliche

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Quote from: VaclavMacurek on August 03, 2011, 01:46:03 PM
benpate ... veliche ? ta předpona pro vozidla je přeci vehicle, ne veliche - to slovo vidím poprvé - v všech jazycích používaných zde na foru je vehicle nebo podobná slova, ale ne veliche
Reakční doba pouhé dva dny? Že by nový rekord :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

benpat

Já ani nevím jak se to přimotalo. Já na psaní nejsem a jazyky mi taky nejdou  ;D. Když já si na chyby zvyknul. Kurňa kam se mám propadnout. Další vozidla budou už upravené.

Nikdo nenašel nic na brejlích?

Pro lubaka: 742.7 dělat nemusíš 8).


benpat

#3098
Tak loko 742.7 ČDC hotova! Pište mi názory a reklamace. O dvou malých věcech vím, ale zatím to tak zůstane. Tato lokomotiva je první z dalšího balíku, tak potřebuji vychytat mouchy.

Václav

... a já jsem na mechanickém autobloku (i když autoblok nefunguje jak by měl, tak jej používám - protože používat obyčejné červené semafory mi už přijde jako barbařina) zjistil jednu takovou malou úchylnost, která ale nevím, kde má původ: když je návěstidlo za vlakem a vlak na něm zastaví, návěstidlo zmizí (prakticky tam stále je, ale přestane se zobrazovat).

Zatím jsem to zjistil jen na tomto návěstidle, ale zkusím se podívat, jestli se to děje i na jiných.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

Quote from: VaclavMacurek on August 04, 2011, 02:42:10 PM
... a já jsem na mechanickém autobloku (i když autoblok nefunguje jak by měl, tak jej používám - protože používat obyčejné červené semafory mi už přijde jako barbařina) zjistil jednu takovou malou úchylnost, která ale nevím, kde má původ: když je návěstidlo za vlakem a vlak na něm zastaví, návěstidlo zmizí (prakticky tam stále je, ale přestane se zobrazovat).

Zatím jsem to zjistil jen na tomto návěstidle, ale zkusím se podívat, jestli se to děje i na jiných.
To si vyřiďte s tím, co zku***l návěstidla...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Nefunkční autoblok by se dal napravit dvěma způsoby
1. napsáním dalšího typu semaforů
2. opravením chování žlutých návěstidel

ale mě jde hlavně o to, že návěstidlo zmizí, když u něj vlak zastaví - a to jsem zatím pozoroval jen na autobloku. Já ale ještě zkusím návěstidla autobloku (postupně) nahradit všemi obyčejnými žlutými návěstidly, jestli je to mizení všude (ale tipl bych, že ano).

A pak to vidím tak, že bude třeba dalšího extension requestu. Nedávno jsem psal jeden takový opravný extension request - ale na chování tratě v tunelu a také vlastních tunelových portálů. Pár reakcí tam bylo, ale žádná od osob odpovědných za vývoj kódu hry.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

A můžu za to snad já? Napravit by se to dalo jedním způsobem, vrácením engine návěstidel k verzi 102...

A taky to není žádný "mechanický autoblok", pouze tříznaká předvěst... "A" je tam pouze pro odlišení...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Úpravu jsem nadhodil a Prissi souhlasí, ale chce více informací. Tak jsem jej pozval sem, ale asi bude lepší napsat to sem.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

KimiR

Ahoj všem,je tu opravené Kuře,prosím pište pokud budou problémy.

Sim

Hoj, jsem zpatky z dovoleny (skoro - jeste me zitra ceka presun z jednoho konce nasi kotliny na druhy) ... jak uz je u me obvykly, bylo to na dvou kolech a cestou jsem se snazil okukovat vozidla kolejova vsech moznych druhu ... vlaky a tramvaje v Sarajevu (BiH), parni lokomotivy v Resite (Ru), zubacka u Tisovce (Sk), dieselove i elektricke jednotky u Nove Gorice (Slo), uzkokolejka u Tamswegu (A) ... to jsou jen takove zablesky z toho, co jsem mel v uplynulych dvou tydnech pred ocima. Jak se to nejak projevi ve tvorbe zatim samosebou netusim, ale bez nasledku to pravdepodobne nezustane :-)

TommPa9

To doufáme! Vítej zpátky ;)
takže sis to opět jak se patří užil předpokládám. Tady se po dobu tvé nepřítomnosti nic zvláštního nedělo... vyšlo pár novinek, BenPat objevil tvůrčího ducha a Tony zahájil vývoj nového vozidla... Nic převratného se nedělo...

Ota

Ahoj vespolek

Jsem zpět po více než roce. V nejbližších dnech dotáhnu depozitář do současného stavu. Takže se dodatečně omlouvám, že jsem svou slouhou nepřítomnost pžedem neavizoval

Václav

Ota: ... Vítej zpět ... a co takhle říct, co způsobilo tvé zmizení?
Lubak91: asi by bylo vhodné, kdyby zasáhl do boje za návrat k stavu chování návěstidel verze 102 někdo, kdo jim rozumí nejvíce z nás - tedy ty

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#3109
Sim: Vítej zpět :D Já zase projel celkem velké množství (nejen) lokálních tratí, a jestli zítra vstanu, tak se chci jet podívat na trať Retz-Drosendorf, kde snad pojede lokotka řady 2043...

Tady se s těmi návraty nějak roztrhl pytel :D

VM: Zkusil jsem to, a žádný význam to nemá... Jim to přijde normální...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Quote from: Ota on August 06, 2011, 08:53:53 PM
Ahoj vespolek

Jsem zpět po více než roce. V nejbližších dnech dotáhnu depozitář do současného stavu. Takže se dodatečně omlouvám, že jsem svou slouhou nepřítomnost pžedem neavizoval

Zmizení bez omluvy jsou tu docela běžným jevem. Naopak omluva že někdo zmizel tu je snad prvně. Každopádně není zač se omlouvat.
Aktualizace depozitáře bude patrně dost složitá, vezmu-li v potaz, že zejména Sim má tendenci přidávat novinky do starších přízpěvků, čímž jakékoliv zpětné aktualizace ve velkém jsou velmi komplikovanou záležitostí. Ono i v malém to dá člověku zabrat :D

(doufám že to nevyznělo špatně. Jen chci říct, že tahle mince má 2 strany. Sim šetří místo za další post a na aktualizaci vždy hodí odkaz do diskuze, ale jakmile někdo prošvihne odkaz, je ztracen-proto ta komplikovanost aktualizací. Já třeba věděl o Stříbrném šípu až po té, co mi o něm sám řekl několik týdnů po té, co byl na foru)

KimiR

ahoj všem,tak opět po pár hodinách,usilovného boje,je dokončena 363.021-7 Čez (3 blesky),patřící DKV Brno.Mašina vyjela 20.9.2006.bylo to za pomocí TommPa9 za což mu moc děkuju  :).Pište prosím chyby,ad se můžou opravit.Přeju hezké hraní

Ota

VM: čistě soukromá záležitost. Nehodlám se šířit

Depozitář dojedu podle tématu tvorba od 1.1.2010 do současnosti. Vlákno diskuse jsem doposud (vzhledem k depozitáři) ignoroval (dle mého názoru by zde měly být pouze testovací a zkušební verze).

Pak se musíme zamyslet nad tím, jak ho přeorganizovat tak, aby byl přehlednější. S tím souvisí i informovanost o novinkách/opravách. Nějaké teze připravím.

Sim

U me - a meho pridavani vozidel do jiz existujicich prispevku - ono to ma dva duvody. Jeden z nich TommPa9 zminil - je to setreni mistem... to ted uz ale neni zdaleka tak aktualni, jako duvod druhy. A tim je fakt, ze zpravidla nevydavam samostatna vozidla, ale jakesi ucelene balicky. Kdyz pak pridavam nejaka vozidla do jiz existujicich a vydanych balicku, je blbost to davat jako novy prispevek.

Stejna situace nastava, kdyz prijdu na nejakou chybu - at uz datovou, nebo grafickou (nejcasteji bludne pixely nebo chyba ve zhasinani oken), pouze prehraju soubory a prispevek nechavam.

Pak zpravidla v tomto vlakne pisu o provedenych o/u-pravach.

A ted par veci, co se tu resily behem uplynulych dvou tydnu;

- moje perony ... zdaleka nejsou hotove, byl to tenkrat v podstate takovy pokus, ktery se mi i ve stadiu rozpracovanosti libil natolik, ze jsem ho zverejnil a pouzivam ho prakticky vyhradne. System umistovani byl experimentalni, protoze mi nevyhovoval ten, co u svych jednostrannych nastupist udelal Vaclav. Byly vuci nemu vyhrady, ale zatim jsem s tim nic nedelal. Sjednoceni potreba bude tak jako tak, asi to bude ale jeste na delsi diskusi - kazdy system ma svoje vyhody i sve mouchy - a to i vcetne tech plne automatickych.

- stinovani ... uz to tu bylo natuknuto, po pocatecnich pokusech jsem se "ustalil" na tom, ze bocni pohled beru jako standard, nasvicenou stranu delam v irfanu svetlost +40 a kontrast +50, zastinenou pouze -50. Jdou takto pomerne snadno dodelat i nenasvicena krabiciozni vozidla (nebo budovy), ale je vhodne nezapominat na to, ze se tim "sesypou" specialni barvy - svetla, okna i pripadne pruhledne pixely

- depo s viditelnym vlakem uvnitr by melo jit udelat - na back obrazku je potreba mit nakreslene svitici okna, na front potom okna pruhledna. Diky tomu bude prazdne depo svitit a vlak by v nem byl pritom viditelny.

KimiR

Mno tak aby se neřeklo,že nic nedělám tu je další sbírka reklamních loko,u zoo byl špatnej název.jinak
163.093-8-vyjela 04.09.2006*-DKV Ústí nad Labem-1 blesk
363.019-1-vyjela 11.09.2006*-DKV Brno-2 blesky
363.021-7-vyjela 20.09.2006*-DKV Brno-3 blesky
163.030-0-vyjela 03.10.2006*-DKV Ostrava-4 blesky
363.015-9-vyjela 14.11.2005-DKV Brno
Tak přeju hezké hraní.Případné chyby mi pište.díky