News:

The Forum Rules and Guidelines
Our forum has Rules and Guidelines. Please, be kind and read them ;).

Metro

Started by Standa, November 02, 2010, 12:07:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Standa

Zdravím, kolegové, po více než roce jsem se vrátil k Simutransu, a potřebuju poradit, jak postavit metro. Do "podzemního módu" se přepnout umím, ale pak nevím, jak tam dole postavit trať. Možná jsem jen slepej, ale v nabídce vidím všude jen ikonky pro stavbu stanic metra, ale jak se tam pokládají koleje, nemůžu nikde najít...

Lubak91

Po stisknutí ikonky tunelu pokládej koleje jako nad zemí, ale musíš při tom držet control.
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Standa

Jak prosté, milý Watsone!   :)

Děkuji za expresní radu, funguje to. 

Václav

Stisknutí klávesy ctrl spolu s položením tunelu je nutné jen pro postavení přechodu mezi povrchem a podzemím. Potom už stačí vybrat stavbu tunelu a stavět jako se staví normální tratě.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Standa

Já jsem objevil metro právě v jednom tvém savegame, ale přehlédl jsem, že koleje tam jsou přivedeny z povrchu a furt jsem dumal nad tím, "jak jen to ten Václav udělal..." :-)

Václav

#5
A který pak to byl save? Že by Budíškovice? Jestli se nepletu, tak jiný neexistuje - možná tak v několika verzích.

Ha... ono na té mapě samozřejmě nejsou jen Budíškovice, jsou tam také Zvírotice, Ostředek (město, kam jsem umístil firemní sídlo), Zlešice a dalších dvacet osm měst.

-->
Nový save (snad se nahrál správně)
nová grafika (bude asi potřeba)

V prozatím poslední verzi savu má největší síť podzemky město Budíškovice (tři linky), ale největší stanice (třicet devět kolejí, byť rozloženo do celkem čtyř úrovní) se nachází v Zvíroticích. Ovšem budu muset všechny vlaky poslat do depa a zase vypustit, protože se mi na trati mezi Budíškovicemi a Zlešicemi vyskytl nemilý problém s semafory.

Žlutý semafor mi pustil do dalšího úseku vlak, přestože je vlak v úseku za červeným semaforem - možná se to stalo jen omylem - kvůli povelu některým vlakům k příjezdu do depa.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Standa

#6
Quote from: VaclavMacurek  Včera v 05:31:44
A který pak to byl save? Že by Budíškovice?
Jasně, Budíškovice :-) Ale ta starší verze, kdy ti tam vedla jen jedna podzemní linka (mám ale stáhnutou i tu novější, včetně verze s úpravami od Nema). Já jsem si fakt dal na rok a půl od Simutransu pauzu, protože jsem už byl na týhle hře docela závislej, ale rád jsem se k ní vrátil :-)))

Václav

Quote from: Standa on November 02, 2010, 06:35:13 PM
Jasně, Budíškovice :-) Ale ta starší verze, kdy ti tam vedla jen jedna podzemní linka (mám ale stáhnutou i tu novější, včetně verze s úpravami od Nema).
To jsou hodně staré savy.

Uprav si nadpis citace. Dovnitř do značky citace se ti vloudila další značka citace.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Standa

Quote from: VaclavMacurek on November 02, 2010, 04:31:44 PM
-->
Nový save (snad se nahrál správně)
nová grafika (bude asi potřeba)

S mým pakem 128 mi tvoje hra spustit bohužel nejde (hraju stable verzi 102.2.2), ale s tvým staženým pakem 128 mi nejde spustit ani Simutrans jako takový - hlásí mi to:
Fatal error: image_reader_t:: read_node ()
Illegal versions 2
Press any key


Václav

Zde si stáhni nejnovější nightly kompilaci.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Standa

Díky, už jsem to rozchodil. Ty seš teda pěknej megaloman   :D

Václav

A to je směrem k čemu? Železničním koridorům, zejména okolo Budíškovic? Nebo síti podzemky v Budíškovicích? Nebo stanici v Zvíroticích? Nebo celkově?

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Standa

#12
Ty Budíškovice, to je masakr  :D
Nádražní budovy jsem si samozřejmě všiml, vypadá velmi realisticky, ale do soukromé zprávy jsem ti to napsat nemohl, protože prý "mám zakázáno psaní soukromých zpráv". Nevím, co jsem komu proved... :-(

Povoleno... V.

TommPa9

Stando nikomu nic. Soukromé zprávy byly někdy v červnu? (červenci?) zakázány všem jako určitá forma ochrany proti vnějším nepřátelům :D Ti, kteří je mají povolené si zažádali o povolení (některým zasloužilým jedincům byly zprávy povoleny hned po jejich zakázání ovšem individuálně.) Pokud je chceš odemknout kontaktuj Vláďu...

Václav

#14
Quote from: Standa on November 03, 2010, 09:08:24 PM
Ty Budíškovice, to je masakr  :D
Budíškovice taky mají (nebo spíš měly) ty správné podmínky, abych je mohl nechat rozrůst do takové velikosti a aby pod nimi mohla být tak rozsáhlá síť podzemky. Bez toho by to nešlo.

Nedávno jsem tu podzemku trochu upravil, abych odlehčil spojům, které Budíškovice opouští - pro spojení železnorudného dolu s ocelárnou - a pro ocelárnu s stavebninami jsem postavil jednoduchou síť silnic - a tamty dva železniční spoje zrušil a o kus síť zmenšil. Ale téměř to není poznat.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Bender

Standa-Mozes  skusit  to  ze  si  znisis  teren  na  jednej  aj  na  druhej  strane  mesta  pozor  aby  si  to  dal  rovnako  (odporucam zapnut mriezky)  postavis  tunel.Das  underground  mode  kliknes na  ikonku tunelu  a  od  tej  trati  v  tuneli  ides  tak  ako  ked  stavas  trat.
Kuknite si  futuramu  www.futurama.sk

TommPa9

Nedávno jsem se naučil dělat tunely do kopce ;)

Je to prosté.
Postavíte kolej a pak na ní kliknete "zarovnávacím" bagrem buď dolů nebo nahoru (podle potřeby) a tradá koleje jdou do kopce.

Václav

Quote from: Bender on December 11, 2010, 12:08:01 PM
Standa-Mozes  skusit  to  ze  si  znisis  teren  na  jednej  aj  na  druhej  strane  mesta  pozor  aby  si  to  dal  rovnako  (odporucam zapnut mriezky)  postavis  tunel. Das  underground  mode  kliknes na  ikonku tunelu  a  od  tej  trati  v  tuneli  ides  tak  ako  ked  stavas  trat.
Při stavbě tunelu je lepší zapnout si zobrazení jen jedné vrstvy - tedy pokud není potřeba stavět tunel do kopce. Pak je nutné zobrazit celé podzemí, protože svahy se počítají do nižší vrstvy a tak by nebylo možné koleje spojit při zobrazení jen jedné vrstvy.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Nemo

Jak na to - stavba tunelu - tento návod na stavbu podzemních cest (jakýchkoli) najdeš zde http://www.simutrans.eu/index.php?url=navody

kaarfii

Existují vozidla pro český metro? Hledám a nemůžu nikde najít. Díky


Václav

Kaarfii: a nezapomeň si stáhnout stanice pro podzemku, tedy pokud už je nemáš stažené. Ale sám se musím přiznat, že je používám především pro podzemní části hlavních nádraží - protože na většinu stanic podzemky jsou nepoužitelné. A tak na ostatních stanicích používám stanice britského podzemí.

Nějak si trotiž nedokážu představit, jak by musela trať linky být postavená, aby vlaky jezdily tak, aby pro směr tam využívaly jednu polovinu stanice a pro směr zpět tu druhou. Obzvlášť, když nelze všude dát dvě koleje vedle sebe.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

VaclavMacurek > myslis u vicekolejneho podzemniho nadrazi s volbou koleje? Protoze jinak v tom problem nevidim...

Václav


Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

No, metro stavim ve stylu "Praha", tedy kazda linka ma sve "patro" a sve nastupiste, jezdi jen a pouze po sve trase a propojky jsou manipulacni.

Pokud nekde postavim neco "Tokio", bude to ve sdilenych vicekolejnych stanicich s vyberem koleje znamenat nutnost dat mezi koleje na urovni manipulacnich kolejovych spojek jeden dilek navic (proste ze dvoukolejna trat ma mezi sebou mezeru) a do teto mezery na kolejove spojky dam navestidlo blokovani koleje. Tim padem si kazdy vlak metra bude vybirat jen z pulky nadrazi v jeho smeru.

Lubak91

A co třeba použít jednosměrná návěstidla?
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Sim

Lubak91 > ty by sly pouzit taky, s jejich pomoci to nekdy reguluju "nad zemi" - mezi zhlavim a peronem mam zpravidla zlute semafory, takze je obcas davam jen jako odjezdove a funguje to. Ovsem ma to svoje mouchy - obcas si vlak najde cestu tak, ze to nekudy objede a prijede tam z druhe strany :-D

Lubak91

No já se divil proč si přidělávat starosti, když to jde vyřešit zjednosměrněním. Buď budou vlaky stát na trati nebo to ochčijou a pojedou na druhou půlku...

Btw, poslal jsem ti @...
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

Václav

Já jsem přemýšlel o tomto, ale nevím jistě, jestli by to prošlo: před rozdvojku před stanicí umístit semafor výběru koleje (obousměrné variantě - po jednom z každé strany), ale za rozdvojku umístit žluté semafory nastavené na jednosměrku.

I když po dokončení vývoje té napodobeniny Masarykova nádraží budu muset začít novou hru, abych vůbec mohl tu budovu použít (protože v současné hře už nemám žádné město, kde bych jí mohl použít - z důvodu nedostatku místa), mám jedno místo, kde bych mohl vyzkoušet, jestli to funguje.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Lubak91

#29
Nikoho nenapadlo jak použít ChooseSignal na jednokolejné trati? Co třeba takhle?

              /OS/S----------S\-CS\
-----------<CS<S-----------S>OS>--------------

Legenda: OS=OneWaySignal
              CS=ChooseSignal
                S=Signal
So, let me get this straight. You want to fly on a magic carpet to see the King of the Potato People and plead with him for your freedom, and you're telling me you are completely sane?!

kaarfii

Chlapi díky moc! Sice jsem si z fóra stáhnul všechno, ale metra jsem ňáko přehlídnul. Ještě jedna věc, od jakýho data se mi začne v depu zobrazovat Ečs? Odhaduju správně, že někdy na jaře 1974?

Lubak91: Nevím, jestli tím myslíš návěstidla výběru perónu. Ty já stavím normálně jako na koridoru, ale jenom pod tou podmínkou, že všechny vlaky v daný stanici staví. Pokud má některej vlak stanici jenom projet, tak je radši vyhodím a celou stanici překopu jinak s použitím normálních červených.