News:

Use the "Forum Search"
It may help you to find anything in the forum ;).

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Jirka71

Teda nejakou dobu sem tady nebyl a hned dalsi novinka.Jak to dopadlo s tema navesama?

TommPa9

#176
S návěsama jsem to udělal tak, že kapacita návěsu na zboží je 34 palet, a návěsy na ostatní zboží jsou nastaveny tak aby doplňovaly ostatní, již existující návěsy. Navíc se mi rozrostla "rodina" návěsů o návěs na dřevo (ten pustím na silnice už se škodou 706 MTTN) kdo ví kde to skončí... do vánoc času dost :D

Edit:
Přidád screen s připravovanou novinkou

TommPa9

nové zbarvení oceli na návěsu:

lepší nebo horší?

TommPa9

Tak po stížnostech že je "málo" tramvají jsem se dal do díla a pokusil jsem se o vlastní tramvaj. Zatím v barvě "papoušek" protože nevím, jestli jí dodělám.

Dalším pokusem je zatím bílý autobus Jelcz 043 cabrio. (škoda 706 RTO v Polské licenční výrobě)

TommPa9

#179
Tohle vůbec nechápu. Tramvaj napozicovaná podle šablony. Krásně mi sice sedí články za sebou ale o tom, že by mi tramvaj seděla na kolejích se mluvit nedá...

PS.: Není to žádost o pomoc spíš je to takové menší varování pro případného zájemce o tvorbu kolejové techniky že si musí zkontrolovat pozicování i ve hře! Upravím si pozici sám, pak poupravím data a KT8D5 může jít do světa :D

VS

Áha, to tam asi musím dopsat: tramvaje jsou posazené jinak než vlaky. Zatím ožádné šabloně pro tramvaje nevím.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#181
Quote from: VS on December 07, 2008, 08:52:21 PM
Áha, to tam asi musím dopsat: tramvaje jsou posazené jinak než vlaky.

Jo jsou tuším o 5 pixelů níž v přijížděcích a odjížděcích a bočních pohledech. (o šířku koleje)

Quote from: VS on December 07, 2008, 08:52:21 PM
Zatím ožádné šabloně pro tramvaje nevím.

Možná proto je tramvají tak trochu málo... prej teda


TommPa9

#182
škoda 706 rto K, jelcz 043 cabrio, ČKD KT8D5, úprava chyby u škody 706 RTO LUX

u kloubového RTOčka by problémy být neměly. pokud by se objevila nějaká chyba kterou jsem přehlédl u té tramvaje tak prosím, dejtě vědět, pokusím se jí napravit.


Tramvaj ČKD KT8D5 která je v archivu addony.zip je poněkud malá, proto jsem jí překreslil a přidal nový archiv s novou verzí. Ta přepisuje starou.

Václav

#183
Quote from: VS on December 07, 2008, 08:52:21 PM
Áha, to tam asi musím dopsat: tramvaje jsou posazené jinak než vlaky. Zatím o žádné šabloně pro tramvaje nevím.

To je jasné - tramvajový pás je totiž přízemní, kdežto železniční trať je zvednutá.

Kdybych znal šířku tramvajového pásu (vypadá totiž mnohem užší než železniční trať), mohl bych se pokusit udělat pro tamvaje alespoň jednoduchý tunel (ačkoli pro podzemku používám výhradně klasické vlaky - a co jiného - podzemní síť trolejbusů by asi vypadala divně - ačkoli by tak ty trolejbusy mohly jezdit alespoň tou osmdesátkou a ne jen padesátkou) a hlavně most - jak jsem si totiž všiml, tak když se postaví silniční most a přes něj se natáhne tramvajová trať, tak to dělá nepořádek (ten most zmizí, ale tramvajová trať zůstane).

A mimochodem - asi by to chtělo kompletní archiv s všemi existujícími českými vozidly, resp. vozidly, která byla představena (a vytvořena) v tomto fóru. A to jak, trolejbudy, tak nově tramvaje a i nákladní vozy, které jsou k dispozici.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

SWTC


Václav

#185
Quote from: VS on December 01, 2008, 03:33:43 PM
... viděl někdo vozit na náklaďáku třeba čistý uhlík?

Jeden z mých návrhů nových průmyslů

http://forum.simutrans.com/index.php?topic=218.msg1261#msg1261


ale s vozením čistého uhlíku počítá - tuha čili grafit je čistý uhlík.

A pokud jde o černé uhlí (řekl bych v hře je zastoupen tím, že jsou přítomny hlubinné doly - ačkoli tady u Litvínova u Mostu je i jeden hnědouhelný hlubinný důl), tak tam klidně s čistým uhlíkem počítat můžeš.

U hnědého uhlí samozřejmě už tohle použít nejde. Uhlí však už ve hře je a tím je myslím celá diskuse o použitelnosti periodické tabulky jako základu pro některé materiály u konce.

PS: výroba psacích potřeb (tužek) musí být zjednodušena - a asi to tak udělám (připouštím totiž, že jsem se při návrhu tohoto průmyslu nechal unést svým vzděláním a touhou po co největší realističnosti):

1. výroba tužek bude potřebovat jen uhlík (vyráběný plynárenským průmyslem) a dřevo
2. jiný dodavatel (musím ještě vymyslet přesný název zboží a také továrny) pak bude potřebovat ty ostatní materiály (ocel a plasty / ocel a chemikálie)
3. chemička s papírnou však stále budou do papírnictví dodávat papír a lepidlo

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Když už jsem u těch tramvají co byste řekli na tramvaj Škoda LTM08 Astra?

Tohle je jenom návrh v barvách PMDP (jinou nevídám :D )

TommPa9

Tak už se nám to blíží!!!
Začíná období zdobení stromečků, pojídání cukroví a dávání dárků! Zároveň se blíží den, kdy se z hlubin vynoří mojů Renault Magnum a jeho kamarádka Liaz 110.581.

Jen pro pořádek bude to jeden z posledních kousků do konce roku 2008. Další novinky můžete očekávat až zhruba v polovině února. Mezitím, se můžete realizovat a pokusit se taky o nějaký vlastní příspěvek do "české" garáže v Simutrans.

Jirka71


TommPa9

Když to vyjde tak budu ale nejspíš trochu překreslenou...mimochodem tímhle nechci říct, že končím tímhle chci říct že do odvolání není čas na kreslení

TommPa9

#190
Ježíšek chodí až večer ale já to nemůžu vydržet. :D
Tady je Magnum a pár dalších maličkostí.

Jirka71

#191
Ahoj Tome.Diky za ten Renault je skvelej.Chci se zeptat jestli by slo udelat tohle.ale na prepravu zelezny rudy.Na delsi vzdalenost musim pouzivat vlak a vlaky me nebavi










TommPa9

Quote from: Jirka71 on December 31, 2008, 09:06:19 AM
Ahoj Tome.Diky za ten Renault je skvelej.Chci se zeptat jestli by slo udelat tohle.ale na prepravu zelezny rudy.Na delsi vzdalenost musim pouzivat vlak a vlaky me nebavi
mám takové matné tušení, že se na něčem takovém pracovalo pro pak64, ale nevím, jak by to fungovalo v pak128, protože jestli se nepletu, tak v pak128 není žádná budova na prodloužení nákladové rampy, takže i kdyby se takové vozidlo vyskytlo, nejspíš by nenakládalo ale tohle je jenom můj odhad... jistej si moc nejsem

VS

Vzhledem k tomu že stanice silniční a železniční fungují stejně, stačilo by klidně dát několik autobusových zastávky za sebe a k tomu skladiště aby ta stanice mohla obsloužit náklady.

Limit pro délku silniční soupravy je 4 kusy.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Novinka nenovinka!

sada náklaďáků Škoda 706 MT upravena na svého staršího bratříčka Škodu 706 RT

není to žádná věda, jen jsem upravil vlastnosti a trochu poupravil masku

Sim

Zdravim vsecky,

sice to tu uz nejakou dobu sleduju, ale aktivne jsem nezasahoval. Kdyz se tu ale objevily dotazy na vlacky (ano, ja sem na masinky ujetej a tak u me ostatni druhy dopravy jen doplnuji kolejovou prepravu  ;D ) zkousel sem zjistovat, co kde se da sehnat a zjistil, ze je dost co zlepsovat. At uz graficky, nebo datove.

Graficky me treba desi, ze malej motorak 810 je sice drobnejsi, ale jinak stejne dlouhej jako klasicky osobni vagony (ktery sou pro zmenu kratsi nez nektery nakladni), predpokladam, ze je asi nejjednoduzsi udelat proste vozidlo na pul policka a vic neresit, ale prave ta realnost by tomu dost pridala - pokud na stejny usek nastupiste nacpu dva dlouhy osobni vagony, nebo tri vagony motoracku, provozni hospodarnost se zase priblizi realite.

Z hlediska datoveho by se mi libila moznost kombinovat pripojne vozy mezi sebou - typicke je to u motoraku, muzu mit jeden motorovy vuz, pak nekolik pripojnych a pak zase motorovy - pripadne muzou byt pripojne vozy pro motorak zaprazene i do normalniho vlaku.

Casu moc nemam, ale verim, ze se nejaky najde. Nejvetsi pakec bude asi se vse naucit a pak se uvidi... no, snad nemam jen velky voci. Tak nejak trosku spoleham na to, ze najdu podporu u TommPa9, kdyz bydlim kousek vedle. Takze zatim se mejte a ja jdu louskat navody, jak na to ;D

TommPa9

#196
No endlich někdo od nás! Odkaďpa si?  ;D
Poradit můžu to není problém i když vlaky jsou pro mě španělská vesnice. nejhorší je asi grafika. Jde sice o to nějak trefit podobu s předlohou i když kolikrát se dá kouzlit i pomocí názvu, takže vozidlo které se předloze podobá tak moc, že se jí vůbec nepodobá (co jsem to sesmolil za větu  ???) je najednou tím, čím má být a to jen proto, že se to tak jmenuje. No schválně pozná někdo v tomhle škodu 706 RO? Uznávám, nějaká podoba tam možná je, ale tu představu, že jde o to, o co má jít dotváří právě název! Takže grafiky se rozhodně nebát nemusíš. To není problém. Jinak k železničním .dat souborům ti toho moc nepovím, protože abych se přiznal, v podstatě neumím ani silniční .dat. Vůbec se nestydím, že pořád dokola přepisuju jeden .dat, kterej mi slouží jako "kostra". (je zajímavý, že i když nic neumím tak to vždycky nějak stláskám dohromady, že to nějak vypadá) Kdyby byl nějakej problém, dej vědět, pokusím se ho vyřešit... Snad budu moct zvolat "HURÁ! POSILA!"

Václav

Quote from: TommPa9 on December 01, 2008, 06:58:01 PM
já to přepočítávat nehodlám! vezmu kapacitu návěsů ze hry a nastavím je u svých návěsů zhruba srovnatelný. děkuju za snahu a za tuhle fyzikálně chemickou bouři.

A mimochodem: má-li náklaďák kapacitu (nosnost) 40 tun, pak je jedno, zda poveze uran nebo peří (až na to, že toho peří by asi čtyřicet tun nevezl, protože by se mu tam prostě nevešly objemem, nikoliv hmotností).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

Železniční jsou úplně stejné, jenom waytype=track.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Mám nápad na jednu lokomotivu.
Bude to něco mezi ČS7


a HHP 8
.

No - tvarem asi bude připomínat spíš HHP 8, ale bude dvojdílná (jako ČS7).

Název: ???
Výkon: fantastických 17161 + 17161
Rychlost: pouhých 400 km/h (jinak bych musel přidělat další trať)
Pohon: elektrický
Výroba: ??? - natrvalo
Kupní cena: ???
Provozní náklady: ???

další - možné vagony (asi pro ropu apod. - 110 je příliš málo; obzvlášť, když vagony pro mléko mají rychlost 140)

poznámka: nerad bych konkuroval Gauthierově maglevu
-----
Poznámka k tramvaji: ta tramvaj mezi trolejbusy má objektový název Skoda_14T, má kapacitu přes 140 lidí, celkem slušnou rychlost - ale vůbec nesedí na zemi. Dokonce prostřední díl je v jiné výšce než oba koncové díly.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#200
Prosím neplést si
škoda 14 T

a škoda 14 TR


Sim

TommPa9> jsem plzenskej, bydlim na vychode a delam na zapade :-)

Vcera jsem si zkousel nasosat novinky - hlavne addony ceskych stroju, co jsem jeste nemel zarazeny (treba vlecnak k RTO) - a shodou okolnosti sem rovnou narazil na verzi 101, takze sem ji sosnul taky. Puvodne sem chtel rovnou zacit pokusnicit s malovanim novych nebo upravou stavajicich stroju, ale nejak sem se do toho zazral a zacal stavet novy lokalky :-D takze se to zase odsouva.

Nicmene nejaky efekt to melo. Uz ponekolikaty jsem se dostal do paradoxni situace - vsechny vozidla vydelavaji (ani jedno neni v cervenych cislech) a presto v grafu financi jsem pri zobrazeni "zisk vozidel" pod nulou ... a paradoxne se zvysujicim se objemem prepravy (a tim padem zvysovani obratu a zlepsovani hospodarnosti provozu celeho kolejiste) klesa bila cara stale niz a niz... co s tim?

V podstate se pri hrani dostanu vzdy do jednoho ze dvou extremu - bud sit vydelava tolik penez, ze je nelze za nic utratit, nebo naopak vydelava tak malo, ze jeji rozvoj je silene brzdenej (pripadne je to cely prodelecny jako v pripade popsanem vyse).

Pokud se mi povede naucit se vytvaret nove stroje, rad bych je pak rozjel vzdy ve dvou variantach - realne a bonusove ... realne by vychazely ze skutecnych hodnot vozidel (tedy u spousty by jejich provoz nebyl mozny bez dotaci jinym zpusobem dopravy) a bonusove by mely umyslne podhodnocene naklady, aby bylo mozne stavet rychle rozsahle dopravni systemy bez nutnosti zabyvat se takovyma detailama jako je rozpocet 8)

Mimochodem, kdyz jsem zacal pouzivat RTOcka ve hre s casovou osou, nakupoval a vyuzival jsem je i davno pote, co zastaraly, zejmena ve chvilich, kdy se bankovni ucet otocil do cervenych cisel - abych se z toho dostal co nejrychleji, pouzival jsem i takove praseciny, jako 4 RTO busy zaprazeny za sebou.

No a dalsi cil, ktery si kladu (ohledne novych / modifikovanych vozidel) by byly drazni vozidla realne delky - pokud dobre pocitam, tak vetsina lokomotiv by byla dlouha tak jak je ted (brejlovec ma 16,5 m, sestikolak 18,8 m, persing a eso 16,8 m), ale treba osobni vagony se pohybuji vetsinou kolem delky 24,5m ... to by znamenalo delku cca 3/4 kosticky (soucasne vozy zabiraji pul). Velke motoraky (850, 854, 843) jsou na tom podobne (20 az 25m), zato kratke (rada 810) by mely byt jeste kratsi nez lokomotivy, maji necelych 15m.

Treti cil bude asi nejslozitejsi - zaridit, aby vozy sly pripojovat podobne, jako v realnem provozu. Tedy ze k normalnimu vlaku tazenemu lokomotivou muzu klidne pripojit vicemene kompletni motorovy vlak, nebo jeho cast, pripadne aby k motorovemu vozu 843 sel pripojit pripojny vuz 010 (vlecnak k 810) a tak podobne.

Mimochodem, jak presne by mela byt chapana hlaska "vuz smi byt razen pouze na konci vlaku" ? Mysli se tim vlak konvencni (tedy lokomotiva + vagony), kde pripojne vozy k motorakum neni mozne kvuli lehci konstrukci radit mezi bezne "tezke" vagony, nebo je to mysleno tak, ze se jedna o pripojny vuz s ridicim stanovistem, ktery nema byt razen doprostred motoroveho vlaku?

TommPa9

#202
Quote from: Sim on January 06, 2009, 04:27:01 PM
4 RTO busy zaprazeny za sebou.

Sakra jak se ti to povedlo?! Pokud vím tak jsem je uzavřel tak, aby se k sobě připojovat nedaly... i když možná jsem se někde seknul... můžeš hodit screen? Nebo mi aspoň řekni která verze RTOčka to byla... jestli původní nebo ta která se objevila někdy před svátky...

tohle RTOčko to nebylo?

Nová verze nákladních RTOček-stěhovák a mrazák

Sim



... jinak sem si vcera zacal konecne hrat ... png soubor bych mel. Vi nekdo, jak na .dat soubor?

TommPa9

#204
Abych tě hned neodradil začnu pochvalou: vážně dobrý ale je tam jedna chyba a to stínování. /určitě se najde někdo, kdo mi potvrdí, že je lepší žádný stínování než špatný) chci říct to, že ti světlo jde z levýho dolního rohu, takže by mělo být vše co je v pravo tmavší.

Pokusil jsem se to trochu upravit ale radši si to ještě zkontroluj jestli je celé okolí ve správné barvě (ještě že mi kdysi někdo půjčil photoshop)

a k tomu dat souboru:


obj=vehicle
cost=pořizovací cena (číslo)
payload=kapacita (číslo)
speed=rychlost (číslo)
weight=hmotnost (číslo)
good=Passagiere
runningcost=provozní náklady (číslo)
name=jméno vozidla
intro_year=rok výroby začátek
intro_month=měsíc výroby začátek*
retire_year=rok dochodu do důchodu
retire_month=měsíc odchodu do důchodu*
waytype=typ vozidla (track-vlak, road-silniční vozidlo, schiene_tram-tramvaj)
freight=Passagiere
engine_type=typ motoru (diesel,electric,steam,bio,sail,fuel_cell,hydrogene,battery)
power=výkon v kW (číslo)
copyright=autor
Constraint[Prev][0]=připojení před(buď jméno toho, co jde připojit, nebo none)**
Constraint[Next][0]=připojení zad(buď jméno toho, co jde připojit, nebo none)**

emptyimage[w]=název obrázku.0.0
emptyimage[nw]=název obrázku.0.1
emptyimage[n]=název obrázku.0.2
emptyimage[ne]=název obrázku.0.3
emptyimage[e]=název obrázku.0.4
emptyimage[se]=název obrázku.0.5
emptyimage[s]=název obrázku.0.6
emptyimage[sw]=název obrázku.0.7


* nemusí být
** v případě že bys chtěl použít že můžeš připojit nebo nemusíš asi bys měl napsat:
Constraint[Prev][0]=none
Constraint[Prev][1]=to co k tomu připojíš ze předu
Constraint[Next][0]=none
Constraint[Next][1]=to co k tomu připojíš ze zadu
tohle ber s rezervnou nikdy jsem to nezkoušel

[attachment deleted by admin]

Sim

S tim stinovanim to vim, akorat sem uz vcera nemel nervy se s tim patlat - vono staci, kdyz resis takovy ptakoviny, jako ze na jedny strane je o okynko min, tak ve kterych pohledech ktery mas vymazat... pripadne kdyz sem si poplet smery a prilepil celo na stranu, kde maji byt mechy.

Osvetleni sem chtel dodelavat az pote, co zjistim, ze se to skutecne chova jako masinka :-)

Ohledne toho .dat souboru - ja prave nasel nejakou predlohu, ale ta byla na nakladni vagonek, kde bylo pozicovany jak nalozenej tak prazdnej a nevedel sem, jak to udelat u osobaku.

Kazdopadne diky ;-)

Tomas

Nechci se hádat, ale pro pak128 se mi to zdá trochu malé?!

TommPa9
Trošku bych tě poupravil - světlo nejde z levého dolního rohu, ale z levého horního pod nějakým úhlem. Kdysi jsem na to v galerii na graphics.simutrans.com viděl pěkný obrázek, ale teď ho nemůžu najít. Ale snad bude  stačit tohle:

Sim

Ja myslim ze to chapem - TommPa9 to napsal zjednodusene, proste ze stena vozidla, ktera je vlevo dole ma byt svetlejsi, nez ostatni...

Václav

Quote from: TommPa9 on January 05, 2009, 12:31:03 PM
Prosím neplést si
škoda 14 T

a škoda 14 TR



Jenže tam jsou obě dvě vozidla - jak Škoda 14 TR (dočasně - i když jsem tento trolejbus nikdy nepoužil), tak Škoda 14 T. A opravdu nechápu, jak se Škoda 14 T (což je očividně podle zalinkovaného obrázku tramvaj) mohla dostat mezi trolejbusy. Pokud mi tady nikdo nevěří, že tam ta tramvaj je, tak příště připíchnu screenshot (což jsem už chtěl udělat).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#209
Quote from: VaclavMacurek on January 07, 2009, 08:57:53 AM
Jenže tam jsou obě dvě vozidla - jak Škoda 14 TR (dočasně - i když jsem tento trolejbus nikdy nepoužil), tak Škoda 14 T. A opravdu nechápu, jak se Škoda 14 T (což je očividně podle zalinkovaného obrázku tramvaj) mohla dostat mezi trolejbusy. Pokud mi tady nikdo nevěří, že tam ta tramvaj je, tak příště připíchnu screenshot (což jsem už chtěl udělat).
v tom případě už to vůbec nechápu. já tam tu tramvaj nedával... teď je otázka jestli není součásti oficiálního paku a jen sis jí nevšiml protože já jí tam sice taky mám ale v balíčku trolejbusů není tím jsem si jistej!

PS.: myslel jsem si že se někdo ozve ale evidentě si nikdo nevšiml, že to není tramvaj 14T ale 15T
Quote from: Sim on January 07, 2009, 08:46:57 AM
Ja myslim ze to chapem - TommPa9 to napsal zjednodusene, proste ze stena vozidla, ktera je vlevo dole ma byt svetlejsi, nez ostatni...

Takhle nějak to bylo myšleno. Jen jsem si s vypětím sil při psaní tohohle příspěvku neuvědomil co je dole nahoře... aspoň že vím co je v pravo a v levo :D