News:

Simutrans.com Portal
Our Simutrans site. You can find everything about Simutrans from here.

Nejde načíst uloženou hru

Started by vlldy, May 07, 2011, 10:30:14 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlldy

Zdarec,
Nedávno jsem uložil mapu a šel. Další den zapínám, načítám hru a ejhle, zasekne se skoro na konci a hodí chybu. Už jednou mi to tak udělalo na jiné mapě-dohrál jsem do roku 2011 a potom mě to prostě nepustilo načíst tu hru. Jde to nějak obejít ? Časovou osu jsem měl pokud vím vypnutou-měl jsem odemknutá všechna vozidla.

-Přikládám screenshot

VS

Není to uložené s novější verzí než ve které to nahráváš? To by mě napadlo jako první...

Pokud ne, jaká verze to teda je? Mám to věštit z ptačích vnitřností? ;-)

á propo... "tak nevím", proč to vlákno nejde nazvat nějak smysluplně? :)

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

vlldy

#2
Verzi mám stále stejnou-102.2.2 (je to i na screenshotu když se pořádně podíváš takže z ptačích vnitřností věštit nemusíš ;) )

Název, njn ,zamyslel jsem se nad tím chvilku a asi "nejlepší" co mě v tu dobu napadlo jsem napsal. -sorry

VS

#3
Prima, nevadí :)

Možnosti jsou v podstatě dvě, buď je to poškozený soubor, nebo následek nějaké chyby v programu. Pro první variantu neexistuje náprava. Pro druhou... mám pocit že od té 102 bylo spraveno víc různých problémů které vedly k tomu že nešlo načíst hru. Zkusil bych tedy načíst s poslední verzí (110 něco), ve které už se to asi bude muset i dohrát.

Mrknu se ještě na něco, ale myslím, že jinak to nepůjde. edit: Jo, bohužel. Myslel jsem, že půjde nějak zakouzlit s nastavením verze pro ukládání, ale nepasuje to.

My projects... Tools for messing with Simutrans graphics. Graphic archive - templates and some other stuff for painters. Development logs for most recent information on what is going on. And of course pak128!

Václav

Možná zkusit prohledat zařazené patche a vyřešené chyby. Tam k tomu určitě něco bude, ale netuším kde přesně, protože to bylo před delší dobou - před hodně dlouhou dobou.

Nápovědou může být to, že jsem to téma zakládal já - ale neručím za to.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní

vlldy

#5
Tak jo no, ještě jsem asi nenapsal jednu dost důležitou věc, -jiné uložené hry mi načíst jdou, jen ta poslední nejde.
Vylepším teda na nejnovější verzi a snad to půjde jinak bych musel začít znovu a to se mi moc nechce :/

VaclavMacurek-tu sekci jsem prohledal a pokud jsem nic nepřehlédl tak tam nic od vás o načítání hry není.

Sim

Cas od casu se mi take tohle stavalo, resenim bylo ukladat to pred vypnutim hry "nadvakrat" ... proste ulozim, necham hru treba jeste 2 minuty bezet a ulozim znovu (samosebou pod jinym nazvem). A behem toho cekani samosebou se hrou nic nedelam, aby bylo pak jedno, jakou "verzi" savu si nactu, zda tu prvni nebo druhou.

Faktem ale je, ze se mi to v poslednich verzich uz dlouho nestalo ... a taky je pravda, ze pokud uz k poskozeni souboru doslo, je tahle rada houby platna :-(

Václav

Quote from: vlldy on May 08, 2011, 08:48:23 AM
VaclavMacurek-tu sekci jsem prohledal a pokud jsem nic nepřehlédl tak tam nic od vás o načítání hry není.
Hm... divné. Je možmé, že to téma padlo za oběť tomu poslednímu hackerskému útoku. Zkusil jsem prohledat i tu nadřazenou sekci a tam to taky nic není. Bohužel už ani nevím, jestli to bylo ještě před opravou té jedné chyby spojené s hrou po síti nebo až poté - ale myslím, že ještě před. Takže nahrání nové verze bude stejnš nejlepší - ale lépe stáhnout poslední nightly než to, co je v foru označené jako poslední stabilní verze - protože v té je totiž velmi velká chyba.

Chybami se člověk učí - ale někteří lidé jsou nepoučitelní