News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

greenling

@Tommpa9
CZ Je Pak128. Česko Slovensko i pro starší Simutrans.exe?
Pak128 anglické tam pro starší Simutrans.exe. 

DE Wird das Pak128.Česko-Slowakei auch für älter Simutrans.exe geben?
Das pak128-german gibt es für ältere Simutrans.exe .

@Lubak91

CZ V současné době jsem do procesu , aby zvážila jak jsem přehled o mé simutrans bylo udržet .

DE Ich bin gerade dabei zu überlegen wie ich einen Überblick über meine Simutrans bestand behalte.
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

TommPa9

Nein. Nur für Simutrans 112 und neuer. Wir haben neue Menu, die arbeitet mit alter simutrans.exe nicht.

Ne, jen se Simutrans 112 a novějšími. Máme nové menu, které nepracuje se staršími Simutrans.exe.

greenling

CZ Je později postavené nové struktury menu později v Pak128?

DE Wird die neue Menü Struktur später auch in das Pak128 später ein gebaut?
Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

TommPa9

Electrification deleter und eine "TOP SECRET" Sache ;) Alles wird Klar am Freitag.

Bourání elektrifikací a jedna "TOP SECRET" záležitost ;) Vše bude objasněno v pátek.

greenling

#3679
TommPa9
Já vás pošlu PM! Je to něco, co se nesmí sdílet.

Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

Václav

Quote from: TommPa9 on July 16, 2012, 05:14:49 PM
Když už jsme tady:

Chtěl bych poprosit všechny autory, kteří se nějakým způsobem podíleli na vývoji vozidel (Sim, Lubák91, Tony.P, BenPat, Víťaz, VS) nebo budov (BeatlJoe, Vladki, VaclavMacurek) aby mi nejpozději ve čtvrtek večer poslali buď finální verze již vyrobených addonů nebo nejnovější otestované addony, abych mohl během pátku dát dohromady 1. oficiální veřejnou verzi Paku128.Česko-Slovensko.
Ode mne v tuto chvíli nic nového - co ještě není ke stažení zde na foru (popř. u oty v depozitáři), většinou hodně dlouho.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní


Lubak91

Ani nevím, jestli to můžeme nazvat pak, spíš takové DLC ;D
A zároveň nevím, kde vlastně začít, na čem pokračovat... Bojuji asi na 50 frontách a všude do vypadá na 7,5 letou válku (teď jsou lidi o polovičku chytřejší :)
Takže je lepší pokračovat v kolejových vozidlech? Jakých? Aktuálních? Z počátku železnic? Dělat budovy? Průmysl? Něco úplně jiného? Otázky, samé otázky...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Co je potřeba udělat:

Silniční vozidla z 1. poloviny 20. století, z fleku mě napadají Praga N, Praga RN, Škoda 706 R (Barča), Präsident...

Parní lokomotivy, které dosud nebyly vytvořeny. (Lepší by bylo vybrat to, co bylo namalováno než to co je hotové)

Nákladní a osobní vagony z 1. poloviny 20. století.

Letadla ČSA na vnitrostátní i zahraniční lety

Tramvaje ČKD

Osobní a nákladní lodě, případně vory?

Citycary

Obytné domy

Památky

Pomníky

Továrny (ty zatím mohou počkat)

Depa nahrazující současná depa ze hry

rozšíření k projektu "TOP SECRET" (Lubák bude vědět)

Práce je fakt hodně.

Jen co připravím současné vydání (další bude v plánu v průběhu zimy) pustím se do série automobilů Liaz 100-300 a Avia. Zároveň doladím koně a povozy k nim.

V rámci dalšího vývoje v nejbližším období bych nejraději viděl nějaké výsledky právě v silniční dopravě v prvních 50 letech 20 století

Uspokojil jsem aspoň nějakou otázku?

Mimochodem podle mého názoru jsme momentálně "víc PAK než jiné konkurenční paky"

Lubak91

#3684
No víme co dělat, ale kde začít? :D Na to jsem odpověď nedostal ;)


Nebo si dát závazek: "V co nejkratší době se oprostit od základního paku a vše nahradit vlastním?" Tedy alespoň jedny vlastní koleje, troleje, silnice, stanice, peróny, atp?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

To zní jako plán ;)

Udělej to, na co máš chuť pokud se pamatuji mluvili jsme o výrobě vlastních budov pro depa? :D

VS

Quote from: Lubak91 on July 16, 2012, 11:40:31 PM
alespoň jedny vlastní koleje, troleje, silnice, stanice, peróny, atp?
To určitě :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Jedny vlastní koleje - máme sadu simových (patrně upravených) kolejí
Jedny vlastní perony - opět Simova sada peronů, už asi  roky ho žádám o pokračování ve vývoji
zbytek nemáme. to uznávám :D

VS

Tím bylo myšleno jen že je to krok správným směrem, ne že to musí být :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Já to pochopil. Cílem je "vymazat" vše, co přebírám ze starého (velmi starého) standartního paku, a nahradit to naší tvorbou. Jen jsem hlásil současný stav vývoje v "dotazovaných" oblastech.

Lubak91

A jakou cestou se vydat? Kolejivo/trolejivo staré obloukové, nebo nové, kde jsou oblouky nahrazeny přímkami? Rád, aby se do případné diskuze zapojilly více než dva lidi. Nebo založit anketu?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Míň kecání, víc práce :D
Já tu celej den nebyl, koukám na to jak venku prší a při tom jsem k téměř všem svým výtvorům napsal "simovské" komentáře.... už mi chybí jen návěsy trambusy a elektrický jednotky.

Václav

Quote from: Lubak91 on July 17, 2012, 03:34:50 PM
A jakou cestou se vydat? Kolejivo/trolejivo staré obloukové, nebo nové, kde jsou oblouky nahrazeny přímkami?
Obávám se, že musím být pro rovné diagonální díly - alespoň u železnice. Ty obloukové sice vypadají dobře - ale jen do té doby, než přes ně přejede vlak. Potom už to tak hezky nevypadá. Proto raději rovné.

Quote from: TommPa9 on July 16, 2012, 06:31:48 PM
Fajn takže zařazuji domovní blok a stanici?
Lépe jen ten domovní blok. Ten je jakž takž dokončený - až na nějaké ty mouchy. Ale té stanici (tedy pokud myslíš tu velkou) chybí ještě jedna část (budova). Tu malou však možno použít.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Masinfira

Zdravím, přilétá můj první pokus, malý osobní raketoplánek z roku 2030  :)

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!


Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Masinfira

Jé Futurama, kde to stáhnu? (ale čekat až do roku 3000 se mi neche  :)

Ještě pár experimentů, zbrojnice dobrovolných hasičů v Žabčicích a akátová rozhledna na Výhonu u Židlochovic

Lubak91

No, dejme tomu, že teď a tady ;D


Ale jinak solidní práce. Je vidět, že když se chce, tak lze bez fňukání rovnou makat "thumbs-up"
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

a) špatně stínování, takhle je to správně:



b) začistil bych bílé pixely kolem modelů

c) při vzpomínkách na své začátky musím říct, že to není špatné!

d) ale jako vždycky a u všeho "chce to cvičit, cvičit, cvičit"

Masinfira

Děkuji za uznání, jsou to jen takové první pokusy tak jsem čekal právě na tu konstruktivní kritiku, ještě nějakou dobu si s nimi teď budu hrát


TommPa9

#3702
Takže verze paku 0.1 byla vydána, je na čase začít s dalším vývojem... zhruba za hodinu a půl jsem vyrobil tohle... Datum vydání neznámý, vývoj pokračuje :D

PS: To zelené dole je nákladní auto typ R vyráběné v Kopřivici na začátku 20. století (tuším že od roku 1908)

BeatlJoe

 Co dodat? První verze CS-sk paku je venku. Díky za něj. Je opravdu obsáhlý a přínosný. Pokud do konce roku stihneme polovinu z toho co je napsáno, budeme asi nejoriginálnější pak.

TommPa9

Já už začal testovat ten náklaďák Tatra typ R ale vzhledem k tomu, že se mi nechce sundavat tu plachtu udělal jsem pouze "krytou" verzi na vše kromě auta na auta. K tomu začínám testovat otevřený valník Liaz 110.073

Václav

Quote from: BeatlJoe on July 20, 2012, 05:03:59 PM
Co dodat? První verze CS-sk paku je venku. Díky za něj. Je opravdu obsáhlý a přínosný. Pokud do konce roku stihneme polovinu z toho co je napsáno, budeme asi nejoriginálnější pak.
A také je ale nutné zrušit některé továrny, které neodpovídají místním podmínkám - rybí hejno (aka sádky) a ropnou věž. Pro obě ty továrny totiž nemáme moře.

A jen tak mimochodem, viděl jsem, že jsou tam použity některé staré továrny - tj. továrny, které byly nahrazeny novějšími v rámci transferu pak128 na open-verzi. Například obchod s nábytkem a průmyslový les. By mne zajímal důvod.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Sádky a Ropná plošina: To se dořeší.

Pak je založený na paku z kvěna 2009 což znamená více než 3 roky starý balík a hlavním důvodem je, že neobsahoval tak velký počet budov a tím pádem je možné tam použít co nejvíc vozidel. Při přehrávání vozidel do novějších paků jsem narážel na problém s limitem obrázků. Ostatně budovy budou postupně nahrazovány. Jako další důvod jde říct, že jsem tenhle měl zrovna po ruce.

BeatlJoe

Quote from: VaclavMacurek on July 20, 2012, 07:58:08 PM
A také je ale nutné zrušit některé továrny, které neodpovídají místním podmínkám - rybí hejno (aka sádky) a ropnou věž. Pro obě ty továrny totiž nemáme moře.

Nemáme ani železné doly. A ropa se také dováží, ostatně jako většina zboží. Takže nám zbývá uhlí, uran, zem. výroba, knihtisk a dřevařství. A hlavně přeprava osob. Jenže ta v Simutransu nevydělává jako ve skutečnosti.

A jen tak mezi řečí, po kolika letech se podařilo vytvořit první Cz pak? Jak dlouho už tvoríte pro Simutrans? První zmínku jsem objevil na tomto fóru zhruba před třemi lety. Díky TommPa9 se to uskutečnilo. A na druhou otázku by mohli odpovědět ostatní. Ale myslím, že je to hodně dlouho. Jenže jsem si všiml, že šlo o vlaky a silniční vozidla. Ostatní tvorba (budovy,památky atd.) je minimální. Proto se přebralo ze starého paku a bude se postupně nahrazovat. Budu se snažit toho udělat co nejvíc. A doufám, že ostatní taky.

TommPa9

#3708
Co mě se týče, našel jsem si pro inspiraci starou hru "Buduj vlast!!!" a zaujala mě v ní budova elektrárny a dolů na uhlí takže se rozmýšlím, jestli pokračovat ve vývoji Liazů nebo si zkusit nějakou budovu :D .

Co se týče Vaška a tvorby: Moc jsem ho nesledoval, ale mám za to že už něco málo vybudoval už na starém foru
(více na archive.forum.simutrans.com) nicméně, co do objemu a kvality výroby to není moc znát.

Václav

#3709
Quote from: BeatlJoe on July 21, 2012, 10:22:57 AM
Nemáme ani železné doly. A ropa se také dováží, ostatně jako většina zboží. Takže nám zbývá uhlí, uran, zem. výroba, knihtisk a dřevařství. A hlavně přeprava osob. Jenže ta v Simutransu nevydělává jako ve skutečnosti.
Železnorudné doly nemáme - budiž. Ale byly. Ovšem hlubinného charakteru. Už při projití názvů obcí lze nalézt spoustu názvů podle různých kovů a rud atd. (Cínovec, Železná ruda, Stříbro, Stříbrná Skalice, ...). A problém je pak v tom, že málokterý z těch dolů, které byly v provozu od středověku do začátku dvacátého století byl jen na jednu rudu, jeden kov.

Pokud jde o ropu, ano dovážíme jí - protože ropa, která je těžena na jihu Moravy má zvláštní kvalitu, díky níž je vhodná na farmaceutické účely - a k tomuto účelu její těžba postačuje. Dle wikipedie je těžba asi 6000 barelů ropy a zemního plynu ročně (v roce 2005 to bylo 340 tisíc m3 ropy a 99 tisíc m3 zemního plynu). No samozřejmě to není mnoho, ale ...

Samozřejmě je k dispozici ještě písek a kamení. Takže je možná sklářská a stavební výroba. Chtě nechtě v rámci přizpůsobování místním podmínkám je stále nutné uchovat automobilový průmysl - a další, pro které nejsou místní suroviny.

V plánu je znovuotevření zlatých dolů - to je menší novinka od předchozího projednávání tohoto téma.

Quote from: TommPa9 on July 21, 2012, 10:45:44 AM
Co se týče Vaška a tvorby: Moc jsem ho nesledoval, ale mám za to že už něco málo vybudoval už na starém foru
(více na archive.forum.simutrans.com) nicméně, co do objemu a kvality výroby to není moc znát.
(asi) kompletní seznam mých dílek:

maglev (trať bez depa, vlaky)
malá nádražní budova (v rekonstrukci)
velká nádražní budova (není dokončená)
tratě pro všechny základní rychlosti dle výchozího paku (tratě, tunely i mosty - ale bez depa; trať pro rychlost 280 km/h v rekonstrukci)
domovní blok
podzemní nástupiště pro nádraží

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní