News:

Simutrans Wiki Manual
The official on-line manual for Simutrans. Read and contribute.

Dálnice

Started by vlldy, April 14, 2011, 07:28:28 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlldy

Zdarec,  ;D
Už mi delší dobu vrtá hlavou jak vlastně dálnice fungují. Z toho co vím se dají vytvořit dvě rovnoběžné dálnice s tím ,že budou jednosměrné a budou se na nich vozidla předjíždět. Zkoušel jsem napojit na dálnici výjezd a ejhle:



Vozidla které čekají na červené šipce jen zdržují další vozidla která by normálně jela dál a na modré šipce se vozidla zadrhávají než aby přejeli do druhého pruhu nebo aspoň zpomalila než ho rychlejší vozidlo předjede.
(pomocí žlutých šipek jsem označil směr kudy kam vozidla jedou)
(( vím že by se to dalo vyřešit tím že kamiony které zdržují prostě prodám nebo protáhnu silnici ))
Nevím, není nějaký způsob jak donutit vozidla aby se předjela ? Zkoušel jsem použít značky min. rychlost 80, ale i tak se vozidla zastavila... :/
Zkoušel jsem o tom něco najít ale po několikáte stránce jsem to vzdal

VS

Ahoj! No, pokud se stojí, tak se stojí a nepředjíždí. Toť vše. To je tak polopaticky...

Tím že si řekneš "tohle je dálnice" se žádné zázraky nedějí. V podstatě je to efekt poskládaný z různých kousků herní "mechaniky", které k sobě pasují poměrně dobře. Vychází to z toho, že dálnice je obyčejná silnice (kde se dá předjíždět). Značením dosáhneš toho že nikdo nejede v protisměru, takže se dá předjíždět velmi často. Ty značky pro nájezdy a výjezdy z dálnice jsou zase jenom značky jednosměrky atd. s nějakým obrázkem který je modrý místo červený, nic nového pod sluncem.

No a otázka je, k čemu to je vlastně dobré? Odpověď zní, na koukání ::( Častější předjíždění znamená, že pomalá vozidla teoreticky nezdržují rychlá. To je zrovna v tomto případě zbytečnost, protože jsou všechna vozidla stejná. A předjíždění stojícího vozidla hra nepovolí, protože tohle přece není dálnice, ale obousměrka - takže při zácpě se nacpat protisměrem dopředu nepřipadá v úvahu ;D

Protažení čekací silnice je tedy jediné správné řešení.

Přísně vzato to ale je tak, že propustnost v jednom směru je tady stále stejná jako u obyčejné silnice, takže nebyl důvod stavět víc než jeden proužek...

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

vlldy

:/
Tak to mě celkem zklamalo ,ale tak nedá se nic dělat každá hra má své + a - ;)

Václav

Takže navrhuji tohle - jednak celou stanici posunout blíže k dolu (a tím prodloužit čekací silnici), zvětšit jí - a také před ní umístit ceduli výběru stanice - tak ty nákladní auta nebudou (pokud to nebude nutné z důvodu vytížení stanice) čekat na silnici a blokovat hlavní cestu (dálnici), protože budou stát ve stanici.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

vlldy

Super rada ;)
Chvíli jsem sice dumal nad tím jak tam ty značky dát ale už je to a musím říct že se to povedlo, praktická značka :)

Václav

... a taky doporučuji si stáhnout Fabiovu novou sadu silnic - především proto, že obsahuje i tunel pro vyšší rychlost (a to 130 km/h) - a nadzemní silnice - ty se hodí k stavbám poblíž měst, kde nechceš, aby město tu silnici zabralo.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

meme

VaclavMacurek: Mohl bych poprosit o odkatz? V tom tématu jsem ho nanašel...


Václav

#7
No, teď už jsou tři možnosti, jak je získat:
1. navštívit téma Pak128 version 1.99 alpha (preview release) a stáhnotu si nejnovější oficiální vydání pak128
2. stáhnout si nejnovější nightly (leč starší než je distribuce z bodu 1)
3. navštívit téma ROADS REPLACEMENT PROJECT a přímo z odkazovaného příspěvku si stáhnout tu sadu (hotovou sestavu, možno i zdrojové soubory)

... odkaz na téma z bodu 3 je i v posledním příspěvku téma Jak začít s hraním? této (tj. české) sekce ... možná taky jinde, ale nevím kde ... a vždyť je to jedno.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní