News:

Simutrans Sites
Know our official sites. Find tools and resources for Simutrans.

Co mi chybí

Started by Václav, October 15, 2008, 09:00:59 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Václav

katastrofy, politika a dlouhé mosty pro VRT

katastrofy: srážky vlaků, pády letadel, utopené lodě

politika: že by to musel být typ politiky z TTD nebo LM, to tedy ne - stoupající oblíbenost s zvyšující se dopravou a klesající oblíbenost s bouráním budov ano, ale nikoliv znemožnění bourání a postavení dalších staveb včetně nutných úprav

spíš bych bral systém dotací - 0% oblíbenosti - základní výdělek, 100% oblíbenosti - dvojnásobný výdělek

v verzi 100 už je možné postavit továrny a spojovat je, tak by i postavení/zbourání některé mohlo upravovat oblíbenost (podobné je to např. IG2, kde většina továren má na město špatný vliv a každá postavená v městě snižuje tvou oblíbenost - nutno řící, že města se postupně rozrůstají, takže se velmi často stává, že továrna, jenž byla původně hodně daleko od města je najednou málem v jedho středu)

dlouhé mosty pro vysokorychlostní tratě: jak jsem se dozvěděl (anglicky psané téma MLM developments), bohužel nejdelší možné mosty mohou být dlouhé šestnáct dílků - ale mosty pro VRT mají maximálně 10 - a to je prostě na některých mapách málo, pokud mají vlaky jezdit co nejdelší dobu svou maximální rychlostí - kdyby bylo těch šestnáct, bylo by to lepší; je sice pravda, že jsem na dvou začal pracovat (a vlastně jsou už skoro dokončeny), ale nejsem si jist, jak je to přesně s těmi díly mostů - já vím, že má být nájezd (pro oba směry a to jak rovný, tak šikmý) a středový díl, popřípadě ještě pilíř - ale jak jsem si někde všiml, ono je těch dílů vlastně mnohem více

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

#1
Quote from: VaclavMacurek on October 15, 2008, 09:00:59 AM
katastrofy: srážky vlaků, pády letadel, utopené lodě

A proč ne taky autonehody? Zatím je v simutrans možnost dopravního kolapsu ale autonehoda po který by byl např.: zničenej náklad nebo poškozeno auto tam není. Ale myslím si že kdyby to šlo tak to tam je (jak srážky vlaků tak pády letadel a jiný dopravní komplikace).

a co se mě týká chybí mi nějaký obor těžkého stojírenství (jen mě nenapadá způsob odbytu) např.: máme lokomotivku a kam pak budu vozit výrobky? Nikdy jsem neslyšel o prodejně lokomotiv

Václav

Zničený náklad - ano, specialita TTD a LM - a myslím, že je to i v TG (ale tam se tomu u vlaků dá vyhnout, pokud se hraje bez výhybek - potom se totiž vlaky z nějakého důvodu pouze zpomalí a projedou skrz sebe bez zničení - a tohle podivné chování je i v IG2).

A ostatně, v TG je ještě jedna specialitka, která je docela zajímavá: je více stupňů obtížnosti - a pokud se nehraje úplně volná hra (tedy že neubývají peníze a tedy nelze zkrachovat) nebo se nehraje na základní obtížnosti, tak je dojezd vozidel ovlivněn jejich spolehlivostí - čím vyšší spolehlivost, tím delší dojezd - jinak se vozidlo "ztratí" na cestě (zničí se); naštěstí je na každé zastávce možnost postavit opravnu (opravy jsou nutné i v IG2, kde vozidlo po určité době bez opravy ukončí svůj život - a nejhorší je to u letadel)

Jen si nejsem jist těmi autonehodami, zda řetězové havárie či nabourání od vlaků na přejezdech (je zajímavé, že vlaky tyto srážky podezřele přežívají) apod.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Quote from: VaclavMacurek on October 15, 2008, 09:28:35 AM
Jen si nejsem jist těmi autonehodami, zda řetězové havárie či nabourání od vlaků na přejezdech (je zajímavé, že vlaky tyto srážky podezřele přežívají) apod.

no zatím je v simutrans pouze kolona způsobená zablokovanou cestou jinak autonehoda ne...

a myslím že tvůj nápad na nové průmysly je hodně dobrej... kdybys potřeboval moh bych se pokusit postarat o vozidla(budovy neumím)

Václav

Kolona: Já vím. Ona autonehoda by se asi dělala špatně - kromě té zmíněné v souvislosti s TTD.

Vozidla: určitě. Mnohem víc bych ale spíš potřeboval pomoc s dokončením těch dvou mostů. Obrázky mám sice připravené, ale je nutné to dát dohromady. Také si nejsem jist, kolik dílů by vlastně bylo pro ty dva mosty (ten krytý a ten lanový z téma Nová grafika pro pak128) potřeba. Při jejich relativní jednoduchosti by u krytého mostu mělo stačit znova udělat pouze tu horní a přední stěnu, u toho lanového si moc jistý nejsem.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

tak s mostem ti asi nepomůžu... budovy, mosty a jiný nepohyblivý objekty nejsou můj obor...

Václav

Škoda. Tak můžeš zatím navrhnout vlaky (a auta) pro dopravu letadel, hliníku, bauxitu (ten bych možná ponechal pod sypkými náklady) a některé další zboží, které je součástí řetězců, které jsem navrhl (a k nimž jsem začal i kreslit budovy) v téma Nové průmysly (pokud se ti nechce louskat anglické překlady v tématech British industry set a New chains ideas  ;) ).

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

ML

#7
Quote from: VaclavMacurek on October 15, 2008, 09:00:59 AM
katastrofy, politika a dlouhé mosty pro VRT
.............
Simutrans je především dopravní simulátor. Podobné návrhy se tady už dříve objevily (možná budou k dohledání i v archivu), ale bylo to zamítnuto. Spousta hráčů (jako třeba já) by o to navíc vůbec neměla zájem. Cílem je budovat dopravní společnost. Podobné elementy, které jsi popisoval jsou třeba v SimCity, ale Simutrans je o něčem jiném.
A já jsem za to rád.

TommPa9

#8
tak co se týká převozu letadel tak mám nějakou představu. Na železnici to vyřeším jedním vagonem převážející trup letadla a silniční doprava mě nenapadá... možná tahač TATRA TPL (letištní) ale tam mě nanapadá jak udělat ten přívěs tak aby nebyl a v podstatě se objevil až v momentě kdy se tam "naloží" letadlo... určitá možnost by byla kdybych udělal pevnou vazbu s vlekem který nebude v normálním zobrazení vidět ale v momentě kdy se naloží letadlo prostě bude... ale to by chtělo promyslet a hlavně nakreslit... uvidím jak na tom budu s časem a navíc nevím jestli jsem nezapomněl jak se dělá něco jinýho než trolejbus....

Václav

Quote from: panda on October 15, 2008, 06:50:11 PM
Simutrans je především dopravní simulátor

Podobné návrhy se tady už dříve objevily

Cílem je budovat dopravní společnost

1. právě proto by nějaké ty katastrofy zmíněné kategorie být mohly
2. nevím jaké
3. proto by například mohla být zavedena možnost koupit nepřítele; hraní proti nepříteli je docela dobrá záležitost, ale jen když je možné nepřítele zlikvidovat

-> pokud jde o politiku, je pravda stav v TTD a LM je nešťastný; spíš by bylo potřeba zavést něco, jak rychle utratit zbytečné peníze (v roce 2011, mapa České republiky 2000*1316 dílků, s jaderným průmyslem //byť mimo provoz//, podzemní dráhou a Gauthierovým maglevem - asi 175 milionů; z toho potřebných je max. 5), k tomu je politika obzvlášť výhodný stroj

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

VS

Nedá mi to a trochu si šťournu z oficiálního stanoviska pána největšího ze všech paků :D Jaderný průmysl je bezva, ale nikdo nikdy netvrdil že je cenově kompatibilní s nějakou sadou (pakem). Pokud se s ním dá vydělávat mnohem lépe a nadměrně, budiž, ale je to snad chyba toho "všeho ostatního"?




No a teď sám za sebe. Politika...

Tady jsem asi trochu osamocen se svým názorem, ale hra, která je především o vláčcích, by neměla být nutně zatížena nějakým handrkováním. Osobně nejsem vůbec proti politice (je to vůbec ten správný název?), ale mělo by být možné hrát a celou dobu na ni nesáhnout. Třeba to že v RT2 se prakticky nedalo vyhrát, protože protivníci prostě vysáli své společnosti a pak hromadně nainvestovali do mojí. To mi připadne jako podfuk. Tak je to kurňa o vláčcích, jak slibují na obalu, nebo o nějakém akciovém trhu?

Na druhou stranu nemožnost zbavit se protivníků je naprosto nevhodná, protože umělá inteligence je bohužel většinou synonymem pro nadávku. Proto by nebylo od věci moci se buď konkurence zbavit, nebo se s ní dohodnout. Například tak, že se spojí zastávky, tak jako když je založí "stát" (veřejná služba nebo jak se to jmenuje). Každopádně se současným stavem spokojen nejsem, ale chápu, že to není jen tak, něco s tím udělat.

Interakce s městy mi taky připadá nedotažená. Dalo by se to zařídit např. podle hesla "každý se dá koupit" a například likvidaci městských budov exponenciálně zdražoval se spokojeností. Čím větší destrukce, tím prázdnější tobolka.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Tomas

Reaguji na pána největšího ze všech paků: začínám mít pocit, že nadměrné výdělky plynoucí z (nejen) mého zrůdného dítka začínají být víc na škodu než k užitku. Sice jsem už od samého začátku chtěl, aby se s ním dalo vydělávat, ale asi jsem si při testech neuvědomil, že se s ním vydělává moc. Dokonce mi to začíná připadat jako malý "podvod" (cheat?). Asi Xlivese (Xliva? - sakra jak se to vůbec skloňuje??) postavím do latě a nakážu mu snížit zisky... ;)

Reaguji na VS - sama za sebe: osamocen nejsi. Pokud si dobře vzpomínám, tak na starém fóru bylo několik pokusů protlačit tyhlecty "blbůstyk ala TTD", ale vždycky byly razantně smeteny a zadupány do země.
Já osobně jsem taky pro Simutrans bez těchto ekonomických výstřelků (i když simulátor akciové burzy by taky mohl mít úspěch ;)).
K umělé inteligenci: nevím, proč se tomu v Simutrans říká zrovna umělá inteligence - umělé to sice je, ale inteligentní nikoliv. Já bych ani tak neviděl problém v nemožnsoti zbavit se této "umělé inteligence", jako spíš v její "tuposti". Kdyby protihráči měli dostatečnou inteligenci na to, aby dokázali být rovnocennými soupeři a platila pro ně stejná pravidla jako pro "reálného hráče", tak by to dle mě bylo v pohodě. Takové věci jako dohoda o spojení zastávek mi přijde sice zajímavá, ale asi by to hru strašně znepřehlednilo. Já si na Simutrans považuji hlavně jeho jednoduchosti a toho, že se cíleně zaměřuje na TU přepravu čehokoliv kamkoliv bez zbytečných výstřelků.

Ale s interakcí s městy bych souhlasil.

Tomáš

TommPa9

Quote from: Tomas on October 18, 2008, 05:41:50 PM
Reaguji na pána největšího ze všech paků: začínám mít pocit, že nadměrné výdělky plynoucí z (nejen) mého zrůdného dítka začínají být víc na škodu než k užitku. Sice jsem už od samého začátku chtěl, aby se s ním dalo vydělávat, ale asi jsem si při testech neuvědomil, že se s ním vydělává moc. Dokonce mi to začíná připadat jako malý "podvod" (cheat?)

To samé můžu říct já o svým balíčku trolejbusů jenže jak je mám udělat jinak když jsou i ve skutečnosti cenově skoro na stejno s autobusy a co se týká provozu tak jsou mnohem levnější...? to si nevybereš... buď budou hráči "rejžovat" na Jaderném průmyslu nebo na trolejbusech... (s tím rozdílem že když staví trolejbusovou linku někdo z protivníků padne hra-nevím proč)

VS

Tak teď opravdu nevím jestli souhlasím, nesouhlasím nebo jak to vlastně je :)




Takže k atomovce a trolejbusům - ta poznámka byla míněna tak že za to nemůžu, ostatní ať si dělají co se jim zachce.

TommPa - Jak sis asi všiml, provozní cena je docela důležitý faktor...

Mimochodem jak asi někteří víte, na opravě ekonomiky 128 se pracuje (já o tom nevím dohromady nic ale experty už mám naverbované).




Odporu programátorů k akciovým hrátkám jenom tleskám. Co ale možná nevyplynulo z mého příspěvku dost jasně: do jednoho pytle spolu s tím padá spousta dalších věcí, které někdy docela chybí. Možnost prostě nějaké, jakékoliv, interakce s protihráči především.




(tohle číst nemusíte ;D )

Umělé inteligence jsou dost výzva. Nemám s tím nejmenší zkušenost, ale jako skoroprogramátor mám docela dobrou představu jak se k tomu problému dá postavit... například jedna možnost je vytvořit modely skutečnosti po určitých změnách, potom je zhodnotit a na základě toho rozhodnout. V tahových hrách, kde je vlastně základem střídání diskrétních akcí, je to principiálně snadná úloha. Jak něco takového napasovat na spojitý čas, ví bůh. Nedá se myslet dopředu - tahové hry jako šachy nebo piškvorky jde "předehrát" na kolik tahů dopředu, proto má taky Kasparov s tím komplem dost co dělat ;) Jakmile jsou činnosti časově nevyhraněné, je to hned složitější úkol, protože typicky při současné aktivitě může jiný hráč "kazit" plán tím že něco dělá v oblasti pro niž plánuji. A podobně. Naprosto jiný problém je zase škálovatelnost - pokud mám AI která zvládá třeba společnost o deseti vlacích, neznamená to že zvládne i sto.

Když se podíváte na válečné strategické hry, kde se všechny tyto problémy projevují dost výrazně, dá se pozorovat že AI není žádný mozek, ale hraje naprosto přímočaře. Všechno lítá, jezdí a plave směrem od "nich" k "nám" a kropí, s výjimkou zajištění zdrojů (což je člověkem poněkud nadhodnoceně vnímáno jako expanze) a obrany vlastního území nějakou vhodně odhadnutelnou silou. Chybí jakákoliv hlubší analýza (míněno to co zvládá člověk jenom úsudkem na úrovni mateřské školky) - pokud ode mně dlouho "nic nejde", musím něco chystat a tak je (pro AI) vhodné nesedět na zadku, ale snažit se vyzkoumat co se tedy vlastně děje. Pokud něco provedu pětkrát a pokaždé je to katastrofa, asi to není ta správná akce, případně pokud to po změně parametrů opět vyústí v debakl, je zapotřebí fundamentálně změnit přístup. Hledání slabin, útoky zezadu, masové zteče pro zničení kritického cíle bez ohledu na ztráty atd... nic. Proč asi? Je jednodušší vyšperkovat grafiku a obsah.

V Simutransu se sice nestřílí, ale rozmanitost situací a akcí je mnohem větší. Co by vlastně AI měla umět? Všechno to co člověk? Zkuste si sepsat posloupnost operací které vedou k vytvoření jednoho spoje. Nalezení zdroje a cíle, nalezení+stavba spojující cesty, nalezení vhodného umístění pro stanice, připojení k spojnici, výběr vozidel. Každá z těch operací je něco z jiné kapsy; nejdřív se musí prohledat graf průmyslů, pak nějak pořešit terén, následně statistika dostupných vozidel. A v rámci každé z nich je zase spousta drobného babrání, třeba při hledání průmyslů je zapotřebí prozkoumat jestli je už neobsluhuje někdo jiný.

Kromě těch trapných starých "vzorů", které přepravují zboží, je tu ještě jedna AI která dokáže budovat propojenou síť autobusů. Velice slibným začátkem bych označil už i kdyby se pokusila posilovat přetížené linky. Jenže co to znamená - kromě plánování stavby nových linek by musela brát v úvahu i stávající situaci. Když to přeložím do programovacího pohledu, znamená to kontrolovat pořád situaci na všech zastávkách, v případě přecpání projít seznam cílů a počty, vyhodnotit která linka tento směr obsluhuje a přidat k ní vozidla. Asi vidíte, že třeba prudký nárůst dopravy mezi dvěma zastávkami linky s deseti stanicemi způsobí nadměrné "přeobsloužení" i zbytku trasy. Takže je zapotřebí přidat další kontroly a takhle se to celé nafukuje jako balónek - na začátku je to takový gumový hadřík a na konci měří třeba metr.

AI, která by budovala síť letišť a k nim připojovala města tramvajemi nebo autobusy, by byla naprosto slintací záležitost.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on October 18, 2008, 08:51:35 PM
TommPa9 - Jak sis asi všiml, provozní cena je docela důležitý faktor...

To já vím... mimochodem to, že je provoz trolejbusu levnější, vím od člověka z vedení PMDP. Takže je nízká cena za provoz "tykadláků" nejspíš správě. Navíc s jejich pořízením souvisí i náklady na zřízení elektrifikace a proto si myslím že to není až tak špatný tah...

ML

Quote from: TommPa9 on October 18, 2008, 09:00:18 PM
To já vím... mimochodem to, že je provoz trolejbusu levnější, vím od člověka z vedení PMDP. Takže je nízká cena za provoz "tykadláků" nejspíš správě. Navíc s jejich pořízením souvisí i náklady na zřízení elektrifikace a proto si myslím že to není až tak špatný tah...
Určitě, odpadá spousta nákladů na pohonné hmoty. Pro vytíženější trasy to může být ve hře dobrá alternativa.

VS

Pravda, v této oblasti je zapotřebí ještě nějak doladit tu údržbu drátů. Nevím jestli je dost vysoká.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#17
Quote from: panda on October 18, 2008, 09:09:22 PM
Určitě, odpadá spousta nákladů na pohonné hmoty. Pro vytíženější trasy to může být ve hře dobrá alternativa.

přesně to si říkám... mimochodem české továrny vyrábí a vyráběly nějak málo trolejbusů... teď se na mě možná budou čeští tvůrci kteří o trolejbusech uvažovali zlobit ale ještě jeden a dojde mi materiál. Jinak řečeno jsem skoro hotov protože mi ze všech trolejbusů vyráběných našimi firmami chybí už jen škoda 200 sanos.

Quote from: VS on October 18, 2008, 09:12:57 PM
Pravda, v této oblasti je zapotřebí ještě nějak doladit tu údržbu drátů. Nevím jestli je dost vysoká.

Výstavba dílku elektrifikace stojí 180 K... jaké jsou náklady na údržbu nevím

VS

Dvě kačky na metr za měsíc. To je potom asi nějak málo ;)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on October 18, 2008, 09:26:30 PM
Dvě kačky na metr za měsíc. To je potom asi nějak málo ;)
To je cena údržby? to je vážně málo (čekal bych tak 20-50K) ale za elektrifikaci já nemůžu... tu jsem nedělal, a asi bych jí ani nezvládl...

VS

Já ovšem taky ne, zatím žádné oficiální trolejbusy nemáme ;D

Ne, vážně, změním to určitě alespoň na 6, možná 10. Ono se to nezdá moc, jenomže to je za jeden čtverec.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Quote from: VS on October 18, 2008, 10:13:43 PM
Já ovšem taky ne, zatím žádné oficiální trolejbusy nemáme ;D

Ne, vážně, změním to určitě alespoň na 6, možná 10. Ono se to nezdá moc, jenomže to je za jeden čtverec.

Já vím ale kdyby byla cena za provoz oficiálních trolejbusů taky takhle nízká (kolem 0,10K) tak by ani vyšší náklady na údržbu vedení nemusely znamenat ztrátovou investici.

Eiffel

Takže mně chybí:
1. možnost zastavit rozvoj určitého města
2. silnice s rychlostí vyšší než 80 km/hod. by se ani při rozvoji města neměli měnit na silnice s rychlistí 50 km/hod.
3. zjednodušit stavbu v podzemí /něco na způsob razícího štítu/, na netu je někde návod, jak stavět tunel do zatáčky, ale je to strašně pracné
4. nezapleveluju si oficiální pak addony, proto bych přivítal v oficiálním paku metro
5. občas mně ani 3 měsíce nestačí na zaplacení dluhu, přivítal bych možnost půjčky s několikaletou splatností
6. předjíždění pomalých vozů rychlejšími, pokud jsem si dobře všimnul vozy z depa předjíždí virtuální, ale vozy z depa se navzájem nepředjíždí
7. na železnici by měl mít v zastávce přednost rychlejší vlak, jede-li dva oddíly /dva semafory/ za pomalejším
8. autobusové nádraží se zastávkou pro výstup a nástup cestujících
9. vozidla by měla nabírat nejprve lidi do nejvzálenější zastávky /tak jako řada dálkových linek ve skutečnosti/

A to snad pro první výkřik stačí. ;) A navíc tuto diskusi beru spíš jako "mozkovou bouři", kde si bez omezení každý plácne svoji vizi a je na programátorech, aby si přežvýkali co z toho je proveditelné.




Tomas

Quote from: VS on October 18, 2008, 08:51:35 PM

Kromě těch trapných starých "vzorů", které přepravují zboží, je tu ještě jedna AI která dokáže budovat propojenou síť autobusů. Velice slibným začátkem bych označil už i kdyby se pokusila posilovat přetížené linky. Jenže co to znamená - kromě plánování stavby nových linek by musela brát v úvahu i stávající situaci. Když to přeložím do programovacího pohledu, znamená to kontrolovat pořád situaci na všech zastávkách, v případě přecpání projít seznam cílů a počty, vyhodnotit která linka tento směr obsluhuje a přidat k ní vozidla. Asi vidíte, že třeba prudký nárůst dopravy mezi dvěma zastávkami linky s deseti stanicemi způsobí nadměrné "přeobsloužení" i zbytku trasy. Takže je zapotřebí přidat další kontroly a takhle se to celé nafukuje jako balónek - na začátku je to takový gumový hadřík a na konci měří třeba metr.


Já bych to zase takhle nepřeháněl. Ano, jde o realtime strategii, ale to neznamená, že by AI muselo "myslet" po celou dobu. Nejsem programátor - pouze kodér PHP, ale i tak zhruba vím, co by to obnášelo. Podle mě by to pro začátek mohlo fungovat nějak takhle:
0) na začátku hry projít seznam dostupného zboží a seřadit si ho sestupně od nejvýdělečnějšího. Potom u továren produkujících nejvíce nejlepšího zboží začal stavět.
1) každý měsíc by probíhala kontrola "účetnictví" a podle jejích výsledků by se potom reagovalo.
2) Mám zisk, nebo ztrátu?
2.1) Mám zisk - mám dost peněz na další linku?
  2.1.1) Ano - stavím linku
  2.1.2) Ne, počkám na další měsíc
2.2) Mám ztrátu - proč? Zkontrolovat výdělečnost jednotlivých souprav.
3) když je nějaká souprava ve ztrátě, zjistit proč
3.1) protihráč mi bere většinu zboží? Nasadit rychlejší stroje a zvýšit přepravní kapacitu. Pokud ani další měsíc nepomůže linku zrušit, začít jinde.
3.1) malá produkce zboží? Snížit přepravní kapacitu. ''
3.2) odběratel přeplněn? Proč?
  3.2.1) Malý výkon odběratele? - Snížit přepravní kapacitu. ''
  3.2.2) Odběratel nemá další odbyt? - natáhnout linky k odbytu.
  3.2.3) Chybí další surovina k produkci? - natáhnout linku.

Tohle by dle mého názoru měl být funkční základ pro přepravu zboží. Cestující bych nechal na jindy ;). Pro převod do reality by sice byl složitý, ale určitě ne nereálný. Umět C#, tak bych se do toho postil. No a na tenhle základ by se potom mohly lepit další funkce...

VS

Nemáme tady žádného programátora který by dokázal hru modifikovat, takže je to v konečném důsledku opravdu jenom taková bouřka mozků ve sklenici vody :)

Ještě k úplně prvnímu příspěvku - mosty mohou mít délku nekonečno, ale všechny ve všech sadách mají nastavené omezení.

Chtěl jsem napsat ještě něco, ale už nevím...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

skoroprogramátor:
Quote from: TommPa9 on October 18, 2008, 06:03:20 PM
buď budou hráči "rejžovat" na Jaderném průmyslu nebo na trolejbusech...

Mám k dispozici i RC5 - tam už je výdělečnost o něco snížena - ale i tak je dost vysoká na slušný rozjezd. Podařilo se mi jej stáhnout ještě před odmlkou fora.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Tomas

Quote from: VS on October 19, 2008, 07:29:03 PM
Nemáme tady žádného programátora který by dokázal hru modifikovat, takže je to v konečném důsledku opravdu jenom taková bouřka mozků ve sklenici vody :)

Ok, přepiš to do anglické verze, třeba se toho někdo ujme ;)

Václav

#27
A pak je jedna věc, která mě štve: nemožnost vypnutí hlášek o nových rychlostních rekordech. Tyto hlášky jsou zatím svázány s hláškami o nových vozidlech - takže když nechcete hlášky o rychlostních rekordech, tak bohužel nebudete mít ani hlášky o nových vozidlech.

...ani nevím, v které verzi se hlášky o rychlostních rekordech objevily (myslím, že snad 99.17, možná už o něco dříve), ale stále jsou (i v verzi 100.1, nightly buildu 2056) svázány s hláškami o nových vozidlech.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

hApo

No mě toho chybí...
Začnu u tramvají, je jich málo, jsou nereálné (jednokolejné) atd. Bohužel, jak mi již někdo vysvětloval, samy se nenakreslí.
Další věc jsou dálnice a "avenidy"/"třídy" s čímž souvisí předjíždění.
A pak jsou tu různé blbosti jako vrtulníky, dotace atd. :)

TommPa9

Quote from: hApo on November 04, 2008, 02:14:02 PM
No mě toho chybí...
Začnu u tramvají, je jich málo

Není nic jednoduššího než když ti chybí nějaké vozidlo si ho udělat! Pokud jen trochu umíš kreslit tak máš z 80% vyhráno! Takhle nějak jsem před půl rokem začal..

VS

Pozitivní příklad... dodám, že u mne to bylo to stejné, jen ty nároky byly menší.

Dálnice by snad mohly být možné. Když je teď funkční předjíždění, aspoň nevypadají ty rychlé pruhy tak prázdně. Stačí tam pustit nějaké koně a pořád předjíždět :D Kdyby se případně nějak rozšířil stav "předjíždění" permanentně, asi by to i fungovalo jako dva pruhy. Drobný zádrhel je v tom, jak by se určovalo, co je dálnice (snadnější) a kterým směrem se po ní jede (obtížnější). Jestli to chápu správně, cesty samy o sobě nemají žádnou směrovou informaci, ribi udává které "kusy" jsou přítomné (SJVZ a kombinace). Samozřejmě se dá postavit značka, ale to jenom ovlivní kterým směrem mohou projíždět vozidla po tom jednom políčku. Silnici to nijak neovlivní a to je to celé. Samozřejmě by šlo určit, kterým směrem je silnice orientovaná, například tím kde začne a kde skončí její stavba (myslím ty dva kliky). Ale to je zase strašná otrava, jednou se překlikneš a je to v háji, buldozer a všechno znova. Nevím. Možné to asi je, ale muselo by se toho překopat příliš moc než aby se do toho někomu chtělo "jen tak".

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

#31
a nešlo by třeba dálnici řešit takhle? Tímhle stylem jsem měl v 99.17.1 dálnici od Ostravy až po Aš a bez problému

PS.: Pod mostem je ještě jednou zákaz vjezdu bohužel není vidět

VS

Jasně, ale toho že bude dvakrát propustnější (dva jízdní pruhy) tím nedosáhneš. Jinak efekt vzhledu dálnice je pochopitelně možný už hodně dlouho.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

TommPa9

Tak to ne no, ale já právě myslel že při kombinaci předjíždění a vzhledu dálnice to může fungovat třeba takhle. No dlouho? Od zhruba od 97 myslím?

hApo

Předjíždění? To je nějaká novinka? Ve verzi 100.1 ještě není.