News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TommPa9

Celá ta budova je taková "agresivní" ostrá střecha, ostrá dlažba dvora... chtělo by to trochu zjemnit asi jako byly rotundy. Taky k tomu moc nesedí ta "hladká" omítka. Ale jinak hezké

PS: nebyl by nějaký obrázek předlohy?

jk271

Děkuju za rychlou zpětnou vazbu!
Střechu jsem pokryl novými bobrovkami. Původní tašky byly ze Znojemské rotundy.
<quote>Pole různých druhů...</quote>
Tak jsem to chtěl. Zatím mám vymyšlen vzhed jen u tří: stávající obilí, zelené fleky (bramborová nať ) a pastva pro dobytek ("průhledné" aby byl vidět podklad). Polí bude hodně. 10 až 100 od každého. U pastviny 2 až 8.
S vytvářením polí to bude horší. Zatím jsem je zkoušel dělat sprejem v gimpu. Pro pak64 to ujde, ale pro pak128 to už není ono.

Chtěl jsem u stavení udělat i hromadu hnoje, ale pak jsem si to rozmyslel - nevěděl jsem jak na to.

<quote>Celá ta budova je taková "agresivní" ostrá střecha, ostrá dlažba dvora..</quote>
Měl jsem vypnutý antialiasing. Snad to s ním bude trochu lepší. Přikládám ukázku po opravené střeše s antialiasingem a bez něj. Na zdi není textura. Zkusím najít něco hrbolatějšího a namapovat to na zdi. Dneska to už nestihnu.

Obrázky s číslem 128 v názvu jsou přesně ve velikosti pro pak128.

Obrázek předlohy nemám. Je to modelované z paměti. Předlohou je jedno stavení nedaleko Chlumu u Třeboně. 48°59'0.053"N, 14°55'48.796"E. Ke kreslení jsem použil leteckou mapu z www.mapy.cz. Udělal jsem snímek obrazovky s oknem prohlížeče s mapou, a v gimpu měřidlem odhadl rozměry. Jsou to 4pixely na 1 metr.

BeatlJoe

 Děkuji TommPa9 za popílky. Chci se zeptat, jestli je můžu zakomponovat do mého nového projektu "Technické služby"

TommPa9

#3573
beze všeho ;) proto je sem dávám... já myslel že jsme si to už vyjasnili.. cokoliv co mám nebo dám sem je možné použít (asi k tomu udělám spešl vlákno...)

Jinak k návsi:
domečky dobrý i když lehce "moderní" možná by to chtělo něco víc rustikálního. Kostel je divnej až přijdu na to čím je divnej dám vědět... ale z prvního pohledu je to asi o barvě a jednoduchosti střechy věže... takovej přesahující rantl by nemusel vypadat špatně a nebo nějaké... nevím? římsy?

Jo a ještě mě napadla jedna věc... když náves nejde udělat "sezoní" proč já nekoncipovat jako "radnici" ve standartní sadě? někde na simuwiki bude nějakej návod určitě k dispozici... /pokud je tenhle nápad už dávno realizován jsem potěšen :D

důležité bude nejspíš ale držet se jedné základní věci a to rozměru "plochy" aby se při zvětšení města změnila i náves

Lubak91

Já zase nechápu, proč jsou v addons tři tvrze pod sebou...
Quote from: BeatlJoe on April 30, 2012, 09:48:00 AM
Děkuji TommPa9 za popílky
Já už se těšil, že za poplíky :-[ ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

BeatlJoe

 No, kostel sem obšlehl o našeho obecního :) Možná ta barva je moc "agresivní" :). Tak to trochu načančám a bude.
O radnici jsem už taky přemýšlel. Daťák bych měl a to namalování by nebyl problém. Uvidíme.
Ono by bylo dokonalý to, o čem sem se zmiňoval už i v topicu "Co mi chybí..". Vylepšování budov, továren a kuriozit pomocí tlačítka jako je u sídla společnosti. Koupit objekt a za poplatek ho vylepšit. Nešel by napsat nějaký patch?
P.S.: K modernosti budov. Poněvadž hraji od roku 1950 už mi to jako moderní nepříjde. Podřídím se většině :) a vypracuji něco staršího. A nebo něco nadčasového pro všechny doby. Vyřešilo by to ono "Zmodernizovat objekt".

TommPa9

1950... to je přibližně rok od kterého je plně hratelný ten balíček co jsem (zatím vyvoleným) poslal...
Hraješ s tím balíčkem nebo s něčím jiným? (Já jen abych věděl, jestli ti tam na nějaké zboží nechybí vozidla)

Jinak k projektu pak 128 CZ:
Na začátku července by měl být vypuštěn první volně testovatelný "prototyp" s vozidly "přátelskými" k překladovým souborům. Momentálně se chystám předělat názvy všech lokomotiv tak, aby nedělaly neplechu... Do sady budou pochopitleně zařazeny i nové budovy a vozidla, na která jsem zapoměl.... (to je narážka na tým... pošlete mi odkazy na stažení k vašim vozidlům a pokud jste je zatím nevydali pošlete mi je na maila-předpokládám, že ho všichni máte... a nebo nějaký jiný způsob jak mě kontaktovat)

BeatlJoe

Pak od tebe používám k hraní. Od roku 1950 je tam, mimo vagónů na tekuté potraviny a surovou ropu, vše. Tyto dva typy se ukáží až v roce 1962 a 1965. Mám spíš zmatek v osobní dopravě. Ale to je můj problém. Mám tam vagóny rakouských a německých železnic. Musím je promazat. U některých typů bych se přimluvil k srovnání časové dostupnosti. Překrývají se a depo je potom nepřehledné. No, ale jinak bych řekl že je hotovo. Podle mého známého, odborníka na dopravu, máme všechny podstatné a známé typy.

TommPa9

#3578
Jak jsem slíbil tady je pár hasičáků...

Klasický Trambus Š706 RTHP a Liaz CAS 25. Ještě zkusím udělat Tatru. Volně dostupné k budovám, připravované jako city car.

EDIT:
Tak ještě ta Tatra

ouzi212

Nevím jestli se to už nějak řešilo či se na tom pracuje,ale mám takový pocit že se absolutně přehlížejí naše uzkoroschodné dráhy a lokomotivy s nimy spojené :-[ :-[ :-[
á vysoký jálovéc,
á vysoký jáko já

Sk Velká Bystřice a Simutrans navždy v srdci.

Lubak91

A jak proti tomu přehlížení bojuješ ty? Nevím jak je to u "uzkoroschodných" drah, ale úzkorozchodné už dlouho přehlíženy nebudou...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

ouzi212

Lubaku veř,že kdybych věděl jak,tak bojuju taky,ale nevim. :( :(
á vysoký jálovéc,
á vysoký jáko já

Sk Velká Bystřice a Simutrans navždy v srdci.

Lubak91

A co nevíš? Návodů je na fóru hafo a když člověk něco neví, tak se stačí zeptat...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Ano... všechno bude jen to chce svůj čas.

Ohledně toho bojování najdi si návod ;) je jich na foru spousta, další na wiki a pokud by jsi ukázal nějaký výsledek, nebo aspoň "něco" rozdělanýho, určitě by se našel někdo, kdo by pomohl dobrou radou a pak by se vidělo co dál...

Fňukání "já to neumím" není zrovna opodstatněné. Malování nebo jeho obdobu má v počítači asi každý a při dodržení základních požadavků na obrázek (rotace, tvary, velikost, sklon) se dá dělat všechno. Nejde o to umět. Všichni jsme ze začátku tápali (třeba já... stačí se podívat do "takhle jsme válčili") Jde o to chtít. Když se chce je to snadný....

PS.:
Lubák mě přestane předbíhat když něco píšu :D to je neskutečný jak je ta mládež dneska drzá :D Předbíhají ve dveřích do tramvaje, na obědy, i pivo dostávají kolikrát dřív než já... :D (ano vím že jsme skoro stejně starý :D)

Lubak91

TommPa9: No bylo to psané mi, tak jsem odpověděl. Ráčejí mi odpustiti Vaše důchodcovstvo ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Budu nanejvýš milostiv a odpustím ti. Měl bych psát rychleji... tohle byla jen reakce na to že už se mi to stalo během krátké chvíle po několikáté co mě někdo takhle předběhl a někdo to slíznout musel :D

Lubak91

#3586
Řekněte mi, co to je 8)

Tak to asi bylo nějakými bludnými proudy ???
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#3587
Co má být co? (nic nevidím)

visutý most (který chci!!!!!) a 310.0 kterou jsem dělal já ale tahle je hezčí!

greenling

Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

TommPa9

Na ja! Sehr guten Augen Greenling!

No jo! Dobrý oči Greenlingu!

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Ta 705 ti nějak utíká ;) nebo se mi to tak jeví. :D

VS

Už je ze mně skoro jenom divák a fanoušek, takže tohle vlákno si užívám :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Lubáku můžu se těšit na ten visutý most i jako most pro normálně rozchodnou trať nebo bude jen pro úzkorozchodnou?

Lubak91

No nevím kde vidíš visutý most, ale ještě chvíli vás nechám a pak něco povím ;) Zatím jste to neuhodli...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No tak myslím ten ocelovej most na těch betonovejch pilířích...

jk271

QuoteLubak91,  Řekněte mi, co to je?
Tipoval bych JHMD. Ten most by mohl být z Albeře (poslední zastávka před Novou Bystřicí). Motorový vůz jsem maposledy viděl v Jindřichově Hradci.

TommPa9

No tak když jsme u toho tak tipnu "výřezy z Osoblahy" :D

Lubak91

Tak holt budu muset s pravdou ven...

Takhle by mohl vypadat český pak, kdyby se místo kecání něco dělalo!

Správná odpověď tedy je, že je to celé komedie, žádná věc zobrazená na těch screenech fyzicky v simutrans neexistuje, je jen přimalovaná a nebude existovat dokud se nezačne něco dělat! To ale nezáleží jen na mne...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Takže jeden velkej podfuk :D no budem muset začít něco dělat ale já teď předělávám svojí tvorbu na dosovskej formát názvů (což jistou dobu zabere)

Sim

Objevena a opravena chybka v Regioshuttle Oberpfalzbahn http://forum.simutrans.com/index.php?topic=1316.msg78865#msg78865 RBG_650_oberpfalzbahn / RBG 650 "Regioshuttle" Oberfalzbahn (motorovy vuz - 2. trida s prepravou jizdnich kol) ... sosnete si prosim opravenou verzi. http://sim.jawajizda.cz/ruzne/simutrans/vehicle.vagon.rbg.rar

Za pomoc pri nalezeni chyby dekuju Tommovi.

jk271

Quote... já teď předělávám svojí tvorbu na dosovskej formát názvů ...

Pokud můžu radit, dělat chytrého apod...tak bych měl radu:
Dosovský formát (8+3) je v dnešní době zbytečně přísný (omezující). Stačí se zbavit mezer a diakritiky a znaků typu ~!@#$%^&*()°`{}[];:' " \§| /,<>?+  Tečku, pomlčku a podtržítko klidně používej. Plusko může dělat problémy ve špatně napsaných programech. (Program se snaží sečíst to co je před "+" s tím, co je za "+")

Jediný místo, kde mohou dnes dlouhé názvy souborů vadit jsou cédéčka. A tam se do dá řešit způsobem zabalím do zipu, vypálím, stáhnu, rozbalím. Windows XP a výše by s tím neměly mít problém. A v Linuxu to funguje taky.

Lubak91

jk271: Tady "dosovský" zřejmě znamená: Malá písmena, bez diakritiky a místo mezer podtržítka ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

No nám jde hlavně o to, udělat formát názvů souborů přátelštější k simutranslatoru, umožnit překladové soubory a kvůli tomu musí dojít ke změně a zjednodušení názvu souborů abysme pak mohli k vozidlu přidat textovej soubor s dlouhým názvem... teď jsem třeba dělal úpravu

Skoda_1_Tr -> Trolejbus Škoda 1Tr

/To už není možný :D zase mě předběh Lubák :D

greenling

jk271 Děkuji Ten problém s dopisy se zvedl .
addons z Japonska také tento problém !  :-[
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!