News:

Do you need help?
Simutrans Wiki Manual can help you to play and extend Simutrans. In 9 languages.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

BeatlJoe

V plánu je znovuotevření zlatých dolů - to je menší novinka od předchozího projednávání tohoto téma.

Doufám, že se to nepovede, ani v realu a natož zde.

TommPa9

Tady na průmyslové hádky není místo ani prostor. Zde se zlaté doly otevírat nebudou protože pro ně nemáme využití a i kdyby jsou na řadě hned za dalšími cca 60 (nebo kolik jich je?-řečnická otázka) továrnami.

Václav

Quote from: TommPa9 on July 21, 2012, 12:58:26 PM
Zde se zlaté doly otevírat nebudou protože pro ně nemáme využití
Myslím, že to je největší problém.

Quote from: BeatlJoe on July 21, 2012, 12:42:49 PM
Doufám, že se to nepovede, ani v realu a natož zde.
V reálu - a vymysleli to naši politici na základě stoupajících cen zlata.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on July 21, 2012, 03:14:25 PM
V reálu - a vymysleli to naši politici na základě stoupajících cen zlata.

Ti vymýšlejí celou řadu nesmyslů a tohle je teda ultra pitomost! Divím se že je nenapadlo začít geneticky upravovat slepice aby snášely zlatá vejce...

BeatlJoe

Quote from: TommPa9 on July 21, 2012, 03:29:06 PM
Ti vymýšlejí celou řadu nesmyslů a tohle je teda ultra pitomost! Divím se že je nenapadlo začít geneticky upravovat slepice aby snášely zlatá vejce...
;D

Jenže po zkušenostech s registrem vozidel atd. by ty vajíčka byli bez skořápek ;)

Lubak91

Ohledně toho uhelného průmyslu jsem měl takovou vizi 8)


Vypadalo to zhruba takto:


                                                                             />(Hlušina)->[Halda]
[Černouhelný důl]->(Rubanina)->[Úpravna]<->(Mour)->[Briketárna]->(Brikety)->Průmysl
                                                                             \>(Černé uhlí)->Průmysl
                                                                                                      \>[Koksovna]->(Koks)->Průmysl
                                                                                                                             \>(Koksárenský plyn)->Průmysl
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

BeatlJoe

No,zámysl je to pěkný, ale co po roce 2030? Dojde uhlí a co potom? Já bych se spíš vrhl na obnovitelné zdroje a dokončíl myšlenku nákládání s odpady.

Václav

Odpadový průmysl by mohl být zajímavým řešením za předpokladu, že by (postupně - s tím, jak se tenhle prýmysl vyvíjí) bylo:

popelnice -> skládka
popelnice -> skládka, spalovna
popelnice -> skládka, spalovna, recyklace

recyklace by pak mohla být doplňkovým zdrojem některých surovin

Obnovitelné zdroje: solární elektrárny a větrné elektrárny. Bohužel nic víc.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#3718
Trošinku jsem si hrál... ještě chci přidat Liaz-cisternu na mléko (až jí namaluju i když moment vždyť přece mám 706tku!)

Václav

To vypadá opravdu dobře - možná lépe než ten původní velkokravín. Škoda jen, že udělat pole s krávama (aby to vypadalo ještě lépe) by asi bylo velmi obtížné. Ať tak či tak, udělat to jen jako kravín, by bylo škoda.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#3720
Je těžké namalovat krávu a navíc mám pocit že tam, kde se krávy chovají "ustájené" se ven nepouštějí...

PS.: Co znamená "udělat to jen jako kravín"?

BeatlJoe

Ono to máš podle oblastí. Třeba na Šumavě sme měli v zimě v boudě a v létě venku. Jen tu vlečku na hnůj bych hodil pod dopravník. Házet hnůj na vlečku je ta nejhorší práce co znám :) Ale jinak to vypadá hezky.

TommPa9

K tomu mám ještě někde schovaný nakladač... jen ho musím najít

VS

Jé, kravín :) Teď po mně budete střílet, ale nejsem doma, takže si to dovolím...

Okraje střechy působí, jako kdyby celá budova byla jedna "krabice", prostě s hranou. Normálně střecha přesahuje. Tohle je nakonec vada většiny budov se šikmou střechou, které tu poslední dobou prošly.

Polí může být více variant a sněžná varianta bez krav, takže to by možná i šlo. Nicméně se takto nedají udělat ploty :(

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

BeatlJoe

Máš pravdu, moje budovy ten přesah nemají :-[ Se polepším.

TommPa9

U kravína nebude problém ty přesahy dodělat, tohle ještě není finální verze ;) pořád tam chybí cisterna na mléko a již hlášený nakladač. Jen nevím jestli to bude vozidlo nakladač nebo Franta Nakladač.

VS

Kritizovat je snadné, kreslit těžší... Faktem je, že bez této drobnosti se dá žít taky :)

Á propo... Pokud je kravín nefinální, dá se celkem levně dosáhnout variant pro víc období, například tím že se místo traktoru dá povoz atd. Já jen, že potom už to bude hrozná otrava dodělávat, kdyby se chtělo ;) Toť postřeh z praxe, není to myšleno jako že se má dodělat x kravínů od roku 1800 :D

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#3727
Řeknu to asi takhle:

kravín v základu vypadá asi takhle:

moje představa je asi taková, že by původně byly vedle sebe dvě podlouhlé budovy, ta dlouhá a bez přístavku a vedle ní ta druhá bez té plechové části místo které by byla stodola, areál by byl obehnán zdí s bránou, která by spojovala vzadu obě budovy a na dvoře by se proháněly slepice pes a kočka

druhý by byl tenhle kravín se zbouranou stodolou ale přistavěnou plechovou budkou a plechovým přístřeškem na seno už bez zdi možná s jinými vozidly a finální by asi mohl být tenhle kravín s omlácenou zdí a těmihle vozidly?

nicméně je to jen vize... Vize u které nejsem jistý jestli bude fungovat jak chci když mě by se nejvíc líbilo kdyby se jeden kravín postupně vyvíjel... z velkostatku na kravín JZD až po restituovaný velkostatek

Václav

Quote from: TommPa9 on July 22, 2012, 03:39:31 PM
PS.: Co znamená "udělat to jen jako kravín"?
To je jednoduché - prostě nebude produkovat jen mléko a maso jako současný kravín. Ale bude to opravdový vesnický statek, tzn. že bude produkce i dalšího zboží.

Ale to je záležitost dat souboru, ne grafiky - i když možná že připojení obilných polí by nebylo špatné. Většina statků měla a zase má jak živočišnou, tak rostlinnou výrobu.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

BeatlJoe

Quote from: VaclavMacurek on July 23, 2012, 11:24:29 AM
To je jednoduché - prostě nebude produkovat jen mléko a maso jako současný kravín. Ale bude to opravdový vesnický statek, tzn. že bude produkce i dalšího zboží.

Ale to je záležitost dat souboru, ne grafiky - i když možná že připojení obilných polí by nebylo špatné. Většina statků měla a zase má jak živočišnou, tak rostlinnou výrobu.

Má pravdu předsedo. Potom by mohli přijít na řadu ovocné sady a zelinářská výroba. Ať nemusíme používat ty francouzké. Samozřejmě k prodeji by se používali tržnice.

Václav

Jestli v britském pak128 vyměnili postupně všechnu grafiku, tak proto, že celý pak je tmavší, imitující britské počasí. Styl domů a výběr průmyslu byl až druhořadý. Ale u nás výměna grafiky z důvodu počasí odpadá. Takže využití francouzských staveb je možné.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#3731
Továrnu dělám poprvé takže se s tím, co všechno se u ní dá nadatovat teprve učím ale udělat opravdový velkostatek asi nebude problém. Trošku by se zvětšila základna (ze současného 2x2) přidala by se budova vepřína, administrativní budova, silážní jáma, váha na obilí a pak samozřejmě políčka pro obilí... ovčín a drůbežárnu bych asi nechal solo.

Není to moc oranžové? (ale zase to bude na silnici lépe vidět :D)

Sim

"moc oranzovost" je asi lepsi zkusit rovnou ve hre ... takhle na svetlem pozadi to docela mate.

Jinak s tim kravinem - konkretne vlek bych dal pod dopravnik, ale bez traktoru. Traktor s druhym vlekem pak nekam o kus dal - v lete na nem muze byt neco nalozene, v zime dokreslit za traktor radlici na snih :-)

TommPa9

Quote from: Víťas on July 25, 2012, 02:43:52 PM
autobus Praga RN
náklaďáky RN přijdou později
Testoval jsem tu RNu a nejsem si úplně jistej jestli ta střecha je dobrá... přijde mi nějaká... nevím? hranatá a zaoblená směrem nahoru místo aby se svažovala... a kapota je nějaká nízká? Můžeš nahrát i grafiku?

Víťas

Voila. Popravdě, taky nejsem příliš spokojen s výsledkem na to jak dlouho jsem se s tím drbal  :-[

Lubak91

Víťas: Můžeš mi prosím poslat ten model? Zkusím se na to podívat...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

Lubo, díky za zásilku, dorazila v pořádku krátce po poledni a žádný problém při rotaci jsem neobjevil... ale já točil jen zásilkou a ne světem.

Václav

Tak jsem (v Čerčanech) už několikrát viděl řadu 471 v tom novějším balkánském vybarvení - a vypadá docela zajímavě, s tou tmavě modrou (barvy dveří) na vrchu, kde původně byla bílá.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Adyk

Ahoj, koukal jsem že už vyšel RegioPanter i žralok ale nenašel jsem na ně download link. Můžete sem dát odkaz? Díky moc:-)

Lubak91

Trochu na sobě zapracuj, jsou tu minimálně tři odkazy...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

greenling

Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

TommPa9

Trošku jsem si hrál... a mám tu kravín pro léta 0-1950. V roce 1950 nastoupí nový kravín-ten samý jen nad bránu přijde nápis JZD a od roku 1990 na furt přijde poslední, třetí již známý kravín jen k němu přidám Liaz na mléko...

Jo a po dlouhé zralé úvaze jsem dospěl k názoru že kravín zůstane jen kravínem. má totiž rozměry jen 2x2 a při hře s automatickým protihráčem by mohl za pár okamžiků být obklíčen dalšími a dalšími zastávkami...

Václav

Budiž - i tak ale může poskytovat nejméně dvě suroviny navíc - kůži a tuk. Tak kravín zůstane kravínem a přitom poskytne suroviny pro další dva důležité (české) průmysly - tukové závody (výroba mýdla) a kožedělné závody (výroba bot).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

A nebo se může objevit varianta s bránou zavřenou a produkující volně se povalující kovy, kterými by zásobovala blízké sběrny...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

TommPa9

#3744
Tak něco z maličko jiného soudku...

Budovy mi fakt nejdou... za to jsem velmi pyšnej na kačenky a slepičky u domečku_1... kdo mi je nepochválí už nikdy si nepochutná na grilovaném masu ;)

PS: ten kostelík patří původně k většímu celku-obrovské památce, která už téměř 3 roky čeká na dokončení... Kdo uhodne u jakého hradu, zámku nebo zříceniny tento kostelík stojí?