News:

Simutrans Chat Room
Where cool people of Simutrans can meet up.

Běžné silnice ve městech

Started by Sir, December 29, 2010, 11:13:02 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sir

Zdravím, je možné nějakým způsobem zakázat, aby se silnice blízko měst nebo ve městech automaticky měnily na městské silnice?

Václav

Obávám se, že nikoliv.

Ale naučil jsem se to obcházet, pokud je to možné, použitím tunelů. A občas se tomu dá zabránit řízením vývoje města.

Zatímco MHD táhnu po povrchu (ačkoli občas nějaký menší kopec podtuneluji a zastávku umístím do tunelu) a je mi celkem jedno, že jede rychlostí jen 50 km/h, většinu ostatní dopravy (obzvláště pokud linky v městě nekončí) táhnu skrz tunely - v nich auta jedou rychlostí alespoň 80 km/h - což je přeci jenom lepší než těch 50 km/h.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

kaarfii

Vono by možná stačilo (pokud nechceš teda brzdit vývoj ve městě) všechny baráky podél silnice od křižovatky k další křižovatce skoupit. Mezi domy by ale nemělo být žádný volný pole, veřejný služby toho rádi využívaj a hned by tam vznikla další křižovatka i s městskou silnicí.

Sir

Děkuji za rady. Jen škoda, že to není možné - snad někdy v budoucí verzi tato možnost bude.

Quote from: VaclavMacurek on December 29, 2010, 03:00:36 PM
... většinu ostatní dopravy táhnu skrz tunely - v nich auta jedou rychlostí alespoň 80 km/h ...
Nevíte zda je někde ke stažení silniční tunel s vyšší rychlostí než 80 km/h ?

Václav

Nevím, s kterou grafickou sestavou hraješ, takže nevím, jestli ty rady budou užitečné:

1. podívej se do jiných grafických sestav stejné velikosti
2. podívej se na japanese.simutrans.com - ale já jsem tam nic nenašel

Sám o silničních tunelech pro vyšší rychlosti nevím - kromě těch, které připravuje Fabio v rámci sestavy nových silnic - ale ty jsou pro pak128. Kdybych věděl, už bych je měl stažené ... ale ... stáhni si zdroje k britskému pak128 a vysosej si z nich tunel pro silnici, který má rychlost 110 km/h.

Ale upřímně řečeno, tím alespoň jsem myslel to, že je lepších i těch blbých 80 km/h než 50 km/h. Navíc některé z nákladních aut stejně rychleji než 80 km/h jet nemohou.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Jen pozor na ten britsky tunel, ceny za postaveni a udrzbu neodpovidaji standardni sade, takze doporucuju ho pouzivat opravdu jen tam, kde se to ekonomicky vyplati.

Sir

Zdroje k britskému pak128 v uvedeném odkazu obsahují pouze PNG a DAT soubory. Tak snad se mi pomocí programu Makeobj podaří vytvořit funkční PAK soubor ... ještě jsem to nikdy nedělal  :).
Jen pro informaci ... asi je lepší používat program PakHelper 3.2, kde je již Makeobj obsažen, že? Je možné do složky tohoto programu nahrát novější Makeobj  (ver. 50) ?

Václav

Quote from: Sir on December 30, 2010, 11:22:21 AM
Zdroje k britskému pak128 v uvedeném odkazu obsahují pouze PNG a DAT soubory.

Jen pro informaci ... asi je lepší používat program PakHelper 3.2, kde je již Makeobj obsažen, že? Je možné do složky tohoto programu nahrát novější Makeobj  (ver. 50) ?
No a? Je to totiž lepší - aspoň si můžeš vytáhnout jen ten tunel, který potřebuješ - a taky si jej upravit podle potřeby.

PakHelper potřebuje MakeObj v svém adresáři - jinak nefunguje - ve všech verzích. Já mám do PakHelperu vkopírovanou verzi MakeObj s číslem 50 - a nemám problém. Tedy, menší problém může být v tom, že různé verze MakeObj mají pro některé (zejména*) stavby jiná nastavení - tedy to určité nastavení zapsané v dat souboru  má jiný název.

* - nevím o tom, že by byly nějaké změny u vozidel, ale u staveb bylo od doby, kdy jsem začal Simutrans hrát a hlavně pro něj vyrábět objekty, změn docela dost.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

Sim

Sir > jestli chces, ja mam britsky pak rozkouskovany na elementarni paky, takze ten tunel ti muzu poslat jako samostatny pak ...

Sir

Sim > díky za nabídku, ale PAK soubor se mi bez problému podařilo vytvořit.

Ještě bych měl jednu otázku ... je možné nějakým způsobem PAK soubor opět rozložit na PNG a DAT soubory?

Václav

Sir: Ne, to bohužel nejde. Sice jsem měl někde prográmek, který byl schopný obsah pak souboru zobrazit, ale to bylo všechno. Pokud ale víš, že určitý pak soubor obsahuje více objektů, můžeš zkusit použít PakHelper a získat ty jednotlivé objekty.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

TommPa9

Program se jmenoval Pakview tuším a šlo přes něj vytáhnout grafiku. (po jednotlivých snímcích 128x128, 64x64 a tak dále...) a tuhle grafiku uložit ve formátu bmp. :D s tímhle programem jsem začínal s tvorbou :D Používal jsem ho k vypitvání věcí kvůli měřítku (tehdy ještě nebyl graphics.simutrans.com)

Sim

Pokud se pamatuju spravne, smer dat+png->pak je v poradku, ale pak->dat+png umyslne verejne dostupny neni kvuli autorstvi grafiky... tedy, pokud autor sam nezverejni grafiku k dalsim upravam, je tu jakas takas sance, ze se v tom moc lidi hrabat nebude.