News:

Want to praise Simutrans?
Your feedback is important for us ;D.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TommPa9

Tak o tomhle jsem prozměnu věděl od ledna zhruba... že původně městská 55 přechází pod ČSAD... A dávám od tohohle autobusu ruce pryč protože je ošklivej :D (a hlavně graficky jednoduchej) Pokud si kluci co jsem jim dával lekce ze základů malování, byla první lekce něco ve smyslu: "začni s něčím hodně hranatým, ideálně autobusem" takže pokud se někdo chcete procvičit je váš :D

meme

Jen dodám, že mají i klasické krátké, nejen kloubové.


TommPa9

... už jsem si vzpoměl kde jsem něco takovýho viděl :D



TommPa9

Tak tady je první náznak koní.

V plánu mám 2 verze. 1. koňské spřežení pro nákladní dopravu (v příloze) 2. koňské spřežení pro poštu a osobní dopravu s tím, že k tramvaji se bude nejspíš používat nákladní kůň.

délka jednoho koně jsou 3 dílky a plánuji udělat možnost spojit víc dvojic do jedné "soupravy" takže bude teoreticky možné do jednoho vozu zapřáhnout 6 koní.

Lubak91

#3540
Hokusy pokusy pro český pak.

Malá soutěž: Kdo uhodne kterým kostelem to je inspirované, dostane tuto prototypovou verzi a titul úspěšného hadače! 8)
(malá nápověda: Je to v okruhu 10 km od mého bydliště) (jestli se nějaký odvážlivec najde, ať píše přes SZ)

Takže zlatým hadačem se stává Benpat, gratulujeme ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Quote from: BeatlJoe on April 19, 2012, 09:18:51 AM
Měl bych tady takovou maličkost. Je to předělané z fotky a nevím jak udělat popis. Poraďte někdo jak napsat "dummy_info". Dik

Tvrz je moc hezká! jen pro příště bych jí možná dal an políčko 2x2 rozřezal ji v tille cutteru a nasadil na střed. Díky tomu, jak je na pozicovaná teď zasahuje do vedlejších políček ale to drobnost;)

BeatlJoe

OK. Ještě si s tím pohraju. Aby to ale poto nebylo moc velký :D

TommPa9

Já si taky trošku hrál... vzal jsem kabinu svého tahače Liaz řady 300 a udělal jsem s její pomocí tuhle záležitost... líbí? nelíbí? vydat? nevydat? otázky... samé otázky :D



BeatlJoe

Náves, náměstí, park. Nakreslit to v jednom kuse (jako kuriozitu) a nebo na více polí a hodit to do spec. staveb? Co by bylo lepší?

TommPa9

Osobně bych bral náměstí, parky a podobné vychytávky jako kuriozity. Ještě jsem to nezkoušel ale kdysi jsem viděl (u Portugalců? Španělů?) hrad, udělaný tak, že by se po dekádách měnil... zřícenina-renovovaná stavba-první turisti-obrovská turistická památka. Nejsem si jistý, jestli to byl "slet možností" jednoho hradu (jedné budovy) a nebo 4 různé budovy na stejném základu ale pokud by to takhle fungovalo, možná by šlo nastavit kuriozitu tak, aby se podle roku "přehrála" ve svou novější verzi. Pokusím se provrtat se forem a pak dám vědět.

Lubak91

BeatlJoe: K tomu popisu, tady je můj popis k rozhledně. Je hlavně důležité, dát jako první do názvu zkratku jazyka, čeho je to překlad. Takže cz_xxx
A do prvního řádku vypsat, k čemu ten překlad patří.

A jinak, neměl by někdo pěkné podklady pro českou lidovou architekturu? Fotky z více stran, rozměry atp. ? Hlavně ne tisíc odkazů na ničemné fotky...

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Mrkni na SZ. Pěkné podklady to asi nebudou ale snaha byla...

BeatlJoe

Quote from: TommPa9 on April 19, 2012, 04:50:51 PM
Osobně bych bral náměstí, parky a podobné vychytávky jako kuriozity. Ještě jsem to nezkoušel ale kdysi jsem viděl (u Portugalců? Španělů?) hrad, udělaný tak, že by se po dekádách měnil... zřícenina-renovovaná stavba-první turisti-obrovská turistická památka. Nejsem si jistý, jestli to byl "slet možností" jednoho hradu (jedné budovy) a nebo 4 různé budovy na stejném základu ale pokud by to takhle fungovalo, možná by šlo nastavit kuriozitu tak, aby se podle roku "přehrála" ve svou novější verzi. Pokusím se provrtat se forem a pak dám vědět.

Díky za inspiraci. Náves tedy namaluji ve čtyřech provedeních:
   jaro - majáles, pouťové atrakce
   léto - trhy
   podzim - výlov rybníka a asi i obecní žračka, vlastně zabíjačka
   zima - samozřejmě Vánoce.

Jen ještě nevím jak to napsat aby se střídali objekty po ročních obdobích. No nic, kouknu na forum. a nebo budete někdo tak hodný a poradíte mi? ;) Teď nemám doma net a do netky je to daleko. takže nemám čas na dlouhé prohlížení diskuze.

Zatím sem dám letní náves jako ochutnávku.

VS

Roční období jsou 4 jen pro stromy, budovy mohou měnit jen varianty sníh/nesníh, což nezávisí jen na roční době...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

BeatlJoe

Aha, sem si myslel, že když se mění rostlinstvo na farmách tak to půjde i s objekty. Tak nic, budou jen dvě změny. Dík.

VS


My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Vladki

BeatlJoe: naves se mi moc libi, ale chtelo by to jeste par lidicek, takhle to vypada ze cekaji na starostu az prestrihe pasku...
A nevim jestli simtrandaci jsou cistotni, ale kolem tech lavicek par kelimku ... at je kolorit uplny...

Vladki

#3553
Quote from: BeatlJoe on April 19, 2012, 09:18:51 AM
Měl bych tady takovou maličkost. Je to předělané z fotky a nevím jak udělat popis. Poraďte někdo jak napsat "dummy_info". Dik

Najdi si soubor pak128/text/cz.tab a podle nej si napis nejaky svuj - napr. cz.BeatlJoe.tab
Pokud sem to spravne pochopil tak jeden radek je jmeno uvedene v dat souboru a druhy radek je preklad.
S tim ze dlouhe pokecy jsou odradkovane dvakrat: \n\n dal uz jenom obyc radkovani: \n


Přesunuto z České addons aneb naše lidová tvořivost. TommPa9

BeatlJoe

 to VS: Těch plánů mám víc :) Jako starosta a hlavní koordinátor výstavby jsem se rozhodl, že náves a okolní objekty opravím (vždyť jsou tak zanedbané, že se ani namalovat nedají). Takže bude náves s kostelíkem, školou a s domem pana doktora.Později přibude i sokolovna, ať se hýbe i kulturní život. Poté v naší obci opravíme hřbitov a z nedaleké bývalé pískovny by mohl být prostor na pořádání koncertů a zábav. Apropó, taky by to chtělo pořádnou požární zbrojnici. A jen co najdu nějaké podklady, zrenovujeme mlýn a uděláme z něho penzion a restauraci.
to Vladki: Díky za radu, už se s tím peru :)
Simutransáci jsou čistotní! Ale i mezi námi se najdou vyjímky. Proto jsou naplánovány Sběrný dvůr pro obec a Vyhláška o odpadech a jejich ukládání :). Jen by to chtělo pořádné vozidlo. Nemáte v plánu Bobra a nebo Kuku, nebo jiné vozidlo na svoz odpadu? To co sem sesmolil ja, není ani jedno :-[
Budou i lidičky (tedy až přestřihnu pásku :)) a přemýšlím nad tím, jak je dostat i z míst, které jsou odlehlé a pro jednoho, dva lidi ze samoty se neoplatí posílat autobus. Napadá mne, že si pořídím taxislužbu. Sice s pevnými stanovišti a zastávkami, ale s větším výdělky.

TommPa9

Bobr a kuka jsou již delší dobu v plánu. Pokud bys potřeboval zakomponovat nějaké vozidlo, které jsem maloval stačí napsat buď SZ nebo na forum jestli SZ nemáš aktivovanou. Tuhle jsem viděl popeláře s Manem který neměl klasickou "krabici" ale válec tak uvidíme co se dá dělat. Zatím mohu sloužit do aranžmá budov autobusy Škoda 706 RO, RTO, 11 ŠM, ŠL a ŠD, širokou paletou autobusů Karosa řady 7xx a 9xx a moderníma Iveco/Karosa Crossway. Z nákladních aut můžu nabídnout Tatry 111-815 Terrno a Škoda 706 RT a MT. Na další vozidla bych musel dokončovat rozdělané projekty nebo projekty, které jsou jen v plánech ale nic není problém. Mám připravené díly na Avie, Liazky a někde bych mohl vyštrachat sérii automobilů GAZ 24... Další vozidla jsem schopen dodat podle přání v jakékoliv verzi a barvě jen to bude chtít trochu času.

BeatlJoe

Mě by stačil zatím jen popelářsky vůz ;) Jinak jsem spokojený.
Tuhle jsem viděl fekál a to heslo mne dostalo:
  Vaše hovna, naše radost. ;D

TommPa9

Já viděl jen fotku týhle mašiny ale je to celkem dávno... to jsem ještě neuměl kreslit kulaté věci :D

Vladki

#3558
BeatlJoe: k chodovske tvrzi - pekny kousek, ale ze zacatku se mi vubec neobjevil v seznamu dostupnych objektu. Mozna sem mel jen mlhu pred ocima, ale pomohlo kdyz sem prepsal jmeno v dat na Chodovska_tvrz = bez diakritiky a bez mezer. A to bych chtel poprosit vsechny autory at nedavaji do nazvu mezery a diakritiku, sice to na prvni pohled funguje, ale pak to prekopirujete na system ktery ma jine kodovani (cp1250, iso-latin-2, utf-8) a mate problem. Stejne tak soubory s mezerama - jsou v pohode dokud nezkusite nejake skriptovane zpracovani a dozvite se ze soubor building.chodovska ani tvrz.pak neexistuje...

Jinak obrazek je moc hezky, akorat ta pristupova cesta vypada divne, asi bych ji vynechal. Dal ti na pravem kraji utekl bily pixel, a pri posuvani mapy vznikaji kolem tvrze podivne zbytky obrazu - pomohlo pridat do dat souboru needs_ground=1
V tab souboru to pak chtelo jeste pridat hlavicku #____building____ a rucne rozsekat radkovani:


#___________________________________building____________________________________
#___________________________________building____________________________________
Chodovska_tvrz
Chodovská tvrz\n\nStavba je nejvýznačnějším\nhistorickým objektem\npanelového Jižního města na\nPraze 4. Vznikla na přelomu\n13. a 4. století. Původně\nbyla obehnaná vodním\npříkopem, ten byl při\nrekonstrukci v 17.století\nzasypán. Nyní je využívána\njako kulturní centrum.\n


A jeste bych pridal build_time=1000 at se to generuje ve meste (s min 1000 obyvateli) a ne nekde v hlubokych lesich.

VS

"Hlavička" je úplně zbytečná... Přidává se do automaticky generovaného souboru z Translatoru pro jednodušší orientaci v té kopě textu, ale nemá žádnou funkci.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Trošku jsem zapracoval a vzniklo tohle: Popelářské auto na podvozku Liazky řady 100. Tahle verze je volně použitelná pro stavbu budov stejně jako Zetor, který se někde fláká na foru :D. Zetor ještě dolatím jako hráčské auto ale popelářskou liazku asi budu moct dát pouze jako citycar...

Vladki

Quote from: VS on April 24, 2012, 08:07:57 AM
"Hlavička" je úplně zbytečná... Přidává se do automaticky generovaného souboru z Translatoru pro jednodušší orientaci v té kopě textu, ale nemá žádnou funkci.

Taky sem si rikal ze ta hlavicka je blbost... V tom pripade bude zrada nekde v pojmenovani souboru. cz_chodovska_tvrz.tab nefungovalo, ale kdyz sem si to pridal do cz.vladki.tab (kde mam dalsi preklady), tak jo. Asi to musi byt lang.*.tab. Kde lang je dvoupismenny kod jazyka.

VS

Když jsem se díval naposled, soubory se třídily podle prvních dvou písmen, zbytek byl lhostejný. Nemyslím, že by se to změnilo.

Možná záleží na formátu konce řádek?

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

Mě by zajímalo jak funguje tilecutter. Když v něm chci rozřezat obrázek .png nakreslený v malování, tak se mi nezobrazí. Když jím ale "přemaluji" obrázek ze základní sady, tak se zobrazí. Jaké .png mu mám naservírovat, aby mu chutnalo?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

VS: mas recht, bylo to koncema radku - simutucnaci nemaji radi CRLF, nazev souboru muze byt cz_neco.tab.

Lubak91: tilecutter mi zatim zbastil vse co sem mu predlozil - obrazky od beatljoe (recyko, shop+bar) a technomanii - z diskuse o novych prumyslech. Asi bych se zameril na pocet barev a pruhlednost. Jestli treba malovani nedela indexovane barvy (paleta) a tilecutter mozna potrebuje 24-bit RGB.

TommPa9

*Techmanii ;)

Jo a tady je BOBR :D (teda to zní jako nějaký volací znak... "Tady bobr... tady bobr... volám přehradu.... bobr volá přehradu... slyšíte mě?")

Každopádně teď si dám opět na chvíli pauzu a jdu se věnovat něčemu méně zábavnému... k učení (no  možná si něco sem tam namaluju i při učení abych si vyčistil hlavu)

Lubak91

Vladki: Asi na tom něco bude, .png vytvořený irfanem bere.

A jelikož pardálové z A-teamu nemají jako já moc času na nudnou práci, nenašel by se tu tester, který by otestoval jednu zatím přísně tajnou věc pro czpak, nahlásil mi chyby a také kam jednotlivé obrázky poposouvat, protože je nutná absolutní přesnost?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Lubak: ja se hlasim na testovani. Aspon me to donuti nainstalovat nejnovejsi verzi ;)

jk271

Malá ukázka ze zemědělství - vesnický statek z 19. století. Bude produkovat obilí a brambory. Možná i cukrovou řepu či další plodiny.

VS

Krása! Myslím ale, že by to chtělo trochu "zeslabit" textury na zemi a střeše?

Jo a pokud by k tomu patřily nějaké pole různých druhů... Může být nastaveno třeba že má být poměr přibližně 7 lánů na 2 sady, 1 stodolu a 1 chlív. Například.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!