News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TommPa9

#140
taky si myslím není nad barvičky... :D

PS.: ten nápis Tesco tam byl ze dvou důvodů
a) byl nejjedodušší (nedovedu si představit že bych zkoušel nakreslit kamion Delvita)
b) s krátkým nápisem se lépe pracuje

už se tam neobjeví. Zatím jsem si vymyslel pár fiktivních společností které převážejí materiál a mám vymyšlený jeden až umělecký návěs. ale zatím to bude pod pokličkou aby bylo na co se těšit...

MHD

Dobrý vecer,

sleduju uz dlouho diskusi o ceskech vozidlech. Ve starém foru, TonyBzt predstavil elektrifikaci silnic ve stilu dvousmerných tramvajich. Takze je mozné postavit tramvaje na ulicích.

Nebyl by to nápad, postavit nejaké tatry pro tento typ vozidel? Sice staré forum uz neexistuje, ale v nemeckém foru, diskuse jeste existuje:
http://www.simutrans-forum.de/forum/thread.php?threadid=3344&threadview=0&hilight=stra%DFenbahn&hilightuser=0&page=2

Základní zdroj tu máte jako attachment: Elektrifikaci, dat-soubory s parametry a zjusební tramvaj.

Oliver

P.S.: Soubory jsou dvakrát balené kvuli velikosti


Jirka71

Tohle by simutransu rozhodne chybet nemelo.Hodilo by se mi to protoze pouzivam tyhle navesy casto a ted nejrychlejsi tahace mam Macky  stejne se mo zdaji pomaly nez dojedou na delsi vzdalenost jsou to veky

TommPa9

Quote from: Jirka71 on November 29, 2008, 03:18:38 PM
Tohle by simutransu rozhodne chybet nemelo.Hodilo by se mi to protoze pouzivam tyhle navesy casto a ted nejrychlejsi tahace mam Macky  stejne se mo zdaji pomaly nez dojedou na delsi vzdalenost jsou to veky

udělat jí by nebyl problém (v podstatě bych ze svého Jamala musel sundat korbu a hotovo) problém by byl s pozicováním a stejně by nejela rychleji než 85-90. návěs by se k tomu musel přifařit ten pro magnuma, liazku a pro 706. a pak by to mohlo fungovat. jinak zatím mám připravené návěsy pro sypké zboží, kusové zboží, ropu a chlazené zboží. (takže skoro vždy finální produkty-až na ropu a ropné produkty)

PS.: Pokus o sklápěcí Liazku

Jirka71

Navesy na sypky zbozi pouzivam hodne.Tak se tesim.Ta Liza je pekna.Skoda ze tohle neumim

TommPa9

ono to až tak těžký není. já to taky neumím... jinak ta líza se moc nepovedla (zadní kola v odjížděcím pohledu jsou moc nízko ale to se dá srovnat...

PS.: není na kapacitu návěsu 40 tun trochu moc?

Jirka71

To jsi asi o 10 tun pretahl ale i 40 tun neni pro Magnum problem pokud ma silnej motor a oni maji 420tkovej motor jestli se nepletu.Jestli to teda je naves pro Magnum

TommPa9

#148
je to návěs pro Magnum, Liazku a zkoušel jsem i spojení se 706 MTTN (ten se s ním docela zadýchává). Pokud bych se pustil do toho Jamala tak bych pak udělal vazbu i s ním... To pak bude barva muset odpovídat Jamalovi nebo barva Jamala odpovídat návěsu...

PS.: Hned první návěs co jsem našel http://www.tanap.cz/?cap=4500

Pokud se dá m3 převádět na tunu v poměru 1:1 tak bych moh na ten nejmenší ještě 4 tuny přidat. Jo a abych nezapomněl i s 300 kW motorem uhání plnou rychlostí 110 km/h (testovací verze) do finální se pokusím technické údaje upravit tak, aby co nejvíc odpovídaly reálu.

Tomas

m3 a tuna v poměru 1:1? Co v tom vozíš? Olověný krychle? ;D
Jinak si myslím, že 40 tun je moc. To leda jako hmotnost celé soupravy...

TommPa9

Quote from: Tomas on November 30, 2008, 07:20:52 PM
m3 a tuna v poměru 1:1? Co v tom vozíš? Olověný krychle? ;D
Jinak si myslím, že 40 tun je moc. To leda jako hmotnost celé soupravy...

Měl bych tam vozit uhlí, kámen, písek atd... bohužel jsem na tom s fyzikou, chemií a hlavně matematikou dost blbě takže bych se vůbec nezlobil, kdyby se našla nějaká dobrá duše, která by mi řekla, jak velká by měla být kapacita, protože já jsem v koncích... takže 40 t bude asi blbost.... to mi taky mohlo dojít že jsem to lehounce přepísk (i když jde o tuny). a hmotnost soupravy se pohybuje kolem 12t ale je to jen pokusná verze. ve finále budou hodnoty nejspíš jiné. Jinak návěs na zboží bude na 33 palet (podle toho z předchozího odkazu-i když v době kdy jsem dělal skladníka k nám jezdily jen 24 paletový)

Jirka71

#151
Jukni sem http://www.navesy.eu/ Mas tam veskery technicky data k navesum Berger.Je tam nekolk typu nevesu.Jen pro zajimavost navesy Berger jsou na 34 europalet

A tady http://www.ewt.cz/produkty-ski.php mas neco o sklapecich navesech.Mas tam i pdf prospekty takze tam budes mit technicky data k nim

Václav

#152
Dobrá, dobrá. Takže: 1 litr vody = 1 kg (přibližně - přesně je to jen při teplotě 4 stupně Celsia - led má naopak nižší hustotu a pára samozřejmě také). Pokud jde o ostatní materiály, podívám se na to - když mi řekneš, jaké potřebuješ.

Zatím můžeš hustoty čistých prvků najít na wikipedii nebo jiných podobných adresách. Pokud jde o "speciály" tedy některé materiály, které nemají přesný chemický vzorec (např. proto, že jsou to slitiny apod.), tak můžeš použít hustotu prvku, který je obsažen především - a trochu to srazit dolů - popř. vzít tenhle jednoduchý vzorec

VýslednáVeličina x VýslednéMnožství = Veličina1 x Množství1 + Veličina2 x Množství2 a z hustot hlavních součástí tu výslednou vypočítat.

Takže:

VýslednáVeličina = to se bude počítat
VýslednéMnožství = prostě sečti množství dílčích látek

Veličina1 (až fň bž) = hustota, koncentrace (samozřejmě číselná hodnota - např. 100)
Množství1 (až fň bž) = kolik je látky (nelze použít procenta)

nezapomenout, že vše musí být ve stejných jednotkách.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

Koukal jsem na wikipedii a tam jsou hustoty předvším poměrně k vodě. Ne že by to vlastně něco znamenalo...

Určitě se nesmí nezapomenout, že třeba u uhlí nebo rudy jsou ty kousky jen nasypané, ne namleté na prášek - tn. je mezi nimi nějaký vzduch, který snižuje průměrnou hustotu.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

http://cs.wikipedia.org/wiki/Uran_(prvek) - když budeš klikat na periodickou tabulku(y - pod některými je v trochu jiné grafické podobě) pod textem, tak si můžeš zobrazit postupně všechny chemické prvky. Další přehled je na http://chemie.gfxs.cz/index.php?pg=tabulka_seznam.

Na přesné hustoty (tzn. ne vůči vodě) se mohu podívat, ale za nic neručím. Stačí říct, co mám najít. Občas se také musí vědět, jak a kde hledat - nespoléhat jen na nejnavštěvovanější zdroje jako je třeba wikipedia, ale jít třeba do oficiálních materiálů organizací jako IUPAC apod. - a nehledat jen v českých materiálech, ale i v těch zahraničních (např. http://www.webelements.com)

Na hustotu potravin asi žádné tabulky nejsou.

Takže:
Hematit - 5,3 g/cm3
Magnetit - 5 g/cm3
UO2 (jedna z hlavních rud uranu - možná nejdůležitější) - 10970 kg/m3

Hustoty některých látek jsou také na http://www.converter.cz.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

Vtip je v tom, že periodická tabulka má s tím co je na náklaďáku dost málo přímo společného, co se týče čísel... viděl někdo vozit na náklaďáku třeba čistý uhlík? Netvrdím že je to zcela špatná metoda, ale vyžaduje strašlivé množství informací, hustoty a objemy jsou ty snadnější část. I když zase, kdo ví, třeba by to fungovalo.

Tohle se mi ovšem zamlouvá spíš: http://www.simetric.co.uk/si_materials.htm - jenom tam není uvedené, jestli je započítán i vliv těch mezer mezi kusy materiálu...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Nechci se Vám plést do akademické diskuse, ale mám takovej pocit že jdete s kanónem na vrabce. Pokud se Vám chce, tak si tady klidně přepočítávejte atomové hmotnosti, odečítejte mezery mezi kusy kamení a násobte černými děrami. Já jsem to zkusil pěkně po našem (po vidlákovsku ;D):
Běžné objemové (tedy ty "bedny") návěsy zvládnou pobrat necelých 30tun. Ty "heavy" podvály na transport buldozerů, tanků nebo reaktorů pro temelín pak zvládají 40tun a výš.

Takže pokud by to záleželo na mně, tak bych jako maximální nálož dal 28tun a bylo by to ;)

PS: atomovým hmotnostem ZDAR!

VS

VM: promiň, už jsem našel ty tabulky na které jsi odkazoval; je to vlastně to samé.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

já to přepočítávat nehodlám! vezmu kapacitu návěsů ze hry a nastavím je u svých návěsů zhruba srovnatelný. děkuju za snahu a za tuhle fyzikálně chemickou bouři.

VS

Pravda, nejlepší je asi udělat to tak, jak to funguje.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

samozřejmně to bude tuna sem tuna tam, paleta sem paleta tam aby hra nebyla jednotvárná

TommPa9

Zdravím všechny.

Potřebuju menší radu ohledně zabarvení železných traverz na návěsu pro převoz oceli. Zatím jsem zkusil tuhle prapodivnou barvu ale ve hře to vypadá, jako by se na návěsu válel obří porcovaný tuňák :D Poradí někdo rozumnější zbarvení?

VS

Bohužel nevím, jak se vlastně ocel přepravuje - tedy ty detaily, jako jestli se třeba natírá nějakou barvou aby se chránila před korozí, nebo odkud se tam ta růžová bere, třeba jestli se klidně nechá na povrchu trošku oreznout... nějak se mi ani nepovedlo vyrazit z internetu nic dalšího.

Buď poladit tuhle, nebo nějakou šedou. Strýček google nic jiného nenabídl, jenom nemocniční pojízdné křesla ;)

http://images.google.cz/images?hl=cs&q=steel%20transport

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

no právě. já to taky nevím a tak vznikla tahle vize s prapodivnou růžovou nebo co je to sakra za barvu....

SWTC

Quote from: TommPa9 on December 04, 2008, 06:57:21 AM
no právě. já to taky nevím a tak vznikla tahle vize s prapodivnou růžovou nebo co je to sakra za barvu....

Tá ružová farba je základným náterom, ktorý chráni konštrukciu pred koróziou. Naň ešte ide ďalší, už finálny náter podľa požiadaviek zákazníka. Ak je na fotke iba ružová (= základný náter), znamená to, že nejaký "strýček skrblík" asi šetril na finálnom nátere... :-D

TommPa9

výborně děkuju za radu. takže jestli to dobře chápu tak tuhle barvu můžu nechat?

TommPa9

#166
co byste říkali na staršího "bratříčka" Škoda 706 RTO?  Škodu 706 RO? Mohla by být zajímavá co myslíte? taky bych moh zkusit trošku pošimrat RTOčko a lehce ho poupravit a zkusit udělat nějakou novou verzi z oněch polských stránek?




SWTC

#167
Quote from: TommPa9 on December 04, 2008, 07:44:19 AM
výborně děkuju za radu. takže jestli to dobře chápu tak tuhle barvu můžu nechat?

Ružovú radšej nie :-D - ja by som tam dal šedú alebo svetlohnedú. Ružovú ja osobne znesiem iba v Ružovom panterovi... :-D

Ku Škode 706 RO - YES, výborný nápad !!! Z tých polských stránok ma najviac zaujali kĺbáky ;-)

TommPa9

šedou ne... ta by mi splývala s barvou návěsu nebo silnicema. ta hnědá zní taky dobře... ovšem je tady taková menší potíž. tahle barva co je použitá teď je tak trochu původně nějakou záhadou světlehnědá v malování (sám nevím jak jsem jí "namíchal")

a Kloubové RTO přijde jen doufám že si na něj najdu čas

Tomas

Quote from: SWTC on December 04, 2008, 07:37:30 AMTá ružová farba je základným náterom, ktorý chráni konštrukciu pred koróziou.
No jo, ale při přepravě polotovarů z hutí do velkoskladů se žádný základní nátěr nekoná. Co jsem vyzkoumal:
hutní materiál se běžně nepřepravuje odkrytý(kvůli zmiňované korozi) - takže nejspíš pod plachtou nebo v krytých návěsech. Takže je tu možnost udělat krytý návěs (což je ve hře blbost). Lepší možnost by byla ta, že buď by mohl náklad být rezavý (koroze), nebo šedomodrý (ocelová modř nebo jak se to jmenuje) nebo šedý (odlitek).


TommPa9

Možná už mi z těch autobusů hrabe ale mám nakreslenou druhou verzi škody 706 RTO. možná lepší možná horší to posuďtě sami.

1. původní verze

2. nová verze

SWTC

Quote from: TommPa9 on December 04, 2008, 08:08:26 PM
Možná už mi z těch autobusů hrabe ale mám nakreslenou druhou verzi škody 706 RTO. možná lepší možná horší to posuďtě sami.

1. původní verze

2. nová verze

Farba novej verzie sa približuje k realite. Trochu by som ju stmavil. Ale iba trochu. Nechýbajú na nej dvere ?

TommPa9

já myslím že ne. dělal jsem ho podle nákresů tak by dveře chybět neměly...

TommPa9

Přichází Mikuláš :D

a nese dárek v podobě autobusu Škoda 706 RO a nové verze Škoda 706 RTO.