News:

Simutrans Sites
Know our official sites. Find tools and resources for Simutrans.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jk271

greenling: Jsem rád, že to pomohlo. Netušil jsem, že to bude tak rozšířený problém. A děkuju za bod.
I am glad, that it helped. I have not known, that such a problem is so spread. P.S. Thank you for "helpful" point.

TommPa9

Rozšířil jsem seznam svých hotových vozidel o autobusy. Více ve vedlejším vlákně...

Lubak91

Quote from: BeatlJoe on May 15, 2012, 07:57:39 AM
Co dodat? Hasičská zbrojnice :)

A kde má auto velitel zásahu? ;D
Jinak to vypadá fajnově 8)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

BeatlJoe

Velitel zásahu jezdí CAS-kou 8)Ale řídící důstojník používá Pajero a to je na cestě :)

Lubak91

No kdybych teď nedělal potentovanou maturitu, tak bych se po tom pajeru podíval, no, uvidíme :D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

BeatlJoe

Jejda,díky ;)Ať ti to dobře dopadne.
Tak mne napadlo (u mne v poslední době zvlaštní věc,nápad), namalovat Muzeum vozidel. Jen nevím, jestli by dotyční poskytli aspoň nějaké nákresy. V "tab.-u" by mohl být seznam vozidel a autoři, kteří se v  budoucím "CS.pak-u"  budou vyskytovat. Takový nápad,no, myslím, že by šel uskutečnit.

Lubak91

#3611
OK, díky.
Dalo by se uvažovat o mnoha muzeích, třeba Vozovna Střešovice, muzeum Lešany nebo depo Lužná... Stačí jen chtít :D

No, pár minut se našlo, tak tady je takové pajerko ve dvou pohledech ;) Hlavně si povšimněte znaku na kapotě a na dveřích a taky nápisu HASIČI, víte co to dalo práce? :police:
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Tedy tušil jsem že ta hasičská zbrojnice bude hezká ale že to bude takovejhle nářez to jsem fakt netušil! Poc hezký a jsem rád, že jsem se práce na ní mohl částečně taky účastnit i když jen namalováním aut... a Pajero je další skvělý kousek.

Kdybys plánoval stanici VB měl bych mít mezi autíčky klasickou Carevnu ve žlutobílé kombinaci a modrý stejšn Škoda 1202 a Gaz 21

greenling

#3613
Quote from: BeatlJoe on May 15, 2012, 07:57:39 AM
Co dodat? Hasičská zbrojnice :)



To je super !
Velmi dobrá práce !  :thumbsup:

Moved from České addons aneb naše lidová tvořivost. This topic is "only" with downloads. TommPa9
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

BeatlJoe

Jsem rád, že se vám to líbilo. To potěší, zase mi to přidalo sílu pro další malování. :) A děkuji za poskytnutá vozidla. V "tabu.-u" u finální verze se o tom zmíním ;)
V plánu mám policejní stanici, jak obvodní, tak i soudní budovu. Asi obšlehnu znojemský "krajzák":police: Ještě by mohla přijít budova autoškoly i s cvičnou dráhou.
Také mne napadlo,že by bylo dobré využít ty bombový trailery s těžkou technikou. Vozit s nimi auta jen do autosalónu,to mi příjde trochu jako plítvání nápadem. Proto bych zkusil něco jako "Údržbu silnic a dálnic". Prostě misto, kam by se vozila těžká technika, asfaltová směs a panely. Sice by se musela objevit i "obalovna",  ale to není problém. Pouze by vzniklo nové odvětví průmyslu. A nebo by se asfalt vyráběl rovnou v rafinérii (což tak asi je i v skutečnosti) a do ÚSD se vozil odtud. Pak stačí přidat jen kámen a je hotovo. Zkusím to a třeba se budu můj nápad líbit.

TommPa9

Zrovna jsem chtěl napsat, že jsem našel malou chybku (kterou jsem asi zavinil já) u hasičské stanice chybí nárazník trambusu v hale... nejspíš jsem ho špatně vybarvil nebo vybarvil čistě bílou a pak zapadl...

Další nápady podporuju a malinko mě to "nutí" konečně udělat sypače :D

Vladki

Sim: narazil jsem ve foru na tvoje koleje a tramvajovou vlecku. Moc se mi libi - obzvlaste ocenuji tu vlecku, ale proc maji takove divne rychlostni limity? Pokud se nemylim tak na ceske trate by spis pasovalo nasledujici rozdeleni:
vlecka - 40
mistni trat - 80
hlavni trat - 120
koridor - 160 (od roku 1993)
a pripadne vysokorychlostni trate na 250 a 360 nekam na roky 2020 a 2050 ...

Sim

Koleje jsem delal jakozto doplneni toho, co je standardne dostupne v zakladni sade (65/110/160) tak, aby to dokazalo "pokryt" bezne podminky na siti SZDC a zaroven to umoznovalo "stavebnicovy system", ktery ma rozumne nastavene a odstupnovane ceny na porizeni i provozni naklady.

Pro provoz lokomotiv na vleckach, typicky ruzne dopravy uhli (kde rychlost soupravy nehraje roli) je ta trat 35km/h, ktera je vseobecne nejlevnejsi variantou trate vubec - proto je vhodne s ni delat ruzne bezne nepojizdene technologicke propojky, vjezdy do depa a tak dal. Samosebou tam mohlo byt klidne 40, ale chtel jsem mezi touhle vleckou a standardni trati na 65 pridat jeste "neco", takze proto jsem zvolil vetsi odstup ... a vznikla

trat na 45, ktera v podstate odpovida nasim lokalkam (resp. pomalejsim usekum lokalek); ve kombinaci se standardni trati 65 a moji 85 je pak mozne "nasimulovat" prakticky jakoukoliv mistni trat, vcetne takovych detailu, jako je snizena rychlost do odbocky na zhlavi (rovne se udela 65, jedna kosticka za odbockou se da 45).

Zaroven je trat 85 vhodna na simulaci nejpomalejsich useku hlavnich trati - nekde je 80, jinde 90, je to zase takovy kompromis, aby to bylo nejak rozumne mezi standardnimi tratemi na 65 a 110; prave 110 ve spolupraci se 130 tvori pak pomalejsi useky koridoru, standardni 160 je na rychle useky soucasnych koryt. Zase tu nebyla snaha presne kopirovat realitu, ale najit nejaky rozumny kompromis - v realu je pomerne casto 120, ale protoze ve hre je standard 110, byl by to moc maly odstup.

Rychlejsi trate ve standardni sade jsou, z hlavy tusim 230, pak jeste neco a pak asi 400 - ale ty nepouzivam, bo v realu taky nejsou a da se predpokladat, ze kolem roku 2015 - 2020 se mozna tak dozijem te dvoustovky. Pres 200 se u nas nebude jezdit driv, nez se u nas zacne mluvit nemecky nebo francouzky :-/

No a ta "tramvajova" vlecka ... tam je pointa pomerne jednoducha - pomerne casto je problem v huste mestske zastavbe postavit vlecku tak, aby trat nemusela jezdit "ostre za roh" ale vypsala aspon nejaky rozumne velky oblouk. Problemem byva hlavne krizeni se silnicemi, hra neumi jiny prejezd nez kolmo silnice s kolejemi a tohle je reseni pro pripad, ze vsecko ostatni selze. Je mozne vest vlecku klidne stredem silnice (jako v Brne), krizit sikmo rovne vedouci silnici, rovne krizit sikmo vedouci silnici nebo i dalsi brikule - dani za tohle vsechno je "graficky problem", kdy auta jezdi skrz vlaky a pak samosebou omezena rychlost a o neco vyssi naklady, nez o neco rychlejsi vlecka na 45 s omezenymi moznostmi krizeni.

Takze konkretne odpoved, proc prave tyhle limity rychlosti? Protoze jsem to nemyslel jako separovane trate, ale pouze doplnek k tem, co jsou v zakladni sade, kdy jsem se snazil to hlavne rozumne odstupnovat. Predpokladam totiz, ze ze zakladni sady tyto trate prevezmeme i do CZ paku.

Lubak91

#3618
Dalo by se uvažovat i o výrobě vlastních kolejí. Ale musí se upřesnit kolik typů. Já bych to viděl zhruba takhle:
20 km/h - zarostlá vlečka/zapomenutá staniční kolej
40 km/h - běžná lokálková trať
60 km/h - lepší lokálková trať 8)
80 km/h - běžná trať
100 km/h - rychlíková trať
120 km/h - lepší rychlíková trať
140 km/h - koridorová trať
160 km/h - lepší koridorová trať
200 km/h - futurama

Tady je pár narychlo spatlaných ukázek, jak by to mohlo vypadat...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

Sim: diky za vysvetleni. Jako vypln mezi ty standardni koleje je to celkem dobre rozlozene. Jeste jednou diky za tu tramvajovou vlecku, je velmi uzitecna. Co se tyka modelovani pomalejsich trati - muj osobni dojem z cestovani vlakem je ten, ze pomalejsi trate jsou u nas jenom kvuli tomu ze jsou klikate. Tam kde vede trat rovne tak ma vetsinou rychlost 80, 120 nebo 160. Rychlosti mezi tim jsou vesmes jenom v zatackach, (a trat ma stejnou kvalitu jako ta rovna), nebo na starych zhlavich nadrazi kde by vyhybky nesnesly plnou rychlost ani pri jizde rovne. A kdyz v simutrans postavim klikatou trat, tak mi po ni vlaky taky nepojedou na plny pecky, takze ty rychlostni mezistupne nejsou az tak dulezite. Ale asi zalezi jak kdo hraje - nekdo jede tvrde po prachach, nekdo si modeluje realnou krajinu, ja jsem nekde mezi - dokud to vydelava tak at se to co nejvic podoba CS realite.

Lubak: s tema kolejema bych to neprehanel. Co s tolika stylama koleji ? Ja myslim ze 40,80,120,160,200 by bohate stacilo jako nahrada std koleji. Namalovany uz sou od Sima, jenom by se trochu upravily rychlosti.

Obecne - existuje nekde trolejova elektrifikace na cca 160 km/h ? Ve standardu je na tu rychlost jenom elektrifikace treti koleji (metro).

tony.p

Já bych souhlasil s Lubákem aby byly koleje na rychlosti které napsal ;)
jinak dnes jsem si potvrdil svoji doměnku, které jsem sám zpočátku nevěřil. tou onou doměnkou bylo že jsem v parsu zahlídl regionovu v najbrtu. je to opravdu tak, regionova (prozatím jen jedna dvouvozová jednotka) je v modrém nátěru. příští týden si ji obejdu pořádně zblízka a pokusím se vám představit barevné řešení :)

Lubak91

A proč si neudělat vlastní trakční vedení? A mohlo by vypadat...


Třeba takhle! :P
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Vladki

To sou fofry... Jo neco takoveho by se mi libilo.

Lubak91

Tak už najít někoho, kdo by se do toho pustil :D
Ale jo, teď mám víc času, budu se ale muset naučit s gimpem, v malování by to byl trest...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Lubak91

Omlouvám se za doublepost, ale potřeboval bych radu od někoho znalého.
Jak je to s tvorbou "Menu Buttons?" Musí se vždy udělat všechny, nebo jde jen přidat pár vlastních?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Technicky vzato to double post není (jestli dobře vidím uběhlo téměř 36 hodin) takže nic proti pravidlům fora. K vyjádření ohledně Menu Buttons je asi nejlepší zeptat se v mezinárodních vodách a nebo napsat PM Vláďovi... ten by mohl vědět... Sice patřím k služebně nejstarším ale tohle nevím ;)

VS

Menu je strašně složitá záležitost. Některé ty čudlíky jsou součástí objektů, tam to je jednoduché. Ty ostatní jsou součástí jednoho z asi čtyř (?) paků, které obsahují jenom obrázky, a musí mít přesně dané jména a odkazuje se na obrázky podle pořadí. Tím pádem se musí většinou hrábnout na všechno.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

To mě moc neuklidňuje :D Takže když by si chtěl člověk přidat do základního paku něco, něco, třeba nějakou narrow_gauge, tak si musí udělat vlastní menu jestli tomu dobře rozumím...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

VS

Mno... v podstatě ano. "Hostitelský" pak (jako sada) musí mít odpovídající položku v menuconf.tab a ikonky v menu-paku (jednu pro horní lištu a jednu pro vytrhání kolejí), aby lišta vůbec existovala. Pak už se automaticky naplní objekty, jakmile budou ve hře, podobně jako se objeví koleje a silnice atd.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

greenling

CZ
lubak91 , VS v
pak128 . Británie existuje úzké stezce železniční !
Skutečnost , že existuje úzké stezce železnice je díky mě !
Byl jsem spoušť !  ;D
DE
Lubak91,Vs
In pak128.britain gibt es eine Schmal Spur Eisenbahn!
Das es dort eine Schmal Spur Eisenbahn gibt ist mir zu verdanken!
Ich war der Auslöser! ;D
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Lubak91

#3630
Quote from: VS on May 20, 2012, 02:38:21 PM
Mno... v podstatě ano. "Hostitelský" pak (jako sada) musí mít odpovídající položku v menuconf.tab a ikonky v menu-paku (jednu pro horní lištu a jednu pro vytrhání kolejí), aby lišta vůbec existovala. Pak už se automaticky naplní objekty, jakmile budou ve hře, podobně jako se objeví koleje a silnice atd.
A nešlo by ještě trošku upřesnit jakou položku a kde? ;D

Tak se mi podařilo propašovat pár svojich ikonek do britpaku, ale zase mi nejde přetáhnout úzkokolejku do základního paku...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

greenling

CZ
Dobrý den
Lubak91
bych o struktuře menu Pak128britain take!
A nové obrazy.Já bych ani jinak uspořádat ale struktury menu!

DE
Guten Tag
Lubak91
Ich würde die Menü Struktur von Pak128britain über nehmen!
Und neue Bilder einbauen.
Aber die Menü Struktur anders anordnen würde ich nicht machen!
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

VS

Zkus se mi ozvat někdy po středě (icq má Tom, pokud neznáš), a probereme to... Ale je to složité jak orloj, vždycky si to musím znova přečíst.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Lubak91

OK.
Teď přemýšlím co s jednokolejkou. Napadlo mě ji třeba předělat na oddělené metro...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

greenling

CZ
lubak91 vlak monorail a maglevu jsou oba vhodné systémy .
DE
Lubak91
Einschienenbahn und Magnetschwebebahn sind beide eigne Systeme.
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Václav

Quote from: Lubak91 on May 20, 2012, 09:50:29 PM
OK.
Teď přemýšlím co s jednokolejkou. Napadlo mě ji třeba předělat na oddělené metro...
Jednokolejku zrušit? A nahradit jí metrem? No, nápad docela slušný - a celkem snadno proveditelný. Koleje se vezmou ty, které jsou ve výrobě pro hlavní železniční provoz - a doplní se o nějakou ozdobu, která by měla připomínat výztuže tunelu. To bude trať pro podzemí - a pro povrch se dá udělat něco, co by připomínalo povrchovou, leč krytou trať jak je vedená na trase B metra v Praze.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

BeatlJoe

Tak po delší odmlce zase jede objekt. Asi poznáte, že se jedná o autoškolu.
Chybí jí sice ještě vozidla,ale jinak je hotová. Tedy skoro. Dávám ji k nahlédnutí a posouzení.

TommPa9

Baráček krásnej! Co k tomu chceš za autíčka?

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

BeatlJoe

Díky,díky,díky.
Ifku a faboše beru :)Ještě tak véesku. Na té sem se učil jezdit. Ótéčko už asi v autoškole nenajdete ;D