News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ouzi212

Tommpa9 vláček se otočí o 360 stupínků?
Snad o 180 ne?
á vysoký jálovéc,
á vysoký jáko já

Sk Velká Bystřice a Simutrans navždy v srdci.

Václav

No, tak jsem to sice vyzkoušel ... na jedné velmi krátké trati mezi dvěma městy, která původně byla od sebe "tak akorát" na vlakové spojení.

Kapacitu nekomentuji. Pokud jde o tvar, tak tam platí to, že severo-jižní a západo-východní směr mají divný tvar. Svislý a také vodorovný diagonální směr je OK.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Václav

Quote from: TommPa9 on August 16, 2011, 06:18:40 PM
PS: je mi obrovskou záhadou kde jsi vzal ten rok 1900? takhle přestřelit mi není podobné a navíc poštu takhle brzo nevozím-není na to zastávka sdružená se zatávkou pro autobusy.
Používám nějakou (starší) verzi, kde má Škoda 706 RTO ještě tento rok uvedení do provozu. Ale aspoň je vidět, že jsou potřeba silniční vozidla pro převoz pošty pro dřívější roky.

A pokud jde o tu zastávku, stavím vždy dvojdílné - jeden díl poštovní a druhý díl osobní nebo později osobní i poštovní.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

KimiR

Ahoj všem,mám pár novinek,ale nemám datáky,potřeboval byhc datáky na vagony osobní dopravy.Abych ty vagony tu mohl zveřejnit.Jedná se Bč BC a Už Wlabm.Na dalších se pracuje.Celkem je připraveno 25 vagonů.V podstatě se jedná o vagony,které buď v čr projíždí,nebo jsou nasazeny jako přímé vozy,Viz Chopin,Polonia,Sobieski,Phoenix,Košičan,Detvan,Šírava,Slovakia,Avala,Metropol verze Břeclav-Budapešt.Kdo by mi poslal datáky.předem děkuji Lukáš

Lubak91

Vždyť jsem ti je před měsícem posílal...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

KimiR

Quote from: Lubak91 on August 25, 2011, 06:31:38 PM
Vždyť jsem ti je před měsícem posílal...

jj už koukám,já jen jak jsem měl zase pár mailů nepřečtených,tak jsem se v tom nevyznal,bo jsem byl na týden pryč,pracovně v praze a neměl jsem přístup na net.jenomže ještě je problém,kolik jsou ceny na různá vozidla,kolik vozí cestujících a trak podobně,to bude asi problémek

Sim

KimiR > nehledej problem tam kde neni. Az budes mit pripraveny .dat soubory, posli mi je... ja ti tam doplnim ceny a naklady aby to pasovalo mezi ostatni vagony.

TommPa9 > to samy plati pro tebe ohledne Hargity ... a ozvi se mi, az budes na prijmu. Vcera nam bourka shodila elektriku (takze sem se nedobrovolne odmlcel) a me nejak odpalila USB rozbocovac, tebe zatim na ajsiku nevidim, tak snad jsi nedopad hur.

TommPa9

No já dopadl dobře. Žádné škody a žádné ztráty. Na mail jsem bohužel neměl čas odpovědět, protože jsem ráno urychleně vypadnou do města a tam jsem byl v podstatě bez přestávky až do teď (myslím že jsem včera nepřítomnost hlásil a nebo se jen pletu) Každopádně hokej proti Vídni byl super a moc jsem si ho užil!

KimiR

To Sim.: Tu máš datáky na vagony

Sim

KimiR> doporucuju v nazvu vozidla nahradit mezery podtrzitkem. Hodnoty mi vychazi nasledovne:
- BC_WLABm62_UIC cena 22372 (+00) provoz 0,09 (9)
- UZ_WLABm62 cena 22252 (+00) provoz 0,09 (9)

TommPa9> u ty Hargity taky doporucuju v nazvu pouzivat "dosovskou" syntaxi, hodnoty pak vychazi nasledovne (byt je to podstatne jinde nez ted):
CSD M 295.0a Hargita   1953   125   331   11   cena 23376 (+00)    32   provoz 0,42 (42)
CSD M 295.0b Hargita   1953   125   331   11   cena 23486 (+00)    40   provoz 0,54 (54)
CSD M 295.0c         1953   125      11   cena 16644 (+00)    54   provoz 0,16 (16)

KimiR

Ahoj všem,tak tu přidám již zmiňované vagony.Stahuj te a hlaste chyby

Lubak91

KimiR: Vypadá to celkem fajn, jen máš ve všech iso bílé pixely. A možná bych o pixel zvedl rám...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

KimiR

Quote from: Lubak91 on August 27, 2011, 08:07:04 PM
KimiR: Vypadá to celkem fajn, jen máš ve všech iso bílé pixely. A možná bych o pixel zvedl rám...

Tam máš právě celej lak až na konec rámu,ti pošlu na mail,z shapes vieweru jak to vypadá a můžeš soudit sám.Bílej pixel,to mi asi něco uteklo při malování.Ale to nevím teda kde

Lubak91

Když si v shapevieweru zatrhneš measuring tool, tak se to nebude "prostorově deformovat", když necháš bílé pozadí, bude se ti s tím lépe pracovat a nemusíš používat takové zvětšeniny, 3/4 detailů při zmenšení zaniknou. U toho rámu jsem myslel, aby se o pixel zvedl nad úrovní kolejnice (tedy aby byl zhruba 2 pixely nad ní, podívej se na moje nebo Simovi vozy...)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

KimiR

Quote from: Lubak91 on August 27, 2011, 10:32:02 PM
Když si v shapevieweru zatrhneš measuring tool, tak se to nebude "prostorově deformovat", když necháš bílé pozadí, bude se ti s tím lépe pracovat a nemusíš používat takové zvětšeniny, 3/4 detailů při zmenšení zaniknou. U toho rámu jsem myslel, aby se o pixel zvedl nad úrovní kolejnice (tedy aby byl zhruba 2 pixely nad ní, podívej se na moje nebo Simovi vozy...)

Mno ono se ti zdá ten rám nízko,ale to je udělané tak že na 2 pixelu od kolejnice jsou ty různé klimy,páky na polohy brzd, atd.Ale co už mám svůj způsob tak ten budu asi využívat. :) Pracovat s něčím novým,by bylo pro mě těžší než stím jak jsem se naučil. Lukáš

TommPa9

Špatné zprávy vespolek:
Lokomotiva řady ČSD 464.1 měla jednu výraznou vadu... stále 10x tolik, než měla. K této chybě došlo při špatném počítání počtu nul u ceny. Na foru už je teď nahraná nová verze se správnou pořizovací cenou. Doporučuji původní 464.1 prodat a pak až nahrát novou verzi aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám na majetku. Pokud jste tyto mašiny nepoužívali, můžete toto hlášení vesele ignorovat :D

Sim

tony.p > pouzivam autobus Neoplan http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg74133#msg74133 , vypada dobre, ale mam jednu vytku - v odjezdovem pohledu by nemelo byt videt celni sklo, ani kdyz je takhle sikme.

tony.p

Sim -> zkusím to nějak vyřešit, ale až o víkendu, na ty první dva školní dny nebudu mít na intru notebook.

Sim

Do sady OBB http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg15660#msg15660 jsem pridal par vagonu (BDmsz tmavy, Bmz tmavy, ABmz tmavy a svetly, Ampz svetly) a opravil grafickou chybu u BDpo. Umyslne jsem se vyhybal vozum, ktere delal tony.p.

Zaroven jsem prohodil u BDxx vagonu poradi sluzebniho oddilu s prostorem pro cestujici, takze se tyhle vozy v depu radi mezi postovni

benpat

Já zase upravil 961 a přidělal jsem k tomu další rekonstrukce vozů Bdt280. jedná se o vozy ABpee a Bpee určené právě do souprav s vozy 961 a 962.

TommPa9

Trošku jsem si hrál... a vzniklo tohle:

Parník Vltava spuštěný na vodu v roce 1940. Bohužel je malinko přerostlý ;)

Václav

No, ani se moc přerostlý nezdá - tedy pokud není delší než je jeden herní díl, což ale z tohoto obrázku poznat není. Pak totiž přímo ve hře vznikají různé šílenosti.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní


Václav

To o těch chybách vím tady z fora, ale osobně jsem to nezkoušel.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní


Václav

A proč ne? Ale musím přiupustit, že mnohem více než tahle RegioJet souprava by se mi líbila škodovácká lokomotiva, která ale u nás nejezdí - ČS 7 a také ČS 200. Jde o dvojdílnou lokomotivu RŽD. Bohužel nenašel jsem zatím jejich technické údaje.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

No třeba proto že tenhle obrázek má jen navnadit na to, co vás čeká (aspoň tak ho chápu a hádám že tak je i zamýšlen)

Sim

VaclavMacurek > ??? "Bohužel nenašel jsem zatím jejich technické údaje." ???

Jo taaak, ty tam mas preklep... oprav si slovo nenasel na nehledal!

82E1    ČS 7-001–020    SSSR    1983    20    1520    Bo´Bo´+Bo´Bo´    3 kV    172       6160    160    traťová    odporová brzda 6 500 kW
82E2    ČS 7-021–040    SSSR    1984    20    1520    Bo´Bo´+Bo´Bo´    3 kV    172       6160    160    traťová    jako 82E1
82E3    ČS 7-041–075    SSSR    1985    35    1520    Bo´Bo´+Bo´Bo´    3 kV    172       6160    160    traťová    jako 82E1
82E4    ČS 7-076–110    SSSR    1986    35    1520    Bo´Bo´+Bo´Bo´    3 kV    172       6160    160    traťová    jako 82E1
82E5    ČS 7-111–150    SSSR    1987    40    1520    Bo´Bo´+Bo´Bo´    3 kV    172       6160    160    traťová    jako 82E1
82E6    ČS 7-151–210    SSSR    1988    60    1520    Bo´Bo´+Bo´Bo´    3 kV    172       6160    160    traťová    jako 82E1
82E7    ČS 7-211–240    SSSR    1989–1990    30    1520    Bo´Bo´+Bo´Bo´    3 kV    172       6160    160    traťová    jako 82E1
82E8    ČS 7-241–285    SSSR    1990    45    1520    Bo´Bo´+Bo´Bo´    3 kV    172       6160    160    traťová    jako 82E1
82E9    ČS 7-286    Rusko    1992    1    1520    Bo´Bo´+Bo´Bo´    3 kV    172       6160    160    traťová    jako 82E1
82E9    ČS 7-287–316    Ukrajina    1995–1997    30    1520    Bo´Bo´+Bo´Bo´    3 kV    172       6160    160    traťová    jako 82E1

Václav

A co rozměry? O té tabulce přímo Wikipedii vím, ale tam není to důležité: rozměry vozu, tedy především délka.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Jeden dil je na sablonu 8, stejne jako ostatni masiny tyhle generace (Krysa, Gorila).

Sim

Panove, mame v sade Vsudybylku? Tedy masinu 354.1? Ja ji ve hre nenasel, i kdyz mam pocit, ze ji nekdo z vas delal. Cvicne jsem si zkusil zacit jednu novou hru v roce 1930 a tahle stredni trida (cca 800kw, 80km/h) v nabidce masin docela chybi.

TommPa9

Nemáme nemáme... nemůžem si pomoct... nejsou... ;) (ale budou?)

Sim

TommPa9 > teda takhle rychlou reakci jsem necekal :-) Supr, diky!

Jinak takova udicka ode mne ... detailisti se muzou tesit na pozmeneny vzhled motoraku rady 853 (polomacene), 854 (cerveny unifik a balkan), ridicich vozu 954 (cerveny unifik a balkan) vcetne variant uni v hracskych barvach (852/853/854+954) ... jejich vleky jsem do odpovidajiciho stavu (snizena strecha oproti kastli UIC-Y) predelal uz driv, na motoraky a ridicaky jsem se vrhnul az ted. Oproti dosavadni verzi maji sjednocene podvozky, bocni pohledy jsou zkraceny, aby narazniky vycuhovaly z kulateho cela kastle podle reality, odstraneny byly nektere graficke chyby a nesrovnalosti.

Ovsem "ekonomove" tohle tezko oceni, provozni naklady se nezmenily, takze pri pouziti bez uvazeni bude tenhle barevnej flek porad v cervenych cislech :-D