News:

Simutrans Tools
Know our tools that can help you to create add-ons, install and customize Simutrans.

České addons aneb naše lidová tvořivost-diskuze

Started by TommPa9, October 04, 2008, 07:42:12 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TommPa9

#3780
Správný obchodní dům je velký dům ve kterém není naprosto žádné zboží... krabice mě zkrátka baví :D PS inspiroval jsem se v učebnici obchodního provozu pro prodavače, kterou jsme si kdysi dávno měl údajně koupit ale nechtělo se mi v prvním ročníku utrácet 100 kč za učebnici když jsem za to měl 5 piv a pár kaček na tuzéry

TommPa9

#3781
Nechtěl by někdo zkusit namalovat sérii Avií? Já trošku zkejsnu na Liazkách protože mě docela chytly...

Pokud by chtěl někdo zatestovat... Ještě mám ze série 100 připravenou cisternu a uvažuju o jedné specialitce... letištní cisterně liaz s vlekem... zajímá mě hlavně názor na řešení Liazu 111.800

Václav

Ten pavlačák je skvělý. Ta první vila také, jen ta druhá vila doufám, že dostane jiné barvy. Ale jinak tvarově je dobrá.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#3783
Labutí píseň Liazu... Liaz Xena

EDIT.: Přidán nástřel kabin pro avie

tony.p

smím poprosit zdali by bylo možné do CS paku přidat moje nákladní vagony Talls a náklaďák MAN i s přívěsama? (ale ten náklaďák asi až po přepočítání ceny a provozních nákladů)

Vladki

Mne ty avie pripadaji hodne hranaty a ze maji prilis sikmy cumak...

TommPa9

S aviema si ještě pohraju. Hranatost se vyladí odstínama a šikmý čumák jsem zkoušel udělat podle nákresů z netu.


greenling

Opening hours 20:00 - 23:00
(In Night from friday on saturday and saturday on sunday it possibly that i be keep longer in Forum.)
I am The Assistant from Pakfilearcheologist!
Working on a big Problem!

TommPa9

Ich verstehe nicht :( Was möchtest du sagen? Google translate ist nicht sehr gut in Tschechisch ;)

Lubak91

So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

A co takhle přizpůsobit Pak128.CS, aby byl hratelný i pod Experimentalem?

Myslím, že by ty úpravy neměly být nijak dramatické. Obzvlášť v této fázi vývoje. Obrázky nutné měnit není. Jen dat soubory - a to ještě ne všechny.

I kdyby nebylo možno využít veškeré výhody Experimentalu (např. lepší průjezd zatáčkami u Pendolina - protože to jsou věci, které jsou záležitostí dat souboru - a Standard je není schopen strávit), bylo by to jistě velmi užitečné.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

meme

A já pořád ve městě mám jen štěrkovou silnici - a když přidám z 128 city_road, tak mimo město mám v roce 2010 dlážděnou... :(


Václav

... informace o parametrech pro dat soubory tak, aby vozidla (a celý pakset) byl použitelný pod Experimentalem (anglicky): How to make Simutrans-Experimental compatible paksets.



meme: je nutné změnit config soubor. Místo původní štěrkové cesty napiš název té alternativní, stažené z hlavního pak128.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

meme

To jsem samozřejmě zkoušel - výsledek je pořád stejný ( --> pokud je nalezena cityroad, je použita defaultně.--> je to OK), ta dlážděná v roce 2010 je intercity, a tam mi to na změnu v configu nereaguje.. :(


Vladki

Quote from: TommPa9 on August 24, 2012, 09:30:57 PM
Tomík si maličko hrál s krabičkama od sirek...

obrázek

Krasny sidliste, az na to mnozstvi fizlu co tam bydli...  :police:

TommPa9

Někde bydlet musí :D Oni se odstěhujou až někdo namaluje další osobáky abych je moh dát na parkovišťátka...

VS

Teda musím říct, že se to začíná vyvíjet moc hezky :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Řekněme že začíná fáze 2. Po přibližném vyplnění vozového parku od 50. let 20. století po současnost nastupuje období výstavby budov a další rozšiřování vozového parku. Jak už jsem psal vedle v souvislosti na tom, že už máme různé druhy a třídy vozidel bylo nutné vytvořit systém hodnot u silničních vozidel podobně jako je tomu u lokomotiv a vagonů. (ne sice ještě u všech, elektrické jednotky tohle třídění prozatím minulo) v nejbližší době bych chtěl udělat tabulky i pro autobusy a trolejbusy a pak celou sérii vyhodím někam, aby k ní měli všichni členové týmu snadný přístup.

VTPsim

Kromě budov a zastávek jsem nedávno zkusil udělat autobus (SOR C12). Jenže se mi zdá že je moc malej. Proto prosím o radu, jestli je velikost v pořádku nebo je špatná.
Bez obrázku by to samozřejmě nešlo :)
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

Ghost-cz

Máte všichni pěkný výtvory...možná bych po těch letech se Simutrans taky mohl něco vykutit :D

TommPa9

A) v čelním pohledu je to moc dlouhé. Nejdelší by měl být boční pohled, iso pohledy odpovídat cca 2/3 bočního pohledu a čelní 1/2 bočního pohledu (přibližně).

B) nejsem si jistý barvou té střechy... opravdu by měla být takhle modrá?

VTPsim

Díky za radu s těma délkama. Ta modrá je podle nátěru alá PID a tam je takováhle.
9356 * 9380 * 9277 * 9272 * 9264 * 9411 * 9414 * 9446 * 9469

TommPa9

Ok ;) jen se mi zdála taková zvláštní. Hold to dělá můj dlouhodobý návyk na autobusy v jednolité bílo červené kombinaci ;)

meme



TommPa9

No ano tak to je ;) krásný a návykový... hlavně účel krásně splňuje a líbí se mi ta jeho pravidelnost... různé vlnovky a zalomené linky se mi nelíbí...

meme

Hlavně v tom máme i nějakou logiku (každá trakce má jinou barvu městského znaku ;) )


Sim

VTPsim > me to zase prijde porad moc velky :-)

Nicmene nejdulezitejsi je ten pomer a ten Tomm popsal dobre: 6 pixelu v bocnim jsou cca 4 pixely v iso a 3 pixely v celnim pohledu.


No a jinak, jak to tu tak sleduju, odkud ze kdo jste? Ja jen, ze Tommovi jsem uz rybicky v jezirku na zahrade vyplasil ... tak kdo bude dalsi? :-D

Lubak91

To by se ti líbilo plašit cizí ryby :D Raději nějaký sjezd české simutrans scény na neutrální půdě a bez ryb ;)
Horší, že jsme roztahaní po celé republice...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Lubak > kdybych ja si vzpomel, ktera je tvoje domovska stanice, mozna bych se i zajel podivat ... a ryby staci klidne na taliri :-D

Me to prave prislo, ze nejak dost lidi se tu zabyva tema plzenskejma barvama autobusu ;-)

meme



Lubak91

Sim: To bych musel uklízet a vařit a starat se o návštěvu a na to jsem moc línej :D
A taky si nějak nejsem jistej s tím, že dva jsou "dost lidí" ;D
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!


Lubak91

No, asi to tak bude :D I když Praha nebo Brno má taky silnou pozici ;)
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Lubak91 > na uklizeni a vareni jsou dva az moc :-D Zajdem do hospody a bude lip

meme > Tomm je mistni, co neni primo z mista ... a ja jsem na tom podobne, jen misto pres Krkavec to mam kolem Chlumu.